Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


25. Decembris 2017

Ziemassvētku laiks @ 18:50

Vai tu zini, kā ir būt garlaicīgākajam cilvēkam pie dzīves viesību galda? Es zinu.

 

Retrīts @ 15:15

Biju izbraucis uz dažām dienām uz laukiem. Pavadīju divas naktis tukšā lauku mājā ar visu tai piederošo atribūtiku – krāsni, kuru sakurinot tāpat istabā ir dubars, pelēm virtuvē, nekādu iespēju normāli nomazgāties un atkal jau aukstumu. Viss jau būtu kruti, tikai sagatavoties vajadzēja labāk. Kaķis bija stresā, to nevajadzēja ņemt līdzi, tā vietā vajadzēja paķert sildītāju. Kronis visam bija aizmirsts telefona lādētājs, tas gan mani darīja bažīgu, it īpaši tāpēc, ka pašam nav auto. Nācās apgrūtināt draugus, kuri nebija starā par maniem gājieniem, bet tāpēc jau draugi ir, vai ne? Pastaigājoties, lauka vidū piegāju pie akmeņu kaudzes, no kuras izlīda milzīga (kā man likās) lapsa. Uz brīdi saskatījāmies un lapsa laidās mežā iekšā. Vienu gan šādas vietas izdara labi – pazuda stress un trauksme. Mierīgi kurini krāsni, lasi vecu Rīgas Laiku, jebkas cits ir nesvarīgs un tāls.

 

18. Decembris 2017

Dzīve mazpilsētā @ 21:28

"Pēc runas domes deputāts nodziedāja vienu no savām jaunajām dziesmām."

 

11. Decembris 2017

Parpalas un pritoni @ 11:31

Mūzika: Mihaels Pretoriuss

Nespēju noticēt, ka nāksies iet cauri SS ellei.
 

8. Decembris 2017

Mēs ar kaķi vēlamies īrēt 1-istabas dzīvokli Rīgā @ 18:34

1. Decembris 2017

Bezprincipiālie kristieši @ 17:27

Vietējā kristiešu labdarības veikala grāmatu plauktā atradās grāmata, acīmredzot veltīta reliģijas kritikai no zinātnes skatu punkta, tajā, piemēram, figurēja nodaļa "Kā izaudzināt ateistu", kamēr pāris grāmatas tālāk atradās grāmata "Kā saglabāt ticību". Bet es nopirku Aīdu un Traviatu platēs par vienu eiro.

 

27. Novembris 2017

8-BIT CONCERTO @ 10:56

Orchestral manoeuvres in the bitspace

beidzot nobriedu publicēt bez atslēdziņas

 

22. Novembris 2017

17. Novembris 2017

Artūrs Grīnups @ 17:58

„Liels simfonisks darbs – tā, protams, nav mazu kamermūzikas darbu summa. Es uzskatu, ka mūzikas darba sacerēšana nav tikai sacerēšana vien, bet tā ir cīņa pašam ar savu vienaldzību, pašam ar savu inertumu. Tā ir arī cīņa pret vispārpieņemtām patiesībām, kuras mēs tik bieži ekspluatējam, ka ikdienā tās pārvēršas par štampiem. Tā ir arī cīņa pret dogmatismu, un tā ir cīņa par savu – māksliniecisku – patiesību. Tā ir tāda cīņa, kurā tev varbūt ir jāpierāda, ka tava iekšējā patiesība un attiecīgā skaņdarba patiesība ir 2x2=7, teiksim”, – tā radio intervijā 1981.gadā runāja Artūrs Grīnups.

http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/latviesu-muzikas-zelta-fonds/artura-grinupa-devita-simfonija.a95279/

 

Neils Jangs saka patiesību @ 11:06

Mūzika: Pink Floyd – Atom Heart Mother suite

Though my problems
are meaningless,
that don't make them
go away.
 

10. Novembris 2017

Piepurkšķināt galvu @ 05:27

Šobrīd mans mīļākais izteiciens ir "piepurkšķināt galvu". Tas radās tā. Reiz, kādā vēlā pēcpusdienā aigāju ciemos pie drauga, kurš paziņoja – sieva ar bērnu aizbraukuši ciemos pie radinieka x, lai var pavēdināt piepurkšķināto … (ilgāka pauze) … dzīvokli. Es: "domāju, ka teiksi "galvu"". Viņš "nu arī".
Ko tas īsti nozīmē? Piemērs no FB (FB, starpcitu, ir būtisks galvas piepurkšķinātājs). Mans paziņa, komponists un pedagogs M. Ž. ir sacepies par saviem skolēniem, kuri sauc čellu par ķellām, neuzskata, ka ir jāzina, kas ir E. Dārziņš un vispār vienkārši nemāk uzvesties. Lūk, šie skolēni ir piepurkšķinājuši cienījamajam komponistam galvu un viņš to ļoti labi apzinās, kaut arī visticamāk lieto citu jēdzienu, lai aprakstītu radušos situāciju. Turpat komentāros viņam piebalso kāds profesionāls mūziķis, ka pie visa vainīgas ir liberālās teorijas, potes un NWO. Lūk, šis cilvēks savukārt ir piepurkšķinājis galvu man un vienīgais, kas atliek, ir iet uz mežu vai gulēt. Labrīt!

 

9. Novembris 2017

(bez virsraksta) @ 20:43

Šonakt sapņoju, ka esmu konservatorijā/muz. akadēmijā un man gaidāms gala eksāmens klavierspēlē, laikam arī pēdējais kurss. Pēkšņi konstatēju, ka programmu veido tā pati pabiezā grāmata, kas reālajā pasaulē satur apmēram 17 Bēthovena klaviersonātes. Un kaut kas vēl man saka, ka tas esot no galvas jāspēlē uz ko es izmisumā izsaucos, ka es taču tās sonātes vispār knapi spēlēju (kur nu vēl šo). Un man bija skaidrs, ka būs jāņem akadēmiskais. Un tad es pamodos. Fū.

 

6. Novembris 2017

Paņem vienu Hurminski, vienu Hurmiku. @ 16:51

"Hurma" ir tāds vārds, kas prasīties prasās pēc dažādām transformācijām. Piemēram, pēc transformācijām par dažādiem uzvārdiem – Hurmanskis, Hurmanovičs, Hurmauskis, Hurmacēvičs, Hurmikins, Hurmanovs, Hurmēvics, Hurmakovs un tā tālāk.

 

4. Novembris 2017

(bez virsraksta) @ 19:53

Pamanīju, ka diezgan bieži, kad domāju par kārtējo sūdu, kas eksistē šajā pasaulē, beigās vienmēr arī nodomāju/pasaku "jā, bet meitenēm jau patīk".

 

12. Oktobris 2017

Partita baroka stilā, dziļā uztvere @ 21:14

Šonakt sapnī dzirdēju Marģera Zariņa Partitu baroka stilā (fragmentu) tādā quasi džezroka aranžējumā – metāla pūšamie, fūzētas ģitāras, bungu komplekts. Man liekas, ka bija arī tie instrumenti, kas tur jau ir, bet es skaidri neatceros. Kaut kāda dziļi izjusta mūzikas pieredze, kādas nav nomodā – šķiet, ka visu var dzirdēt inside out. It kā skaties uz skulptūru, bet vienlaicīgi to redzi arī no aizmugures. Man šķiet, ka es nosapņoju to versiju, ko Marģeris bija iecerējis patiesībā.

https://www.youtube.com/watch?v=aqyXJ39b6xA

 

8. Jūlijs 2017

(bez virsraksta) @ 20:41

Šad un tad pilnīgā randomā mēdzu iegūglēt vārdus vai frāzes kas tāpat pilnīgā randomā iešaujas prātā. Parasti tas laikam ir grūtākos brīžos, jo pārsvarā tās ir rupjības. Bet šodien iegūglēju šo: warum es ist so schwer

 

29. Jūnijs 2017

Kā sacīt jāsaka @ 23:44

Mazs cincītis gāž lielu pežumu.

 

24. Jūnijs 2017

Māxla @ 09:32

Vakar biju Mauritshuis – muzejā, kurā izstādīti Dutch Golden Age darbi – Vermērs, Breigels, Halls, Rubenss un vēl daudz man zināmu un nezināmu vārdu. Redzēju leģendāro meiteni ar pērļu auskaru, Nikolasa Tulpa anatomijas nodarbību un citus lieliskus darbus. Blakus pastāvīgajai ekspozīcijai bija izstāde Slow Food, kas koncentrējās uz tā saucamajiem breakfast vai banquet pieces – gleznas, kurās attēlots tikai ēdiens.
Rezumējums par visu varētu būt šāds: smalki meistardarbi, bet kaut kā nesaskan ar pasauli šodien. Ja es nebūtu pazīstams ar mūsdienu mākslu, tad varbūt domātu citādāk. Ar mūziku ir līdzīgi – Mocarts ir izcils, bet šodien neviens vairs neģērbj zeķubikses un parūkas. Kāpēc koncertzāles ir pilnas ar zeķubikšparūkmūziku?

 

4. Jūnijs 2017

Clarence Barlow – In Januar am Nil @ 11:06

Mans jaunais mīļākais komponists Klerencs Barlovs ar skaņdarbu Janvārī pie Nīlas 2iem soprāna saksofoniem, basklarnetei, klarnetei, bungām, klavierēm, 4ām vijolēm, 2iem čelliem un kontrabasam. Saksofoni un stīgas spēlē mikrotonāli, lai emulētu dažādus patskaņus – t.i., instrumenti spēlē frekvences (formantas), kas ir ar cilvēka balsi izrunātu patskaņu pamatā.

https://failiem.lv/u/5y4xsd66#_

Kunga adrese: http://clarlow.org/main-menu/

 

2. Jūnijs 2017

Eirovīzija? I'm not even mad! @ 21:13


Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis