ricuks' LiveJournal
 
[Jaunākie ieraksti] [Kalendārs] [Draugi]

Šeit ir 19 jaunākie dienasgrāmatas ieraksti ieraksti ricuks dienasgrāmatā:

  Tuesday, July 31st, 2012
  17:42
  Interesanti gan.
  Daudzi cibā raksta par savu privāto sāpi publiski, bet raksta to visu kaut kādā kodā, kuru saprast var tikai
  a)pats indivīds
  b)pietuvinātās/iesaistītās personas
  Liekas jocīgi, publiski izteikties tā, ka neviens nesaprot. Abidno.
  P.S.
  Es daru tāpat.
  17:33
  Rīt ap diviem man zvanīs dāma un runās ar mani norvēģiski. Šodien līdz pat 17.33 no kādiem 10.00 esmu mēģinājis pietuvināt realitātei pašiedomāto A2 valodas līmeni.
  Norvēģu valodu pamācījos pirms gadiem 3 vienu semestri universitātē. Man patika un tīri labi sanāca, un varbūt pat atbilda līmenim B1. Man solīja 10 minūšu sarunu, bet šobrīd šķiet, ka jau pēc 5 mans vārdu krājums būs izsmelts. Ceru, ka konkurenti nebūs labāki.
  Thursday, June 7th, 2012
  20:58
  no eksāmenu apcirkņiem.
  šī gada hīti.
  12. klase.
  Berlīnes mūris sadalīja ļaudis uz pusēm.

  9. klase.
  [Hercogs] Jēkabs bija Krievijas carienes uhažors. Kamēr cars bija prom, viņš sildīja gultu. Faktiski viņš bija carienes mīļākais.
  Thursday, May 24th, 2012
  19:53
  fun fact
  Sen, sen, kad es pie Šnē kunga konsultējos par savu bac, aiz durvīm gaidīja mana sieva, kurai akurāt sākās dzemdības. Romantika.
  Monday, May 14th, 2012
  23:05
  bļāāā. gribu prom. zb viss darbs, rīt gribētu pietiekties slimajos, bet nav kredīta. pieslēgumu ar dabūšu tikai rīt. pilnīgs apnikums. un pats stulbākais, ka nevaru aizbraukt uzreizi, jo jāpamācās būs vēl 2 gadiņi, lai būtu kāda cerība aizbraukt uz labāku nākotni, nevis zemenes lasīt. Jūtu, ka depresija atkal sāk piezagties.
  visu nakti skatos seriālu chuck.
  Friday, April 13th, 2012
  23:40
  Pašam sev.
  Sēžu savā miteklī un domāju. Kā gribētos ezera krastā pilnīgā vientulībā un būt. Nav lemts. Šodien nav spēka būt.
  Man šķiet, ka pie visa vainīgs darbs skolā, tas izēd visu iekšu, izravē visu dzīvo un paliek tikai čaula ar dažiem cilvēciskuma uzplaiksnījumiem. Man šķiet. Tikai šķiet, ka agrāk varēju uzcelt mūri sev apkārt un kā šlesers rullēt visam pāri. Nu vairs nevaru. Aizvien biežāk pamanu, ka ir citi. Tā, laikam, ir sievas vaina. Runā, ka laulībā abi laulātie kļūst līdzīgi un pārņem viens otra īpašības. Šodien sieva jau kārtējo reizi attīstīja manus neķītros jociņus.
  22:54
  Sirds apskrējās, kad dēls ierāpās klēpī, pieglaudās un noteica, ka mēs esam draugi.
  Saturday, March 31st, 2012
  10:47
  Sēž peisains rabīns Maskavas električkā, lasa avīzi "Russkaja Ideja", piesēžas blakus krievu inteliģents:

  - Kā jūs, ebrejs, varat lasīt šo antisemītisko smērējumu, man kauns jūsu priekšā...

  -Jūs nesaprotat, jaunais cilvēk, redziet, es dzīvoju Izraēlā un katru dienu dzirdu no arābiem - žīdi nelieši, žīdi slepkavas, bet te - žīdi bagāti, žīdi gudri, žīdi valda pasauli! Patīkami!
  Thursday, March 22nd, 2012
  20:17
  Dokumentālā filma "The Dentist".
  Šodien biju pie krutajiem zobārstiem. Kāpēc krutajiem, nu:
  a)tualetē viņiem bija visādi smaržīgi kociņi,
  b)uzgaidāmajā telpā bija krutie klubkrēsli, kuros bez manis sēdēja arī biznesmenis un koķetēja ar seksīgo sekretāri,
  c)cenrādis ir 25ls par vienu plombi,
  d)man uzreiz metās taisīt rentgenus.
  Un tas viss pēc Ziepniekkalna lopkautuves vaidiem un kaucieniem. Bet tagad pats labākais - ko saskatīja tajos rentgenos. Trīs lielo zobu "ne līdz galam" aizpildītos kanālus un vienu instrumentu, kas palicis kanālā. Šo trīs zobu savešana kārtībā man tagad maksās ~150ls gabalā. Paldies, Ziepniekkalna lopkautuve, par daudzajām neaizmirstamajām stundām, ko pavadīju tavos krēslos! Vismaz labi, ka vairāk par 20ls ne reizi tur netiku atstājis.
  Wednesday, March 14th, 2012
  22:38
  negaidīts pavērsiens
  gribēju rakstīt viedos viedokļus par izglītību, bet atmetu ar roku, jo sapratu, ka neko nesaprotu, bet tikai gribu.

  toties tagad varu ierakstīt par kaut ko daudz jautrāku.
  jurģis liepnieks un kaut kāds muzikologs no lr 3 nodarbojas ar eksperimentālo arheoloģiju un atdzīvina dueļus.
  http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/75197/jurgis-liepnieks-izaicina-uz-kautinu-klasiskas-muzikas-zurnalistu

  nevaru īsti saprast, tas vairāk pēc 18. gs. vai vidusskolas izskatās.
  Thursday, March 8th, 2012
  16:13
  Šodien, beidzot, saņēmos un izpildīju savu vīrieša pienākumu - apsveicu kundzi 8. martā, nopirku šampi, puķes un končas. Viņa bija ļoti laimīga. Un es tikai tagad sapratu, kādas dāvanas viņai patīk. It kā visus gadus tas nebija noslēpums, bet kā saka, tad brilles visgrūtāk atrast uz deguna.
  Friday, February 17th, 2012
  22:35
  Friday, February 10th, 2012
  21:33
  alus un interneti
  Papētīju senas bildes draugos. VFF balles bija neatkārtojamas.
  13:51
  Es ar saviem čomiem Kisindžeru un Bžezinski
  telepātiski sākam ķidāt Vladimira P. izteikumu, ka PSRS sabrukums esot gadsimta lielākā katastrofa. (iedvesmu pasmēlām no tvnetā pieejama ragsta http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/410090-neatdosim_pugacovu_nujorkai_un_mumbajai )
  Redz kur sabrukuma sekas un "mūsu" komentāri:
  1)vesela ķīpa "successor states" ar vairāk vai mazāk nestabiliem vadītājiem agrākās impērijas pierobežā. Izņēmumi - Baltija. Kas tur katastrofisks? Noziedzības līmeņa kosmiskā celšanās, politiskā nestabilitāte un pilsoņu kari, ekonomiskais sabrukums, jaunas robežas, valūtas, muitas u.tml., kas pamatīgi iedragāja tirdzniecību.
  2)sociālistiskā dzīves modeļa krahs. Kas tur katastrofisks? 70 gadu garumā 1/6 zemeslodes no rīta cēlās un vakarā gāja gulēt sociālismā, kur pašiem nepiederēja nekas un valsts rūpējās par visu, sākot no darba, beidzot ar izklaides iespējām. Ļaudis pierada un pavisam aizmirsa kā tas ir - godīgi strādāt un godīgi parūpēties pašiem par sevi, izsisties varēja tikai nekauņas un banģugāni, kuri tad arī tika pie šprices 90os gados. Rezultātā lielākā daļa homo sovieticus kapitālismu iepazina ne no tās labākās puses, jo jutās kā no laivas izmesti, daudzi nodzērās. Eku, sievai paziņu lokā gandrīz katram bija pa tēvam/alkoholiķim, kurš nebija mācējis atrast vietu postpadomju dzīvē. Iemesli tam bija visdažādākie, sākot ar vienkāršām neveiksmēm, beidzot ar daudzu profesiju pēkšņo nevajdzīgumu.
  3)varas vakuums un ne pārāk labi pieskatīti ķīmiskie, bioloģiskie un kodolieroči. Komentāri lieki.
  Kopsavilkumā - taisnība jau ir - katastrofa (varbūt ne lielākā, bet katram jau savs stūrītis tuvāks, tāpēc piedosim Vladimiram viņa egoismu), tikai šķiet, ka neviens Latvijā nav padomājis, ko tad Vladimira P. izteikums nozīmē. Izņemot mani, es padomāju.
  Thursday, February 9th, 2012
  20:02
  Mast sī gabals.
  Internetos netīšām uzgāju šo meistarstiķi.
  http://kino.kults.lv/2012/iron-sky-pilnais-treileris/
  Iron sky - nacistu atgriešanās no mēnesss.
  Wednesday, February 1st, 2012
  20:53
  Gribu būt par padomnieku Ķīlim.
  Šodien ar skolniekiem prātuļojot par izglītību nonācu pie dažām idejām.
  1. Izglītība vairs nav vērtība, jo ir pieejama visiem un tik pat kā bez maksas. Rezultāts, kā sacīt jāsaka, uz sejas. Klasē sēž dāmas, kas sarunājas par savām lietām un par apkārtni neliekas ne zinis. Uz jautājumu, ko viņas dara skolā, parasti atbild, ka mācoties. Interesanti. Vēl interesantāk, ka tāpat viņas mācīsies universitātē, kuru neapšaubāmi arī pabeigs un būs par trijām diplomētām dāmām vairāk. Vai nav jauki...
  2. Augstākā izglītība pirms gadiem 100/150 bija prestiža padarīšana un ja tāds diplomēts mūdzis vēra vaļā savu muti, bija jēga klausīties (ne vienmēr, bet tomēr). Tolaik no augstāko izglītību ieguvušajiem sagaidīja visādas spējas, to skaitā risināt problēmas inovatīvi (ievietot citus modīgus vārdiņus). Šodien sagaida to pašu. Diemžēl, liela daļa diplomēto ir augstāk minētās dāmas un to paveidi. Klausīties nav vērts, tomēr viņām to neviens nav pateicis. Tādēļ visi, kam tā augstākā ir, sevi par ekspertiem ir iecēluši. Un runā, kad vajadzētu klusēt. Rezultātā labās idejas netiek sadzirdētas starp visām sliktajām.
  3. Vot vajadzētu eksaminēt visus skolniekus un studentus bez žēlastības, lai vājākie atbirst un tālāk tiek tikai spējīgākie.
  Friday, January 6th, 2012
  23:15
  vakars uz ezera, tfu, pie datora.
  Sieva piezvanīja un teica, ka iešot ballēties ar izlaidīgo draudzeni. Nu ko, izlēju savas viskija paliekas kompotā un esmu gatavs intelektuālam vakaram.
  Nevaru vienīgi izšķirties, mēģināt kaut ko nebūt ierakstīt šeit vai skatīties bondarčuka karuunmieru (no kura man interesē galvenokārt batālijas).

  Lai! Bīdīšu savas teorijas.
  Par demokrātiju un vēstures cikliskumu.
  Neslēpšu, ka esmu liels vēstures cikliskuma piekritējs un man piemīt tieksme to visur saskatīt. Nu, piemēram, pat savā ģeniālajā bac darbā par huņņiem es iemanījos pielīdzināt spalvainos ģermāņus mūsdienu viesstrādniekiem un no tā visa izpīpēt, ka Eiropa drīz mirs vardarbīgā nāvē, jo viesstrādnieki uzurpēs varu, vopšem tumšie gadsimti.
  Tā nu reiz lasot Platonu uzzināju, ka bija tādas Atēnas un tur demokrātija esot bijusi. Un Alkibiāds. Nekas ārkārtējs, vai ne? Nē! Jo, palūk, sākumā tas pūlis valdīja tīri raiti un visi bija apmierināti, visi iesaistījās, domāja, sprieda, īsāk sakot pilsonisko sabiedrību bija izveidojuši. Bet tad kādā brīdī apreiba no savas veiksmes, pagura no darba un ļāvās visādiem Alkibiādiem (viņš, ja kāds nezina, bija izcils orators, karavadonis un politiķis, kurš pamanījās Atēnas ne pārāk veiksmīgos karos ievilkt, gribat sīkāk - google). Un tad jau lēnām tas demokrātiju noriets bija klāt, uz skatuves uznāca visādi oligarhi un tirāni.
  Visbeidzot lielās paralēles. Plašāku izplatību demokrātija mūsdienās sāka iegūt no 19.gs otrās puses, kad nereti strādnieks, buržujs vai kaut kāds tur skribents jaunības dullumā iestājās partijā un tur arī palika visu mūžu, un ar putām uz lūpām to iedeoloģiju aizstāvēja. Par demokrātijas kulmināciju vispār uzskatu 20.gs. pirmo pusi, kad masas plaši iesaistījās politikā (nu tur kanclerus floti būvēt piespieda, Hitlerus ievēlēja u.t.t.), tādējādi uzskatāmi pierādot savu stulbumu un netālredzību, kas kombinācijā ar nacionālisma irracionālo dabu, Eiropai izrādījās gandrīz nāvējoša. Mūsdienās, savukārt, no demokrātijas palikusi tikai tukša čaula, īpaši pie mums. Ne vairs masveidība, ne sabiedrības aktīva iesaiste procesos un, kas pats svarīgākais, elite vairs nejūtas spiesta ņemt masas vērā. Tagad Alkibiādam nebūtu ko darīt, iespējams, ka viņš pat no garlaicības nobeigtos, jo viss, ko vajaga ir ar čomiem sarunāt, ne vairs masām iedvest pareizos viedokļus.
  Un nobeigumā lielā doma - vai nebūtu vienkāršāk beigt spēlēt demokrātiju un vēlētajiem parlamentiem atstāt kaut ko līdzīgu viduslaiku parlamentu funkcijai, kur visi tikai māja ar galvu (mūsdienās šo funkciju varētu arī papildināt galvas purināšana (t.i. "nē" teikšana)) un īsto valdīšanu atstās izglītotās un ieinteresētās elites rokās?
  19:43
  Kaunīgā atzīšanās.
  Es slepeni ēdu.
  Es nesaku sievai, bet dažkārt mēdzu pēc darba ieiet kādu burgeri apēst, vai čipšu paku irīt (tieši tā - izrīt). Viņa parasti saož.
  Thursday, January 5th, 2012
  23:49
  vita nostra brēvis est jeb nav vērts to izniekot
  Nagi niez, bet gribas pateikt. Cik neizsakāmi nomācoši ir pēc trīs gadiem attapties pagaidu darbā, konstatēt, ka vesels gads vai pat vairāk ir izniekoti truli bumbulējot. Ak, kāpēc, kāpēc gan ir tik grūtu pieturēties pie saviem sākotnējiem plāniem!? Ja būtu izdevies, droši vien tagad ievāktu savu briseles kāpostu ražu smokot kādā labi apmaksātā biroja nostūrī un pēcpusdienās malkotu pa gardam beļģu aliņam, nevis ņemtos ar mazajiem prāta spīdekļiem un ar bažām gaidītu pirdienu, kad beigsies brīvlaiks un atkal pūs kā mērkaķim jālēkā klases priekšā.
  Bet, kā teica prūši (laikam?)
  Pirmais kara upuris ir tavs plāns.

  Ja jau par prūšiem.
  Nule kā izlasīju Montefjores grāmatiņu par kņazu Potjomkinu un tā vairāk aizdomājos par Krievijas impēriju, muižniecību, cariem u.t.t. Nu lūk, šajā sakarā mani interesē, kurš man pateiks, kādēļ viņiem viss prūsiskais tik ļoti pie sirds gāja? Mani 5 santīmi:
  1)Paši bija "pusprūši" vai tuvu (īstenībā tālu) tam,
  2)Viss prūsiskais bija modē (18./19.gs) - bet, kamdēļ tad necēla saulītē savu sistēmu un kārtību ar kuru milzu zemes iekaroja?
  3)Kā lai nemīl sistēmu, kur kareivi noķer, piekauj, izdzen un liek maršēt kājas līdz degunam ceļot.

  Par pašu kņazu - cepuri nost, varens cilvēks bijis (un kārtējais Klio draiskulību upuris - nu, tipa, potjomkina sādžas, kas esot nelabvēļu izdomājums). Par autoru - visai bieži šķiet, ka samīlējies savā pētniecības objektā un uz emociju pamata nekritiski izvērtē nelabvēlīgās liecības, bet ko nu es, man jau tikai bac.hist. Nava man tiesību spriesti.
About Sviesta Ciba