Fri, Mar. 20th, 2009, 10:38 am

Klau, eksperti jautājumā.

Jautājums ir par ekonomiskajām spuldzēm. Nu, tie baltie makaroni, kuri, kā stāsta, patērē 5 reiz mazāk strāvas, bet kalpo 6 reiz ilgāk.

Mana personīgā iekšējās taisnības izjūta apgalvo, ka tie lampioni nav tik spoži, kā solās (iesildīšanās periods, tās piecas minūtes, kamēr istabā ir puskrēsla, nemaz nepalīdz uzticēties tekstiem uz iepakojuma). Un ar kalendāru blakus neesmu stāvējis, bet esmu izmetis daudzas ekonomiskās spuldzes un nedomāju, ka jamās nokalpoja tos sešus gadus. Par kalpošanu runājot, dzirdēju tenku, ka viņām vēlams strādāt vismaz trīs stundas no vietas bez izrubīšanas, ja tādu ekospuldzi ieliek atejā un nemitīgi slēgalē iekšā un ārā, tad viņa ir pagalam ļoti ātri, dažos mēnešos (neaizmirsīsim sātaniski augsto cenu, kura elektrības ekonomiju nokauj kā uti un nāvējošās indes ar ko tā lampa ir piepildīta).

Tātad, biedri - vai kāds ir mērījis, vai arī zina kādu, kurš ir mērījis to lampu reālo spožumu? Vai jums ir kāda nojausma par ekonomisko spuldžu ekspluatācijas nosacījumiem, lai tas krāms nenomirtu priekšlaicīgā nāvē?

Fri, Mar. 20th, 2009, 11:27 am
[info]kemune

vajag pievērst uzmanību ražotājam un garantētajām darba stundām. ir pilns ar ķīniešiem, kas atklāti arī negarantē vairāk par 5000 vai 3000 stundām, kur nu vēl negodīgie, kas garantē tās 5000, bet reāli ir 2000.

es nezinu, kas jums tur par pieredzi, bet esmu lietojis kvalitatīvas spuldzes ar garantēto laiku 10000 un 15000, un nekādu problēmu nav bijis. vairāki ražotāji arī cenšas risināt ieslēgšanas ciklu problēmu, visbiežāk lēnām iesildot spuldzi (tāpēc tā puskrēsla).

Fri, Mar. 20th, 2009, 11:30 am
[info]sirdna

kas ir ieslēgšanas ciklu problēma?

Fri, Mar. 20th, 2009, 11:31 am
[info]kemune

tā pati, ko antuanete minēja, ka bieža slēgāšana var samazināt darbamūžu