Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


2. Aprīlis 2016

ll @ 19:17

Mūzika: Schostakovitch Violin concerto No 1, op 99, III passacaglia

Latvietis latvietim tvnet komentētājs.
 

1. Aprīlis 2016

Dziļvaga. Mariannas. @ 21:35

Mūzika: Radiohead – We suck young blood

Ir Klusajā okeānā tāda Mariannas dziļvaga. Hahahaha!
 

11. Marts 2016

Kā mēs/jūs izturam kvalitātes kritiku @ 15:22

Mūzika: Jimi Hendrix – Axis Bold as Love albūms

Viens no diviem: Vai nu pasaule ir absolūti nekompetenta vai arī man ir depresija. Drošvien, ka abi.
 

Stulbais networx @ 15:18

Mūzika: Jimi Hendrix – Axis Bold as Love albūms

Ar rakstīšanu cibā ir kā ar dzeršanu. Pēc katra ieraksta, tu nodomā, ka nekad vairs, bet paiet zināms laiks un atkal vajag kaut ko ierakstīt.
 

3. Marts 2016

xxx @ 20:47

Tags: , ,

Es beidzot sapratu, kādā stilā es komponēju. Tas ir maksimālisms.
 

29. Februāris 2016

Mēs esam roboti @ 17:42

Garastāvoklis:: labāks, nekā vakar

Redzu internetā tos gifiņus, kur cilvēki slikti izturās pret robotiem (nezinu kādā kontekstā – testē, vai?) un man ir žēl tos robotos, žēl tā, it kā tie būtu dzīvi cilvēki vai dzīvnieki. Bet vispār nākotne pieder bioelektrorobotiem – jā, tie joprojām būs mākslīgi, tikai to daļas varēs īpatnējā veidā audzēt/sintezēt. Iedomājieties, kā izaug nanoshēma, kura ir vēl nezcik reizes sīkāka par šobrīd esošajām vissīkākajām mikroshēmām.
 

14. Februāris 2016

Laiks beigt @ 11:50


Jo ilgāk es mīcos pa visādām konzervatorijām, jo vairāk saprotu, ka māksliniekus tur meklēt kā adatu siena kaudzē. Tur patiesībā ir tik daudz pretrunas. Viena no tām, ka cilvēciņi komponē salīdzinoši estētiski advancēti, bet ārpus kondženes kļūst par everydaynormalman ar selfijiem feisītī, ugg zābaciņiem, klačiņām, draudziņiem un pirkumiņiem. Ja dotu šiem brīvu vaļu, mūs nomāktu lavīna ar jaukām dziesmiņām un meditatīviem instrumentāliem sūdiem do mažorā uz ezera laiviņā ar vīraciņu garīgumiņam. Cilvēki ir tieši tik dziļi, cik pirmie desmit metri iekšā jūrā Vecāķu pludmalē. I'm too old for this shit.
 

30. Janvāris 2016

Iracionāla rīcība @ 19:30

Kad es pirms ēšanas mazgāju banānu, tad cilvēki brīnās – tu taču neēdīsi mizu, kāpēc tu mazgā banānu? Atklāti sakot, šādi cilvēki mani apbēdina. Es taču viņiem nejautāju, kāpēc viņi pērk dzīvokļus hruščovkās vai regulāri pamet slapju trauku mazgāšanas sūklīti.

 

Šostakovičs @ 10:19


А еще я думаю вот о чем: что такое, по сути, хорошая музыка и пло- хая музыка? Я не знаю, я не могу ответить однозначно. Взять, например, ту же серенаду. Согласно всем правилам ее следует считать плохой музыкой, но каждый раз, когда я ее слушаю, на глаза наворачиваются слезы. Эта музыка, эта «Молитва Девы», должно быть, тронула и Чехова, иначе он бы не написал о ней так, как написал, с его умением проникать в самую суть явлений. Вероятно, не существует ни хорошей, ни плохой музыки, есть просто музыка, которая волнует, и музыка, которая оставляет безразличным. Вот и все.
И это, между прочим, огорчает меня.
 

21. Janvāris 2016

Šostakovičs @ 19:40


В моей несчастной жизни было много печальных событий, но были периоды, когда опасность зловеще сгущалась, когда она становилась особенно ощутимой, и тогда страх возрастал. В тот период, о котором мы сейчас говорим, я был близок к самоубийству. Меня страшили окружающие опасности, и я не видел другого способа избавиться от них.
Страх полностью овладел мною. Я больше не был хо- зяином своей жизни, мое прошлое было перечеркнуто, моя работа, мои способности ничего ни для кого не значили. И будущее виделось ничуть не более обнадеживающим. В этом момент я отчаянно хотел исчезнуть, это казалось единственно возможным выходом. Я думал об этой возможности с удовольствием.
В тот критический период мне очень помогло знакомство с идеями Зощенко. Он говорил не о том, что самоубийство — каприз, а что это — чисто детская реакция, бунт более низ- кого уровня психики против более высокого. Фактически, да- же не бунт, а победа более низкого уровня, полная и окончательная победа.
Естественно, не только идеи Зощенко помогли мне в тот отчаянный час. Но эти и подобные рассуждения удержали меня от принятия чрезвычайных решений. Я вышел из кри- зиса более сильным, чем попал в него, более уверенным в своих силах. Враждебные силы уже не казались всемогущи- ми, и даже постыдное предательство друзей и знакомых не причиняло такой сильной боли, как прежде.
Массовое предательство касалось не меня лично. Я су- мел отделить себя от других людей, и в тот период это было для меня спасением.
Некоторые из этих мыслей при желании можно найти в моей Четвертой симфонии.
 

22. Decembris 2015

Outsider music @ 12:15

Mūzika: I. Baušķenieks - Sentiment et Mélancholie
Tags: ,

Vakar atklāju tādu žanru kā outsider music. Pēc wiki šķirkļa spriežot par autsaideriem tiek uzskatīts jebkas, kas neiederas vidējā cilvēka izpratnē par mūziku, kas nozīmē, ka robeža starp Čārlzu Aivsu un Inesi Saulīti diemžēl ir visai izplūdusi. Tomēr savā ziņā uzsvars tomēr ir uz cilvēkiem, kuri ļoti nopietni taisa tik ārprātīgu drazu, ka tas kļūst kruti un interesanti. No lv tādi varētu būt Biezoknis.
 

18. Decembris 2015

(bez virsraksta) @ 22:34

Kaspara Tobja muzons ir tāds pats kā viņa ūsas.

 

9. Decembris 2015

es dziedu korī @ 11:35

Mūzika: Bad Brains - Bad Brains (1982)

bĻauztās priedes
 

20. Novembris 2015

... @ 20:47

Dvēseļu utenis

 

8. Novembris 2015

Jaunais vilnis @ 21:09

Mūzika: Indochine 3eme sexe

Vispār šodien pirmoreiz noklausījos Bovija Heroes albumu. Man liekas, ka pirmoreiz (not sure).

Tomēr mani absolūtie favorīti ir:

https://www.youtube.com/watch?v=wcaghIZGbho

https://www.youtube.com/watch?v=p3j2NYZ8FKs
 

3. Novembris 2015

Ne jau rudens @ 22:34

Mūzika: The Smiths – There is a light that never goes out

Visdepresīvākais laiks ir vasara, kad visi tavi draugi strādā, bet tev ir brīvdienas, kuras tu aizvadi vienatnē savā pārkarsušajā, klaustrofobiskajā dzīvoklī lielpilsētas centrā.
 

15. Oktobris 2015

Excalibur strikes back @ 11:20

Mūzika: Gong – Shamal 1975
Tags: , ,

Kodēšana kaut kā bija pazudusi no mana redzesloka pēdējos padsmit gadus. Bet tas bija kā sportā – kurš būs viedāks un izdomās īsāko un efektīvāko kodu, lai sasniegtu noteiktu mērķi, tāds reāls šovoffs. Un tiešām aizrāva un raisīja apbrīnu, kaut arī pats nekodēju. Kodēt nozīmē programmēt scēnas slengā. https://en.wikipedia.org/wiki/Demoscene
 

5. Oktobris 2015

Jaunais negarīgums @ 08:54

Mūzika: music, muzika

Mūzika ir materiāla lieta – tās ir gaisa svārstības. Smalki veidotas, bet tomēr materiālas. Šorīt pamostoties, šī doma man likās dziļāka. Man patīk Jaunā garīguma pārstāvji, kuri publiski nekautrējas stāstīt, cik svarīgi ir, lai mūzika būtu emocionāla, tieši uzrunājoša, un cik nejēdzīgas ir modernistu intelektuālās konstrukcijas. Pag, vai ta' intelektuālas konstrukcijas ir kaut kas negarīgs? Materiālā matemātika.
 

4. Oktobris 2015

Laser in my hands @ 10:50

Es domāju, ka cilvēki, kuri sirgst ar depresiju vai līdzgām psihes problēmām, gluži vienkārši ir apveltīti ar ļoti spēcīgu psihisko enerģiju, kuru nemāk savaldīt, nemāk novadīt pareizajā gultnē uz pareizo mērķi. Rezultātā viņi iznīcina paši sevi.

 

5. Septembris 2015

Raiņa dzeja 8 latviešu komponistu jaundarbos. @ 17:28

Man patīk, ka ārā līst lietus, bet uz galda telefons lēnām mirst, izdodot raksturīgus signālus.

http://www.aspazijarainis.lv/pirmatskanojumu-piedzivos-muzikali-poetisks-koncertuzvedums-dagdas-skicu-burtnicas/

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis