Sadzīviskās komunikācijas diskrētais šarms

« previous entry | next entry »
Jan. 6., 2014 | 06:40 pm
posted by: ziema in pajautaa

Vieta: daudzstāvu mājas dzīvoklis, kurā dzīvo ģimene no vairākiem cilvēkiem
Laiks: darbdienas beigas
Situācija: ģimenes loceklis X atnāk mājās, un pie dzīvokļa durvīm sastop kaimiņieni, kas atnākusi pie cita ģimenes locekļa ar kādu lūgumu. Lūgumu iespējams noformulēt pāris teikumos. Tomēr X, ieaicināta dzīvoklī, apsēžas un sāk kratīt sirdi par visu, kas notiek Latvijā. X ir izsalcis, tāpēc, neskatoties uz kaimiņienes klātbūtni, sāk jaukt sev salātus, vārīt kafiju.. Un tagad jautājums (atvečajut znatoki): kurš no viņiem rīkojas netaktiski? X, kurš nevar desmit minūtes pieturēt savu izsalkumu, vai kaimiņiene, kas ignorē faktu, ka mājās pārnācis cilvēks dienas beigās parasti ir izsalcis, noguris un vēlas mieru?

UPD: to laikam īsti labi nevar nolasīt no manis rakstītā, bet ieaicina tas, pie kā kaimiņiene nākusi, ne X pats.

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {36}

Zetinja Tresor

from: [info]zetinja
date: Jan. 7., 2014 - 10:47 am
#

woops! :>

Principā situācija ir slidena. Atkarībā no cilvēku rakstura, audzināšanas, uzskatiem un norītajiem mietiem netaktiski te ir visi vai neviens.

Ja es gatavoju kafiju vai tēju, es parasti to piedāvāju visiem klātesošajiem mājniekiem, viesiem. ieradums, iemācīta pieklājība. manuprāt nepiedāvāt - nepieklājīgi, neērti.

Ja pie manis ir ieradies kaimiņviesis, vai nu runā koridorā, vai nu aicini dziļāk ar visām ceremonijām, bet tad savā privātajā telpā un noteikti ne virtuvē, kur ēst gatavo mājnieks. (vispār man uzskats ir, ka jābūt telpai dzīvoklī, kura ir dedicated viesistaba)

Ja esmu ieskrējusi pie kāda kaimiņa vai kkur "tikai tapē, ka esmu rajonā" un redzu, ka tur notiek gatavošanās ēšanai, tad pēc iespējas veiklāk tinos prom un sarunāju, ka piekāpšu citu reizi/vēlāk.

Protams ir cilvēki, kam šis viss ir pie kājas. Ir pat valstis, kur normāla kultūra ir viesim likt pagaidīt pie tv, kamēr ģimene paēd vakariņas.

Atbildēt | Iepriekšējais