aituvīrs

Recent Entries

1/20/19 08:05 pm

Pusnomoda stāvoklī rakos pa veciem cibas ierakstiem un lietotājiem. Atradu veselu komūnu, kas veltīta Uldim Rudakam - no sākuma domāju, ka esmu to nosapņojusi, taču tā patiesi eksistē, galvenokārt tur ir momenti no Rudaka dzīves, uzdzīves un spožākie izteikumi. 2004. gads. Tikpat lieliska ir komūna underground, kur ir, piemēram, ieraksts par 2007. gada LKA Valpurģu nakti, uzstājas - MAZIE SMIRĪGIE KOCIŅI, GIRLS LEAVE ME NAKED, JŪDAS GRAŠI u.c. Ieeja LKA studentiem 70 santīmi. Bāc, es ceru, ka cibas arhīvs ir nemirstīgs.

1/16/19 04:44 pm

Visu dienu gaidīju, līdz tikšu mājās un varēšu atkal klausīties Nikto nupat izdoto albumu, ieguļoties gultā ar kafiju un uzgriežot tumbas pieklājīgā skaļumā. Vakar noskatījos "Auksto karu", mana sajūsma varbūt ir mazliet piezemētāka kā daudziem, bet tā jebkurā gadījumā bija ārkārtīgi skaista filma, uz kuru es gribētu aizvest daudzus draugus. Pēc tam no Stradiņu slimnīcas gāju pa Āgenskalnu, Zvanu iela bija pilnīgi tukša un klusa, lēni krita biezs sniegs un visur tāda dzeltena lampu gaisma - sajutos kā uz kāda no Akvarium albumu vāciņiem.

1/7/19 10:25 pm

Šodien eksāmenā runājot franciski, bet vakarā mēģinot izteikties krieviski, es radīju jaunvārdu "ekrivatķ". Es gribēju pateikt "rakstīt" :(

1/7/19 05:26 pm - Atgādinājums sev

Apņemos noklausīties visus vēl nezināmos "Zibens pa dibenu. 100 labākie latviešu albumi".

1/5/19 05:01 pm

man pēdējā laikā pastiprinājusies sajūta, ka viss - cilvēki, notikumi, laiks - skrien garām triecientempā. nepatīk, gribās palēnināt gaitu. šķiet, būtu veselīgi atslēgt visus sociālos portālus uz kādu laiku.

1/5/19 11:35 am - vakar latviski izlasīju trainspotting, tādēļ īsas, nesvarīgas pārdomas par leksiku

mazliet jocīgi, ka mūsdienās pārsvarā dzirdams un rakstiski izmantojams vārds "pidars", bet, piemēram, 2005. gadā izdotajā, Jāņa Elsberga latviskajā tulkojumā "Vilcienvakte" (Trainspotting) tiek izmantots tikai "piders"

1/2/19 07:57 pm

man negribās iet mājās gandrīz katru dienu, jo tur vienmēr ir viena un tā pati nolemtības sajūta. vienīgais, kas izskatās apmierināts un varbūt pat mazliet laimīgs, ir kaķis, kurš, uzaudzējis biezu ziemas pavilnu, guļ uz mana galda un ķepas izstiepis pāri galda malai, tieši virs radiatora, kur jūtams no tā plūstošais siltums.

1/1/19 07:03 pm

Izlēju savu Jaunā gada laimīti. Vēlējuma lapiņā bija rakstīts "Drosmi! Panākumi ir bezbailīgo bērni",bet pati izkusušās cūciņas pārveide izskatās pēc kroplīša, kā jau katru gadu, bet ģimene saka, ka tur var ieraudzīt buru kuģi. Ja tā, tas ir buru kuģītis ar vienu smagu galu kā bumbu, un man jau šķistu, ka tādi viegli slīkst. Burāt pa lielo, zilo jūru - kāpēc ne, slīkt gan es negribētu.
Šorīt Rīgā uz katra krustojuma pa tukšai gāzēta padzēriena pudelei. Tie dzirkstošie vīni iemieso pašu Sātanu. Un kas paliek pēc tam? Tikai smags, pelēks nogurums, asfalts un debesis svina krāsā. Es ar lielām grūtībām spēju šodien noturēt acis vaļā, izkāpt no gultas, pakustināt kājas, uzēst rasolu, utt. Un Rīgas "šampanietis" arī nemaz nav nekāds šampanietis!

12/29/18 12:50 pm

Pik, pak. Pik, pak, pik. Jau kuro stundu, ārā visam kūstot, no iepuvušo griestu stūra man uz galvas pil ūdens.
Kaķis sēž uz galda un mazgā ausis. Tas nozīmē, ka rīt līs.

12/20/18 07:53 pm

Man nepatīk Ziemassvētki. Šajā laikā vienmēr kāds tuvumā strīdās, kāds raud, kāds negrib dzīvot. Pirms pāris gadiem ap šo laiku saslima mana vecmamma, viņa nomira apmēram divus mēnešus vēlāk. Un kad bija bēres? Jā, manā dzimšanas dienā!


Priecīgus svētkus un laimīgu Jauno gadu!

12/19/18 12:20 pm

Es sapņos vairākas reizes esmu redzējusi kādu konkrētu, tomēr šķietami mītisku baznīcu ar kapiem. Vai arī tur ir tikai kapi, es īsti nevaru šobrīd atsaukt atmiņā, tomēr, pat nekoncentrējoties, spēju saredzēt savā prātā tur arī baznīcu. Tā ir liela, pelēcīgi balta, bet es tai redzu tikai vienu apaļu logu ar krusta veida rūti. Un kapi, tie savukārt ir ļoti zaļi un tumši, gandrīz ieauguši zemē, apkārt, gandrīz iezīmējot teritoriju, aug vecas priedes un egles. Daudzi kapakmeņ ir sašķiebušies vai sadauzīti. Katru reizi, kad esmu šajos kapos, man ir nelāgas priekšnojautas un mazliet bail. Neatminos nekur dzīvē šādu vietu redzējusi vai aplūkojusi, tikai regulāri savos sapņos, turklāt nekad tur nestaigāju apkārt bezmērķīgi, tikai stāvu uz vietas vai, retākajā gadījumā, izeju cauri kapu kopiņām pa taisnu, bet labi iemītu taciņu. Gan jau Freidam būtu, ko teikt.

12/18/18 09:08 pm

7 A.M. (New Year's Morning)
László Moholy-Nagy

12/5/18 08:43 am

Man liekas, ka es sapnī šonakt klausījos mūziku. Savādi, tā man nekad nav bijis, vai sapņos vispār ir iespējams klausīties mūziku?

12/2/18 02:01 pm

"Apmēram ap to pašu laiku parādījās arī pirmās automašīnas ar paceļamo jumtu, kas kā trakas drāzās pa ielām un samala putrā jaunās ātrgaitas šosejas. Apbedīšanas biroja La Equitativa darbinieki, nāves humora izjūtas iedvesmoti, pie pilsētas robežas novietoja milzīgu plakātu: "Nesteidzieties, mēs jūs pagaidīsim."

(Markess, "Dzīvot, lai izstāstītu")
Tags:

11/24/18 10:19 am

Pamodos no lejsstāva televizora skaņām un kaimiņu bērnu balsīm, galvā skanot tai "california dreamin" dziesmai. Kas par stulbu skaņas pārvietošanās ceļu, varbūt vajadzētu izolēt istabas sienas. Es ļoti gribu īstu, baltu, biezu sniegu - tādu, kuram krītot, redzamība ir vien pāris metri. Sapnī gulēju parkā pie pareizticīgo baznīcas, zelta kupoli pacēlušies augstu pāri visiem cilvēkiem lejā, bet mani lēnām pārklāja sniegs, un nemaz nebija auksti, bija tikai ļoti viegli aizmigt.

11/22/18 05:05 pm

Vai jūs arī esat domājuši par to, ka objektiem apkārt varētu būt maza, smalka, melna kontūra? Tā kā krāsojamajās grāmatās. Varbūt, ja ļoti sakoncentrējas, to var ieraudzīt? Man šķiet, ka tai tur būtu jābūt.

11/18/18 12:56 pm

Patiesībā, es jūtos tā, it kā arī man šodien būtu dzimšanas diena. Burvīga sajūta. Priekā, Latvija!

11/16/18 10:47 am

Girls just wanna have fun,,

11/14/18 09:31 pm

DELFI - "Sievieti, kurai bijuši intīmi sakari ar spokiem, bildinājis rēgs"

11/12/18 07:52 pm

man vienkārši gribētos, lai kāds pabaro ar šokolādi. un istabā jāskan led zeppelin. un jābūt silti.
Powered by Sviesta Ciba