- 2007.06.03, 19:09
- Ko darīt ar draugiem, no kuriem ir vairāk problēmu, nekā labuma? Alkoholiķi, skandālisti, bohēmisti, un ar atšķirīgu vērtību sistēmu?
Pieaugam mēs, pieaug mūsu prasības pret attiecībām. Mēs maināmies, un dažādos virzienos. Dažāda izglītība. Vieni apprecas, citi izšķiras. Vieniem labs darbs, otriem sūdīgs. Un ko īsti tad nozīmē "draugs" un "draudzība", vai "īsts draugs" un "īsta vīriešu draudzība"?
Mums kopš komunistu propagandas laikiem ir zināma bagāža ar klišejām - ko dara īsti draugi, un kā viņi viens otru nenodod. Un kā zaldāti, otru glābj, paši savu dzīvību ziedojot! Bet paskatīsimies objektīvi - tas viss ir taču tāda zēnu būšana, maziem puikām piemērota.
Atceros arī kā smīkņāju, par amerikāņu draudzēšanās tradīcijām dzirdot - tur viņiem ir viens draugs ar ko iedzert alu, cits draugs, ar ko uzspēlēt skvošu, vēl cits, ar ko parunāt par dzīvi, un vēl cits, ar ko ar riteņiem izbraukt (piemēram). Un lai tas vīriņš, ar ko viņš skvošu spēlē, nemaz neiedomājas savas problēmas sākt klāstīt! Trenkā bumbiņu un keep smiling. Bet tam pretī krievu tradīcijas - "pēdējo kreklu atdos"...
Jā, kad dzīvē nekas cits nav kā tikai dauzīšanās, nav iesaistīta nauda, nav sievietes, nav jāstrādā un nav jāplāno nākotne, tad var ienākt prātā doma - "tu esi mans labākai draugs uz visu mūžu". Bet tas mūžs pienāk necerēti ātri. Un lūk, tev pretī stāv pieaudzis cilvēks, bet ar maza bērna attieksmi.
Un tu taču nedomā, ka kautkādas draudzības vārdā tu kādam dosi naudu, vilksi viņu ārā no purva, un vispār tērēsi savu laiku, priekš kam? Kam tas viss, beigu beigās?
Lai tev kāds pateiktu "paldies"? Priekš kam tas "paldies"? Un cik tev tas viss izmaksās (nauda, laiks, nervi un sviedri). Prātā iezogas doma, varbūt to laiku tu varētu pavadīt lietderīgāk?
Paņemsim vēlreiz, par cilvēku attiecībām, klasificēsim tās.
1) Svešinieks. Nekādas empātijas, ja viņš nomirst, tev pohuj.
2) Rads. Varbūt galīgs lohs, nedaudz empātijas, bet defaultā riebj.
3) Paziņa. Zini kā sauc (varbūt), atceries kā izskatās, neesi runājis.
4) Labs paziņa. Tusējat kopā, jums sakrīt uzskati utt., patīk. Bet neesat satuvinājušies.
5) Draugs. Patīk pavadīt kopā laiku, nu un ko tur vēl draugi dara. Viens otram palīdzat.
6) Dzīvesbiedrs. Dzīvojat kopā, un nav besis. (Sekss šai listē neparādās, jo reāli, lai papistos, nav pat vārds jāzin, tikai kur spraust.)
Bet kāda ir jēga draudzībai, ja zināms, ka tā nav ilgtspējīga, ja var prognozēt, ka pēc pieciem, 10, 15 gadiem tas cilvēks vairs nebūs ar tevi (nebūs tev interesants)?
Lūk, Kargins saka - draudzība var pastāvēt tikai starp cilvēkiem, kas atrodas līdzīgā sociālā stāvoklī (izglītība, nauda, slava, vara), un ko pie tam saista ekonomiskas intereses.
Esmu lasījis viedokļus, ka stabila draudzība starp pieaugušiem vīriem var pastāvēt, ja viens kautkādā veidā tiek apbrīnots no otra puses (arhetips - Šerloks Holmss un dr. Vatsons). - 13 rakstair doma
- 3.6.07 23:25 #
-
jā, wikipēdijā ir minēts tāds jēdziens kā "true friend", kurš nāk un nelaimē palīdz. bet probs ir ka tie true friend bieži vien nav tie labākie draugi (nav tie ar kuriem gribi draudzēties). sekojoši - tie true friend bieži ir tādi samarieši, kas grib glābt, ne draudzēties.
nu un glābšana pati ir slidens jautājums. ar labiem nodomiem ceļš uz elli bruģēts - Atbildēt
- 3.6.07 23:37 #
-
Par tiem draugiem un samariešiem - labs. Parasti gan šos abus tipus jauc kopā.
- Atbildēt
- 4.6.07 00:07 #
-
agree. reizeem ir veseliigaak (tieshi tam otram cilveekam veseliigaak) neiejaukties. kaadas ir tiesiibas iejaukties un meegjinaat mainiit kaada dziivi, ja beigaas tieshi tam kaadam buus vienam ar to jaapaliek un jaadziivo.
protams, ir reizes kad vajag.
tikai shad tad pagruuti to robezju atrast. - Atbildēt