Uzskati, kas pamatojas elementārās zināšanās, un uzskati, kuru vienīgais pamats ir "a man tā kaut kā šķiet, - un varbūt kāds arī tā ir teicis", parasti atšķiras. Un cilvēku, kurš ir spējīgs piederēt vienīgi otro uzskatu paudēju grupai, nav vērts mēģināt pārliecināt.
Bet vispār pilnmēness pieņemas spēkā!
Bet vispār pilnmēness pieņemas spēkā!
Par to, ka Tava gadījumā pareizticība ir tikai viens no Gruzijas eksotikas atribūtiem, nevis reliģiska pārliecība, es ne mirkli nešaubos. :)
Par jautāšanu gruzīniem - jau pirmajā Gruzijas apciemojuma reizē es par to runāju ar reliģijas vēstures skolotāju, gruzīnieti - viņa atzina, ka dogmāts mūsdienās praktiski neatšķiras. Ja mēs strīdētos par 6.-9 gadsimta konciliem, kad gruzīni bija tuvāk monofizītismam, kas tagad pastāv Armēnijā, būtu mazliet cita saruna.
Tās tradīcijas, kas padara atšķirīgus, piemēram, reliģiskos svētkus Gruzijā un Krievijā, nav izaugušas no kristietības, tā ir reliģisko un etnisko tradīciju sintēze.
(...)teikumu tālāk - " Tas vnk ir kaut kas mans."
Mīļā, es tiešam negribu ar Tevi strīdēties, bet Tavi izteikumi var cilvekam likties pretrunīgi, tāpēc argumentiem (hmmm) ir grūti izsekot.:)
Man arī gruzīnu tradīcijas patīk daudz labāk, tāpēc es Tevi saprotu. Man bija un paliek tikai būtiski iebildumi, ka Tu atšķirības starp krievisko un gruzīnisko saistīji ar pareizticību, jo pareizticība ir līdzīgākais, kas viņiem ir.
Varbūt vienojamies, ka vienkārši esam runājušas katra par kaut ko citu, turklāt izmantojot atšķirīgus formulējumus? Un līgstam mieru?