14 August 2014 @ 11:04 am
 
Of the two Mandarin words "qing" and "zhong," one means "light" and the other means "heavy." Which do you think is which?
If you guessed that "qing" means "light," you're not alone. English speakers are far more likely to guess this, and guess what? We're correct! We're all some kind of secret linguistic savants! Or really lucky guessers, maybe!

So What's Going on Here?

For some reason, "front" vowels made with the tongue forward in the mouth (i and e) bring to mind "small, fast, or sharp" things, while vowels made with the tongue further back in the mouth (o, a, and u) make us think of "larger, heavier" things. And this applies not only across languages, but also to made-up words: In a study where researchers pulled some brand names straight out of their asses, participants assigned names containing front vowels to objects like small cars and knives, while they preferred back vowels for objects like Thor hammers and SUVs.
(..)
This "vowel size" effect applies not only to size, but also to gender. Researchers have found that larger vowels are associated more with masculinity, whereas smaller ones are associated more with femininity. For example, the "a" in "Brad" is a deep, masculine sound, whereas the "e" and "i" in "Angelina" are more feminine. The research found that boys were one and a half times more likely to have a large vowel sound in their name than girls (..). And if you want to target a product toward dudes, you want those back-vowel sounds -- Axe, Maxim, Xbox, Dodge Ram, etc.

nez, vai ēriks rudais par šo apvainotos vai arī lepni paziņotu, ka skaņai nav nozīmes, visu izšķir panākumi. vai varbūt tas tieši visu izskaidro, kārtējais napoleōna stila kompensācijas izgājiens? smejos, smejos, bet tai pat laikā galvā taisu sarakstu - baiba, pēteris, lāsma, vilnis, dārta - un mēģinu izdomāt, vai rodas kādas reakcijas, jo "nepareizās" patskaņu skaņas. nu ne tak. tad domāju par cilvēkiem varas pozīcijās, piemēram, prezidentiem. nez, vai vairas panākumos ir kāda nozīme tam, ka viņu nesauca Lizete, trīne vai Lelde?

heh, kaut kā baigi pie šī aizķēros. laikam tāpēc, ka izjūtu iekšēju cīņu - no vienas puses tagad aiz ziņkārības gribas visādus vārdus pašķirot un paskatīties, kā tur ir ar tiem patskaņiem un vai tiešām var atrast kādas sakarības, no otras puses gribas mest kaut ko pa gaisu un ņurdēt wtf, wtf, wtf, vai tiešām viss jāšķiro ar piesaisti dzimumam, grr.
 
 
( Post a new comment )
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 12:04 pm
intrsanti
tagad gribu būt OLGA. nevis elīnīte.
(Reply) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 12:15 pm
un te jau var klāt vēl pieķert zināmās lietas par līdzskaņiem (spēcīgi&vīrišķīgi ir šņāceņi, rūceņi, kamēr visādi tur l, m, n ir plūdeni un maigi), tāpēc es domāju, RRRUTA.

vispār, tad jau nav brīnums, ka pie varas esošie - kungs, grāfs, karalis, barons, radža. hah. pfft.
(Reply) (Parent) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 12:25 pm
bet vēl interesantāk man liekas, būtu pētīt, ko tad, kad vārdā iekšā ir kkādas pretrunas, nu tur, "sievišķīgi" patskaņi vs "vīrišķīgi" līdzskaņi un otrādi;
gan jau varētu arī izpētīt, ka patskaņi defaultā ir sievišķīgāki, nekā līdzskaņi, jo jātur mute vaļā (or smth; neesmu lingvists, šis ir tāds irōnisks šāviens tumsā) - lai gan tad vissievišķīgākajam būtu jābūt "a", laikam tomēr kļūdos. varbūt skaņai un darbībai ir atšķirīgi dzimtes mērījumi. ā, nē, pats savu vārdu jau cilvēks teorētiski tik bieži neizrunā, kā to izrunā citi, tātad vīrieša vārds, kurā ir AAA, ir ļoti vīrišķīgs, jo liek visām apkārtējām lēdijām, viņu uzrunājot, apbrīnā plaši pavērt mutes. hmm.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 12:39 pm
! taisni tā!

secinu, ka vīrīšķīgākais vārds virs zemes ir ORKS
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 12:40 pm
žēl, ka, piemēram, tādi tipiskie īpašības vārdu pāri, kas tiek saistīti ar vīrišķo/sievišķu neseko šim patternam. tur CIETS mīksts, PILNS tukšs, SILTS auksts
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 12:46 pm
nu, vispār tur jāskatās/jādomā, mums jau kā ziemeļzemei drusku atškiras, kas kam atbilst (silts kā sievišķais, tāpat kā saule mums ir siev, ne vīr, kā dienvidos), betnujā, tas būtu pārāk ridiculous. vienmēr gan var urbties kaut kādās valodas seniskajās formās un pierādīt, ka ĻAUNĀS SIEVIETES VIENKĀRŠI IR IEHAKOJUŠĀS VĀRDOS AR SAVIEM ŠAURAJIEM PATSKAŅIEM!!!
(Reply) (Parent) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 12:48 pm
un sievišķīgākais varētu būt LELLE .
orks un lelle, visu pāru pāris.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 01:19 pm
also zīmīgi, ka deminutīvi veidojas no "mazajiem" patskaņiem
-iņš, -īte, -ēns, -entiņš
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 09:04 pm
btw, rīt tiekamies tai mantas albuma pasākumā, jā?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 09:14 pm
jā!
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
cukursēne[info]saccharomyces on August 14th, 2014 - 09:22 pm
super!!
(Reply) (Parent) (Link)
rrr[info]rr_rrr_r on August 14th, 2014 - 12:42 pm
: D


man ir tāds visnotaļ vīrišķs vārds.. tik ar vienu maigi-sievišķo i piedevu. lol
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
/m.[info]mesija on August 14th, 2014 - 01:08 pm
nu man jau šķiet, ka tas i totāli izkonkurē to r
(Reply) (Parent) (Link)