Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


21. Janvāris 2015

Mirage of The Void un Sinfonietta Rīga Budapeštā @ 23:16

Sinfonietta Rīga atskaņos manu skaņdarbu Mirage of The Void Budapeštas mūzikas centrā un tas notiks jau rīt. Sinfonietta ir lielisks orķestris, liels prieks, ka viņi spēlēs manu gabalu, turklāt būt programmā ar Vasku, Mendelsonu un Bartoku jau ir liels pagodinājums.

http://www.sinfoniettariga.lv/index.php?1&14&view=news-detail&news_id=572

 

15. Novembris 2014

(bez virsraksta) @ 00:52

Tags: , ,

Ieslēdz Programma Klasika 10:30 (šodien, 15. nov.). Pastāstīšu par Jauno Kārtību: http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/post-factum/lindas-leimanes-jaundarbs-baha-festivala-atklashana-beljgjijas-d.a45048/
 

22. Oktobris 2014

1. Oktobris 2014

Ontoloģiskas problēmas. @ 22:16


Jāatzīstās, ka nekad neesmu ticējis savai idejai par pirmā albuma mītu. Šī ideja bija fantāzija par tēmu, jeb, izsakoties tautas valodā, joks. Pat mūzikas vēstures lielie zēni nevar lepoties ar 100 % izcilu savu darbu katalogu.

Toties šis gan ir zvērs: http://www.youtube.com/watch?v=LmxzJQhNvlg
 

28. Septembris 2014

Pirmais albums. Mīts un tā dekonstrukcija. @ 10:23

Cik gan bieži nav nācies dzirdēt vārdus: "Grupai x pirmais albūms ir baigi labais. Nu.. tas kas nāca pēc tam jau bija viduvējs un neuzrunājošs, zini, nekāds. Laikam džeki ir izpumpējušies". Runāsim atklāti (kā vienmēr) – pirmā albuma koncepts ir mīts. Jūs gluži vienkārši paaugāties un sapratāt, ka tā un tā grupa ir mēsls. Kāpēc mūs tomēr aizkustina pirmais albūms, jūs jautāsiet? Tā ir nostaļģija, mani draugi, nostaļģija pēc sen pagājušām laimes pilnām dienām. Dienām, kad dzīves augstākais punkts ir uzvilkt gaumīgus sporta apavus, gaumīgu flaneļa kreklu un doties uz gaumīgu rokkoncertu. Bet nākamajā rītā uz paģirām (visnotāļ gaumīgām) noklausīties The Smashing Pumpkins albumu Siamese dream. Tā ir laime. Un ja gadījumā neviens nav mājās, tad iegriezt uz pilnu katušku albumu "Cilvēks ar trepēm" (kurš atcerās, kurai grupai šitas bija?). Viss. Un no žurnāla ar šķērēm lejuplādēt The Satelites bilžuku ar ziņu, ka šie guvuši kaut kādu balvuku Liepājas dzinčā. Tā lūk. Nu labi, es jau pārāk iegāju Joņeva mūdā, atgriežamies pie dekonstrukcijas. Tātad pirmais albums ir mīts, jo labai grupai visi albumi ir labi. Konkrētus vārdus es tagad nesaukšu, jo mans viedoklis, atšķirībā no dažādiem autoritatīviem mūzikas apskatniekiem un kritiķiem autoritat'īvos preses izdevumos, nav pietiekami autoritatīvs.

 

21. Septembris 2014

Master of Reality @ 03:29

Tags:

Kaut gan bieži domāju, ka vajadzētu te beigt rakstīt (starpcitu, pavisma nesen nosvinēju 10 gadu jubileju cibā (nu labi, nenosvinēju, tikai pamanīju fak(t)u)), tomēr atkal ir kāds tekstelis padomā. Šovakar biju ballītē, kur daļa cilvēku bija studējoši mūziķi. Spriežot pēc balīšmūzikas gaumes, likās, ka mākslas tais ļaudīs galīgi nav, kaut gan ej nu sazini, dvēselē jau neielīdīsi. Citiem vārdiem "tas nesavieno mūsu pasaules". Kronis visam bija mana kokles spēle kopā ar Black Sabbath dziesmu After forever – es iespēlēju tikai vienu nenoskaņotu stīgu ar ģitārai raksturīgu stiepienu, skanēja vienkārši izcili. Uz šo bosa mūvu reaģēja Antons ar tādu sejas izteiksmi, it kā es būt viņam putrā iespļāvis un pieprasīja vismaz 440 Hz. Kad jautāju, vai viņam ir absolūtā dzirde, viņš atbildēja apstiprinoši. Tāpat uz maniem jautājumiem viņš atzina gan dabisko temperāciju, gan ceturtdaļtoņus. Nē, nu lol vienkārši, džekam traucē nestandarta herci. Ar to man pietika. "Viss atkarīgs, kā uz lietām skatās", es teicu un pacēlu cepuri. Sadzirdēju Antona piekrišanu (nezin kāpēc) un aizvēru durvis. (nenozīmīgus sīkumus pirms durvju aizvēršanas izlaidīšu). Vispār tā arī nesapratu, vai tā ir poza vai tiešām fiziska nepatika. Zinu vienu čomu ar absolūto dzirdi, kuram ceturtdaļtoņi rada galvas sāpes.
 

14. Septembris 2014

Ilgi nezināju, kas ir autors un no kurienes šis gabals. @ 19:40

4. Septembris 2014

(bez virsraksta) @ 23:07

LOHS ESI?

 

31. Augusts 2014

Meža dziesmas @ 09:44

http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/latvijas-koncertzales/koncerts-mezha-dziesmas-janja-baltvilka-atcerei-25.-julija-kalnc.a42048/

Pēdējās 4 (nevis 3, kā teicu vakar) ir manas dziesmas. Interesanta iespēja dzirdēt, kā es rakstu džezu.

 

30. Augusts 2014

Mazsalaca un Meža dziesmas @ 11:31

Mūzika: Bēthovens – Pastorālā simfonija

Vakardiena Melnajā Caurumā izvērtās ļoti jauki, taču tagad laiks kam citam – ieslēdz http://klasika.lsm.lv/lv/lr3/ šodien, plkst. 12:00, lai dzirdētu reportāžu no 7. starptautiskajiem jauno komponistu meistarkursiem Mazsalacā, kuros dalību ņēmu es. Savukārt rīt, plkst 15:00 šajā pašā radio dzirdēsiet Meža dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju. Pēdējās trīs dziesmas esmu sacerējis es.
 

28. Augusts 2014

Melnais Caurums 29. augustā, plkst. 20:00 @ 11:25

25. Augusts 2014

Rudens madrigāls 3 @ 13:55

Mūzika: J. S. Bahs – Pasakalja do minorā.

Putnu bari skrien pāri laukam un novāc barību. Barība ir atvasaras agrā labība. "Ārā līņā līņi, kaktos sīņo sīņi." – izdomāju pantiņu, ko skaitīšu pie eglītes. Braucam pa Zemgales priekšpilsētu ar velosipēdiem, izmetam loku pa Ģimnastikas ielu, bet izvairamies no Graudu ielas, tai ir slikta aura. Zvana telefons – "Nomērīji loga izmērus?" – "Vēl nē, esmu pilsētā, bet kad nomērīšu, došu ziņu." – "Labi, čau!". Braucam tālāk, pie Gaismas pils zvana J***, es nepaspēju pacelt un pārzvanu – "Nu, O***, kur tu esi?" – "Pie Gaismas pils, es atbildu". Atbildu vēl kaut ko un vienojamies par tikšanos. Kādā laika kontiinuma punktā atnāk īsziņa – "Ceru, ka vienojāties". "Nevienojāmies gan" es pie sevis nodomāju. Punkts. Kā Tarkovska filmā. Dodamies pa sliedēm uz Brasu. Malkojam vīnu pa ceļam un prātojam, cik tas ir lieliski. Sliežu ceļu no abām pusēm ieskauj rūpniecības kompleksi, grafiti un izdauzītu logu mozaīkas. Gara pelēka diena, bet mums veicas, jo nelīst. Esam tikai divi mazi cilvēciņi, kas virzās no punkta A uz punktu B. Nāk rudens.
 

23. Augusts 2014

Rudens madrigāls 2 @ 23:19

Latvijas vides, ģeoloģijas un metereoloģijas centrs ziņo: "Saskaņā ar klimatiskajiem datiem, meteoroloģiskā vasara kopumā Latvijā šogad ir beigusies nedēļu agrāk nekā tas ir ierasts – parasti tas notiek ap 27. augustu." Kad es biju mazs, kādā no manas mājas dzīvokļiem mitinājās vecs vīrs ar vecu sievu. Bieži varēja dzirdēt, kā vīrs diezgan neskanīgi spēlēja trompeti. Un tikai pēc daudziem gadiem es sapratu, ka bija taču tāds brīdis, kad trompete pārstāja skanēt. Pavisam. Pavisam rimās tās dziesma. Līst lietus, kardāna krustiņš (krucifikss) izkrita Gulbenes šosejas 12. kilometrā. Akmeņains lauks, lapsas nemana. Nemana arī gailenes. Šogad galīgi neesot gaileņu gads. Lapsas gads arī nē. Braucam uz Svalberģi, bet pēdējā brīdī pagriežamies uz austrumiem. Cik vien tālu skats sniedzas – balts polietilēns pārklāts vecām mašīnu riepām. Riepas stipri nodilušas, bet tas netraucē procesam. Tur sien sieru – netrokšņojiet! Es aizveru logu, mūsu ceļš ir ar mērķi, bet kurš pateiks, kādu? Nāk rudens.

 

20. Augusts 2014

Rudens madrigāls @ 06:54

Pārlaižot acis pāri laukam, skats aizķeras veca dižozola mezglainajos zaros. Šķiet, ka kāds karājas tajos, bet tuvāk pienākot var redzēt, ka tas ir tikai vecums. Mēs turpinam ceļu virzienā uz Ainažiem, pabraucam garām Vitrupei. Nekā ievērības cienīga šeit nav. Domās atgriežos 90tajos – saldi skāba vakardiena, laimes un nelaimes. Es atceros katru nenoglāstītu kaķēnu un katru neparakstītu miera līgumu, katru vārtos iesistu futbola bumbu un savu pirmo alu. Piestājam Vidzemes akmeņainās jūrmalas krastā, zīlējam aļģēs. Vai gads būs labs? Un kāda būs statistika? Palaižu "vardīti", plakanu oļu šeit daudz. Pārlecu pāri gliemežvāku kolonijai un izskaitu līdz trīs. Atkal braucam tālāk, Salacgrīvā nepiestājam, dodamies uz Randu pļavām. Piestājam pie baznīcas, iekšā raud sieviņas un ērģeles. Nāk rudens.

 

15. Augusts 2014

4. Augusts 2014

Šīs durvis jums, cienītais, paliek slēgtas. @ 22:30

Uzlieku mūziku un dejoju bailēs. Tas, kas šobrīd notiek ir spēļu elle. Elles kartona modelis, kā smejies. Īstā elle laikam izskatās kā Apocalyspe Now. Šodien noskatīju dzīvokli Krimuldas pagasta Sunīšos. Jauks dzīvoklis un īre maksā gandrīz neko. Noskatīju arī žēlīga paskata vasarnīcu kaut kur pie Liepājas. Vispār, kāpēc pirkt dzīvokli, ja var par tādu pašu naudu nopirkt māju?

 

3. Augusts 2014

|kəˈrizmə| @ 07:19

Mūzika: MUM - SMILEWOUND

Reiz lasīju, ka harizma ir spēja veidot ap sevi pasauli, kurai vēlas piederēt citi. Visiem cilvēkiem piemīt harizma, tikai cik liela? Nu, kurš no jums grib ar mani spēlēties? Klaustrofobiskas ir ne tikai Rīgas ielas, bet arī dzīvokļi. Tie ir netīri, tajos trūkst elpas. Viens no būtiskākajiem pilsētas trūkumiem ir tas, ka tur dzīvo citi cilvēki. Vispār, pilsēta var kalpot tikai lietišķām vajadzībām, dzīvot tur nedrīkst. Varētu braukt uz Indiju un atrast sevi, bet baigais slinkums.
 

2. Augusts 2014

BEZ VIRSRAKSTA @ 20:36

Vasara pamazām māj atvadas un Rīgas ielas ir klaustrofobiskākas kā jebkad. Kad braucu pa tām ar velosipēdu vēlos vakaros, prātā nāk dažādas tumšas noveles, bet kad atbraucu mājās - atkal neiet internets. Vispār Rīgas nabadzīgo rajonu dzīvokļi ir neērti. Vienam krāns par garu (ūdens tek pāri izlietnei), citam pretējos logos kaimiņš pliks staigā (un arī krāns par garu).

 

30. Jūlijs 2014

25. Jūlijs 2014


Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis