Cik nu man iespējams spriest pēc tā, kā draugu lokā ļaudīm sanācis saskarties ar adopciju mūsu valstī - pašreizējais princips "pēc iespējas piesaistīt bērnu bioloģiskajai ģimenei, vismaz tik ilgi, kamēr viņu vairākkārt tīšuprāt nemēģina nosist" ir galīgi garām un pretrunā gan ar bērna, gan sabiedrības interesēm.
Bet var jau būt, ka es pārāk maz zinu, lai varētu ko droši secināt.
Bet var jau būt, ka es pārāk maz zinu, lai varētu ko droši secināt.
Kas ir nepieņemami no mūsu (organizācijas) puses - ka iestādes uzskata bērnu namus par otru labāko vietu, kur augt bērnam aiz biloģiskās ģimenes.
Bet vispār - aizbildņiem un audžuģimenēm vienmēr liksies, ka viņi ir labāki nekā tie, kuru bērnus pie viņiem atved. Un no vienas puses - iespējams, tā arī ir. Bet katrs gadījums ir savādāks. Un tā nu ir (kādu nu viņas ir) bāriņtiesu kompetence, kur bērnam ir labāk.
Un vēl ir naudas jautājums. Kas diemžēl mūsdienu apstākļos nav mazsvarīgs.
Un ja bērns nedzīvo ģimenē, bet tajā pašā laikā nav juridiski brīvs, tas vairumā gadījumu man šķiet noziedzīgi pret viņa interesēm.
Bet tāpat... Bērnam ir jāaug ģimenē, saku to, kā mamma un arī aizbildne, vienkārši jākontrolē daudz spēcīgāk ģimenes, kurām reiz bērni atņemti, kontrole diemžēl gan notiek reti un vājā līmenī...