05 June 2018 @ 01:06 pm
Marksam 200  
Latvijā kaut kā neiet Marksam. Atminos, kad pirms vairākiem gadiem P. Raudseps nopublicēju ļoti dīvainu recenziju par Marksa "Kapitāls" pārizdošanu, kas neradīja iespaidu, ka viņš būtu lasījis tālāk par priekšvārdu un vikipēdiju. (Rēgs klīst pa grāmatnīcām). Taču ļaunums bija fiksēts - lasīt Marksu ārpus akadēmiskām sienām ir bīstami, jo... jo kaut kas, kaut kas ir bīstami.

Tagad līdzīgi ir ar Ījāba veikumu RL. (Krava Nr.200) Šeit arī vienā putrā ir sajaukts marksisms un ļeņinisms. Marks ir atbildīgs par turpmāko vēstures gaitu, bet Nīče - tas gan ne. Historicisms arī, kā izrādās, ir sācies ar Marksu. utt&utt. Skaisti rakstā tiek ignorēts, ka marksisms arī 20.gs. bija ļoti dažāds un ne vienmēr pilnīgi nejēdzīgs, piem., tā pati atsvešināšanās problēma. Šā īsā teksta nekonsekvences ir grūti uzskaitīt, jo galvenais ir nodot vēstījumu, ka Marksa jubileju nevajag atzīmēt, jo... jo viņš ir atbildīgs par to, kas šeit notika 20.gs. sākumā.

Pieļauju, ka līdzīgi mums vajadzētu protestēt arī pret, piem., Platona totalitārismu u.c. domātājiem vēstures gaitā, kuriem mēs īsti nepiekrītam.
 
 
( Post a new comment )
[info]krishjaanis2 on June 6th, 2018 - 01:15 am
aizej labāk iedzer kādu dziriņu, palasi kādu Marksa hemoroīdiņu un nīgri paklabini datoriņu par labu apspiestajai pamatšķirai
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]slikts on June 6th, 2018 - 01:21 am
tavi teksti ir paredzami; to formula ir trula, vienkārši būt intelektuālai miskastei vienā virzienā. ja es gribētu, es varētu darīt to pašu tavā vietā vēl labāk, bet tikmēr tu nespētu iekāpt citu ādā, jo vienkārši esi pārāk neattīstīts lohs, un tavs risinājums ir nevis nebūt loham, bet vainot pasauli, ka neviens tevi neciena
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on June 6th, 2018 - 01:25 am
Dieva dēļ, paturi savus iracionālos estētiskos spriedumus savā vēstures mēslainē - ja nemaldos, pasauli pie visa un necieņas vaino tieši marksisti un viņu klabinošie līdzskrējēji un atmazgātāji. iesaku atbrīvoties no ideoloģiskiem murgiem un domāt brīvi :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]slikts on June 6th, 2018 - 01:29 am
godīgi, tavi teksti ir intelektuālas samazgas; reakcijām uz tiem ir tikpat liela nozīme kā jebkuram citam smirdošam netīrumam, ko cilvēki nevēlas savā klātbūtnē, tikai tu esi sevi pārliecinājis, ka riebuma izrādīšana būtu "uzvara"
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on June 6th, 2018 - 01:30 am
droši, tu drīksti pabārstīt vēl pērles cūkām, tavi vārdi kā kiberpanku revolucionārais terors kādu varētu pat ieaijāt miegā.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on June 6th, 2018 - 01:29 am
var just - resentiments, ka Lielais Notikums jebšu Revolūcija (atpestīšana no pasaules) vēl nav notikusi par spīti svētīgiem solījumiem! - laikam noslāņojies tādā skābā sarūgtinājumā. gluži kā visiem čīkstuļiem, kuri nespēj samierināties ar jauno status quo, kurā viņu kreisās idejas paliek arvien mazāk relevantas un parlamentos neiebalsojamas, he he
(Reply) (Parent) (Link)