Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis


14. Septembris 2014

Ilgi nezināju, kas ir autors un no kurienes šis gabals. @ 19:40

4. Septembris 2014

(bez virsraksta) @ 23:07

LOHS ESI?

 

31. Augusts 2014

Meža dziesmas @ 09:44

http://klasika.lsm.lv/lv/raksts/latvijas-koncertzales/koncerts-mezha-dziesmas-janja-baltvilka-atcerei-25.-julija-kalnc.a42048/

Pēdējās 4 (nevis 3, kā teicu vakar) ir manas dziesmas. Interesanta iespēja dzirdēt, kā es rakstu džezu.

 

30. Augusts 2014

Mazsalaca un Meža dziesmas @ 11:31

Mūzika: Bēthovens – Pastorālā simfonija

Vakardiena Melnajā Caurumā izvērtās ļoti jauki, taču tagad laiks kam citam – ieslēdz http://klasika.lsm.lv/lv/lr3/ šodien, plkst. 12:00, lai dzirdētu reportāžu no 7. starptautiskajiem jauno komponistu meistarkursiem Mazsalacā, kuros dalību ņēmu es. Savukārt rīt, plkst 15:00 šajā pašā radio dzirdēsiet Meža dziesmas ar Jāņa Baltvilka dzeju. Pēdējās trīs dziesmas esmu sacerējis es.
 

28. Augusts 2014

Melnais Caurums 29. augustā, plkst. 20:00 @ 11:25

25. Augusts 2014

Rudens madrigāls 3 @ 13:55

Mūzika: J. S. Bahs – Pasakalja do minorā.

Putnu bari skrien pāri laukam un novāc barību. Barība ir atvasaras agrā labība. "Ārā līņā līņi, kaktos sīņo sīņi." – izdomāju pantiņu, ko skaitīšu pie eglītes. Braucam pa Zemgales priekšpilsētu ar velosipēdiem, izmetam loku pa Ģimnastikas ielu, bet izvairamies no Graudu ielas, tai ir slikta aura. Zvana telefons – "Nomērīji loga izmērus?" – "Vēl nē, esmu pilsētā, bet kad nomērīšu, došu ziņu." – "Labi, čau!". Braucam tālāk, pie Gaismas pils zvana J***, es nepaspēju pacelt un pārzvanu – "Nu, O***, kur tu esi?" – "Pie Gaismas pils, es atbildu". Atbildu vēl kaut ko un vienojamies par tikšanos. Kādā laika kontiinuma punktā atnāk īsziņa – "Ceru, ka vienojāties". "Nevienojāmies gan" es pie sevis nodomāju. Punkts. Kā Tarkovska filmā. Dodamies pa sliedēm uz Brasu. Malkojam vīnu pa ceļam un prātojam, cik tas ir lieliski. Sliežu ceļu no abām pusēm ieskauj rūpniecības kompleksi, grafiti un izdauzītu logu mozaīkas. Gara pelēka diena, bet mums veicas, jo nelīst. Esam tikai divi mazi cilvēciņi, kas virzās no punkta A uz punktu B. Nāk rudens.
 

23. Augusts 2014

Rudens madrigāls 2 @ 23:19

Latvijas vides, ģeoloģijas un metereoloģijas centrs ziņo: "Saskaņā ar klimatiskajiem datiem, meteoroloģiskā vasara kopumā Latvijā šogad ir beigusies nedēļu agrāk nekā tas ir ierasts – parasti tas notiek ap 27. augustu." Kad es biju mazs, kādā no manas mājas dzīvokļiem mitinājās vecs vīrs ar vecu sievu. Bieži varēja dzirdēt, kā vīrs diezgan neskanīgi spēlēja trompeti. Un tikai pēc daudziem gadiem es sapratu, ka bija taču tāds brīdis, kad trompete pārstāja skanēt. Pavisam. Pavisam rimās tās dziesma. Līst lietus, kardāna krustiņš (krucifikss) izkrita Gulbenes šosejas 12. kilometrā. Akmeņains lauks, lapsas nemana. Nemana arī gailenes. Šogad galīgi neesot gaileņu gads. Lapsas gads arī nē. Braucam uz Svalberģi, bet pēdējā brīdī pagriežamies uz austrumiem. Cik vien tālu skats sniedzas – balts polietilēns pārklāts vecām mašīnu riepām. Riepas stipri nodilušas, bet tas netraucē procesam. Tur sien sieru – netrokšņojiet! Es aizveru logu, mūsu ceļš ir ar mērķi, bet kurš pateiks, kādu? Nāk rudens.

 

20. Augusts 2014

Rudens madrigāls @ 06:54

Pārlaižot acis pāri laukam, skats aizķeras veca dižozola mezglainajos zaros. Šķiet, ka kāds karājas tajos, bet tuvāk pienākot var redzēt, ka tas ir tikai vecums. Mēs turpinam ceļu virzienā uz Ainažiem, pabraucam garām Vitrupei. Nekā ievērības cienīga šeit nav. Domās atgriežos 90tajos – saldi skāba vakardiena, laimes un nelaimes. Es atceros katru nenoglāstītu kaķēnu un katru neparakstītu miera līgumu, katru vārtos iesistu futbola bumbu un savu pirmo alu. Piestājam Vidzemes akmeņainās jūrmalas krastā, zīlējam aļģēs. Vai gads būs labs? Un kāda būs statistika? Palaižu "vardīti", plakanu oļu šeit daudz. Pārlecu pāri gliemežvāku kolonijai un izskaitu līdz trīs. Atkal braucam tālāk, Salacgrīvā nepiestājam, dodamies uz Randu pļavām. Piestājam pie baznīcas, iekšā raud sieviņas un ērģeles. Nāk rudens.

 

15. Augusts 2014

4. Augusts 2014

Šīs durvis jums, cienītais, paliek slēgtas. @ 22:30

Uzlieku mūziku un dejoju bailēs. Tas, kas šobrīd notiek ir spēļu elle. Elles kartona modelis, kā smejies. Īstā elle laikam izskatās kā Apocalyspe Now. Šodien noskatīju dzīvokli Krimuldas pagasta Sunīšos. Jauks dzīvoklis un īre maksā gandrīz neko. Noskatīju arī žēlīga paskata vasarnīcu kaut kur pie Liepājas. Vispār, kāpēc pirkt dzīvokli, ja var par tādu pašu naudu nopirkt māju?

 

3. Augusts 2014

|kəˈrizmə| @ 07:19

Mūzika: MUM - SMILEWOUND

Reiz lasīju, ka harizma ir spēja veidot ap sevi pasauli, kurai vēlas piederēt citi. Visiem cilvēkiem piemīt harizma, tikai cik liela? Nu, kurš no jums grib ar mani spēlēties? Klaustrofobiskas ir ne tikai Rīgas ielas, bet arī dzīvokļi. Tie ir netīri, tajos trūkst elpas. Viens no būtiskākajiem pilsētas trūkumiem ir tas, ka tur dzīvo citi cilvēki. Vispār, pilsēta var kalpot tikai lietišķām vajadzībām, dzīvot tur nedrīkst. Varētu braukt uz Indiju un atrast sevi, bet baigais slinkums.
 

2. Augusts 2014

BEZ VIRSRAKSTA @ 20:36

Vasara pamazām māj atvadas un Rīgas ielas ir klaustrofobiskākas kā jebkad. Kad braucu pa tām ar velosipēdu vēlos vakaros, prātā nāk dažādas tumšas noveles, bet kad atbraucu mājās - atkal neiet internets. Vispār Rīgas nabadzīgo rajonu dzīvokļi ir neērti. Vienam krāns par garu (ūdens tek pāri izlietnei), citam pretējos logos kaimiņš pliks staigā (un arī krāns par garu).

 

30. Jūlijs 2014

25. Jūlijs 2014

17. Jūlijs 2014

Laipn' lūgt, būs daži mani sondziņi. @ 22:31

t.co/Le1PjcoA1i

 

5. Jūlijs 2014

Mirage of The Void @ 11:54

Tags: ,

https://soundcloud.com/oskarsherlins/mirage_of_the_void

Ilgs laiks pagājis kopš manas pēdējās soundcloud augšuplādes. Tagad beidzot ir freš stufik (izgriezts no koncika). Kāpēc tas kodekveidīgais žargons ir tik lipīgs?
 

20. Jūnijs 2014

Nekvalitatīva žurnalistika @ 10:18

Mūzika: Curtis Mayfield – There's no place like America today
Tags: , ,

Un tagad, kad mani gāž no kājām kaut kāda kārtējā saaukstēšanās vai velns viņu zina kas, es varētu uzrakstīt arī mazāk pozitīvu postu. Piemēram par to, kā LTV 18. jūnija raidījumā "kultūras ziņas" tiek pieminēti pieci mecenātu balvu saņēmēji, nevis seši. Uzminiet, kurš no tiem nav pieminēts? Masu mediji at its bestest.
 

18. Jūnijs 2014

Tālivalža Ķeniņa balva @ 20:28

Tags: ,

Šodien saņēmu komponista Tālivalža Ķeniņa balvu "par izciliem sasniegumiem mūzikā un radošu aktivitāti". Jūtos ļoti pagodināts.
 

10. Jūnijs 2014

Mirage of The Void @ 14:52

Tags: ,

Šeit var noklausīties koncertu, kurā tika atskaņots mans skaņdarbs Mirage of The Void. Dzirdēsiet arī dažas svarīgas atziņas par kulināriju: http://ej.uz/banketu
 

4. Jūnijs 2014

. @ 20:19

Esmu pabeidzis JVLMA. Viss.

 

Uz nesatikšanos

Melnais Baisulis