- 2010.09.29, 15:44
- Mani balsošanas kandidāti:
SC: varētu, bet man nepatīk ka viņi tik ļoti draudzējas LPP/LC/TP=PLL pidariem.
PCTVL: kā Ijabs piezīmējis, praktiski vienīgā partija, kas kautko runā par cilvēktiesībām Latvijā.
Visnopietnāk apsveru balsot par PCTVL. Piemēram, kad Saeimā diskutēja par bēdīgi slaveno krimināllikuma 194.1 pantu - pret bija Miroslavs Mitrofanovs (PCTVL). Bet tāds "nacionālists" Dz.Rasnačs (TB/LNNK frakcija) tikai gvelza kā "[...] satraukums par vārda brīvību, kas ir minēta Satversmes 100.pantā, ir pilnīgi nepamatots."
Sanāk, bet PCTVL vairāk uztraucas par Satversmes ievērošanu, nekā TB/LNNK.
Visas varas partijas, Latviešu partijas: nekādā gadījumā nebalsot. Viņus jārauj nost no siles. Lai sēd opozīcijā. Man liekas, nav svarīgi kas ir pozīcijā, ja ir ļoti spēcīga opozīcija kas skatās uz pirkstiem un neļauj taisīt sūdus.
Arī apsveramas iespējas: balsot ar tukšu aploksni, balsot par Pēdējo partiju.
Bet nekādā gadījumā nebalsot par tiem, kas ir bijuši pozīcijā, pie varas. Viņi ir sazagušies, un nu viņiem ir jānonāk opozīcijā, lai tie kas nāk pie varas, sāk viņus drātēt un atņemt un pārdalīt sazagto. - 56 rakstair doma
- Ja nav par ko vēlēt, tad nav jāvēl vispār.
- 30.9.10 18:25 #
-
Piereģistrējos tikai tāpēc, lai ierakstītu šo komentāru un dzirdētu tavu viedokli.
Balsošana ar tukšu aploksni:
No vēlēšanu likuma 38. panta 1 apakšpunkta:
"Par nodoto balsu kopskaitu (vēlēšanās piedalījušos vēlētāju kopskaitu) uzskatāms derīgo vēlēšanu aplokšņu kopskaits."
Precizējam: Ja ir 51 tukša aploksne un 49 aizpildītas, tad vēlētāji ir bijuši 100, bet reāli balsis ir 49. Vajadzīgo 5% barjeru rēķina no visiem 100. Kas iegūts? Visām partijām grūtāk tikt pāri 5% robežai.
Šo situāciju var salīdzināt iedomājoties, ka barjera ir 10% - rezultāts - visām mazajām partijām nereāli tikt iekšā. Un no lielākās partijas iekšā tiks visvairāk (tāpēc, ka nav kam tur būt no mazajām, kas netiek pāri slieksnim). Tātad - arī no tukšas aploksnes nav jēga.
Partokrātijai ir vienalga, ko par viņu kāds runā. Partiju diktatūrai nepieciešams, lai mazie cilvēki ar savu dalību vēlēšanās piešķirtu tai demokrātijas mandātu! Tāpēc visi tiek mānīti uz vēlēšanu iecikņiem. Bet tur - sviediet tajās urnās, ko gribiet un par ko gribiet, galvenais, ka esiet atnākuši.
Jo ja tu piedalies vēlēšanās, tas nozīmē, ka:
1) tu atzīsti šīs vēlēšanas par godīgām, demokrātiskām un tādām, kas atspoguļo vēlētāju vairākuma patieso gribu,
2) neatkarīgi no tava personīgā balsojuma, tev ir jārespektē šo vēlēšanu rezultāti,
3) ar savu klātbūtni un dalību vēlēšanās, tu esi uzņēmies atbildību par šo vēlēšanu iznākumā iegūto rezultātu un tālākajām sekām,
4) tev nav ne morālu, ne juridisku tiesību apšaubīt, kritizēt vai protestēt pret vēlēšanu iznākumu.
Pēc "vēlēšanām" visi vēlētāji atklās, ka ir uzkāpuši uz tā paša vecā grābekļa. Kāpēc?
TĀPĒC, KA TAS GRĀBEKLIS IR NEVIS BALSOŠANA PAR "NEPAREIZAJĀM" PARTIJĀM, BET GAN PATI PIEDALĪŠANĀS ŠAJĀ VĒLĒŠANU FARSĀ!
Tātad nepiedalamies vēlēšanās - kāds ieguvums?
1. Referendumā būs vajadzīgas mazāk balsis, jo referendums noticis ir tad, ja nobalso 2/3 no iepriekšējās vēlēšanās atnākušo balsotāju.
Kas ir referendums? Par saeimas atlaišanu un tautas izvirzītu kandidātu ievēlēšanu. Kāpēc izgāzās referendums par pensijām? Tāpēc, ka visi skrien vēlēt par vieniem un tiem pašiem vēžiem. Ja nav par ko vēlēt, tad nav jāvēl vispār. - Atbildēt
- Re: Ja nav par ko vēlēt, tad nav jāvēl vispār.
- 30.9.10 18:29 #
-
balsot vispār vajag ar naudu, vai ar kājām.
- Atbildēt
- Re: Ja nav par ko vēlēt, tad nav jāvēl vispār.
- 4.10.10 09:43 #
-
Beidzot dots jēdziens un izvērsts tas, par ko jau kādu brīdi lauzīju galvu. Precīzāk, kopš pašvaldības vēlēšanām, kad kaut kādi tipa-intelektuāļi asi iestājās par balsošanas obligātumu. Un nonācu pie šī paša secinājuma, proti, ka nebalsošana ir jēgpilna politiska darbība. Vai, vismaz, var tāda būt.
- Atbildēt