Lācītis numur divi - March 13th, 2011 [entries|archive|friends|userinfo]
vistu_zaglis

[ website | šulcs.lv ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Links
[Links:| VZL ]

March 13th, 2011

Lovesong [Mar. 13th, 2011|12:32 pm]
[mood |Apseglot metāla bērīti, štoļe?]
[music |R.E.M. / Uberlin]

Jā, biedri, šito... Nu es nezinu, ko jūs, piemēram, šajā sestdiensvētdienas naktī sadarījāt, bet es varu atskaitīties par savējo.

Bija tā, ka pēc dažiem varen jestriem alusiem ar mūsu blondo kamerādku visādos oranžbāros un jiržikkrogos, es stāvēju tur augšā Vinohrados, uzliku ausis, nospiedu Spēlēt podziņu un nolēmu izbaudīt jauno R.E.M. kreatīvu, apvienojot to ar naksnīgu pastaigu pa pavasarīgu pilsētu. "Nočāpos-ka te lejā līdz Karlovo Namesti", tā es pie sevis tobrīd padomāju.

Divas stundas vēlāk es secināju, ka sen, sen nebiju juties tik laimīgs.

Čāpoju lejā no Vinohradiem uz centru, kur ap diviem naktī dzīvība vēl kūsā, tauta klejo pa krogiem, tad uz Karlovo Namesti, cauri parkam, kur sastopams vien kāds rets bomzītis, tad pāri tiltam, kur pārmaiņas pēc nav neviena tūrista. Ej, skaties uz Petržinas gaismiņām, skaties uz vecpilsētu un sāc domāt, ka pēdējais, kas šobrīd dzīvē vajadzīgs — tā ir kāpšana tramvajā un tupa kaut-kur-braukšana. Manevrs pa kreisi, kādu brīdi pa elegantu krastmalu, tālāk to sāk nomainīt visnotaļ industriāli rajoni, te kādreiz Prāga beidzās, tagad tas ir pusceļš uz manu zoļiku. Pa kreisi, pāri upei, Vyšehrada, kurā nez kāpēc nodzēstas visas gaismas un tie divi baznīcas torņi tādi knapi jaušami pret debesīm, tikmēr pa labi neona bultas norāda uz sarkani izgaismotu ēku, kurā ceļinieku sagaidīs un aprūpēs dzīves nogurdinātas palaistuves.

Un ej tāds pa vidu starp šiem objektiem, vēl mazliet piedomā, ka varbūt izmantot iespēju iekāpt tramvajā, kam vajadzētu būt apmēram kvartālu no šejienes, bet šī doma nu jau tiek noraidīta pašos pamatos, tepat vēl viens mazs manevrs pa kreisi un viss, es jau esmu lejā pie pašas upes, tur, kur parasti braukts ar veļikiem uz centru saules apspīdētās dienās, tagad tur migla, tumsa, viss nepazīstams un jocīgs un saaaaasodīti skaisti.

Hlubočepy, pēdējā iespēja iekāpt tramvajā (dilemmas otrā pusē - kāpiens jebanajā Barandovas klintī), uzminiet nu, ko es izvēlējos. Maršruts gar tukšu šoseju, kuru apdzīvo steidzīgas policijas mašīnas, bet šitāds maršruts ir pārāk īss, pārskrienam pāri, tepat ir buržuju villu rajons, caur kuru var mājās nokļūt līkumotāk, taču estētiskāk.

Un tad, kad beidzas tie akmensbluķi un krūmāji, tad var vienkārši apstāties, aizpīpēt un no augšas paskatīties uz visu Prāgu.

Un tur parādās sajūta, ka šī pilsēta ir vislabākais, kas manā dzīvē jebkad ir noticis. Patiešām, patiešām.

Tur lejā, pie upes, pat iestājās škrobe par to, ka viss redzamais nav ne nofilmējams, ne nobildējams, parādījās vēlme izvilkt telefonu un padalīties ar kādu sajūtās verbāli, tak ir jau pāri trijiem naktī, un pat ja zvana saņēmēja pirmā reakcija nebūtu "atpisies, ļauj gulēt!", ir skaidrs, ka tāpat neko no attēlā redzamā vārdiski tālāk nenodot. Tie, kas zina, par ko es — tie sapratīs, pārējiem — neizstāstīt.

A tas jaunais R.E.M. kreatīvs viduvējs visnotaļ.
link7 garāmgājēji|iet garām

[Mar. 13th, 2011|05:00 pm]
[mood |+100]
[music |Pikelet / Toby Light]

Ak nu jā, vēl gribēju piebilst — tēkreklu sezona atklāta, āra pivcīšu sezona atklāta, kaut kādi krūmi jau sāk vīdēt zaļganos toņos, vārdsakot šī ziema ir oficiāli pārlaista.

И жить хорошо, и жизнь хороша!
link4 garāmgājēji|iet garām

[Mar. 13th, 2011|09:01 pm]
Nu jā, un tad es vēl šodien mēģināju noformulēties par Japāniju un to, kāpēc es šo atgadījumu uztveru mazliet personiski.

Nosika k-ga visnotaļ racionālās pārdomas trigerēja. Jo jā, protams, es nevienu tur nepazīstu, formāli man ir vienalga.

Bet.

Vei, mēs, urbānie cilvēki (NB: es te turpmāk runāju tikai par sevi), mēs kaut kā mēģinam sevi nodalīt no šīs planētas reālijām. Ar nežēlību iznīcinām kukaiņus un sīkus grauzējus sev riņķī, radām apstākļus, kuros ne sals, ne karstums nesagādā diskomfortu. Kur lietū tu nesamirksti, zeme nepārvēršas dubļos, kanalizācijas sistēmas aprij visu, kas ir nolijis, un tu turpini staigāt pa cietu asfaltu, varbūt pārlekdams nejaušai peļķei. Kur ēdienam nav jādzenas pakaļ pa visu netālo mežu, nē, kur ēdiens pat pašam nav jānosit, tas tiek pasniegts plastikāta šālītēs ar smaidīgas cūciņas grafisku atainojumu.

Mēs dzīvojam laikmetā, kad norauta roka, kāja vai lode galvā nenozīmē, ka mūžiņš ir beidzies un var pamāt atvadas plašajai pasaulei. Mūsu medicīna nedara brīnumus, taču paskatīsimies objektīvi, nevis uz pierastā fona: mūsu medicīna dara brīnumus.

Šitajā savā urbānajā kokonā mēs jūtamies pasargāti no visa, kas notiek apkārt. To, kas notiek apkārt, mēs saucam par Dabu un visādi cīnamies par tās Aizsardzību, kā arī apmeklējam zooloģisko dārzu, lai uz to paskatītos.

Atpakaļ pie stihijām. Ja kas tāds notiek kaut kur ekvatora rajonā, valstiņā par kuru tu nezini Neko, līdz ar ko pieņem, ka to apdzīvo ādās tērpti mežoņi, kuri ar rungu sit no palmas riekstus, pielūdz albīnu oposumu un pret malāriju cīnās, šamanim kutinot sasirgušā pēdas, — tu palasi ziņas, aptver, ka tur ir noticis visnotaļ pizģecs, taču parausti plecus. Džungļi un zaru būdas, ko var gribēt, tā tu padomā savā omulīgajā dzīvoklī 5. stāvā.

Savukārt Japāna ir kaut kāds (urbānās) civilizācijas flagmanis un etalons. Visaptverošs haiteks, kārtība un drošība, organizētība, plastmasa un dzelzsbetons.

Un tad vienā brīdī to, kas šķiet vēl labāks patvērums, nekā tava paša patvērums, vienkārši nones k jebeņam.

Un tad paliek kaut kā dīvaini.
link23 garāmgājēji|iet garām

navigation
[ viewing | March 13th, 2011 ]
[ go | Previous Day|Next Day ]