Faith Club
Faith Club
3. Maijs 2007
- 2007.05.03, 20:16
- Otrais pasaules karš beidzās pirms 60 gadiem.
Kopš tā laika, ir bijuši simtiem karu, karš nekad nav beidzies, tas nekad nav ticis uzvarēts.
Bet es par kautko citu gribēju parunāt. Par empātiju.
Kad cilvēku notiesā uz nāvi par noziegumiem, kas pilnīgi viennozīmīgi ir jāsoda ar nāvi, un šo sodu aizstāj ar mūža ieslodzījumu, vai kāds ir vainīgs, ja cilvēks cietumā nomirst "ne savā" nāvē?
Vispār, ja uz mūžu notiesāts cilvēks cietumā tiek nogalināts, vai to vispār izmeklē un soda?
Runājot par nāvessoda atcelšanas doktrīnas diviem punktiem:
1) Nāvessodu nedrīkst izpildīt, jo cilvēks var izrādīties nevainīgs. Kamēr viņš ir ieslodzīts, var uzrasties apstākļi, kas viņu attaisno (ja ir notikusi izmeklēšanas/tiesas kļūda). Cilvēks var tikt sodīts ar nāvi korupcijas dēļ.
2) Otra punkts ir tas, ka piespiest kādu veikt nāvessodu ir nehumāni. Būt par bendi ir necilvēcīgi. Pati nāvessoda izpildīšanas nepieciešamība rada valsī nāves industriju - elektriskie krēsli, letālās injekcijas, karātavas, bendes un bendes meitiņas.
Tad lūk, pat ja punkts nr. 2. ir vērā ņemams, viemēr atradīsies cietumsargi, kas ar prieku kādu ieslodzīto sitīs līdz nāvei. Atradīsies zeki kas citu nodurs vai nožņaugs. Atradīsies ārsts, kas slimību neārstēs, bet ļaus cietumniekam nomirt.
Tad vienīgais iemesls kāpēc būtu jāuztraucas, kāpēc apsūdzētais ir pirms laika aizgājis, ir tikai tad ja tas kļūdas pēc ir ticis notiesāts uz nāvi, ir piespriests mūža ieslodzījums (jo nāvessodus neizpilda), un cietuma viņš ir ticis nogalināts. Pēc kāda laika, nāk gaismā apstākļi kas pierāda, ka viņš ir bijis nevainīgs. Un tad visiem ir žēl. Vai arī nav žēl.
Vai tad vispār kādam tos ieslodzītos ir žēl?
-
9 rakstair doma
- inflācijas hronikas 2: iztukšītis
- 2007.05.03, 23:17
- Tu zini, ka valstī ir inflācija, ja:
... finanšu ministrs ierosina paaugstināt PVN līdz 20%, jo "papildus līdzekļi, kurus varētu iegūt, palielinot PVN likmi, nepieciešami algu paaugstināšanai valsts sektorā strādājošajiem [...], dažādu pabalstu palielināšanai".
(Dienas Bizness diemžēl nepublicē darboņu partijas piederību, tāpēc atzīmēšu ka Oskars Spurdziņš, finanšu ministrs, ir ievēlēts no Tautas partijas.)
Par pašu PVN megaideju izteikšos kvantitatīvi:
Ja tu šobrīd saņem pieticīgo aldziņu Ls 560 uz rokas, tad tu vari būt diezgan drošs, ka Ls 100 tu samaksā kā PVN, pērkot dažādas preces. (Nu, kur tad tu notērē savu algu, ja ne pērkot preces un pakalpojumus?)
Ja PVN likme būs 20%, valstij atdotais cipars pakāpjas uz Ls 112. Tas ir, tev tikko samazināja algu par 12 latiem mēnesī. Sīkums, vai ne? (Un tie Ls 144 gadā tev arī nebija vajadzīgi.)
Interesants, starp citu, cipars ir arī finansu ministrijas prognozētais PVN ieņēmums, ko min Dienas Bizness: "Paaugstinot PVN, valsts budžetā nonāktu papildus 130 miljoni latu". Ja rēķina, ka valstī ir ap 1'101'300 nodarbināto (CSP dati par Nodarbināto iedzīvotāju skaitu 15-74 gadu vecumā, 2006 gada 4. ceturksnī), lai tas īstenotos, tad katrs no mums, valsts pastieptajā rokā klāt piesviedīs savus Ls 118.04 gadā.
Ja aug PVN likme, vārās tas lieliskais sabiedrības slānis, kas PVN nemaksā, bet var nodokli norakstīt - uzņēmēji, firmu īpašnieki. Aug sabiedrības noslāņošanās.
Dārgu auto iegāde firmām - pieaugs. Jo tu samaksāsi PVN, bet firmas šefs to PVN varēs norakstīt - iegādājoties kārtējo Porsche kabrioletu.
-
8 rakstair doma