aituvīrs

Recent Entries

12/9/19 03:05 pm

Tikko pa radio dzirdēju, ka šodien esot trešais laika tips, kas ir nelabvēlīgs. Šķiet, nekad neesmu novērojusi kādas īpašas atšķirības - kā tur ir, vajadzētu sāpēt galvai, nākt miegam utt? Bet pēc tam sāka skanēt Cojs.

12/2/19 01:15 pm

Šorīt pamodos izgulējusies un labā noskaņojumā, bet ar neizskaidrojamu vilkmi uz Barselonu. Varbūt tāpēc, ka gandrīz gads apkārt kopš tā ceļojuma. Turklāt sapnī peldējos jūrā - man šķiet, ka tā tomēr bija Baltijas jūra, bet tikpat labi tā varēja būt arī Vidusjūra. Katrā ziņā, bija decembris, un es mācījos peldēties salā. Bet cik jauki tagad snieg! Man ļoti pietrūka sniega.

11/29/19 06:41 pm

Joga ir kaifs.

11/23/19 05:32 pm

Tikko ienāca prātā, ka jau kopš agras bērnības man kristiešu izpratnes Dievs prātā vizualizējas kā krusts. Ne kā gaisma, mīlestība, ikona vai kas netverams, bet vienkārši kā parasts koka krusts. Un tad, kad es domāju par Dievu - nav tā, ka es to daru daudz, bet tomēr, - cenšos to krustu izdzēst no apziņas, bet galīgi nesanāk, viņa vizuālais tēls manā prātā, gribot negribot, paliek saistīts ar baznīcu.

11/20/19 09:38 pm

man šoruden tā pietrūkst saules gaismas, ka gribas kliegt.

11/18/19 10:31 pm

"Būtu vajadzējis piedāvāt tēju, bet man nebija sviesta." Kāpēc sviests? Kur tur sviestu?

(Bulgakova Teātra romāns)
Tags:

11/17/19 08:42 pm

izrādās, ka man te ir arī tāda bilde.

11/9/19 12:59 pm - "Maskava - Gailīši" popularitāte dzērāju sievu vidū

meklēju informāciju par Plotīna tulkojumiem latviski, un tvnet uzdūros rakstam par "Maskava - Gailīši" papildu tirāžu Ulda Tīrona tulkojumā. 2007. gadā rakstīja, ka plānots izdot arī Plotīnu. Lai nu kā tur ar viņu sanāca, bet citāts no raksta:
"Lai cik skumji tas būtu, dzeršana ir neatņemama mūsu kultūras sastāvdaļa. Stāstiņi, jociņi un visdažādākie izteicieni par dzērājiem ir bijuši populāri visos laikos, it sevišķi pēdējos piecdesmit līdz sešdesmit gados, kad bez alkohola lietošanas vairs praktiski netiek rīkota neviena bērnu ballīte. Domāju, ka šādas grāmatas interesē ļoti daudzus, un tās lielākās šāda satura grāmatu pircējas ir tieši dzērāju sievas," grāmatas lielo popularitāti skaidro narkologs Guntars Osis.

10/29/19 08:34 pm

vispār taisījos maksāt rīgas satiksmes bezbiļetnieku sodu, jo pārāk baidos no visādām institūcijām, bet šodien sapratu, ka nu jau esmu nokavējusi termiņu, tāpēc tomēr nemaksāšu gan.
diendusas sapnī man atkal bija septiņpadsmit un gulēju savā gultā ar kaut kādu pēcballītes šīzi galvā, bet izkritu ar skaļu troksni, jo spēru ēnām istabā. t. i.,
tas bija arvien sapnī, pamodos vienkārši tumsā un nesaprotot, vai tā slapjā pļurza ārā skaitās pirmais sniegs vai nē.

10/23/19 09:25 pm

šodien uztaisīju jaunu pasi un id karti, emigrācijā uz kruasānu zemi noderēs. tas, protams, nav nekāds jaunums, bet kā var būt TIK traģiskas pases bildes? vai viņiem pasniedz kaut kādus kursus sliktu bilžu taisīšanā, tehnika ir tā ieregulēta? ja es jebkad izskatos kā savā pases bildē, es labāk ieslēgtos alā. varbūt kaut kur Korsikā, m?

10/12/19 07:00 pm - Мы все живем на крае острова

Ploho & Molchat Doma


10/8/19 10:11 pm

Šodien braucot autobusā, austiņās kaut kāda interneta algoritma rezultātā sāka skanēt Bob Dilans, un tajā brīdī - bet tikai uz mirkli - es sajutos tā, it kā viss notiek tieši tā, kā tam jānotiek; es sajutos tā, it kā tikai man personīgi būtu uzspīdējusi saulīte. Un tad tas īsais mirklis bija cauri, es atkal jutos kā parasti. Līdzīgi bija vīnogās. Celies ar sauli, ej gulēt ar sauli. Sausa, izkaltusi zeme, sažuvuši zari viegli uzplēš ādu, kas uz plaukstām un delmiem jau sākusi kļūt nejūtīga. Tajā brīdī ieskanās "But something is happening here, and you don't know what it is", un uz mirkli tu spēj iztēloties, kā tas ir, darīt tā jau kopš dzimšanas, un mazliet liekas, ka nekas cits nekad arī nav bijis, tikai monotonas kustības un prāta tīrība.
Nu, lūk - es nezinu, vai tas ir Bobs Dilans, vai arī smadzenes trāpīgi izšauj mazliet dopamīna tad, kad kļūst grūti bez.

9/28/19 06:11 pm

Šodien ir miegainākā diena kopš pagājušās ziemas.

9/12/19 01:10 pm

Nu, tā, ko es varu pateikt - ir bišķiņ pizģec ar tām vīnogām.

8/25/19 12:51 pm

visu rītu vajā vakardienas sapnis - pazīstama meitene līgavas kleitā guļ zārkā, bet zārks ir manu lauku šķūnī.

8/23/19 12:20 pm

aizvakar biju kino (tajā neprātīgi dārgajā ar spoguļtualetēm un asiem pagriezieniem - tev, nabaga cilvēkam, ļoti vajag čurāt, bet sanāk ieskriet ar pieri spogulī, jo orientēties aizspogulijā vēl nav sanācis), bet nekādu lielo iespaidu tas neatstāja; šķita, ka bija labi. vēl - man sasodīti žēl, ka tie amazones meži deg. kāds ir nocirpis pļavu pretim manam logam, un tagad tur var sēdēt un vienkārši visu dienu skatīties, kā pa šoseju brauc mašīnas, turklāt tajā trulajā blenšanā ir kaut kas savādi patīkams. tas, protams, ir vienādi abos virzienos un tagad no šosejas A5/A9 var redzēt arī manus logus. kā reiz, kamēr rakstu, ir tāda sajūta, ka tieši šajā posmā viņi visi drusciņ piebremzē. vēl - vienu dienu sēdēju kafejnīcā uz brīvības ielas, dzēru piecdesmit upeņu balzama, un pie galdiņa, velkot līdzi milzīgu koferi, pienāca pajauns džeks, paprasīja, vai drīkst ar mani iedzert, un nosēdās, nesagaidījis atbildi. viņš piebāza man pie sejas savu ukrainas pasi - man šķiet, ka viņu sauca Dmitrijs, bet man vienmēr bijis grūti atcerēties slāviskus vārdus - un teica, ka man jābrauc ar viņu. vai kaut ko uz to pusi. Dmitrijam bija, pirmkārt, acīmredzamas problēmas ar alkoholu, otrkārt, ar izrunu. "почему твои глаза такие грустные?" viņš vaicāja, un, demonstratīvi pielika pirkstu pie savas rozīgās acs, pastiepjot plakstiņu uz leju. īsti nezinu, ko viņš ar to gribēja pavēstīt, bet secināju, ka trešā Dmitrija problēma ir asinsizplūdumi. otro reizi viņu redzēju tās pašas dienas vakarā, kebabnīcā, nu jau bez kofera. sasveicinājāmies. nu, tas arī apmēram viss. gribās klausīties (krievu) pankroku vai elektroniku.

8/12/19 11:21 am

Ļoti gribās kaut kur padejot pie labas mūzikas.

8/9/19 07:18 pm - tūlīt sekos patizls jociņš

sēžu pilī, mazliet garlaicīgi, lasu 2012. gada rīgas laiku. un tur:
"Baušķenieks: Jo tas, ko cilvēks var izdomāt, - tas ir ārkārtīgi aušīgi! Sagribēs kaut ko, dabūs kaut ko... Tas ir kā par to izslāpušo nēģeri tuksnesī.
RL: Nēģeri?
Baušķenieks: Nu tas stāsts par to, ka viņš gribēja būt baltais, lai vienmēr apkārt būtu ūdens, kailas sievietes un kļuva par podu sieviešu tualetē.
RL: Maikls Džeksons?"

8/8/19 04:57 pm

.

7/28/19 06:18 pm

Vakarnakt man bija divi sapņi: viens bija ārkārtīgi pretīgs, un otrs - ļoti skaists. Nestastīšu par pretīgo, bet skaistajā es braucu ar vilcienu pāri milzīgām stepēm, un tālumā stiepās kalni; nekādas apjausmas par cilvēkiem, pilsētām vai pieturām, bet visam pāri it kā klusa klaviermūzika. Bija ļoti silti un mierīgi.
Powered by Sviesta Ciba