Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


26. Maijs 2013

Mans jaunākais dzejolis @ 11:23

Mūzika: Morrissey - Suedehead

Viņi nesaka "paldies"
un tu nesaki paldies,
nu nesaka paldies,
nu nesaki paldies,

Nē, nu nav jau tā, ka te kādam kaut kas baigi interesētu.

Vai tu tiešām esi tāda muļķe,
ka domā, ka visi to tik vien grib,
kā gulēt ēģiptes pludmales smiltīs?
 

24. Maijs 2013

(bez virsraksta) @ 21:04

Nē, nu jau tā, ka te kādam kaut kas baigi interesētu.

 

22. Maijs 2013

(bez virsraksta) @ 17:30

...Protams, ka ir grūti sarakstīt oriģinālu skaņdarbu, īpaši deju mūzikas žanrā," sarunā ar DELFI Izklaide stāsta LieneCandy

http://ej.uz/lieni

 

15. Maijs 2013

Skumju akmeņi @ 21:35

Mūzika: Skumju akmeņi – Krustceles

Esmu atklājis no jauna un vēl īstāk Skumju akmeņus. Klausos un sajūta, ka visas kosmiskās skumjas ir sakoncentrātas vienā grafītpelēkā, mirdzošā lodveida kodolā. Atceros dziesmu, kurā bija teksts "Viena pelēka(parasta?) diena zem eņģeļa spārniem..." – to nevaru atrast, bet baigi gribētos paklausīties.
 

13. Maijs 2013

Snares of a clay devil @ 16:03

"Snares of a clay devil" – noklausīties var skaņu mākonī:
http://t.co/Bomf5CyM5n

Izpilda KammarensembleN, diriģē Taavi Kull.

http://www.facebook.com/howtobuildaflyingsaucer
http://www.myspace.com/oskarsherlins

 

7. Maijs 2013

Conspiracy theories @ 22:09

8. maijā, plkst. 12.15 pēc vietējā laika, Stokholmā, Mūzikas koledžas Lielajā zālē atskaņos manu skaņdarbu "Conspiracy theories". Atskaņotājmākslinieki Norrbotten Neo.


laipni aicināti pielaikot sejas grāmatas lapu.
 

1. Maijs 2013

Vote for us! @ 09:31

Palīdzu savam brālītim – palīdzi tu arī :) 


" čau! Tev noteikti ir jānobalso labajos darbos par frisbija projektu, lai mēs dabūtu papildus finansējumu! ;)"

Te (no telefona par velti) 

 un 

 

17. Aprīlis 2013

KammarensembleN @ 23:34


Šodienas koncerts bija super. Basa saksofons ir pure evil, ja spēlē ātri un pa visiem reģistriem fortissimo. Īstenībā vajadzēja ierakstīt fortefortissimo, būtu vēl krutāk. Vispār, tas tagad ir mans mīļākais instruments. Ļoti daudzi nāca klāt un uzteica skaņdarbu – gan paši mūziķi, gan klausītāji. Zāle bija pilna – tiesa gan, lielākoties studenti un pasniedzēji, bet arī viņi parasti nāk reti, tākā prieks neviltots. Pats arī esmu ļoti apmierināts. Man liekas, ka es plašāku aprakstu uzrakstīšu rīt, ja nebūs slinkums.
 

14. Aprīlis 2013

Snares of a clay devil @ 19:01


Priecājos paziņot, ka manu skaņdarbu "Snares of a clay devil" izpildīs zviedru kolektīvs "KammarensembleN" 17. aprīlī, plkst 18.00 pēc vietējā laika un notiks tas Stokholmā, Filkingenā.

http://www.facebook.com/events/302766839849230/

http://fylkingen.se/

http://hem.kammarensemblen.com/
 

1. Aprīlis 2013

The Baltic Scene - Oskars Herlins @ 14:00

Tags:

Intervija-stāsts ar un par mani žurnālā The Baltic Scene

http://ej.uz/itiy

Intervijas beigās ir Face Book "like" poga. Jūs jau zināt, kas ir jādara.
 

26. Decembris 2012

2. Decembris 2012

Pākšaugu industrija audzē pupas krātiņos un necilvēcīgos apstākļos @ 09:47

Es pazīstu vismaz vairākus veģetāriešus. Jūs arī drošvien pazīstat, turklāt, iespējams, pat tādus, kurus nepazīstu es. Tas viss mani vedina uz domu, ka vēģetāriešu jau ir ļoti daudz. Jautājums: vai ir kādi dati, kas apliecinātu, ka tirdzniecības vietās pieprasījums pēc gaļas ir krities?

 

28. Novembris 2012

Indigo Staļins @ 16:25

Šonakt sapnī redzēju Staļinu. Viņš bija atnācis pie manis un ņēma dažus manus CD uz neatdošanu. Es arī ļāvu, jo tas tak Staļins, joki mazi. Bet pēc tam es sāku darīt kaut kādas asas kustības - kaut ko tākā durt, bet ko, neatceros, bet tākā ne pa īstam tomēr (kustības uz augšu un leju, nevis uz priekšu un atpakaļ). Staļins ikreiz sabijās, bet es jutu viņam līdzi un diskus atpakaļ neprasīju. Staļins tomēr. Un šodien man klāt nenāciet - spļauju indi, ja atveru muti.

 

24. Novembris 2012

Sound of Stockholm @ 00:55

Tikko kā no Sound of Stockholm . Šo varētu nosaukt par Stokholmas Skaņu mežu. Džuliāna Baravika (Skaņu mežā uzstājas baravika, haha, labs joks, ne?) gan šeit neuzstājās, toties varēja baudīt citus nebaudāmus ārtistus. Tā kā koncertu maratoni jau sen vairs nav mana stiprā puse, tad dažus koncertus nolēmu izlaist. Pateicoties tam daļēji nokavēju Anders Hultqvist un Farangis Nurulla-Khoja - šo divu komponistu skaņdarbus atskaņoja simfonjetas tipa kameransamblis (ar dažādām sastāva modifikācijām). Brīžiem bija diezgan interesanti, foršas skaņas un tāds profesionals iespaids. Pēc šī koncerta vetibilā skābēt sāka Lars Brondum - večuks ar termenovoksu (es atsakos šo instrumentu saukt par tereminu :( ) un analogo modulārsintezatoru. Uzdroņija tā mīļi un patīkami - viņa aparāti bija kā viš pac – melni un veci. Pēc tam bija ilga pauze, lai bārs var nopelnīt. Tas gan sanervozēja, sī muļķīgā gaidīšana un nogurums, kas ar katru brīdi pieņēmās spēkā. Rust, jeb vienkārši sakot grupa Rūsa (haha) bija divu diezgan slavenu savās aprindās vīru duets. Sīkāk varat izlasīt par viņiem te tā internetā. Šis manu garastāvokli nometa pavisam zemu. Ārkārtīgi garlaicīga un monota droņīšana ar laptopu un kompresoru (jā, tieši tā - ierīce, kas pūš gaisu). Gan jau tie džeki tur visu bija izdomājuši līdz pēdējai kripatai, bet nu jā... Beigās vakara stārs Ryoji Ikeda. Arī uz viņu bija jāgaida. Jo lielāks mākslinieks, jo lielāka pauze. Pirms agrās Rūsas mūs brīdināja, ka Ikeam nepatīk, ja viņu fotografē, viņš varot arī pārtraukt spēlēt. Tomēr jāatzīst, ka par spīti nogurumam un ārkārtīgi dārgajam bāram (nu zviedru hipsteri atšķirībā no latviešu hipsteriem tikai izliekas par nabadzīgiem. nu labi, ok, īstenībā bārs nebūt nebija dārgāks kā citur pilsēta, bet 4 ls par aliņu man tomēr šķiet drusku par traku ar zviedrijā) Ikea uzlaboja manu garastāvokli. Sākumā domāju, ka viņa uzstāšanās neatšķirās no tā kā izklausījās un izskatījās pirmie mājas datori 80. gados, kuriem spēlīšu ielāde norisinājās ar audiokasešu palīdzību. Lai nu kā būtu, tomēr tas viss pārauga diezgan jēgpilnā glitchā un tiešām uzlaboja garastāvokli. Kaut kas tai mūzikā tiešām bija. Ar labunakti.


Starpcitu, aizvakar dzirdēju Nirvanas Lithium un nodomāju, ka vajadzētu Nirvi atkal paklausīties – kaut kā baigi labi skanēja
 

20. Novembris 2012

Tikko atnācu no Ariel Pink's Haunted Graffiti @ 23:45

Tā kā jau labu laiku jūsmoju par Arielu Pinku, tad ar lielu prieku iegādājos biļeti uz viņa koncertu Stokholmā. Koncerts notika vietā, kas saucās Debaser Medis - tāds kā liels bārs, bet izejot caur attiecīgām durvīm, nonaku zālē ar skatuvi. Bārs dublējas arī šajā telpā. Pirms nodot savu virsjaku garderobē, turpat vestibila vien Pinka kungs vazājās - tāds pavisam mazs, ar nokārtu galvu, it kā sakautrējies pagāja man garām. Es domāju, mēs varētu būt stipri līdzīgi garumā un platumā. Katru reizi viņu ieraugot, aizvien vairāk nostiprinās pārliecība, ka matus viņš sev griež pats. un arī balina pats. Lai kā nu tur būtu, aizeju uz zāli, ieņemu vietu vienā sānā pei galdiņa un sāku pacietīgi gaidīt. Nepaiet ne pusstunda, kad savu priekšnesumu uzsāk iesildītājs Sand Circles (viņam esot EP "Midnight Crimes"). Jāsaka, ka diezgan patīkami, lai arī tur nāca ārā šobrīd vēljoprojām aktuālie klišejiskie dabstepa ritmi un vēlaizvien aktuālie, līdz nenormālām sāpēm klišejiskie divi akordi. Katrā ziņā patīkami, neuzmācīgi, bet uz beigām interese zuda. Labi, ka šamā sets bija tik kādu pusstundu. Priekš iesildītāja bija ok. Vispār tur iesildīt bija paredzēta kaut kāda elektrohipstere (Genoveva? es neatceros), bet kaut kas, redz, izmainījās. Pinks kavējās kādas 40 minūtes, noburtais grafiti čabinājās un skaņojās aiz priekškara tik ilgi, ka sāka palikt garlaicīgi. Protams, kad viss sākās, tad bija labi. Daudz dziesmu, ko es nezināju, laikam no jaunā albuma. Visvairāk pavilka zināmie songi no Before today, bet viņa psihodēlijas bija mazliet par daudz. Vispār Ariels man brīžem atgādināja to džeku no ploicijas akadēmijas - izbijušo rokeri ar spiedzošo balsi. Nu jā, baigais šovmenis. Vēl pamanījas iepīt Bītlu Love Me Do. To noteikt varēja tikai pēc teksta un iespējams, dziedamās melodijas. Pavadījums bija pavisam cita mūzika. Nu tā, ar labu nakti.

Aizmirsu piebilst, ka šiem bija arī distro, bet nu es pat īsti neiečekoju cenas - gan jau viss dārgs. Un tirgojās basists!

 

6. Novembris 2012

Šekspīra sapnis LR3 Klasikā @ 21:50

Rīt pieslēdzamies rāāādio un ieklausamies Šekspīra sapņos (varēs dzirdēt arī manu – "Sonnet No 28")

http://klasika.latvijasradio.lv/zinas/09527.htm

 

23. Oktobris 2012

Kas manā maģītī? @ 09:31

18. Oktobris 2012

Par rītdienas koncertu @ 21:26

Kaspars Putniņš par gaidāmo Latvijas Radio Kora koncertu 19. oktobrī, Sv. Jāņa baznīcā:

http://www.youtube.com/watch?v=7UyxdNOh224&feature=youtu.be

 

16. Oktobris 2012

Sonnet No 28 @ 16:40

Mūzika: Dzeltenie Pastnieki - Rēta dvēselē

Patiesi priecājos paziņot, ka manu kora skaņdarbu "Sonnet No 28" atskaņos Latvijas Radio Koris 19. oktobrī, Sv. Jāņa baznīcā, festivāla Arēna ietvaros: http://ej.uz/areenu
 

9. Oktobris 2012

Oskars ierīko bunkuru. @ 14:37

Esmu ierīkojis savu štābiņu Feisbūcenī, esiet laipni aicināti spiest pogu "patīk", ja jums patīk (vai arī ja nepatīk).

http://www.facebook.com/pages/Oskars-Herlins/103877993103492

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis