- 11/30/19 07:04 pm
- Cik lielu iznīcību spēj sēt 100 kW lāzers?Šķiet, pietiekami lielu, lai īsā laika sprīdī iznīcinātu jebkuru spārnotu mērķi (ar precīziem sensoriem un radara info arī ļoti mazus un ātrus objektus). Sanāk, ka pirms neilga laika prezentētais Krievu "superierocis", kam NATO piešķīris codename 3M22 Zircon, kas ir hypersonic cruise missle jeb sasodīti ātra vadāmā raķete, kas var nolidot, kā apgalvots, 400km un ātruma/trajektorijas dēļ caurlidot telpu, kur darbojas ienaidnieka pretgaisa sistēmas. Pamatā mūsdienās kruīza raķetes vada ar GPS palīdzību un izmanto, lai iznīcinātu augsta profila mērķus- radarus, komunikācijas instalācijas, ienaidnieka loģistikas un komandpunktus, kā arī kuģus.Pieņemams, ka ASV spēkos pēc 5-10 gadiem būs 100kW spēcīgi (pagaidām static defense tipa) lāzerieroči- tas liek domāt par nosacītu kruīza raķešu obsolesence (novecošanu? morālu novecošanu? kā labāk latviski to pateikt?). Ar jaudìgi lāzeru tās var ātri un nosacīti lēti tikt iznīcinātas (lētāk, nekā tad, ja raķeti cenšas nošaut ar milzīgu nelielu kinētisko lādiņu apjomu vai raķeti, tikai mazāku). Tāpēc vienīgā šādu raķešu nākotne (lāzeru pasaulē) ir, kā izskatās, tikai tad, ja tās ir pēc iespējas nemanāmākas radariem. Protams, vienmēr kā otrs variants paliek optical/IR tracking. Bet ir stealth elementi, kas palīdz arī pret to. Dzīvosim, redzēsim.
- 9 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 12/1/19 11:18 am
-
Jā to sauc par morālu novecošanu. Visādi citādi parastā sacensība, lai viņiem veicas. Abiem. Jā, piemēram ICBM ballistiskkos kaujas blokus pret lāzera triecienu nodrošināja tos vienkārši iegriežot ap garenasi. Tad nepaspēj sakarst.
- Reply
- 12/1/19 11:57 am
-
Pat ļoti jaudīgs lāzers neatvērs to ICBM kā konsevbundžu?
- Reply
- 12/1/19 12:32 pm
-
ļoti jaudīgs jā bet ļoti jaudīgs arī ir visai liels, nav mobils, viņam ir masīvas dzesēšanas sistēmas un elektrisko kondensatoru baterijas impulsa enerģijas uzkrāšanai.
- Reply
- 12/1/19 12:40 pm
-
Tiesa. Man liekas, ka tai rakstā tieši par tādu ir runa. Un ja ne uz kravas auto, tad nuclear supercarrier gan jau pavilks, heh. Zinu, ka 100kW ir daudz, bet nezinu, cik daudz.
- Reply
- 12/1/19 12:42 pm
-
Nepārtrauktas darbības ierīcei tas ir daudz, impulsu, nu tā vidēji.
- Reply
- 12/1/19 01:42 pm
-
Implusu, t.i., spīd, pārtrauc, spīd, pārtrauc, tikai ļoti ātri? Jā, šis fakts nav piesaukts rakstos par konkrēto lāzeru.
- Reply
- 12/1/19 02:10 pm
-
Impulss - ļori īss zibsnis kura sakoncentrēta liela jauda. Tā kā zibspuldze tikai paralēlie koherentie stari, tb lāzera.
- Reply
- 12/1/19 05:30 pm
-
Ahā, pew pew. Pulss laikam būtu tas, ko es aprakstīju.
- Reply