Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


12. Marts 2014

Mihails un Mihails spēlē šahu. @ 17:31

Tags: ,

Vakar biju uz ģenerālmēģinājumu Pētersona operai Mihails un Mihails spēlē šahu. Izrāde bija lieliska, no sirds iesaku aiziet. Dzirdēju daudz kritiskas atsauksmes no kolēģiem un viņu argumentus būtu grūti atspēkot (piem, ne pāŗāk spilgtā mūzika vai padomju realitātes kariķēšanas banālums), tomēr visvairāk uzrunāja stāsts un garlaicīgi nebija nemaz – viss kopā šķita ļoti organisks. Vispār, ja nav pārāk daudz lietu, kuras šai pasaulē patīk, tad es netaisos ar prātīgiem un kritiskiem argumentiem sabojāt savu prieku, ja reiz kaut kas tiešām ir iepaticies.

Ja kas, šovakar pa LR3 pirmizrādes tiešraide - sarunas pirms izrādes sāksies 18.00, bet pati izrāde 18.30.
 

9. Marts 2014

Labā vēsts. @ 11:26

Tags: ,

Esmu viens no 10 komponistiem (bet pavisam pieteikušies bija 62), kuri ir akceptēti dalībai Mazsalacas meistarkursos – rakstīšu skaņdarbu kolektīvam "Divertimento ensemble". HELL YES!

http://www.divertimentoensemble.it
 

25. Februāris 2014

Logi brandmūrī. @ 13:37

Mūzika: Chick Corea - Some time ago – La Fiesta

Vienmēr mazliet iekšēji nosmīnu, kad, ejot pa Rīgas ielām, ieraugu kādas mājas brandmūrī izcirstu logu. Nu tādu vienu pašu pa visu mājas sienu, kur logi nav paredzēti. Tā mīļi un reizē nepareizi. Nepareizi? Nu ja, tāpēc tas ir brandmūris, ka tam logi nedrīkst būt. Žēl, jo daudz logu vienmēr ir labi.

Turpinu darbu pie skaņdarba Mirage of The Void stīgu orkestrim. Iemēģinu roku spektrālismā. Žēl, ka dedlains ir tik tuvu. Dedlaini vienmēr ir par tuvu.
 

22. Februāris 2014

Scherzo a la Russe @ 23:58

Mūzika: Discovering Music BBC3: Gustav Holst – The Planets

http://www.youtube.com/watch?v=q3lGqWjZDF4

Popsīgs pasākums cilvēkiem uzvalkos, bet nenormāli patīk. Mūzika protams. Horeogrāfija manuprāt ir nasingspešels, kaut gan ļoti labi iet klāt un balerīnas vien ir ko vērtas.

Eu, jūs nezinat, kur Rīgā var nopirkt šādus cimdus? : http://www.black.co.uk/media/images/mens_red_driving_gloves_1_m.jpg
 

2. Februāris 2014

25. Janvāris 2014

Pārskats par mīļāko 2013. gada Latvijas mūziku. @ 20:15

22. Janvāris 2014

Dzīvoklis? Draugi? @ 18:58

Mūzika: Ēnu Kaleidoskops – Putnam
Tags:

Vēlos īrēt dzīvokli Rīgā, vēlmes/domas ir sekojošas:

1) Visas ērtības, izņemot apkuri – tā var būt arī malkas.
2) Ne zemāk par 2. stāvu, bet vispār jo augstāk, jo labāk.
3) Īre nepārsniedz 100 Eur (kopā ar komunālajiem nevajadzētu pārsniegt 140 Eur).
4) Rajons – ne centrs un ne galīga nomale, izskatīšu dažādus variantus, izņemot Maskačku. Gribu, lai vasarā ir kāds zaļš zariņš redzams.
5) Dzīvoklis var būt nolaists, vienkāršu kosmētisko remontu varu uztaisīt pats.
6) Bez mēbelēm, ledusskapis gan nenāktu par sliktu.
7) Kaimiņi klusi kā pelītes.

Pats noteikti esmu ideāls īrnieks – nesmēķēju, skaļas ballītes nerīkoju, troksni netaisu un ar mani var visu sarunāt cieņas un goda robežās.


Ja ir kas piedāvājams, rakstiet, lūdzu uz tintea at gmail punkts com
 

18. Janvāris 2014

Mūziķa sānu profili. @ 15:35

Nolēmu uztaisīt tīrīšanu savos mūziķa profilos. Noslēpu dažus vecos trekus, pieliku dažus jaunus (draugos un myspace sen neko nebiju augšuplādējis). Nomainīju profila bildes – tagad visur vienādas. Jāatzīst, ka vismazākā jēga laikam ir no profila draugos – skatījumi un atskaņojumi ir pārsteidzoši niecīgi – kaut kādas komunikācijas problēmas. Myspace arī šķiet tāds pussprādzis. FB mīnuss ir tas, ka neļauj lietot manu vārdu paplašinājumā un par lietderību kopumā arī grūti spriest. Par twitteri īsti nav viedokļa. Soundcloud šķiet vislabākais, taču tur nevar dalīties ar jaunumiem.

www.soundcloud.com/oskarsherlins
www.facebook.com/howtobuildaflyingsaucer
www.myspace.com/oskarsherlins
www.twitter.com/oskarsherlins
www.draugiem.lv/oskarsherlins

 

22. Oktobris 2013

Skānen mežen. @ 20:22


Š. g. 26. oktobrī plkst. 19.00 Ziemeļblāzmas Kultūras pilī mēs ar Agnesi Krivadi pārstāstīsim kādu epizodi no Augusta Dombrovska dzīves. Visi nelaipni aicināti.

http://www.skanumezs.lv/festivals/

https://pbs.twimg.com/media/BXVWRiKCMAAy-UD.jpg
 

14. Oktobris 2013

Varēs mani satikt @ 13:36

un runāties par dzīvi un mākslu.


http://rmm.lv/?p=11176#more-11176

 

17. Augusts 2013

Ogre – Rīga 96 @ 12:45

Ar lielu aizrautību noriju "Jelgava 94". Es pats varētu uzrakstīt grāmatu, kura sauktos "Ogre – Rīga 96". Tā grāmata tiešām man lika paskatīties no malas uz sevi un reizē sajusties tā, it kā man atkal būtu 17 vai 18. Tā grāmata tiešām ir gandrīz par mani. Metāls, gari mati, braukšana bez biļetes, koncis Robinsonā un Pagrimušais laikmets, urlas un dabūšana pa muti, ģitāras spēlēšana un grupas dibināšana, dažkārt alkohols un (trenažieru)zāle, pusbandīti. Bet man bija čomi arī no elektroniskās deju mūzikas nometnes – tātad var piemest klāt arī reivu apmeklējumus. Iešana ar kājām no centra uz klubu Panna. Stopēšana uz Sinepēm un medu, kur iekšā tika iemānīts alkohols, kas dziļi noslēpts sarullētā guļammaisā. Vēl naktsmājas kaut kādā mistiskā Madonas dzīvoklī. Un mūzika mūzika mūzika.
Grāmatai ir mazliet bēdīgas beigas, šķiet, ka Jānim ir kaut kāda 30 gadnieka krīze, kad atkal ir vēlme atgūt to pasauli, kurā neeksistē iešana uz darbu, finanšu plānošana, pasaule, kurā viss nozīmīgais ir tagad un nekad nebeigsies. Kaut gan, liekas arī, ka Jānis pats apzinās, ka viss ir noticis tā kā tam jānotiek un viss jau principā ir ok. Arī es šobrīd neraujos uz koncertiem vai festivāliem, gluži pretēji, man šķiet, ka lielākā daļa ir garlaicīgi un grupas diezgan lieli mēsli (ar atsevišķiem izņēmumiem), bet man nav tā sajūta, ka dzīve pēc apmēram 24 būtu izniekota. Jā, gluži kā Jānis es mācījos, strādāju, ceļoju, satikos un šķīros. 2000ie šķiet tādi kā aizņemtāki, bez spožām krāsām un bezatbildīguma valdzinājuma. Tas nekas, mūzika man joprojām turpinās, turklāt daudz augstākā kvalitātē, daudz pilnīgākā veidā. Protams, ka ļoti daudz domāju, kur dabūt naudu, kas notiks rīt un vai nebūtu laiks jau ieviest savu ģimeni. It īpaši tagad, kad saproti, ka lejupielāžu laikmetā mūzika ir reāli devalvējusies, kas mana darba augļus padara vēl nezincikreižu neienesīgākus. Es šodien redzēju divus sīņus ap 40. Iespējams, ka viņi bija jaunāki, taču acīmredzot dzīvojot pasaulē bez rītdienas, var zust laika izjūta. Tie divi šķiet klausījās kaut kādu metālu vai industrial no telefona. Izskatījās pēc nošņurkušiem, pusizbijušiem metālistiem. Vai tā es gribētu turpināt skaistos 16? Nē, negribētu gan. Visam savs laiks un iesprūst vienā laikā nozīmē apstāties savā attīstībā. Bet attīstībai ir vērtība. Metafiziska, bet tomēr īsta un reāli pastāvoša.

 

7. Augusts 2013

Nepatiesa, bet skaista glorifikācija. @ 21:10

Kad tu domā, ka tur jau viss ir cēli un nopietni un notiek īsts madžiks, tad izrādās, ka aiz durvīm veči vienkārši dzer.

 

16. Jūlijs 2013

Kapi @ 22:06

Tags: ,

Šodien bijām ikvasaras kapu izbraukumā. Vieni ir Jaunciema, otri ir Juglas kapi. Viens stāsts varētu būt par to, kā kapos vienmēr nāk domas par to, cik viss īstenībā ir nesvarīgs un ka beigās mēs visi nonāksim bedrē. Taču es izvēlos jums pastāstīt otru stāstu. Par rudu kaķi Juglas kapos. Ieejot pa vārtiņiem kapsētā pie ieejas sēž ruds kaķis. Kaķim pūžņo acis, mamma saka, ka viņš jau sen tāds, jau no pagājušā gada. Esot apēdis bulciņas gabalu, acīmredzot tik izsalcis. Gājām tālāk, jo kaķis nenāca klāt – laikam esot paēdis. Kad kapi bija apkopti, nācām atpakaļ, bet rudo vairs neredzējām. Bija dīvaina sajūta, gandrīz vai atvieglojums, it kā esi atbrīvots no atbildības parūpēties par nabaga radību. Instinktīvas egoisma jūtas, kuras vēlāk, jau apdomājoties, nomāc žēlums. Līdzcietība un vienaldzība pretīgi balansē. Es neredzu sevi braucam uz Juglu, lai palīdzētu kaķim, nav man iekšā pašam uzņemties glābšanas misiju – nevēlos liekuļot, tā es jūtos. Bet glābt vajag! Manuprāt, zvanīt patversmei ir diezgan bezjēdzīgi – it kā kāds baigi tur dosies meklēt vienu kaķi. Gan jau viņiem katru dienu ir tādas situācijas. Šeit stāsts beidzas. Ko lai iesāk?
 

3. Jūnijs 2013

Sazvērestību teorija Nr. 0 @ 13:31

Ak dievs, es tiko visu sapratu. Visu. Tie, kuri sevi lepni dēvē par bītmeikeriem, patiesībā ir slepeni ceptas gaļas piekritēji un atbalstītāji!!! Kā es to atklāju? Lai maskētos, lietā likts pavisam vienkāršs spūnerisms

<br>
beat makers = meat bakers 
<br>
!!!
 

2. Jūnijs 2013

(bez virsraksta) @ 11:41

Mūzika: YMO - ×∞ Multiplies

Sils un mode.


Jauna ideja: Sils un bode.
 

26. Maijs 2013

Mans jaunākais dzejolis @ 11:23

Mūzika: Morrissey - Suedehead

Viņi nesaka "paldies"
un tu nesaki paldies,
nu nesaka paldies,
nu nesaki paldies,

Nē, nu nav jau tā, ka te kādam kaut kas baigi interesētu.

Vai tu tiešām esi tāda muļķe,
ka domā, ka visi to tik vien grib,
kā gulēt ēģiptes pludmales smiltīs?
 

24. Maijs 2013

(bez virsraksta) @ 21:04

Nē, nu jau tā, ka te kādam kaut kas baigi interesētu.

 

22. Maijs 2013

(bez virsraksta) @ 17:30

...Protams, ka ir grūti sarakstīt oriģinālu skaņdarbu, īpaši deju mūzikas žanrā," sarunā ar DELFI Izklaide stāsta LieneCandy

http://ej.uz/lieni

 

15. Maijs 2013

Skumju akmeņi @ 21:35

Mūzika: Skumju akmeņi – Krustceles

Esmu atklājis no jauna un vēl īstāk Skumju akmeņus. Klausos un sajūta, ka visas kosmiskās skumjas ir sakoncentrātas vienā grafītpelēkā, mirdzošā lodveida kodolā. Atceros dziesmu, kurā bija teksts "Viena pelēka(parasta?) diena zem eņģeļa spārniem..." – to nevaru atrast, bet baigi gribētos paklausīties.
 

13. Maijs 2013

Snares of a clay devil @ 16:03

"Snares of a clay devil" – noklausīties var skaņu mākonī:
http://t.co/Bomf5CyM5n

Izpilda KammarensembleN, diriģē Taavi Kull.

http://www.facebook.com/howtobuildaflyingsaucer
http://www.myspace.com/oskarsherlins

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis