18 August 2009 @ 04:41 pm
Latviešu esenciālisms  
Nevaru saprast - kāda vella pēc vispār ir interesants jautājums par to, kurš/kas ir filozofs? (protams, ja ignorējam dažu indivīdu vēlmi pozicionēties pret establišmentu.) Manuprāt, tās ir tikpat auglīgas diskusijas kā, piemēram, kurš/kas ir mākslinieks, rakstnieks etc.? Vēl jau varētu piedāvāt vārīties par jautājumu - kā atšķiras virtuves zinātne vai filozofija no akadēmiskās zinātnes un filozofijas? Un turklāt nedaudz kaitina, ka šķietamā nenoteiktība par kādu nojēgumu (piem., 'filozofs') bieži vien ir vnk. konstanta deskriptīvā un normatīvā līmeņa sajaukšana.
 
 
( Post a new comment )
thel[info]thel on August 18th, 2009 - 07:58 pm
Var jau būt. Bet tādā gadījumā tas būtu normāls pašapmāns.

Taču es iedomājos divus nesenus gadījumus, kad jautājums 'kas ir filozofs'? ir bijis aktuāls. Abi gadījumi man šķiet ļoti nejēdzīgi. Pirmais - kad Kūlis paziņo, ka Rolavs nav filozofs. Otrais - kad Kembridžas filozofi publiskā vēstulē protestēja pret Deridā goda doktora piešķiršanu.

Es pats personīgi esmu liberāls un uzskatu, ka arī virtuves filozofi ir filozofi. Nav problēmu. Protams, piem., šlāpina & co virtuves filozofija visticamāk ir slikta filozofija, bet - filozofija, bet šlāpins &co - lai arī slikti, bet - filozofi.
(Reply) (Parent) (Link)