Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


16. Jūlijs 2016

(bez virsraksta) @ 23:22

Notekcaurule ir nogurusi.

 

Volatīlais plurālisms @ 18:30

Jo tas ir andergraunds. Plurālisma saindētie mājāssēdētāju prāti. Rīgas pagalmu miskastes, februāra beigas, malkas apkure. Retrogradētie un reakcionārie paradumi. Sliežu posms starp Rīgas Centrālo staciju un Zemitāniem. Sociāli neremdināmas ilgas. Pēdējais gads augstskolā, pēc kura nekas nemainīsies. Slikta gramatika un ģimenes aptieka. Tava ģimene sastāv no Jāņa un Valtera, ar kuriem kopā tu īrē dzīvokli, kas kādreiz bija daļa no lepna 7istabnieka ar diviem kabineta flīģeļiem un madam Šarno, kura pasniedz privātstundas klavierspēlē un runā tikai vāciski. Tuvējā veikalā sirms komponists, kurš iesaka sajaukt vīnu ar brutu, tikai paģiras baigās esot. Jo tas ir andergraunds.

Par kuru Rīgas rajona ir runa?

 

15. Jūlijs 2016

Veiksmes stāsts @ 18:49

Jau apmēram 20 minūtes, atliektiem pleciem, iznesīgs un drošs, apņēmīgs un pašpārliecināts kā harizmātiskās draudzes vadītājs viņš runāja pilnīgas muļķības.

 

8. Jūlijs 2016

Aptauja @ 08:16

Kā jūs gūstat prieku no dzīves?

 

24. Jūnijs 2016

DJ Grēks @ 21:59

Mūzika: Juris Simanovičs – DJ Grēks

Reāli labs veikums. Mīļākais ieraksts šobrīd:

http://jurissimanovics.bandcamp.com/album/k-samierin-ties-ar-savu-nenoz-m-bu
 

3. Jūnijs 2016

France Gall @ 21:10

Mūzika: France Gall - Il Neige

Mans jaunākais atklājums mūzikā – France Gall. Atklāju, pateicoties Kārlim Vērdiņam, kurš pieminēja viņu kaut kur radio. Popdziedātāja, kas pati neraksta dziesmas. Parasti uz tādām skatos šķībi, bet viņas balsī ir kaut kas tik dievīgs, nesamaitāts, naivs un prieka pilns, bērnišķīgs un pat jūtami amatierisks. Nu tāds pops, kur nav nekāda blatošana un stilošana, vienkārši mūzika visiem labā nozīmē. Tas labākais ir 60. gadu albumi, kur rodami visādi interesantumi (interesanti akordi, skaistas melodijas, forši aranžējumi), 70. ir tāds kā tranzišonal periods (disko un tā), bet no 80. viņa kļūst par "nopietnu" dziedātāju ar izkoptu balsi un principā radio skonto repertuāru. Tomēr nevar prasīt, lai mūziķis iekonservējas un nemainās, tas vienkārši nav iespējams.
 

Stīgu kvartets nav nekāds joks @ 18:55

Rakstu stīgu kvartetu, kas būs tik skumjš kā P3+3r15 V45k5, kurš apmākušā pēcpusdienā brauc prom no Rīgas pustukšā vilciena vagonā, kaut kur aiz Krustpils vērdamies pa logu garāmslīdošā, pēlēkā ziemas ainavā ar ritošu asaru pār vaigu.

 

22. Aprīlis 2016

Petrichor – Trio Tendo @ 20:59

Pavēlu iepostēju, bet no otras puses – kas tur ko neaizšaut uz bibliotēku?

https://www.facebook.com/events/1710412062580134/?active_tab=posts

Kā es labdabīgi iesmeju – uzstāsies Trio ninTendo. Bet vispār – ļoti spēcīgs kolektīvs.

 

11. Aprīlis 2016

Kādu dienu es arī runāšu tādā badass balsī. @ 22:01

(bez virsraksta) @ 21:42

In Soviet Russia cookie eats you.

 

philosoraptor @ 21:19

Mūzika: Galvā skan Zig Zag

Kad esmu par sevi kā par komponistu nepārliecināts, tad atceros, ka visi (nu vai daudzi) izcili komponisti bijuši par sevi nepārliecināti. Tas uzreiz man dod pārliecību par sevi. Un tad es vairs nesaprotu, vai tad es esmu par sevi pārliecināts vai neesmu.
 

3. Aprīlis 2016

Kā paiet laiks @ 16:48

Septiņi gadi Cibetā.

 

ISCM World music days 2016 @ 09:14

Mūzika: Shostakovich: Lady Macbeth of Mtsensk (Interlude III)

Biju D-Korejā. Gribētos uzrakstīt kādu aprakstu priekš jums, bet slinkums. Nu varbūt tādu maziņu. Izlidoju pagāš sestdien no Amsterdamas un pēc 9 h lidojuma piezemējos Pekinā. Lidojums bija ok, varēja skatīties filmas, 2x ēdināšana. Komfortabli. Ķīnā mūs visus bezmazvai aiz rociņas aizvadīja uz security check, kurā strādāja pēc izskata kaut kādi tīņi. Nu labi, Seūlā viss kruti, iesēžos pat īstajā autobusā uz braucu 4,5 h uz dienvidiem. Nonācis Tonjanā es saprotu, ka viss ir foqued up – ir vakars, angliski informācijas nav un arī neviens nerunā angliski. Beigās autoostas aptiekā aptiekārs runā angliski un palīdz man – uzraksta uz lapas korejiešu valodā hoteļa nosaukumu, jo taksisti acīmredzot nesaprot latīņu burtus. Aizbraucu līudz hotelim un izrādās, ka tas nav īstais (organaizeru feils). Kad nu beidzot nonāku īstajā, secinu, ka viss opening party ir beidzies un Filipa Glāsa koncerts jau rit pilnā sparā. Eu, bet es biju reāli 10 m attālumā no Filipa Glāsa – mēs "satikāmies" pēc koncerta koncertzāles restorānā. Tālāk jau viss smooth, hotelis labs, brokastis hoteļa korejiešu restorānā (patika!), koncerti, pastaigas kalnos. Biju budistu templī, čoina arhitektūra. Vispār, nonākot citā vidē, viss vienmēr liekas foršāks, pat popmūzika – čingčang un pentatonikas galvā. Tikai jet lag efekti bija mokoši un no tiem tā arī neatgāju. Atgriežos Seūlā, izstaigāju Royal Palace un dodos uz Incheon lidostu. Atpakaļceļš bija daļēji mokošs and I blame the China. Iesprūdu Dalian lidostā uz 10 h. Tas protams bija ieplānots, taču nebija ieplānots tas, ka mani apmēram 15 - 20 minūtes nepatīkami izpraš'ņās drošībnieki, uzdodot dumjus jautājumus (kāpēc ID un pase ir izdoti vienā dienā un ķipa viens un tas pats dokuments, no kurienes un uz kurieni es ceļoju, kāpēc n' šit). Beigās mani palaiž (ir apmēram 23:00) un es nolemju turēties pie plāna (patiesībā cita plāna man nav) un nakšņot lidostā. Tas neiet cauri, 2:00 lidostu aizslēdz un pieklājīgi palūdz pamest šīs ne-viesmīlīgās telpas. Tālāk jau viss kā bandītu filmās. Man liek iet uz tuvējo hoteli un tā kā citu variantu nav (auksts un tumšs, ziniet), eju arī. Hotelī man liek maksāt apmēram 7 eiro par iespēju sēdēt hoteļa vestibilā/kafejnīcā. Angliski joprojām nerunā neviens, visa saziņa notiek caur urļika telefonu (drukājot un tulkojot). Izlaižot detaļas, beigās samaksāju 5 eiro un mani beidzot lika mierā. Tālākais jau ir kārtējā standart ķēdīte – check in dzīvajā pie letes, security –--> lidmašīna. Tālāk Pekina un atkal tas pats (diemžēl man nebija smuks boarding pass, kas nosegtu visu maršrutu, katrā lidostā jāņem jauna biļete). Beidzot atkal nonāku garajā, komfortablajā lidojumā ar ēdieniem un filmām. Atgriezos 4dien. No visām laika maiņām un neizgulēšanās tā normāli esmu atgājis laikam tikai šodien pēc 10 h miega. Ceļojums bija īss, bet man ir sajūta, ka vēl pāris dienas neko tur nemainītu. Pāris nedēļas gan būtu labāk, bet es tomēr domāju, ka neesmu liels ceļošanas fans.
 

2. Aprīlis 2016

ll @ 19:17

Mūzika: Schostakovitch Violin concerto No 1, op 99, III passacaglia

Latvietis latvietim tvnet komentētājs.
 

1. Aprīlis 2016

Dziļvaga. Mariannas. @ 21:35

Mūzika: Radiohead – We suck young blood

Ir Klusajā okeānā tāda Mariannas dziļvaga. Hahahaha!
 

11. Marts 2016

Kā mēs/jūs izturam kvalitātes kritiku @ 15:22

Mūzika: Jimi Hendrix – Axis Bold as Love albūms

Viens no diviem: Vai nu pasaule ir absolūti nekompetenta vai arī man ir depresija. Drošvien, ka abi.
 

Stulbais networx @ 15:18

Mūzika: Jimi Hendrix – Axis Bold as Love albūms

Ar rakstīšanu cibā ir kā ar dzeršanu. Pēc katra ieraksta, tu nodomā, ka nekad vairs, bet paiet zināms laiks un atkal vajag kaut ko ierakstīt.
 

3. Marts 2016

xxx @ 20:47

Tags: , ,

Es beidzot sapratu, kādā stilā es komponēju. Tas ir maksimālisms.
 

29. Februāris 2016

Mēs esam roboti @ 17:42

Garastāvoklis:: labāks, nekā vakar

Redzu internetā tos gifiņus, kur cilvēki slikti izturās pret robotiem (nezinu kādā kontekstā – testē, vai?) un man ir žēl tos robotos, žēl tā, it kā tie būtu dzīvi cilvēki vai dzīvnieki. Bet vispār nākotne pieder bioelektrorobotiem – jā, tie joprojām būs mākslīgi, tikai to daļas varēs īpatnējā veidā audzēt/sintezēt. Iedomājieties, kā izaug nanoshēma, kura ir vēl nezcik reizes sīkāka par šobrīd esošajām vissīkākajām mikroshēmām.
 

14. Februāris 2016

Laiks beigt @ 11:50


Jo ilgāk es mīcos pa visādām konzervatorijām, jo vairāk saprotu, ka māksliniekus tur meklēt kā adatu siena kaudzē. Tur patiesībā ir tik daudz pretrunas. Viena no tām, ka cilvēciņi komponē salīdzinoši estētiski advancēti, bet ārpus kondženes kļūst par everydaynormalman ar selfijiem feisītī, ugg zābaciņiem, klačiņām, draudziņiem un pirkumiņiem. Ja dotu šiem brīvu vaļu, mūs nomāktu lavīna ar jaukām dziesmiņām un meditatīviem instrumentāliem sūdiem do mažorā uz ezera laiviņā ar vīraciņu garīgumiņam. Cilvēki ir tieši tik dziļi, cik pirmie desmit metri iekšā jūrā Vecāķu pludmalē. I'm too old for this shit.
 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis