Comments: |
nezinu par žurnālistiem, bet ASV Trampa laika politika ir ļāvusi pacelt galvu visādiem autoritātiem fruktiem un sajusties, ka viņiem ir iespēja pieteikt savas pretenzijas uz varu un statusu globālā līmenī. Piemēram, tāds Erdogans ir visai konkrēta EU problēma, kura varēja nebūt, bet tagad ir un nekur pati no sevis nepazudīs...
(Par citām valstīm, kas ir atstātas kā wastelands (vieta diskusijām par to, kā pirmstrampa ASV vispār tos ir radījusi, bet Trampa ārpolitika ir uzkūlusi tādu mēslu haosu, ka dievs zina, kurš politiskais komentētājs vispār tajā spēj noorientēties un diplomātu spēja ierosināt un uzturēt kkādas civilas pāriešanas programmas, manuprāt, vispār vairs nav reāli iedomājamas) un kuros izkūņojas vietējie warlordi (mums laikam musļiki ne īpaši patīk, ne?) nemaz nerunājot...
Erdogans kā problēma tika radītā iepriekšējās kara darbības rezultātā. Viņš Turcijā kā prezidents šefo jau no 2014. gada. Protams vēl tas viltīgais Eiropas flirts par bēgļiem ar deva viņam papildus naudu, lai stiprinātu savas intereses.
Nu nez Tramps gadījumā nav viens no retejiem prezidentiem, kura laikā netika kāds karš sarīkots. Es par pēdējiem domāju.
No vienas puses - jā. No otras puses, neba nu kādas īpaši paaugstinātas politikas rezultātā (prioritāte ir iekšlietas ar iespēju draugaļām piesist pilnas kabatas) - ignorēt atstāt neatrisinātus savus kara plačus nenozīmē, ka pēkšņi tie pārstās eksistēt, iestāsies miers un kārtība. Neko tādu mēs neredzam, tieši pretēji - spēku samērā musīšus sāk kačāt dažādi frukti, kuru pasaulsskatījumu, piemēram, es negribētu sev par ikdienu (būs interesanti, kad pēc gadiem nāks vaļā sabiedroto lietas, kā viņiem ir veicies, paliekot atstātiem iepakaļā. Tiesa, uz to brīdi visdrīzākais nebūs arī (mūsu izpratnē) politisko komentētāju, kas spēs to daudzveidīgi un sensitīvi izanalizēt; lasīsim Putina-Kima-Trampa vēstures grāmatas).
Nez man liekas, ka prezidenta loma štatos tomēr ir ļoti pārvērtēta, tas ka viens rižš frukts tur visādas rēbes var izbīdīt, tas skaidrs, bet kā pimēru paņemsim Krieviju, kura priecājā, ka nu viņiem ir ķipa draudzīgs prezidents. Nu tik visas sankcijas atcels. Rezlutātā nekas netika atcelts un īpaši attiecības ar Krieviju Trampam ar neuzlabojās. Protams, ka Trampam simpatizē kā Putins ir varu noturējis Krievijā ļoti ilgu laiku, bet es domāju, ka štatos līdz kaut kam tādam tomēr nevar pēc definīcijas nonākt.
Pat to viņa ievēlēšanu protams būs tiesas sēdes, un frukts jau nesen sev ielika republikāņu tiesnesi, lai ja nonāk tik tālu tiesas sēdes, tad var pieņemt pareizos lēmumus, bet ja amerikāņi lielākajos štatos sabalsos pret viņu, tad īpaši viņš tur neko caur tiesām nepanāks.
Es vairāk pievienojos iepriekšējam komentāram, šeit dažas lietas par ārpolitiku: 1. T ir vienīgais prezidents, kas pēdējos 37 gados, kurš neiesaistīja ASV karadarbībā; 2. papildus: pārvietoja ASV vēstniecību no Telavivas uz Jeruzālemi, atzina Golan Hights teritoriju par Izraēlai piederošu un apdzīvotos rajonus West Bank teritorijā par tiesikiem; 3. Palīdzēja noslēgt miera līgumus - Izraēlai ar Sudānu, ar Kosovu, ar Apvienotiem Arābu Emirātiem un Bahreinu; 4. Izstājās no Irānas kodolieroču līguma, kas mazināja tās ietekmi Tuvajos Austrumos; 5. Deva atļauju nogalināt Qasem Soleimani (Irānas teroristu organizācijas vadītājs) un Al Baghdadi (ISIS/ Irākas teroristu organizāciju vadītājs), 6. Atzina un ieviesa sankcijas pret Ķīnu, par nemitīgu tirdzniecības līgumu pārkāpšanu, militārās klātbūtnes palielināšānu reģionā, varas pārņemšanu Honkongā,līdzīgi šobrīd dabojoties Taivānā, kur cer "demokrātiskā" veidā pārņemt varu.
| |