str | 4. Jan 2012 13:06 Selēna lietošana normalizē kuņģa sekrēciju. Tieši sālskābes trūkums ir viens no biežākajiem gremošamas traucējumu iemesliem. Ar gadiem kuņģis izstrādā arvien mazāk sālskābes, tā samazinās vairākkārtīgi. Taču sālskābe kalpo, lai aizsargātu kuņģi no infekcijām un normalizētu gremošanas trakta darbību.
Selēna lietošana anēmijas gadījumā paaugstina hemoglobīna līmeni, tas normalizējas divu mēnešu laikā. Ja hemoglobīnam un citiem asins koponentiem ir tendence samazināties, ieteicams ilgāks selēna lietošanas laiks - no 8 līdz 12 mēnešiem.
Selēna trūkuma dēļ grūtnieces uzturā, ņemot vērā paaugstināto vielmaiņu, pieaug bērnu letalitātes un iedzimto defektu attīstības risks. Selēna trūkums var radīt dzemdību darbības vājumu. Selēnu ieteicams lietot arī pēc dzemdībām, jo bērna organisms to izņems ar mātes pienu.
Selēns - efektīvs profilakses līdzeklis bronhiālās astmas lēkmēm, lietojot selēnu, samazinās lēkmju biežums un smagums. Iespējams samazināt hormonālo preperātu devas, kuras izmanto astmas ārstēšanā, dažos gadījumos to lietošanu var vispār pārtraukt, kā arī samazināt bronhialītisko līdzekļu devas. Astmas gādījumā selēnu ieteicams lietot divus gadus.
Diabēta gadījumā selēns veicina cukura līmeņa samazināšanos asinīs, kas savukārt ļauj samazināt insulīna un citu preperātu devas. Paaugstinās darba spējas, kustību aktivitāte, samazinās nieze, uzlabojas miegs, apetīte, noskaņojums.
Selēna lietošana pirmās nedēļas un mēnešus pēc infarkta veicina ātrāku saistaudu veidošanos. Sirds išēmiskās slimības slimnieki, lietojot selēnu, samazina miokarda infarkta risku.
Selēns - spēcīgs antioksidants, kura pamatfunkcija- inhibēšanas process pie lipīdu pārskābinātas oksidēšanās, tas aizsargā šūnas no brīvajiem radikāļiem.
Selēns veicina imūnās sistēmas darbību un ir nozīmīgs komponents imunā aizsardzībā, veicina antiķermenīšu rašanos, novērš dažu onkoloģisko slimību attīstību, aktīvi piedalās ādas vielu maiņas procesos.
Selēns nomāc vīrusu vairošanos, samazina acu kataraktas un kurluma risku. Selēns saista toksiskas vielas (arsēnu, kadmiju, dzīvsudrabu) un aizsargā no to ietekmes.
Read Comments |