baltais seksisms

« previous entry | next entry »
Saturday Sep. 19th, 2020 | 14:46

Ja man būtu jānosauc viens no maniem pretrunīgākajiem viedokļiem, es teiktu, ka es nespēju piekrist apgalvojumam, ka vīrieši nevar būt seksisma upuri. Es varu piekrist tam, ka tikai rasu minoritātes var būt rasisma upuri, jo tas, ko var uzskatīt par rasu minoritāti, ir atkarīgs no konkrētās sabiedrības, par kuru ir runa. Pat tad, ja šo apgalvojumu sašaurina līdz runai par sistēmisku/institucionalizētu seksismu, es nevaru tam piekrist, un es kļūstu satraukts, katru reizi, kad feministu forumā kāds/kāda/kvāds atkal saka, ka vīrieši nevar būt par seksisma vai institucionalizēta seksisma upuriem. Ja vēlaties, varat iztēloties, ka šis ir Stīvena Kraudera raidījums un pierādīt man, ka es kļūdos komentāros, vienīgi es nebūšu konfrontējošs un visdrīzāk piekritīšu visam, ko jūs teiksiet.

Starp citu, kā intersekcionāls feminists es atzīstu, ka man ir baltā, vīrieša un heteroseksuālista privilēģijas, bet tajā pašā laikā es esmu nelabvēlīgākā stāvoklī, jo esmu piedzimis un uzaudzis salīdzinoši nabadzīgā postpadomju, Austrumeiropas valstī. Cilvēki ir labi pieraduši pamanīt, piemēram, rasismu vai seksismu, bet ne tik labi pieraduši pamanīt diskrimināciju pret austrumeiropiešiem, ar viņu neveiklajām dīvainībām, akcentu un zemu atalgotu darbu celtniecībā un lauksaimniecībā.

link | comment | memorize


Comments {22}

dzīvsudrablapsa

***

from: [info]iive
date: Saturday Sep. 19th, 2020 - 19:17
link

Kuras tad ir vadošās idejas? Tās dažas situācijas, kur beidzot parādās telpa sarunai par vardarbību masu medijos ir, izmantojot populāru metaforu, liesmojoši ugunsgrēki, sievietes, kurām izsistas acis un nogalināti bērni un nespēja tiesiski aizsargāties no vardarbīgiem partneriem.
Bet ja par manu ikdienišķo pieredzi, es visspilgtāk izjūtu spiedienu, ka sievietēm man apkārt ir jāveic visi mājas/ saimniecības uzturēšanas darbi, ka no sievietes gaida, ka viņa mikromenedžēs vīra dzīvi, ka viņai var prasīt par laulātā plāniem un lūgt saorganizēt lietas jo nu, kāpēc gan ne. Un šis "dubultās slodzes" seksisms ir kaitīgs visiem, vīrieši jūtas lieki vai kontrolēti, sievietes ir nomocītas un pārgurušas.

reply | parent