Dec. 11., 2013 | 04:39 am
No:: stateless

Ja pieņem, ka valsts, ir organizācija, tad tās teritorija ir šīs valsts īpašums ar kuru tā var rīkoties pēc saviem ieskatiem, tai skaitā noteikt, kas drīkst izmantot šo īpašumu (iebraukt vai atrasties tās teritorijā), un kādas darbības viņam ir atļautas, piemēram, strādāt.
Dotajā situācijā vecāki tavā vietā ir pieņēmuši lēmumu tevi pieteikt organizācijā "Latvija", jo cilvēks nav spējīgs veikt šadus lēmumus patstāvīgi kopš dzimšanas, un pieņemts, ka viņa vietā to dara vecāki. (Vai vecāki var pieņemt šo lēmumu tavā vietā vai būtu jāgaida līdz tu pats esi spējīgs pieņemt šo lēmemu - var citreiz apspriest). Un organizācija ar lielāko prieku akceptēja tavu kandidatūru. Šo "līgumu" abas puses noslēdz brīvprātīgi, un abas puses uzņēmās pienākumus.
Tagad tu gribi izstāties no šīs organizācijas, bet turpināt ar viņu sadarboties (atrasties tās teritorijā). Tas ir iespējams, un šī kārtība ir noteikta šīs organizācijas noteikumos (kurus tu esi apņēmies ievērot, kad tu iestājies tajā): Pilsonības likuma Ceturtā nodaļas 23 pantā.
Vienīgais nosacījums - tev ir jāiestājās citā organizācijā, kas ir normāli pamatojama prasība: organizācijas biedri noteiktā kārtībā (demokrātija un likumi) ir noteikuši, ka viņas īpašumā (teritorijā) drīkst atrasties tikai šīs organizācijas biedri, noteiktu citu organizāciju biedri (organizācijas ar kurām ir noslēgts bezvīzu režīms), noteikti indivīdi (nepilsoņi, cilvēki, kas saņēmuši atļaujas (vīzas), bēgļi). Vai būtu jābūt iespējai izvēlēties atteikties no dalības šajā organizācijā, vienlaicīgi atsakoties lietot šīs organizācijas īpašumu (teritoriju), bez nosacījuma iestāties cita organizācijā - teorētiski jā, praktiski nē: pašlaik uz šīs planētas ir aptuveni 200 organizācijas, kas aizņem visu reāli apdzīvojamo platību, kas nozīmē, ka tu vienalga atradīsies teritorijā, kas pieder kādai no šīm organizācijām, un kurai ir tiesības noteikt, kas tur atrodas.

Juridiski, lai iegūtu "stateless" statusu, tev ir iespējas:
1) Panākt, ka LV tev atņem pilsonību: Pilsonības likuma 24. pants
2) Atteikties no LV pilsonības: Pilsonības likuma 23. pants Iegūt citas valsts pilsonību, no kuras var atteikties neigūstot vēl citas valsts pilsonību, atteikties no LV pilsonības un pēc tam atteikties no šīs valsts pilsonības. Piemēram, ASV.
3) Iegūt bēgļa statusu, kas nozīmē, ka jebkādas prasības no organizācijas "Latvija" tu vari ignorēt (pieņemot, ka patvērumu tu dabūsi citā organizācijā).
4) Pārvākties uz teritoriju, kas nepieder nevienai organizācijai, kas atkal ļaus tev ignorēt jebkādas prasības no organizācijas "Latvija"
5) Iesniegt pieteikumu LV noteiktajā kārtībā ar ieteikumu mainīt pilsonības likumu

Praktiski runājot - var izstāties no visām šāda veida organizācijām, bet tas sagādās daudz vairāk problēmas, jo neviena organizācija negrib ar tādiem ņemties:
Dzīves vieta - kāpēc, lai kāda organizācija ļautu tev dzīvot tās īpašumā, ja tu negribi ar viņu sadarboties vai par to maksāt?
Darbs - organizācija ir radīta to biedru interešu aizstāvēšanai - kāpēc, lai kāda gribētu lieku konkurenci tās biedriem?
Ceļošana - kāpēc, lai kāda organizācija tevi ielaistu savā teritorijā, ja ir risks, ka tu pārkāpsi tās likumus, un nevarēs no tevis tikt vaļā (nebūs uz kurieni tevi deportēt)
Nemaz nerunājot par praktiskām lietām, kā pieejai šīs organizācijas pakalpojumiem - izglītībai, medicīnai, sociālajiem pakalpojumiem, utt...
Aizdomājos - vai tev, kā stateless cilvēkam, būtu jābūt tiesībām izmantot organizācijas (valsts) resursus, lai nodzēstu ugunsgrēku tavā īpašumā?

# | view all comments


Reply

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa: