Faith Club
Faith Club
- 2025.03.31, 09:50
- Ar lielu baudu noskatījos Last One Laughing UK.
Es zinu, kāpēc UK šovs ir izdevies. Un citiem šoviem būtu jāpamācās (vai arī jāliek lietā šautene no piedurvju skapīša).
1) cilvēki nebaidās viens otru mēģināt sasmīdināt. citos šovos "komedianti" izrādās, rāda "kumēdiņus", taisa muļķīgu balagānu ar stulbiem aksesuāriem, un tas nestrādā. tikai izskatās bēdīgi. lai otru cilvēku sasmīdinātu ir jāiet tuvumā, un jārunā, jāveido dialogs. jā, ir risks pašam uzrauties un sākt smieties pirmajam, un UK šovā cilvēki riskē. citos šovos cilvēki vnk izvairās viens no otra, un muļķojas tā uz telpu, cerot ka kāds mikroskopiski pasmaidīs.
2) es ievērtēju īrijas, dienvidāfrikas (ar Trevor Noah), austrālijas un, pavisam nedaudz, kanādas šovu. nav līmenī, un austrālijas šovs man likās vistupākais.
3) skaņu un gaismas dizains. citos šovos smaids tiek sodīts ar policijas sirēnām, mirgojošām sarkanām gaismām, vispār ar sirēnām un tamlīdzīgu traumatisku sūdu. UK - diezgan īss džingls kas vairāk paziņo ka šovs ir "paused" un var brīvi smieties. un cilvēki reāli smejas. turpretī citos šovos neviens īstenībā nesmejas, jo neviens nav uz robežas, nepavisam. (īstenībā UK šovā par smirk un nelielu smaidu nesoda, bet vienā citā šovā sodīja vissīkāko grimasi. UK šovā gaida kad cilvēks tiešām vairs nevar izturēt, nu tā ka vienkārši nevar. un tas ir reāli patīkami skatīties, kā cilvēks cīnās un pazaudē.)
4) UK šovs ir perfekti izplānots. citi šovi (Austrālija, Īrija) ne tuvu nav izplānoti ar visādiem uzdevumiem un 1:1 gājieniem, un tāpēc noslīd garlaicīgā gumijas stiepšanā.
5) kā vadītājs Jimmy Carr ir augstumos. citi vadītāji nestāv ne tuvu. ne tuvu!
6) kā dalībnieks Richard Aoyade ir neaizskarams. pirmkārt, viņa maniere ir deadpan, un viņu praktiski nav iespējams sasmīdināt. otrkārt (un kas ir absolūts talants) viņš var sasmīdināt jebkuru, jo reakcija ir zibenīga, un izsper vissmieklīgāko iespējamo variantu. "there has been a bank run on dignity".
-
5 rakstair doma
- 2025.03.17, 10:19
- Noskatījos "Hayao Miyazaki and the Heron" dokumentālo gabalu (iekš Netflix). (Bet pirms tam noskatījos Away (Zilbaloža, iekš Amazon Prime), nesaistīti. Forši, ka ir pieejams.)
Nu re, "Miyazaki and the Heron" labi parāda, cik ļoti ir jāatklāj savu sirdi, un cik ļoti cieši pa naža asmeni starp realitāti un fantāziju ir jāstaigā autoram lai kaut ko tādu radītu,
un ir jāatver prāts (iekšējam) kosmosam, un cik smagi tas ir.
Interesanti paskatīties arī par to cik daudz personāži vienkārši tiek paņemti no dzīves. Un cik alegorija un metafora īstenībā ir caurredzama, kad zini par ko tas ir.
Filma ir par 7 gadu periodu. Visi vecīši. Visi mirst viens pēc otra.
Interesants fakts: otrs Ghibli režisors, Takahata, nebija animators un strādāja ar manuskriptu. Bet Miyazaki strādā bez manuskripta: uzreiz taisa story boards, un pats piedalās zīmējot animāciju. Tas, vispār, ļoti daudz izskaidro: "The Boy and the Heron" būtu neiespējami realizēt kā tradicionālu manuskriptu: pārāk daudz sirreālu un fantastisku pāreju kuras nevar aprakstīt.
***
Noskatījos arī Studio Ponoc gabalu "The Imaginary". Interesanti, ka kases ieņēmumu ziņā viņi pilnīgi izgāzās.
***
Bet rietumu (amerikāņu) animācijā man riebjas, kad kāds tā ar sažņaugtu kaklu nopūšas (pirms runāt savu sakāmo) - tāds "(sigh)" noanimēts. Nesaprotu, bet kaut kā man tas liekas slinki un lēti. Iekš "Invincible" (Amazon) ļoti kaitina.
***
Un vēl, noskatījos "The Electric State": kaut kādu glumu un zvaigžņotu parašu, ar 320 miljonu $ budžetu, daudzām super zvaigznēm, un absolūti tupu, slapja pirdiena toni. Drausmīgi papista nauda.
-
0 rakstair doma
- 2025.03.11, 12:53
- Studio Ghibli "The Boy and the Heron" ("How Do You Live?") tematiski ir par Miyazaki sāpēm un nožēlu par to, ka nav spējis rast sev pēcteci.
-
1 rakstair doma
- 2025.03.10, 10:15
- Straumes "Oskars", man liekas, iezvana tādu jaunu ēru animācijā, kad budžets, tehnoloģijas, kino zvaigznes vairs nenosaka daudz, bet visu nosaka režisora vīzija, rūpīgs darbs, un stāsts (story) ko vēlas izstāstīt.
Būtu interesanti, ja Zilbalodim sanāktu sadarbība ar Studio Ghibli (Miyazaki), vai Studio Ponoc (kas noteiktā veidā ir radusies dēļ tā, ka Miyazaki nespēja atrast sev pēcteci).
Straumes stāsts man sasaucas ar Miyazaki Nausicaa pasauli (jeb oponē tai), kā tāda ekoloģiskās katastrofas izdzīvotāju perspektīva - bet Straume kā cilvēcisks, nevis tehnoloģiski militāristisks (vardarbīgs) stāsts.
-
4 rakstair doma
- 2025.01.27, 07:18
- Es patestēju DeepSeek modeli vēl. Saka, ollama nav pareizie defaulti - modelis strādā labāk ja norāda šādus-tādus papildus parametrus. Vērtējot 14b modeli - ļoti ātri un patīkami rukā uz RTX 4070 video kartes (bet ir mēreni pastulbs, joku izskaidrot nespēj), es pieņemu, ka ja par paceļamu cenu būtu 32gb karte nopērkama kāda, tad arī 32b modelis darbotos ātri. Dalot atmiņu starp CPU/GPU modelis darbojas visai lēni. (14b modelis pieprasa ap 8gb atmiņas, kas uz Nvidia 40xx 12gb kartes ir pieejams, bet 32b modelis grib ap 20gb, un tādas kartes ir grūti dabūt. Nvidia 30xx sērija it kā bija ar lielu atmiņu, bet nav nopērkamas tagad.)
Mans paredzējums: pārskatāmā nākotnē tiks radīta video/AI karte kas ļaus tādus lokālos AI modeļus viegli un ātri darbināt.
(Nvidia RTX 5090 būšot ar 32gb atmiņas, piemēram. MSRP USD 2000 ?)
-
0 rakstair doma
- DeepSeek R1 local "32b"
- 2025.01.26, 13:50
- Tie "thinking" paragrāfi ir fascinējoši (sk bildes): https://imgur.com/a/lzR0nem
Diemžēl tas UI tūlis ko lietoju, neļauj viņus viegli iekopēt. Tāpēc šeit tikai responses:
Iedarbināju ar šo how-to: https://www.reddit.com/r/selfhosted/comments/1i6ggyh/got_deepseek_r1_running_locally_full_setup_guide/
Man dators ir gaming Windows desktop ar 64gb atmiņu (nopirku 2020. gadā), un RTX 4070 12gb video karti (nopirku nesen).
(Darbojas ļoti nesteidzīgi. Mazāks "14b" modelis atbildēja jestrāk.)
Es iemetu tikko arī OpenAI "4o" un "o1" atbildes - tie palikuši tādi slinki un strupi, īsti neko negrib teikt. Šis, savukārt diezgan runātīgs (un tie "think" segmenti ir super nianse). Bet pats galvenais: var darbināt uz vietas. Un būs vēl jaudīgāk.
w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?
r1: Of course! Please share your joke, and I'll do my best to explain it. 😊
( ... tālāk ... )
-
5 rakstair doma
- ChatGPT o1
- 2025.01.26, 13:23
- w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?
o1: Sure, go for it!
( ... tālāk ... )
-
0 rakstair doma
- ChatGPT 4o
- 2025.01.26, 13:21
- w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?
gpt: Yeah, go for it! Let's see how it goes.
( ... tālāk ... )
-
0 rakstair doma
- 2025.01.14, 10:14
- skarbi dati https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/13.01.2025-kraslaviesi-uz-rigu-ridzinieki-uz-londonu-kuri-novadi-un-pilsetas-zaude-cilvekus-un-kuri-piesaista.a583460/
bet loģiski. es ilgi nevarēju saprast, kā tā ir ka latvijā cilvēku skaits samazinās, bet pieprasījums uz dzīvokļiem Rīgā nerūk. jā - neatgriezeniskais urbanizācijas process. cilvēki raujas uz pilsētām, bet lauki izput.
raugi, mans "lielrīgas" (jeb "rīgas aglomerācijas") piedāvājums no 2017. gada. visi cilvēki (nedaudz) ar ko esmu par šo ideju dalījies bija ļoti skeptiski, ja neteikt - baisi satraukti par savām tiesībām dzīvot savā kaktiņā, stūrītī zemes. nesaprata.
-
0 rakstair doma
- 2025.01.03, 22:17
- mani ļoti intriģē šī doma par kosmosa reģioniem kur laiks rit citādi: pulkstenis tikšķ ātrāk.
Iekš Interstellar tā scēna ar ekspedīciju uz planētu pie melnā cauruma ir vienkārši fiasko - kāda īsti ir dziļā ideja nodibināt civilizāciju uz planētas, kur stundā uz planētas paiet 7 gadi "ārā", jeb kamēr civilizācija domā ka attīstās 100 gadus (tātad 7*24*365*100 = 168 gadi dienā, 61320 gadi vienā Miller's planet "gadā", jeb 6 132 000 gadi) - uz Zemes ir pagājuši seši miljoni gadu, kamēr lēno divplākšņu civilizācijai paiet 100 gadi uz Miller's planet.
Tas būtu tā reāli - kolonija uz Miller's planet beidzot ir kaut ko sasniegusi, domā doties uz zvaigznēm, bet tur - hujaks, tur, ārā, kolonijas kas 6 miljonus gadu jau kā kaut ko dara, darbojas. Un skatās uz tupajiem knapi 100 gadus vecajiem kolēģiem kā uz zemes tārpiem.
Šāds setting ir Vernor Vinge, tur "zones of thought", kur dažas civilizācijas ir "lēnajā zonā", bet citas savukārt dzīvo daudz ātrākā realitātē. Tur, kad tiec ārā no "lēnās" zonas, datori sāk darboties ātrāk, kļūdas notiek retāk, silīcija-bāzēta dzīvība ir reāla.
Šeit gan būtu tādi interesanti blakus efekti - ja komunicē cilvēks uz Zemes ( = pierastais laika ritējums) un cilvēks uz tādas Miller's planet (viena diena viņam ir 168 Zemes gadi), un cilvēks no tāda "Beyond" - joka pēc pieņemsim ka tur arī ir tā ka viena Zemes diena ir 168 gadi iekš Beyond, un 100 Zemes gadi ir 6 miljoni gadu iekš Beyond. Tad tiem cilvēkiem uz Zemes un Miller's planet liksies ka cilvēka dzīves ilgums iekš Beyond ir kaut kādas stundas, sekundes. Bioloģiskās dzīvības formas iekš Beyond sanāk dzimst un mirst kā viendienītes, un vienīgais saprāts kas var kaut kā sekot līdzi tam, kas notiek (nenotiek) uz Zemes un tādā Miller's planet zonā, ir silīcija-bāzēta dzīvība, AI kurš var dzīvot gadu tūkstošus (miljonus un miljardus).
(Raksts gan piemin ka pulkstenis iekš "void bubble" varētu tikšķēt 3x ātrāk nekā iekšā galaktikā. Ne tā ka simtiem vai tūkstošiem reižu ātrāk.)
-
3 rakstair doma
- 2025.01.01, 12:28
- kaut kā nesagaidu es "jauno" gadu vairs ar prieku. un arī "veco" gadu es nekādi nevērtēju. pēdējo reizi man gadījās pateikt ka gads ir bijis "sūdīgs" par 2019. gadu, un biju ļoti priecīgs ieskandināt 20tos. un tad pēkšņi izrādījās ka 2019 bija brīnišķīgs gads.
-
0 rakstair doma
- 2024.12.25, 20:08
- kā pirms četriem gadiem - 2020 gada decembrī - uzspēlēju Cyberpunk. Tad spēle bija tikko iznākusi, zvēriski gļukaina un ar grafiku kas tā brīža kartēm nebija pa zobam. četrus gadus vēlāk, versija 2.2, gļuki izlaboti, man ir grafikas karte kas spēj raytracing, utt utt. dators gan tas pats ko nopirku tieši pandēmijas sākumā (ar 64gb RAM, tā ka nav par ko sūdzēties).
bet citādi - nekas daudz nav mainījies.
-
2 rakstair doma
- 2024.12.08, 20:33
- spēlējot Factorio es šad un tad sajūtos kā Barons Harkonens, dzīvespriecīgi aizdiršot planētas ekoloģiju un jautri demokratizējot aborigēnus. Nauvis? Ha! Giedi Prime
-
0 rakstair doma
- 2024.12.02, 15:02
- padevos mānijai, tagad uz galda stāv LG 40WP95X monitors (curved, 40 collas, jeb 100.9cm - 999€). Pēc tam vēlreiz padevos un iegādājos 4070 OC Super RTX video karti (Asus, 655€). Un nu var rambāt Cyberpunk iekš 5k izšķirtspējas, ar Raytracing, apmēram 40 FPS. (Gan ar frame generation tehnoloģijām, jo parasts Raytracing apmēram 6 kadri sekundē spēj izdot). Bilde tā pa visu field of view, tiešām iespaidīgi.
Jāatzīst arī ka Raytracing piedod to īpašo garšu, tā ka spēlēt ir vērts. Bez RT Cyberpunk īsti neelpo.
-
4 rakstair doma
- Claude 3.5 Sonnet
- 2024.10.30, 10:39
- Nolēmu pamēģināt Claude - visi slavē, un apgalvo ka OpenAI stagnē. Nē, nemaz tik ģeniāls Claude nav. Domā, ka ja cilvēks saka "es pārtraucu dzert", cilvēks tiešām pārtrauks dzert. (Hmm, piemirsu izdarīt šo pašu ar GPT 4o - kautkad, kautkad.)
w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?
c: Yes, I'm happy to help you analyze and explain jokes. What joke would you like to examine?
( ... tālāk ... )
-
2 rakstair doma