Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


14. Aprīlis 2014

(bez virsraksta) @ 22:41

Es braucu ar autobusu kaut kur laukos un šoferis bija izdomājis, ka vēlos izkāpt konkrētā pieturā uz kuru viņš speciāli taisīja līkumu savā maršrutā. Lai arī tā nebija mana, es tomēr nolēmu izkāpt, lai baudītu vietu. Tik tiešām, uzkāpjot pakalnā, skatam pavērās mazs, ēnains un tumšs ezers. Šis ezers stāvajos krastos, koku lapu mirguļošana, turpat atstāts kāda velosipēds ar dīvainu it kā brūnas ādas apvalku vai somu, kas bija iemontēts starp rāmja caurulēm. Tā bija vieta, kur mūžīgi valdīja draudzība, miers un bezrūpība.

 

9. Aprīlis 2014

(bez virsraksta) @ 21:02

Tās dejotājas gandrīz vienmēr ir skaistas. Šodien redzēju vienu izcili, brīnišķīgi, nenormāli skaistu dejotāju. No Kultūras akadēmijas.

 

7. Aprīlis 2014

Kāds man šo varētu uzdāvināt dzimšanas dienā. @ 23:02

20. Marts 2014

Viegls rokenrols pa radio @ 23:57

Tags: ,

Pirms mēs visi draudzīgi sadosimies rokās stīgu orķestra koncertā, ir iespēja šo svētdien atnākt uz Kaņepes Kulta centru, kur es nodošu pāris vecus hītus.

https://www.facebook.com/events/287013691456026/?ref_dashboard_filter=upcoming
 

17. Marts 2014

Latvijas Jaunās Mūzikas dienas @ 10:14

Tags: ,

Nu ko, draugi, pamazām tuvojas 30. marts, kad Lielajā Ģildē atskaņos manu skaņdarbu stīgu orķestrim "Mirage of The Void". Te gan mazliet darvas medutiņā, jo, ziniet ko?, nosaukt koncertu par "Studenti komponē" ir pilnīga stratēģiska izgāšanās. Runāsim atklāti un sauksim lietas īstajos vārdos – vārdu "studenti" mierīgi var aizvietot ar vārdu "lohi". Jo  visiem ir "pilnīgi skaidrs", ka students ir tāds, kurš mācās un tātad vēl nav nobriedis sniegt 100% kvalitāti, kaut arī realitātē tā ne vienmēr ir taisnība. Kurš tad grib nākt uz tādu koncertu :/


Bet tas viss protams nav jāņem galvā un uz koncertu ir jānāk. Attiecībā uz manu darbu – lieliska iespēja dzirdēt spektrālismu un jauno sarežģītību, kas pie mums ir retums. Un ne tikai pie mums.

 

12. Marts 2014

Mihails un Mihails spēlē šahu. @ 17:31

Tags: ,

Vakar biju uz ģenerālmēģinājumu Pētersona operai Mihails un Mihails spēlē šahu. Izrāde bija lieliska, no sirds iesaku aiziet. Dzirdēju daudz kritiskas atsauksmes no kolēģiem un viņu argumentus būtu grūti atspēkot (piem, ne pāŗāk spilgtā mūzika vai padomju realitātes kariķēšanas banālums), tomēr visvairāk uzrunāja stāsts un garlaicīgi nebija nemaz – viss kopā šķita ļoti organisks. Vispār, ja nav pārāk daudz lietu, kuras šai pasaulē patīk, tad es netaisos ar prātīgiem un kritiskiem argumentiem sabojāt savu prieku, ja reiz kaut kas tiešām ir iepaticies.

Ja kas, šovakar pa LR3 pirmizrādes tiešraide - sarunas pirms izrādes sāksies 18.00, bet pati izrāde 18.30.
 

9. Marts 2014

Labā vēsts. @ 11:26

Tags: ,

Esmu viens no 10 komponistiem (bet pavisam pieteikušies bija 62), kuri ir akceptēti dalībai Mazsalacas meistarkursos – rakstīšu skaņdarbu kolektīvam "Divertimento ensemble". HELL YES!

http://www.divertimentoensemble.it
 

25. Februāris 2014

Logi brandmūrī. @ 13:37

Mūzika: Chick Corea - Some time ago – La Fiesta

Vienmēr mazliet iekšēji nosmīnu, kad, ejot pa Rīgas ielām, ieraugu kādas mājas brandmūrī izcirstu logu. Nu tādu vienu pašu pa visu mājas sienu, kur logi nav paredzēti. Tā mīļi un reizē nepareizi. Nepareizi? Nu ja, tāpēc tas ir brandmūris, ka tam logi nedrīkst būt. Žēl, jo daudz logu vienmēr ir labi.

Turpinu darbu pie skaņdarba Mirage of The Void stīgu orkestrim. Iemēģinu roku spektrālismā. Žēl, ka dedlains ir tik tuvu. Dedlaini vienmēr ir par tuvu.
 

22. Februāris 2014

Scherzo a la Russe @ 23:58

Mūzika: Discovering Music BBC3: Gustav Holst – The Planets

http://www.youtube.com/watch?v=q3lGqWjZDF4

Popsīgs pasākums cilvēkiem uzvalkos, bet nenormāli patīk. Mūzika protams. Horeogrāfija manuprāt ir nasingspešels, kaut gan ļoti labi iet klāt un balerīnas vien ir ko vērtas.

Eu, jūs nezinat, kur Rīgā var nopirkt šādus cimdus? : http://www.black.co.uk/media/images/mens_red_driving_gloves_1_m.jpg
 

2. Februāris 2014

25. Janvāris 2014

Pārskats par mīļāko 2013. gada Latvijas mūziku. @ 20:15

22. Janvāris 2014

Dzīvoklis? Draugi? @ 18:58

Mūzika: Ēnu Kaleidoskops – Putnam
Tags:

Vēlos īrēt dzīvokli Rīgā, vēlmes/domas ir sekojošas:

1) Visas ērtības, izņemot apkuri – tā var būt arī malkas.
2) Ne zemāk par 2. stāvu, bet vispār jo augstāk, jo labāk.
3) Īre nepārsniedz 100 Eur (kopā ar komunālajiem nevajadzētu pārsniegt 140 Eur).
4) Rajons – ne centrs un ne galīga nomale, izskatīšu dažādus variantus, izņemot Maskačku. Gribu, lai vasarā ir kāds zaļš zariņš redzams.
5) Dzīvoklis var būt nolaists, vienkāršu kosmētisko remontu varu uztaisīt pats.
6) Bez mēbelēm, ledusskapis gan nenāktu par sliktu.
7) Kaimiņi klusi kā pelītes.

Pats noteikti esmu ideāls īrnieks – nesmēķēju, skaļas ballītes nerīkoju, troksni netaisu un ar mani var visu sarunāt cieņas un goda robežās.


Ja ir kas piedāvājams, rakstiet, lūdzu uz tintea at gmail punkts com
 

18. Janvāris 2014

Mūziķa sānu profili. @ 15:35

Nolēmu uztaisīt tīrīšanu savos mūziķa profilos. Noslēpu dažus vecos trekus, pieliku dažus jaunus (draugos un myspace sen neko nebiju augšuplādējis). Nomainīju profila bildes – tagad visur vienādas. Jāatzīst, ka vismazākā jēga laikam ir no profila draugos – skatījumi un atskaņojumi ir pārsteidzoši niecīgi – kaut kādas komunikācijas problēmas. Myspace arī šķiet tāds pussprādzis. FB mīnuss ir tas, ka neļauj lietot manu vārdu paplašinājumā un par lietderību kopumā arī grūti spriest. Par twitteri īsti nav viedokļa. Soundcloud šķiet vislabākais, taču tur nevar dalīties ar jaunumiem.

www.soundcloud.com/oskarsherlins
www.facebook.com/howtobuildaflyingsaucer
www.myspace.com/oskarsherlins
www.twitter.com/oskarsherlins
www.draugiem.lv/oskarsherlins

 

22. Oktobris 2013

Skānen mežen. @ 20:22


Š. g. 26. oktobrī plkst. 19.00 Ziemeļblāzmas Kultūras pilī mēs ar Agnesi Krivadi pārstāstīsim kādu epizodi no Augusta Dombrovska dzīves. Visi nelaipni aicināti.

http://www.skanumezs.lv/festivals/

https://pbs.twimg.com/media/BXVWRiKCMAAy-UD.jpg
 

14. Oktobris 2013

Varēs mani satikt @ 13:36

un runāties par dzīvi un mākslu.


http://rmm.lv/?p=11176#more-11176

 

17. Augusts 2013

Ogre – Rīga 96 @ 12:45

Ar lielu aizrautību noriju "Jelgava 94". Es pats varētu uzrakstīt grāmatu, kura sauktos "Ogre – Rīga 96". Tā grāmata tiešām man lika paskatīties no malas uz sevi un reizē sajusties tā, it kā man atkal būtu 17 vai 18. Tā grāmata tiešām ir gandrīz par mani. Metāls, gari mati, braukšana bez biļetes, koncis Robinsonā un Pagrimušais laikmets, urlas un dabūšana pa muti, ģitāras spēlēšana un grupas dibināšana, dažkārt alkohols un (trenažieru)zāle, pusbandīti. Bet man bija čomi arī no elektroniskās deju mūzikas nometnes – tātad var piemest klāt arī reivu apmeklējumus. Iešana ar kājām no centra uz klubu Panna. Stopēšana uz Sinepēm un medu, kur iekšā tika iemānīts alkohols, kas dziļi noslēpts sarullētā guļammaisā. Vēl naktsmājas kaut kādā mistiskā Madonas dzīvoklī. Un mūzika mūzika mūzika.
Grāmatai ir mazliet bēdīgas beigas, šķiet, ka Jānim ir kaut kāda 30 gadnieka krīze, kad atkal ir vēlme atgūt to pasauli, kurā neeksistē iešana uz darbu, finanšu plānošana, pasaule, kurā viss nozīmīgais ir tagad un nekad nebeigsies. Kaut gan, liekas arī, ka Jānis pats apzinās, ka viss ir noticis tā kā tam jānotiek un viss jau principā ir ok. Arī es šobrīd neraujos uz koncertiem vai festivāliem, gluži pretēji, man šķiet, ka lielākā daļa ir garlaicīgi un grupas diezgan lieli mēsli (ar atsevišķiem izņēmumiem), bet man nav tā sajūta, ka dzīve pēc apmēram 24 būtu izniekota. Jā, gluži kā Jānis es mācījos, strādāju, ceļoju, satikos un šķīros. 2000ie šķiet tādi kā aizņemtāki, bez spožām krāsām un bezatbildīguma valdzinājuma. Tas nekas, mūzika man joprojām turpinās, turklāt daudz augstākā kvalitātē, daudz pilnīgākā veidā. Protams, ka ļoti daudz domāju, kur dabūt naudu, kas notiks rīt un vai nebūtu laiks jau ieviest savu ģimeni. It īpaši tagad, kad saproti, ka lejupielāžu laikmetā mūzika ir reāli devalvējusies, kas mana darba augļus padara vēl nezincikreižu neienesīgākus. Es šodien redzēju divus sīņus ap 40. Iespējams, ka viņi bija jaunāki, taču acīmredzot dzīvojot pasaulē bez rītdienas, var zust laika izjūta. Tie divi šķiet klausījās kaut kādu metālu vai industrial no telefona. Izskatījās pēc nošņurkušiem, pusizbijušiem metālistiem. Vai tā es gribētu turpināt skaistos 16? Nē, negribētu gan. Visam savs laiks un iesprūst vienā laikā nozīmē apstāties savā attīstībā. Bet attīstībai ir vērtība. Metafiziska, bet tomēr īsta un reāli pastāvoša.

 

7. Augusts 2013

Nepatiesa, bet skaista glorifikācija. @ 21:10

Kad tu domā, ka tur jau viss ir cēli un nopietni un notiek īsts madžiks, tad izrādās, ka aiz durvīm veči vienkārši dzer.

 

16. Jūlijs 2013

Kapi @ 22:06

Tags: ,

Šodien bijām ikvasaras kapu izbraukumā. Vieni ir Jaunciema, otri ir Juglas kapi. Viens stāsts varētu būt par to, kā kapos vienmēr nāk domas par to, cik viss īstenībā ir nesvarīgs un ka beigās mēs visi nonāksim bedrē. Taču es izvēlos jums pastāstīt otru stāstu. Par rudu kaķi Juglas kapos. Ieejot pa vārtiņiem kapsētā pie ieejas sēž ruds kaķis. Kaķim pūžņo acis, mamma saka, ka viņš jau sen tāds, jau no pagājušā gada. Esot apēdis bulciņas gabalu, acīmredzot tik izsalcis. Gājām tālāk, jo kaķis nenāca klāt – laikam esot paēdis. Kad kapi bija apkopti, nācām atpakaļ, bet rudo vairs neredzējām. Bija dīvaina sajūta, gandrīz vai atvieglojums, it kā esi atbrīvots no atbildības parūpēties par nabaga radību. Instinktīvas egoisma jūtas, kuras vēlāk, jau apdomājoties, nomāc žēlums. Līdzcietība un vienaldzība pretīgi balansē. Es neredzu sevi braucam uz Juglu, lai palīdzētu kaķim, nav man iekšā pašam uzņemties glābšanas misiju – nevēlos liekuļot, tā es jūtos. Bet glābt vajag! Manuprāt, zvanīt patversmei ir diezgan bezjēdzīgi – it kā kāds baigi tur dosies meklēt vienu kaķi. Gan jau viņiem katru dienu ir tādas situācijas. Šeit stāsts beidzas. Ko lai iesāk?
 

3. Jūnijs 2013

Sazvērestību teorija Nr. 0 @ 13:31

Ak dievs, es tiko visu sapratu. Visu. Tie, kuri sevi lepni dēvē par bītmeikeriem, patiesībā ir slepeni ceptas gaļas piekritēji un atbalstītāji!!! Kā es to atklāju? Lai maskētos, lietā likts pavisam vienkāršs spūnerisms

<br>
beat makers = meat bakers 
<br>
!!!
 

2. Jūnijs 2013

(bez virsraksta) @ 11:41

Mūzika: YMO - ×∞ Multiplies

Sils un mode.


Jauna ideja: Sils un bode.
 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis