06 Augusts 2012 @ 23:46
 
Interesanti paštukot, kā cēlusies viena vai otra folkloras vienība, dēvēta arī par parunu vai ko tamlīdzīgu. Piemēram, par "Nemīz pret vēju!" divu domu nevarētu būt. Bet šitā: "Neatstāj nazi ar asmeni uz augšu, citādi būs pērkons!" vedina domāt par to, ka pērkons ne pērkons, bet sagriezties var tā, ka par maz neliksies. Droši vien ar citām ir līdzīgi, un katrai pamatā ir kāds gluži racionāls iemesls.
 
 
( Post a new comment )
[info]traai on 7. Augusts 2012 - 01:38
pēdējais teikums - pilnīgi manas domas! esmu miljons reižu par to aizdomājusies arī. Pluss, vēl par visādām vecāku mācībām bērnībā, kā piemēram - nedrīkst jaukt apavu un kāju puses (kreiso uz labās,labo uz kreisās),jo tas nes nelaimi or whatever - droši vien, ejot, var noraut uz mutes. utml
(Atbildēt) (Link)
[info]paliec on 7. Augusts 2012 - 12:17
hmmm. man par asmeni tika skaidrots tā, ka nevajag ar asmeni uz augšu turēt, jo tas bērns, kurš piedzimst tajā laikā, kad nazis tā ir atradies, izaugot kļūst par slepkavu.
(Atbildēt) (Link)
[info]adinkra on 7. Augusts 2012 - 12:23
Nazis uz augšu- sagriezīs debesis, izbirs pērkons. Līdzīgi kā grābekli nedrīkstot nomest ar zariem uz augšu, jo lietus. Vismaz ar grābekli racionālais grauds skaidrs :)
(Atbildēt) (Diskusija) (Link)
[info]lennay on 7. Augusts 2012 - 12:58
Jo arguments "uzkāpsi uz grābekļa zariem un dabūsi ar kātu pa pieri" protams nekad pasaules vēsturē nav bijis efektīvs, kā to lieliski ilustrē cits izteiciens "atkal uzkāpa uz tā paša grābekļa".
(Atbildēt) (Iepriekšējais) (Link)