(bez virsraksta)
Jun. 27., 2026 | 10:55 pm
posted by: basta
Tik daudz aplausu, piezemējoties, daudz, daudz gadus nebiju dzirdējis.
Link | ir doma | Add to Memories
manas dzīves mūzikas radīšanas gear lielākais apdeits
Jun. 27., 2026 | 07:40 am
posted by: ulvs
Sasodīts, es esmu tik laimīgs. Soļojot pretī albuma ierakstam augusta 2. nedēļā, beidzot varu teikt, ka man ir gan 2 izcilas elektroģitāras un ķīniešu lētais lampinieks, kas pārtaisīts par teju boutique amp.
Ģitāras esmu pielāgojis pēc savām vajadzībām, nomainot noņēmējus, pielodējot abu shēmām treble bleed novēršanas modifikācijas (sastāv no savienota kondensatora (471 pF) un rezisotra (220 kΩ))- griežot nost Volume poci, tonis nekļūst tumšāks. Vienu no ģitārām pārtaisīju par baritona ģitāru (resnas stīgas, skaņojums BEADF#B), otrai uzliku vienas no tievākajām stīgām tirgū (0.08-0.38" izmērs). Par lampinieku plašāk zemāk esošajā tekstā.
Vakar no Polijas beidzot ieradās mana ilgi gaidītā VALVO EL84 (Made in 1960s Hamburg) lampa. Iemūžināju to foto. Īsumā, kopš februāra esmu Bugera V5 Infinium lampu kombja īpašnieks. Lēts, jo tas ir rūpnīcā masveidā drukātajām PCB shēmas platēm bāzēts pastūzis. 5 Watts of tube fucking power! Iebūvēts t.s. power attenuator, kas ļauj nomest jaudu līdz 0,1W priekš spēlēšanas dzīvoklī). Iebūvēts "tube doctor" indikators un self-biasing tehnoloģija, kas nozīmē, ka tūbas darbojas "plug and play" režīmā - nav jānes pie eksperta, kas tās biasos.
Ar rūpnīcas detaļām tas skanēja šaušalīgi - augsts kompresijas līmenis, ātri notiek distorcija, vilnains, pļurzīgs low end, utt.
Nomainīju rūpnīcas skaļruni pret Jensen C8, priekšpastūža lampu no noname 12AX7 uz Electro-Harmonix 12AT7, jaudas pastūža lampu no noname EL84 uz iepriekš piesaukto Valvo EL84. No tumši, duļķaini skanoša trashy tūbu kombja tas pārtapis par faking boutique sounding kombi ar ļoti dzidru, niansētu, trīsdimensionālu skaņu, dzidrām zvanu augšām un ciešām, savāktām apakšām. Tas arī bija mans mērķis - padarīt kombi tuvāk Fender lampinieku tonālajam profilam (dzidras jo dzidras augšas un liels, bet ciešs low end un vidējās frekvencēs izgriezums, lielāks headroom, mazāks distorcijas līmenis). Es pārsvarā spēlēju tīrajā vai arī viegli distortētu ģitāru, vai arī pretējā galējībā - caur intensīviem fūžiem. Ko es neizmantoju, ir vidējas vai lielas distorcijas skaņas/frekvences (vidēja - OCD Driver, liela - Metal Zone). Vienkārši nespēlēju tādu mūziku, kur vajag šādas distorcijas.
Drukātās PCB shēmas ir moderns risinājums, kas samazina lampu kombju ražošanas cenu par, nez, 5-10x? Piemēram, vintage tube amps lodējums ir smuki izklāts pa visu plati vai vairākām platēm, kas izvietotas cita virs citas. Tādi konstruēts pastūzis (vintage stilā) ir bezgalīgi lietojams/labojams, jo ir pieeja visām detaļām, to lodējumam - tā, ka tāpēc viegli risināt šāda pastiprinātāja problēmas, kas, kā jau lampiniekiem, agri vai vēlu parādīsies. Ja PCB lampiniekam kaut kas notiek, tad parasti grūti salabot, jo PCB plates kompakto izmēru dēļ grūti piekļūt problēmvietām.
Link | ir doma | Add to Memories
labrīt, bļ
Jun. 27., 2026 | 07:00 am
posted by: ulvs
The foundation of all mental illness is the unwillingness to experience legitimate suffering.
- C.G.Jung
- C.G.Jung
Link | ir doma | Add to Memories
mīlu Hamilķi
Jun. 26., 2026 | 10:24 pm
posted by: ulvs
The Underground Science of the Lazy Lizard School of Hedonism.
About the documentary: Hamilton explores a clandestine laboratory blasted 100 feet into a dormant volcano. Uncovering the incredible engineering behind this secret facility where chemist Darrell Lemaire synthesized hundreds of kilos of MDMA and novel phenethylamines. Later, discover the advanced room-temperature organic chemistry his protégé used to synthesise LSD.
Link | ir doma | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 26., 2026 | 09:40 pm
posted by: ulvs
Mani absolūti neinteresē āziešu multiplikācijas filmas.
Link | ir doma | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 26., 2026 | 09:39 pm
posted by: ulvs
Ja tevi kāds cenšas iesēdināt binārā sistēmā, binārā domāšanā - labējie, kreisie, labs, slikts, utt.- sit pa seju [šeit drīkst izvēlēties savu alternatīvo rīcību] un dodies tālāk, neskatoties atpakaļ. Binārās sistēmas ir paredzētas, lai turētu tavu dvēseli kabalistiskā cietumā. Vienīgi caur abu pušu pilnīgu un galīgu integrāciju, saplūšanu ir sasniedzama dievišķā pilnība jeb Pleroma.
Link | ir doma [2] | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 25., 2026 | 10:55 pm
posted by: basta
Rasa šodien beidza skolu. Teicamniece.
Tik daudz raudošus cilvēkus nekad mūžā nebiju redzējis.
Tik daudz raudošus cilvēkus nekad mūžā nebiju redzējis.
Link | ir doma | Add to Memories
Earth cult
Jun. 25., 2026 | 04:03 pm
posted by: ulvs
Divi pēdējā laika funkcionālā ambienta/chillout mūziķi, ko ļoti novērtēju, ir Woob un Mr.Soon. Par Mr.Soon jau rakstīju iepriekš. Tagad par Woob. Iztēlojies mūziku, kur savienojas dabas skaistums ar cilvēces akcentiem. Tā ir mūzika, ko varētu ar drošu sirdi likt klausīties citplanētiešiem, lai liktu saprast labāko no vaibiem, kas iespējams uz planētas Zeme.
Man reāli slinkums darbināt savu smadzeņu podu, tāpēc iedošu jums ģenerētu info (fuj, preteklis, patērē AI):
Woob (īstajā vārdā Pols Sīvots) ir britu ambientās un elektroniskās mūzikas producents, kurš kļuva pazīstams 90. gadu sākumā ar kulta statusu ieguvušo debijas albumu 1194. Viņa rokrakstu raksturo kinematogrāfiskas skaņu ainavas, kurās dziļi ambientie slāņi saplūst ar dabas ierakstiem, mistisku noskaņu un smalkiem trip-hopa un downtempo elementiem. Tā ir ideāla audiālā telpa tiem, kas meklē transcendentālu, daudzslāņainu un vizuāli asociatīvu skanējumu pilnīgai prāta ceļojumam.
Link | ir doma | Add to Memories
Apocalypse Now
Jun. 25., 2026 | 10:29 am
posted by: panacea
Vakar ar velo braucu pa Rīgu, kad man priekšā uz veloceliņa, izmisīgi rokas vicinot metās mormoņu misionāri, cenšoties apstādināt. Vispār jau izmisuma pakāpe ir saprotama, pagānu svētku otrā diena, apokaliptiski tukšā galvaspilsētā.
Neapstājos :D
Neapstājos :D
Link | ir doma [1] | Add to Memories
Tomēr interesanti
Jun. 24., 2026 | 07:19 pm
posted by: ctulhu
dotajā keisā
https://jauns.lv/raksts/arzemes/715 672-niderlande-pirmo-reizi-veikta-eitana zija-bernam-kurs-jaunaks-par-12-gadiem
1) kas par diagnozi?
2) kāpēc nepiedāvā kriosaglabāšanu? Kim Suozzi [glioblastoma] piemēram ir kriosaglabāšanā.
https://jauns.lv/raksts/arzemes/715
1) kas par diagnozi?
2) kāpēc nepiedāvā kriosaglabāšanu? Kim Suozzi [glioblastoma] piemēram ir kriosaglabāšanā.
Link | ir doma [1] | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 24., 2026 | 05:39 pm
posted by: ulvs
Un šis ir iepriekš piesauktā Janna Pertules eposs! "Jaukā kaulu uzbūve"
Link | ir doma | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 24., 2026 | 05:33 pm
posted by: ulvs
Pateicos
swimpis par šo burvīgo tumšās, "cinematogrāfiskās" un introspektīvās ģitārmūzikas albumu no Somijas - Heroin in Your veins. Aiz šī tīniskā grupas nosaukuma slēpjas mūziķis Janne Perttula.
Link | ir doma [2] | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 24., 2026 | 03:55 pm
posted by: ulvs
Jupitera kolektivizācija, Saturna individualizācija.
Link | ir doma | Add to Memories
legal
Jun. 23., 2026 | 03:16 pm
posted by: sramgni
Anything related to the law.
Link | ir doma [1] | Add to Memories
bsactcoh
Jun. 23., 2026 | 02:17 pm
posted by: sramgni
All reflect their times. But some actually change the course of history.
Link | ir doma | Add to Memories
(bez virsraksta)
Jun. 23., 2026 | 01:53 am
posted by: sweetpotato
Uztaisīju rabarberu kūku. Protams, ka vēlu. Un diezgan labu - tādu sulīgu un paskābu, tieši kā man garšo. Tik garšīgu, ka šo rakstot man ir pilna mute ar siekalām. Ko par to saka mans kuņģis?
🤯 🐉🐲🐦🔥☄️🔥🌚
Vai tas bija tā vērts? Iespējams.
Šonakt atkal gulēšu pussēdus.
Bet bāc, ja man būtu vesels kuņģis, tas tāpat vairs nebūtu vesels, jo es vienkārši nevaru noturēties pretī rabarberu, ķiršu un citronu kūku vilinājumam. Saldskābs vai maigi svaigs ir labākās garšas universā.
🤯 🐉🐲🐦🔥☄️🔥🌚
Vai tas bija tā vērts? Iespējams.
Šonakt atkal gulēšu pussēdus.
Bet bāc, ja man būtu vesels kuņģis, tas tāpat vairs nebūtu vesels, jo es vienkārši nevaru noturēties pretī rabarberu, ķiršu un citronu kūku vilinājumam. Saldskābs vai maigi svaigs ir labākās garšas universā.