Comments
nu jā, es to iedzimtā grēka fišku, kas ar to ir domāts, īsti nesapratu. bet tur patiesībā ir runa par protestantu mācītāju ģimenēm, un diezgan šokējoši, ka mācītājiem bija diezgan OK gan iet pie prostitūtām, gan arī uzturēt mīļākās, līdz laulībai. NEšķiet, ka tas grāmatā ir izdomāts.
Tad jau 'iedzimtais grēks' būs par tiem bērniem, kas prostitūtām piedzimst no mācītājiem, ne?
Vēl iedomājos, ja tiešām tā, vai par intīmpakalpojumiem maksāja no mācitāja algas, vai pa taisno no draudzes ziedojumiem?
Vēl iedomājos, ja tiešām tā, vai par intīmpakalpojumiem maksāja no mācitāja algas, vai pa taisno no draudzes ziedojumiem?
tur arī forši aprakstīts tas moments kā viņi, kad vairs nav "pulvera", iztrakojušies metas otrā grāvī un sludina puritānismu un nosoda aktu glezniecību, kamēr ar sievietēm notiek pretējais - zaudējušas ticību jaunatnes šķīstības un īstās mīlas ideāliem (savu vīru un draudzeņu vīru uzvedības - īgnuma un laišanas pa kreisi dēļ), sāk domāt, ka varbūt vienīgais variants nav laulāties un sēdēt mājās ar bērniem un pakārtot savu dzīvi vīra atbalstīšanai. vārdusakot, grāmata par latviešu feminisma pirmsākumiem.
Jā, otrā daļa izklausās pēc traumatiskas pieredzes, ko izraisa pirmā. Uz kuras, ja tā kļūst par plaši izplatītu "normalitāti", tipiski arī rodas -ismi, pārsvarā cēlu mērķu vadīti, bet ne vienmēr samērīgi savās prasībās un it kā kompensējošajās izpausmēs. Bet varētu taču vienkārši labi dzīvot.
protams, ka -isms ir atbildes reakcija, bet ar maigu pamudināšanu sistēmisku netaisnību nevar mainīt. Tā ir revolūcija. Un tai sekos dziedināšana.
Jā, pamudināšana ir par švaku. Revolūcija kā atgriešanās pie abpusēji cieņpilnas un mīlošas attiecību kultūras - atbalstu!
(Reply to this) (Parent)