xxx ([info]texti) wrote 29. Janvāris 2011, 11:35
Īrijā piekauta latviešu modele Baiba Enģele (nebūs ņirdzamgabals)
Pēdējā brīdi vēlmi rakstīt par laboradoriem, kas ir ļoti interesanti suņi, nomāca šobrīd medijos visai aktuālā ziņa par piekauto latviešu modeli Īrijā.
Man vienmēr paticis atklāt kāda notikuma būtību, sabīdot kopā pāris vai drusku vairāk sev zināmus faktus, kas visbiežāk līdz manām ausīm nonākuši gluži nejauši. Tādā veidā iespējams izjust triumfu, pavēstot sabīdīto patiesību „kādam”, un noraudzīties kā „kāds” sašutumā iepleš acis līdz sagatavojas uzdot būtisko jautājumu „kā tu to zini?”. Otra patīkamā nodarbe ir tādā pašā ceļā – no kādas noklausītas sarunas, izpētīta profila sociālajā vietnē, pāris novērotām rīcībām – spriest par nepazīstamu vai mazpazīstamu (dažkārt arī gluži pazīstamu) cilvēku rakstura īpašībām, kompleksiem, intelektu u.tml. Droši vien, ka tad, ja šīs savas „nodarbes” varētu lielākā mērā izmantot savā profesionālajā dzīvē, brīvo laiku biežāk pavadītu kaut kā racionālāk. Piemēram, dotos slēpot uz kalnu, rīkotu viesības Austrumu stilā vai audzētu garšaugus dzīvokļa saulainākajā pusē. Vai arī kļūtu par darbaholiķi, kas visādos izmeklētāju darbos ir gandrīz neizbēgama parādība, un man brīvā laika nebūtu vispār.
Atgriezīsimies pie Baibas. Mediji ziņo, ka noziegums pret viņu ir izdarīts „neprovocēti”. Nesaprotu, kā to var tik droši zināt, jo provocēt taču var visvisādos veidos. Varbūt viņa, piemēram, iečukstēja kādai no uzbrucējām ausī, ka pārgulējusi ar viņas džeku. Tā ir apzināta provocēšana uz konfliktu, un var izraisīt cilvēkā vēlmi rīkoties neadekvāti. Viens medijs norāda, ka uzbrucējas jau iepriekš raustījušas Baibu aiz matiem, un tam nav bijis pilnīgi nekāda iemesla. Man tomēr gribētos piekrist delfu komentētājai vārdā „anna”, kura apgalvo, ka „nekas jau tāpat vien nenotiek.” Nedomāju, ka abas uzbrucējas ieradās klubā ar mērķi izraudzīt upuri un raustīt to aiz matiem, bet pēc tam piekaut tumšā ieliņā.
Te pievērsīšos Baibas personībai, uzsverot, ka tas ir tikai mans pieņēmums (lai gan runā, ka Latvijas mazpilsētā Limbaži ar vārdu „tikla” viņa saistīta točno netiekot), – Baiba izskatās pēc meitenes, kas apzināti uzvedas provocējoši (ja vēl šis vārds būs jālieto, es sākšu lietot narkotikas), apzinās sevis radīto iespaidu, tīksminās par citu bezspēcību. /Piemērs – viņa sāk flirtēt ar kādas topošās uzbrucējas džeku, kurš, protams, līdz kaut kādai robežai tam ļaujas. Top. uzbrucējas sirdī iedzeļ greizsirdības bulta, no kuras var viņa mēģina atbrīvoties (gandrīz visos gadījumos neveiksmīgi) kaut kā norādot Baibai, ka tas ir viņas, proti, top. uzbrucējas džeks, vai arī izliekas bultu nemanām. Bet Baiba jau cer uz to, ka top. uzbrucēja mēģinās no bultas atbrīvoties, un nomirs no asins saindēšanās./ Pēdējās iekaviņās laikam drusku aizrāvos, mēģināšu no metaforiskās pasaules atgriezties realitātē. Ja Baiba tā tiešām uzvedas, tad viņai jārēķinās, ka reizēm var dabūt arī pa seju, ko viņai, kā modelei, vajadzētu sargāt tikpat centīgi kā Vestardam Šimkus savus pirkstus.
Notikuma sakarā tiek izvirzīta versija arī par rasistiskiem iemesliem. Tas liek mums, lasītājiem, noprast, ka uzbrucējas visdrīzāk bijušas melnādainās. Pat, ja tā, tas izklausās neticami, jo lielākā daļa Īrijas iedzīvotāju, cik man zināms, pārstāv tādu pašu rasi kā Baiba. Nezinu, man tas vienkārši nav saprotams, viss.
Dažādu portālu komentētāji turpretim norāda, ka šis ir kārtējais gadījums, kad „resnās īru cūkas” sit smukās latviešu meitenes. Par citiem gadījumiem dzirdējusi neesmu, bet var jau būt, ka viņas nodomāja: „Paskaties uz šito smuko lapsiņu! Atbrauksi te, zin’, un baigā princese. Lai brauc atpakaļ uz savu sūda ubagu valsti! Davai, parausti viņu aiz matiem!”, un domas ātri vien noveda līdz konkrētajam kautiņam.
Komentāros tiek pieļauta arī versija, ka tas noticis konkurences dēļ – Baibu piekāvušas citas modeles. Var jau būt, bet tad atkrīt rasistiskie iemesli, jo modeles taču tur izvēlas pēc visādiem tipāžiem, un tiem, kam reklāmai vai mēlei vajag melnādaino, noteikti nevajag latviešu blondīni. Bet domāju, ka citas modeles rīkotos ar lielāku viltu un apdomību, tāpēc to arī gribētu izslēgt.
Lielā daļa komentētāju bija šokā, ka Baiba divos naktī viena pati vispār gājusi pa ielu. Kur bijis pavadonis??? Tas ir šokējoši. Meitenes vienas pašas taču drīkst pārvietoties tikai gaišā dienas laikā, ziemā jau pēc plkst. 17:00 nepieciešams pavadonis, domāju, ka to taču visi zina kopš bērnības. Tiešām uzskatu, ka Baiba rīkojusies neapdomīgi.
Spriedums – Baiba ir provocējusi kautiņu, un būtu varējusi to novērst.
Ja Baibas strādāt par modeli vairs nebūs iespējams, varbūt viņa var veidot karjeru, pasniedzot jaunām meitenēm pašaizsardzību. Varēs stāstīt kā viena nejaušība pārvērta visu viņas dzīvi, un viss būtu citādi, ja viņa mācētu kauties. Turpretim klientes nāktu, jo pasniedzēja būtu bijusī modele – inčīgi.
Iesaku izlasīt visiem, kuriem patīk raksti par latviešu atgadījumiem Īrijā.
 
( Read comments )
Post a comment in response:
No:
Lietotājvārds:
Parole:
Ievadi te 'qws' (liidzeklis pret spambotiem):
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa: