Man škiet, ka pūšanu nodrošina kaut kādas baktērijas. Ja tās tiek klāt, tad pūšana notiek. Nav teikts, ka ābola iekšpusei paliekot brūnai, tur ir notikusi tieši pūšana - varbūt vienkārši ābola šūnas ir nosprāgušas un sākušas sadalīties ķīmisku procesu rezultātā, bez pūšanas baktēriju iejaukšanās.
Tur tā lieta-iekšpuse nevis brūna paliek, bet pelēka. It kā sēkliņas spontāni sākušas pūt. Un tas šķiet tik dīvaini, kā baktērijas tur tiek klāt, turklāt lielākā daļa ābolu pūst no ārpuses. Tāpēc man liekas, varbūt tur ir sakars ar kaut kādu ķīmiju, ko ābelēm liek virsū, vai vēl kādiem mistiskiem iemesliem...
Varbūt, ja ābols pūst no iekšpuses, tad tā ir viena no šīm ābolu sēņu "slimībām", kas kaut kādīgi pamanās tikt iekšā, nez, varbūt gar kātiņu, varbūt ieperinās vēl tad, kad ābols ir tikai zieds un nogaida, līdz tas nogatavojas (ceru ka nekļūdos, ka āboli no ziediem veidojas). Nez, moš pameklē te: http://www.caf.wvu.edu/KEARNEYSVILLE/wvufarm8.html#APPLE
from: barvins
date: Aug. 6., 2008 - 03:12 pm
#
Nav teikts, ka ābola iekšpusei paliekot brūnai, tur ir notikusi tieši pūšana - varbūt vienkārši ābola šūnas ir nosprāgušas un sākušas sadalīties ķīmisku procesu rezultātā, bez pūšanas baktēriju iejaukšanās.
Atbildēt | Diskusija
from: aluka
date: Aug. 6., 2008 - 03:16 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: barvins
date: Aug. 6., 2008 - 05:06 pm
#
http://www.biology.ed.ac.uk/research/gr
Varbūt, ja ābols pūst no iekšpuses, tad tā ir viena no šīm ābolu sēņu "slimībām", kas kaut kādīgi pamanās tikt iekšā, nez, varbūt gar kātiņu, varbūt ieperinās vēl tad, kad ābols ir tikai zieds un nogaida, līdz tas nogatavojas (ceru ka nekļūdos, ka āboli no ziediem veidojas). Nez, moš pameklē te:
http://www.caf.wvu.edu/KEARNEYSVILLE/wv
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: aluka
date: Aug. 6., 2008 - 08:54 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais