- 2008.09.01, 03:02
- Vispār, es patiešām gribētu redzēt, ka VSAA pensiju budžetu izdala pensionāriem, un izgrābj pa tīro. Un tad pasludina, ka pensionāri saņems vienādi sadalītu to naudiņu, kas katru mēnesi ienāk budžetā caur soc. nodokļu maksājumiem. Jo citas naudas nav - tikai tā, ko strādājošie samaksā.
Un tad uz jebkuriem jautājumiem "kāpēc pensija tik maza", būtu viena atbilde - tāpēc ka tevi uztur tie, kas šobrīd strādā, un kas ir vainīgs ka viņu ir tik maz? Kāpēc tu audzināji bērnus tā, ka viņi nodzeras, nemācās un strādā mazkvalificētus, slikti apmaksātus darbus?
Ka jūsu, veco kraķu, ir tik daudz, bet darba darītāju ir tik maz? Gadījās tā, ka vesela paaudze jau faktiski ir no Latvijas aizbraukuši, un viņu rokas darba tirgū šobrīd vairs nestājas to vietā kas aiziet pensijā.
Saņem savus sūda santīmus, bet to ir tikai tik daudz, cik ir. Un priecājies, ka vēl tik daudz ir. Nākošajiem būs tikai mazāk.
Dzimstībai sarūkot, strādājošo būs arvien mazāk, un tāpēc arī pensionāriem būtu jāpacenšas uzturēt atbilstošu izmiršanas tempu.
Runājot par dzimstību, liels brīnums ir ka Eiropā ir panākta dzimstības kontrole gandrīz tikai ar ar netiešām vadības metodēm...
"In most societies at most times in human history, Malthus was right. The population expanded until everyone was living at a subsistence level. Given an improvement in technology or health care the long-term result was not that people on average had an improved standard of living, but rather a population of increased size living at an even lower material standard. You had to be robust in filthy Europe to survive infections, but even an underfed weakling was relatively safe from disease in hygienic Japan and China. The consequence was that China and Japan were more densely populated and strikingly poor by European standards right up to the Industrial Revolution."
Kā philg (pārstāstot Gregory Clark "Farewell to Alms") atzīmē, ka parasti iedzīvotāju daudzums aug līdz sasniedz to robežu kad visi mirst badā un nepārtraukti cīnās ar slimībām, un nespēj radīt vairāk pēcnācējus, jo fiziski nav ko ēst. Tam, protams, līdzi seko mamma daba, kas atrod veidu kā nogalināt liekās mutes arvien efektīvāk: pārapdzīvotības apstākļos epidēmija viegli var nogalināt ~50% iedzīvotāju.
(Šobrīd gan varētu strīdēties ka īstenībā nākotnes cilvēka genoms tiek kalts visās tajās āfrikas valstīs, kur bērni dzimst 14-15 gadīgām mātēm, bet vidējais dzīves ilgums ir 30 gadi.) - 11 rakstair doma
- cinisms rullē
- 11.9.08 22:16 #
-
Problēma ir apstāklī, ka, piemēram, vācija maksā saviem pendzām pensijas, zinu pat cilvēkus, kas kara un bēgļu nometnēs darījuši visādus darbus un viņi no vācijas tagad saņem minimālu, bet tomēr pensiju, kurpretī visus Krievijas labā strādājošos pendžas tagad ir jāuztur vienai Latvijas valstij ar to ekonomiku, kas nu ir iespējama pēc izstāšanās no PSRS.
Un jebkurā gadījumā šī saruna ir ciniska - cilvēks ir cilvēks, padomju laiki nebija rožu lauks un šie cilvēki pa lielam ir strādājuši un savas vecumdienas vismaz varētu pavadīt ciešami, nevis mirstot badā. Un runa nav par to, vai ir uzaudzinājuši cienījamu pilsoni vai nē. 90` gados vispār nebija iespējams dabūt darbu veselīgam, jaunam cilvēkam un arī tad algu maksāja aploksnēs, kur nu vēl sapelnīties pensijai cilvēkam, kas šajā laikā gatavojās ai arī jau gāja pensijā. Dod dievs, ka tad, kad jūs būsiet veci, neatkarīgi no apstākļiem, valsts varētu jums nodrošināt vismaz izdzīvošanas minimumu. Jo mantas deg ugunī un varas un likumdošanas mainās, tāpēc paļauties uz to, ka tev ir 2 bērni un mantota māja nav neka'da garantija. Ne velti japāņi saviem IENAIDNIEKIEM novēlēja dzīvot pārmaiņu laikos. Un mēs to esam piedzīvojuši. - Atbildēt
- Re: cinisms rullē
- 15.9.08 15:10 #
-
es īsti nesaprotu kas to "solidāro/sociālā netaisnīguma principa" pensiju sistēmu izdomāja.
parasti tak ir tā, ka tu maksā kontā (kautkādā), un cik pats pa dzīves laiku sakrāji, no tā arī savu pensiju saņem. - Atbildēt