15 May 2011 @ 10:20 pm
snotnorht klim etalocohc noitceles  
tieši tāpat, kā ar placebo efektu, kur, lai gan ārstiem patīk to dēvēt par "tikai" placebo efektu, tomēr nevar noliegt, ka tas cilvēku ietekmē un bieži ietekmē pietiekami daudz, lai jebkuram sevi cienošam un hipokrāta zvēresta saistītam ārstam, kura galvenā interese ir pacienta atveseļošanās, būtu pienākums to uztvert par labu un svētīgu parādību un divreiz padomāt, kas tad vairāk ir ārstēšana - veiksmīgs placebo iznākums, ar kaut kādiem vitamīniem reāli izārstējot slimību, vai arī bezefekta "īstu" zāļu lietošana, kamēr pacients nosprāgst, man liekas, ka dalīt citu problēmas "īstās" un "neīstās" balstoties uz to, vai no dalītāja ārējā skatpunkta it makes sense ir divkosība, jo problēmas jēdziena būtība ir nevis kaut kāds objektīvi izmērāms matemātiski nosakāms īstums, bet gan the sense of discomfort, ko tas piešķir problēmu izjūtošajai persõnai, tāpēc arī dažam kurpei nolūzis papēdis nav problēma, jo tas viņu nepiš, bet citreiz un citam tā var būt milzīga problēma
 
 
( Post a new comment )
[info]komeeta_naak on May 15th, 2011 - 10:58 pm
nu, tik šaura piere man arī tomēr nav, es ticu statistikai un pētījumiem, vienalga kurā jomā. iemesls, kāpēc tik ļoti esmu apbižojusies uz sociālantropoloģiju, principā ir pētījums "dzīves kvalitāte Latvijā", ko visi turpina muļļāt vēl šobaltdien un kas neko sevišķi jaunu nepateica. bet nu labi, arī acīmredzamo reizēm vajag statistiski pamatot.
bet kā gribi, lai arī es labprāt redzētu šādu pētījumu. kas mani tagad aiztiek vietās, ir neticība tam, ka placebo efekts var kādu patiesi izglābt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on May 15th, 2011 - 11:00 pm
ieskaipojies, aizsūtīšu vienu negaru tekstiņu
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]komeeta_naak on May 15th, 2011 - 11:02 pm
sorī, man uz šī datora skaipu nevelk. vari, lūdzu, gmailā?
(Reply) (Parent) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on May 15th, 2011 - 11:04 pm
un, btw, "dzīves kvalitāte latvijā", ja tas ir tas, ko es domāju, tad tur pie šprices daudz sociolõgu, un tas jau pētījumu struktūru, metõdes un rezultātus parasti nonivelē uz kaut ko, khem, piemērotāku valsts pasūtītiem pētījumiem, nekā normāls antropolõģisks pētījums, jo tajos parasti neuzraksta debīlu vienas rindkopas ātro risinājumu visām problēmām (jo, duh, tāda nav)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]komeeta_naak on May 15th, 2011 - 11:07 pm
kaut kāds 2007. gada pētījums laikam.
(Reply) (Parent) (Link)