Tipa75 -

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi

Maijs 14., 2019


Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
10:06
JĀ, JĀ! LŪK!

Tas Skalbe ar savu Ziemeļmeitu, zemajām debesīm, zilajiem mētelīšiem! Lai viņš ir tas vainīgais. Viņš tāpat jau kapā guļ un pretī runāt nevar! Lai tad viņam tiek! Kam latvju meiča nevar rast mieru vienkāršās ērtībās? Kam latvju dēli neatzīstas sev, ka ilgojas pēc pilnas bļodas, rāma darba un turīgas dzīves. Nē, nu protams, ir kas atzīstas ilgojas un tā arī dzīvo. Tomēr mūsu dievzemītē ir tāds noklusētais nosodījums, ka ne jau biezā maizes rikā laime, ne jau siltā, jaukā istabiņā tā dzīves jēga. Tā dzīves jēga tais' ilgās, kas nakts vidū modina no miega un vēja auļiem apkārt zemei triec. Tai burvju puķē, kas jādodas meklēt aiz trejdeviņiem kalniem un trejdeviņām lejām. Tas latviskais aizej tur, nezin kur, atnest to, nezin ko. Tā tā mūsu dzīvesziņa. Tā ir tā skabarga pakaļā vai arī sirdī. Nē, prātā. Tā, kas neļauj palikt mierā nekad un nekur. Kas tikai uz mirkli ļauj izbaudīt svētlaimību un tad atkal tālāk triec neremdināmo ilgu pārņemto letiņu.

(1 raksta | ir doma)

Comments:


[User Picture]
From:[info]jan09
Date:14. Maijs 2019 - 12:01

?

(Link)
Kur gan tāds noklusētais nosodījums mīt?
Tak cilvēki gan LV, gan ne LV ir TIK dažādi - viens visu mūžu pavada savā miestā/darbā, cits lido vējiem līdzi pa pasauli.

/Es gan pats esmu no tiem, kam vējš nedod miera, un auļos pa pasauli triec, bet pie citiem apstākļiem, iespējams, tālāk par savu ciemu nebūtu aizdevies (jo, kā jau Sprīdīti, ilgas velk atpakaļ). ;)

> Go to Top
Sviesta Ciba