- Par mūzikas spēli, aparatūru un būšanu par vājāko ķēdes posmu
- 5/25/23 01:30 pm
- Pēdējā laikā izdzīvoju pazemīgu (humbling) pieredzi saistībā ar t.s. musicmanship.
Tagad, kad man ir laba basa aparatūra- viss nepieciešamais, lai dārdinātu pagrabos, pļavās un stadionos-, esmu sapratis, ka savā mūzikas sistēmā es esmu vājākais ķēdes posms, a bottleneck if you will. Un kā nekāda jauna muzikālā aparatūra nemainīs šo faktu.
Tā ir patīkama apziņa - ka viss, kas man tagad atliek, nav atkarīgs no naudas, bet no paša gribasspēka. Jo skaidrs, ka mūzikas teorijas pamatu apguve nav saistīta ar talanta esamību vai neesamību, bet gan gribu un pacietību. Tīra graindošana.
Jāatzīst, es agrāk biju sasodīti spītīgs cilvēks - neizmantodams youtube mūzikas pamatu tutoriāļus (un tagad jau chatGPT, kas man ļoti jauki izskaidroja par SUS akordu veidošanu). Jūtu, ka pus gada laikā, kopš paralēli fokusējos uz teoriju, mana spēlētprasme un muzikalitātes izjūta ir augusi.
Tai pat laikā apzinos, ka, ja visi nokļūtu pie šīs atziņas, mūzikas instrumentu tirgus nebūtu diezko priecīgs. Cilvēki pārstātu pirkt pedāļus un instrumentus, cerībā, ka tas darīs viņus laimīgus (nespējot līdz galam īstenot laimi muzikāli bāzes teorijas nezināšanas dēļ; been there, fel that). - 2 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 5/25/23 08:01 pm
-
Fotogrāfijā tas pats.
- Reply
- 5/28/23 10:51 pm
-
Jā, attiecināms un izjūtams jebkurā sfērā, kur labākais, ko var darīt, ir rast balansu starp gear un knowledge/know-how aspektiem. Labi spēju iztēloties hobijistus-galdniekus vai ko tamlīdzīgu un "tev jānopērk šis darba rīks, jo tas mainīs tavus priekšstatus par eksistenci!" un, protams, vecā labā knowledge aizvietošana (jeb centieni) ar gear apjomu. Un tad vēl apzinoties, ka gear ražotāji to izmanto pret tās patērētājiem (izlaižot kopijas ar atšķirīgām niansēm). The system is working against us, man (uzvelku foliju un palienu zem gultas vai kā tur).
- Reply