pajautaa

« previous entry | next entry »
Sep. 23., 2009 | 04:10 pm
posted by: lidot in pajautaa

pastāstiet, lūdzu, cilvēkam saprotamā valodā, kas ir RIGIBOR?
(jēdziens "starpbanku likme" man neko neizsaka)

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {2}

sade

from: [info]sade
date: Sep. 23., 2009 - 05:46 pm
#

Rigibor ir vidējs rādītājs, par cik bankas naudas tirgū viena otrai gatava aizdot latus. Rigibor bankas izmanto, nosakot aizdevumu procentu likmi privātpersonām un uzņēmumiem. Procentu likmes mainīgā daļa (parasti 3 vai 6 mēnešu), kas atspoguļo latu naudas resursu cenu naudas tirgos.
Nu man liekas, ka pietiekoši saprotami. ;)

Atbildēt | Diskusija


Petrovichs

from: [info]petrovichs
date: Sep. 23., 2009 - 06:16 pm
#

Manuprāt, citāts no Latvijas Bankas lapām ir pilnīgs, pareizs un arī saprotams:

Latvijas Banka Rigibor/Rigibid nenosaka, tā aprēķina šos lata procentu likmju indeksus pēc 7 naudas tirgū aktīvāko Latvijas banku likmēm. Rigibor ir vidējs rādītājs, par cik bankas naudas tirgū viena otrai gatava aizdot latus, bet Rigibid - par cik tās gatavas latus piesaistīt. Bankas ikdienas aizņemas cita no citas un veic noguldījumus uz laiku, sākot no vienas dienas līdz pat gadam, un šīs likmes ir pamats tam, par cik tās ir gatavas aizdot tālāk privātpersonām un uzņēmumiem.
http://www.bank.lv/lat/top/faq/nti/

Svarīgi ir saprast, ka Latvijas Banka to indeksu neizdomā no zila gaisa vai kafijas biezumiem, bet izrēķina to no iepriekš reāli notikušiem starpbanku darījumiem. Citādi bieži ir dzirdēta pukošanās, ka mums RIGIBOR ir tik augsts, un ka tur Latvijas Bankas vaina, jo viņi to nosakot.

Atbildēt | Iepriekšējais