- 2007.11.14, 11:08
- BĻĀ, Tīna, kaza, "Vēl vajadzētu atcerēties zelta likumu – tad, kad fondu cenas krītas, ir pareizais laiks pirkt (pretēji tam, ko vairums dara - pārdod)."
Nu kas tev šitos sūdus samācījis? Zelta likums ir: pērc, ja fonda/akcijas cenas ceļas, pārdod kad sāk kristies (kad nokrīt zem noteikta cenu līmeņa: stop loss).
Pērc tikai tad, ja fonda vai akcijas cena ir sākusi augt! Nevajag pirkt pirms fonda/akcijas cena nav sasniegusi zemāko punktu - priekš kam tev ieguldīt naudu fondā, kas turpina krist, un tad "sēdēt bedrē" ar savu iesaldēto naudu? Ja to naudu varētu ieguldīt kādā pelnošā vērtspapīrā?
Disclaimer: es fondu pozīciju aizvēru jau augustā, pirms viss pa pipelēm sāka žauties. ASV subprime krīzes pīķis būs novembra beigās un decembrī. Līdz tam laikam es pat apsveru cik īsti stabila ir pati monetārā sistēma vispār.
Un nobeidzot. Dārgais investētāj, "moving average" zini? Labs signāls: ja fonda/akcijas cena ir zem MA50 - MA100 - nepērc. Ļauj, lai sasniedz grunti, un sagaidi kamēr sāksies normāls, viennozīmīgs, augšupejošs trends. Lai nav jākož pirkstos pēc tam katru dienu uz mīnusiņiem skatoties.
Un bedrē toč sēdēt nevajag. Aizver pozīciju kas tev ģenerē zaudējumus, sakod zobus, un investē kādā papīrā, kas dos peļņu. Psiholoģiski ir tāds stulbs moments ka cilvēks patur portfelī akciju kas krīt ("jo varbūt vēl sāks celties, pagaidīšu, varbūt vēl pa nullēm izies"), un tās vietā pārdod akciju kas joprojām aug ("o, esmu jau vinnējis, fiksēšu peļņu"). Pilnīgs sūds. Jādara tieši otrādi: stop loss - pārdod to kas krīt (kamēr vēl nav vēl zemāk nokritis), un paturi portfelī pozīciju kas joprojām aug - lai aug, ja labi aug! - 16 rakstair doma
- 14.11.07 16:53 #
-
interesanti, kā ir bijis pagātne un kā varēut būt nākotnē ar tādiem sudrab aun zelta dolāriem. Pirmkārt, vai 1$ sudrabā vienmēr būs tāda paša vērtība kā 1$ zeltā? Tb vai nevar sanākt ieraudzīt veikalā cenu "30 sidraba graši, jebšu 28,9 zelta gabaliņi" un otrkārt - viņi tur lēnām tirgo tos liberti dolārus, visus piesaistītus metālam. kopā notirgojuši 20m$, aber apgrozībā kopā ir 900b$ vērtas naudaszīmes un vēl moš kāds virtuāls triljonu triljons ne? Tip kā ir iespējams to visu kaut vai teorijā piesaistīt zeltam/sudrabam?
Ai vobšem šī tēma mani vienmēr ir interesējusi...atbildes joprojām neredzu :) - Atbildēt