Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


30. Jūlijs 2014

25. Jūlijs 2014

17. Jūlijs 2014

Laipn' lūgt, būs daži mani sondziņi. @ 22:31

t.co/Le1PjcoA1i

 

5. Jūlijs 2014

Mirage of The Void @ 11:54

Tags: ,

https://soundcloud.com/oskarsherlins/mirage_of_the_void

Ilgs laiks pagājis kopš manas pēdējās soundcloud augšuplādes. Tagad beidzot ir freš stufik (izgriezts no koncika). Kāpēc tas kodekveidīgais žargons ir tik lipīgs?
 

20. Jūnijs 2014

Nekvalitatīva žurnalistika @ 10:18

Mūzika: Curtis Mayfield – There's no place like America today
Tags: , ,

Un tagad, kad mani gāž no kājām kaut kāda kārtējā saaukstēšanās vai velns viņu zina kas, es varētu uzrakstīt arī mazāk pozitīvu postu. Piemēram par to, kā LTV 18. jūnija raidījumā "kultūras ziņas" tiek pieminēti pieci mecenātu balvu saņēmēji, nevis seši. Uzminiet, kurš no tiem nav pieminēts? Masu mediji at its bestest.
 

18. Jūnijs 2014

Tālivalža Ķeniņa balva @ 20:28

Tags: ,

Šodien saņēmu komponista Tālivalža Ķeniņa balvu "par izciliem sasniegumiem mūzikā un radošu aktivitāti". Jūtos ļoti pagodināts.
 

10. Jūnijs 2014

Mirage of The Void @ 14:52

Tags: ,

Šeit var noklausīties koncertu, kurā tika atskaņots mans skaņdarbs Mirage of The Void. Dzirdēsiet arī dažas svarīgas atziņas par kulināriju: http://ej.uz/banketu
 

4. Jūnijs 2014

. @ 20:19

Esmu pabeidzis JVLMA. Viss.

 

3. Jūnijs 2014

Diplomeksāmens kompozīcijā/diskotēka @ 18:15

Rīt, 4.06.2014, plkst 15:00 Mūzikas akadēmijā, Ērģeļu zālē.

 

29. Maijs 2014

Saistīti ar iepriekšējo ierakstu @ 17:13

Tags: ,

Mans skaņdarbs "Passacaglia" alta vijolei un klavierēm ieguvis 2. vietu Pētera Vaska fonda organizētajā jaundarbu konkursā.
 

25. Maijs 2014

14. Maijs 2014

Atteikšanās @ 15:53

Esiet laipni aicināti apmeklēt izstādi Viewfinders Rīgas mākslas telpā – tur skatāma Ievas Epneres filma Atteikšanās (Renunciation), kurai esmu uzrakstījis mūziku.

08.05.2014 - 05.06.2014.

http://ej.uz/atteiksanos

 

11. Maijs 2014

Paidagoģijas nedienas. @ 10:56

Mūzika: Radiohead

Pēdējā laikā var dzirdēt daudz gaudu par to, ka izglītības sistēma nekam neder, tai nepieciešama reforma un tā tālāk. Runāsim atklāti – nekam neder lielākā daļa izglītības ņēmēju.
 

10. Maijs 2014

Mums nepieciešamas ballistiskās raķetes. @ 18:47

Šurp šauteni uz skolu,
es būšu teicamnieks,
un māmiņai un tētiņam un dzimtenei būs prieks.

 

3. Maijs 2014

Man aiz sienas. @ 21:27

Mūzika: Beach House – Bloom

Man aiz sienas dzīvo nabagi. Viņa vienmēr klepo. Vēl kopš ziemas klepo. Dažkārt iet uz tualeti kāpņutelpā un izskatās, ka viņai ir jautri. Uzskatu, ka labierīcības mūsu mājā ir izprojektētas perfekti. Kad sirdi sāk nospiest smagas domas, atliek vien doties pa kapnēm lejā starp stāviem un uz laiku kļūt par nekronētu karali ar savu troni. Tronis protams ir koplietošanas. Kad valdīšanas laiks beidzies, tad vieglu gaitu atliek vien uzlēkšot atpakaļ. Un cept kartupeļus ar sīpoliem. Viņš vienmēr izskatās tāds kā nedaudz ievītis, nekad nesmaida. Viņam kabatā ir nevis cigaretes, bet cīgas. Kājās sporta apavi, kas liecina par piederību citādākajiem. Reizi divās nedēļās viņš spēlē elektrisko ģitāru – atkārto zināmos trikus un likus, lai pirksti neierūsē un lai nav tā, ka neko nedara pašizaugsmei. Viņš tomēr nav tāds, kā tie ekspresionisti ar divlitrīgajiem aliem rokās. Nu jā, sporta apavi tomēr, nevis kurpes ar sprādzi. Viņi katrs atsevišķi klausās mūziku un dažkārt ļoti skaļi, jo kā jau nabagi, viņi uzskata, ka ir izredzēti un ar noteiktām tiesībām. Sieviete klausās liriski romantisku mūziku (vidējais radio piedāvājums), vīrietis toties ir uz tu ar repu un metālu (arī tādu vidējo). Uz apmēram 15 minūtēm reizi divās nedēļās noteikti. --(trešAJĀS durvīs dzīvo aristokrāti, bet par viņiem citreiz) -- Dažkārt pie mūsu nabagiem atnāk ciemiņi. Vienu es pazīstu pēc smiekliem. Grieķu paruna vēsta – nekas nav stulbāks par stulbiem smiekliem. Citus gan es nezinu, bet tie, kas ir redzēti, nedaudz adgādina avīžzēnus – garās adītās šallēs, nomītiem apaviem un nāģenēm galvās. Tā mēs te dzīvojam jau kuro gadu. Aiz loga mainās gadalaiki un citi notikumi, bet viņa klepo. Un viņš spēlē elektrisko ģitāru. Reizi divās nedēļās pašizaugsmei.
 

14. Aprīlis 2014

(bez virsraksta) @ 22:41

Es braucu ar autobusu kaut kur laukos un šoferis bija izdomājis, ka vēlos izkāpt konkrētā pieturā uz kuru viņš speciāli taisīja līkumu savā maršrutā. Lai arī tā nebija mana, es tomēr nolēmu izkāpt, lai baudītu vietu. Tik tiešām, uzkāpjot pakalnā, skatam pavērās mazs, ēnains un tumšs ezers. Šis ezers stāvajos krastos, koku lapu mirguļošana, turpat atstāts kāda velosipēds ar dīvainu it kā brūnas ādas apvalku vai somu, kas bija iemontēts starp rāmja caurulēm. Tā bija vieta, kur mūžīgi valdīja draudzība, miers un bezrūpība.

 

9. Aprīlis 2014

(bez virsraksta) @ 21:02

Tās dejotājas gandrīz vienmēr ir skaistas. Šodien redzēju vienu izcili, brīnišķīgi, nenormāli skaistu dejotāju. No Kultūras akadēmijas.

 

7. Aprīlis 2014

Kāds man šo varētu uzdāvināt dzimšanas dienā. @ 23:02

20. Marts 2014

Viegls rokenrols pa radio @ 23:57

Tags: ,

Pirms mēs visi draudzīgi sadosimies rokās stīgu orķestra koncertā, ir iespēja šo svētdien atnākt uz Kaņepes Kulta centru, kur es nodošu pāris vecus hītus.

https://www.facebook.com/events/287013691456026/?ref_dashboard_filter=upcoming
 

17. Marts 2014

Latvijas Jaunās Mūzikas dienas @ 10:14

Tags: ,

Nu ko, draugi, pamazām tuvojas 30. marts, kad Lielajā Ģildē atskaņos manu skaņdarbu stīgu orķestrim "Mirage of The Void". Te gan mazliet darvas medutiņā, jo, ziniet ko?, nosaukt koncertu par "Studenti komponē" ir pilnīga stratēģiska izgāšanās. Runāsim atklāti un sauksim lietas īstajos vārdos – vārdu "studenti" mierīgi var aizvietot ar vārdu "lohi". Jo  visiem ir "pilnīgi skaidrs", ka students ir tāds, kurš mācās un tātad vēl nav nobriedis sniegt 100% kvalitāti, kaut arī realitātē tā ne vienmēr ir taisnība. Kurš tad grib nākt uz tādu koncertu :/


Bet tas viss protams nav jāņem galvā un uz koncertu ir jānāk. Attiecībā uz manu darbu – lieliska iespēja dzirdēt spektrālismu un jauno sarežģītību, kas pie mums ir retums. Un ne tikai pie mums.

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis