Fri, Mar. 17th, 2017, 12:52 pm

Humanitāri izglītotie un vienkārši izglītotie, un "es esmu stūlbs stūlbenis, bet Marks Aurēlijs (lai šim viegla smilts, šodien akurāt nāves diena) par šo teica tā - " cibiņi, sniedziet palīdzīgu roku.

Rau, tēlotājā mākslā ir negatīvās telpas jēdziens. Kad mēs attēlojam lietas, iezīmējot telpu ap tām, bet ne pašas lietas.
Piemēram, kā vāzīte šitajā bildē: https://en.wikipedia.org/wiki/Negative_space#/media/File:Rubin2.jpg

Kā sauc līdzīgu paņēmienu demagoģijā? Kad runātājs runā par visu, izņemot par to, ko patiesībā vēlas pateikt, un jebkuram ir skaidrs, kādu vēstījumu runātājs vēlas nodot (piemēram - Patagonijas indiāņi ir maitas!) , tomēr paturot jebkurā brīdī tiesības paziņot - es tak nekā tāda neesmu teicis!

Jo tiešām, nevienā brīdī nav teicis, ka Patagonijas indiāņi ir maitas. Bet izteiktie vārdi veido tieši riebīga Patagonijas indiāņa formas caurumu peizāžā, un visiem viss skaidrs un arī runātājs saglabā savu poliktorekto reputāciju.

Zo, kā to sauc?

Fri, Mar. 17th, 2017, 02:04 pm
[info]junona

Būtu labi, ja būtu kāds piemērs. Pagaidām tas izklausās pēc Graisa implikatūras. Piemēram, ja es es uz dienu aizņemos tavu auto un vakarā, atdodot atslēgas, saku, ka starp citu tava auto gaisa spilveni darbojas lieliski, tad es, strikti ņemot, neesmu pateicis, ka es esmu iekļuvis avārijā, bet es esmu implicējis to.

Fri, Mar. 17th, 2017, 03:06 pm
[info]sirdna

Graisa implikatūra, labi skan.

Fri, Mar. 17th, 2017, 03:08 pm
[info]sirdna

Unpy augšā ir labs piemērs :)