Ieraksti

pn

par neko:
3 dienas pavadīju, sēžot kursos, bija interesanti, īpaši dalībnieku oieredze.

Highlights:
* congestion charge ieviesa tās UK pilsētas, kuru vadība nebija spējīga / zinoša veikt ts "mājas darbu", izvēloties vnk sodīt iedzīvotājus ar iebraukšanas maksu / aizliegumiem. Labi, ka neviens nezina, cik naudas iztērēja tāda Londona vien, un ar nekādu atdevi.
* Kā pozitīvu piemēru piesauca Nottingham. Ieviesta "park and ride", ieviesti hybrid / elektro busi, velo celiņi, un pacentusīes nodalīt velo plūsmu no auto plūsmas, padarīt satiksmi drošāku.
* Piesauca Milton Keynes - robotizēta ēdiena piegāde:
https://www.starship.xyz/
Pēdējos gados lielie pilsētas maršruta autobusi, kas brīžiem braukā tukši, aizstāti ar minibusiem uz izsaukumu - piesaki laiku, adresi no-uz, un buiņš piebrauks. Lētāk pilsētai, īpaši ilgtermiņā, izdevīgāk pasažieriem.
Neiztiek arī bez kļūdām - bezvadu busu uzlāde, kas iebūvēta pilsētas ielās, ieliekot pāris miljonus, nu izrādījusies lieka.
* Ķīnas piemēri ar elektromobiļu satiksmi lielpilsētā fascinē ar apjomu.
/bet - vai tas ir tas, uz ko vajag tiekties valstī Eiropā?
Ķīna iegūst litiju, pati ražo baterijas un auto/busus. Ražo uz vietas, ekspluatē uz vietas, lūk īstais "zaļais" kurss. Tikko tu sāk importēt daļu, vai visu - zaļums pazūd.

di

dienas intervija:

***
Ja pie vainas būtu kāda dabas katastrofa vai pandēmijas nepārvaramā vara, tad varētu saprast, bet nē, tā ir konkrētu cilvēku konkrēti izstrādāta cūcība, kas ir noorganizēta Eiropas līmenī. Turklāt par to neviens nevēlas runāt, un tas tracina,” analizējot situāciju, kādā tiek nolikti ražotāji krasā energoresursu cenu kāpuma apstākļos, teic Valdis Zariņš, SIA “Lode” valdes loceklis.
...atbildīgās personas teic puspatiesības, liekuļo vai izmanto trešās šķiras argumentus. Gāzes un elektroenerģijas cenas ir stāvus augšā pilnīgi visiem Eiropas patērētājiem, savukārt lielajā gāzes ieguves valstī - Krievijā - šajā ziņā nav mainījies pilnīgi nekas.
Viens otrs mēģināja iestāstīt, ka Zviedrijas upēs esot bijis zems ūdens līmenis, tāpēc hidroelektrostacijas neesot spējušas saražot pietiekami daudz enerģijas. Sak, noticiet visi šim iemeslam! Tā ir tikai daļēja taisnība, turklāt - mazākā taisnības daļa. Eiropā elektroenerģiju no hesiem un atomelektrostacijām iegūst mazāk nekā 50% no visas enerģijas kopumā. Lielāko daļu iegūst, vienkārši sadedzinot gāzi. Tāpēc - ja gāzes cena aiziet kosmosā, arī elektrības cena ir turpat.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361490-valdis-zarins-energoresursu-cenu-kapums-ir-velme-iedzivoties-uz-pateretaju-rekina

SYNTH OF THRONES

Normāls pilnmēness, tāpēc uztaisīju tizlu (īsu) miksteipu no 10 seriāla «Troņu Spēles» galvenās tēmas amatieru sintezatorviļņa versijām. WYSIWYG:


pslk

ara

Apinis raksts atkal:

***
Latvijas veselības aprūpes budžets 2021. gadam ir tieši par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams pandēmijas apstākļos, un to saka Pasaules Veselības organizācija, un tai līdzi – Latvijas ārsti.

Otra Latvijas budžeta īpatnība ir veidot to kā puzli, kur puse no puzles gabaliņiem ir piemirsta kastē. Tad nu daļai medicīnas kaut kāds finansiāls segums ir, daļai nav. Par daļu puzles gabaliņu ir lielāka interese. Atceros – pirms dažiem gadiem budžetā atradās vieta kādam nozīmīgam un itin dārgam uroloģijas aparātam, kas Latvijā bija izmantojams dažiem pacientiem gadā, tai skaitā kādam vārdā neminamam, taču ietekmīgam Saeimas deputātam.
Tātad – lai budžetā rastu kādu papildus eiro kādai medicīnas nozarei, kādam kompensējamam medikamentam, kādam diagnostikas aparātam vai slimnīcas reanimācijas nodaļas remontam, vajag kādu, kas puzles gabaliņu izvilktu no kastes un ieliktu budžetā.
„galvenais iemesls iekļaut budžetā vienu vai otru pozīciju budžetā ir iespēja saņemt otkatu. No ģimenes ārstiem nekad nekādu otkatu dabūt nevarēs, tādēļ viņiem vienmēr būs to bada maizi ēst”
Ja par budžeta naudu tiek iegādāts superdārgs aparāts, kuru var izmantot trīs pacientu ārstēšanai gadā (maza tā Latvija, pacientu skaits atsevišķās jomās nav milzu liels), tad lētāk pacientu nosūtīt diagnostikai uz kaimiņvalsti.
***

https://www.la.lv/peteris-apinis-latvijas-veselibas-budzets-ka-septinu-aklu-indiesu-izpratne-par-ziloni

ip

interesanti palasīt:

***
Mūsu valstij un valdībai bija tik naudas kā nekad un minimums 6 mēnešu termiņš, lai sagatavotos rudens pandēmijas uzliesmojumam, par kuru savlaicīgi runāja un brīdināja speciālisti visos kontinentos. Šodien pat Kaimiņam un Pimenovam ir skaidrs, ka mūsu mīļajā zemītē ir brutāli nozagti miljardi (sic!) eur no ārvalstu pandēmijas programmu aizdevumu resursiem.

Tomēr tas nav galvenais, un nešaubos, ka jau, vēlākais, 2022. gada ziemā, kā teikt, visas pandēmijas laika finanšu rebes tiks ''rautas gaisā''. Personīgi man to neformālās sarunās ir apliecinājuši arī mūsu stratēģiskā partnera specifisku struktūru pārstāvji. Šie paši pārstāvji jau krietnu laiku iepriekš definēja, ka būvniecības (t.sk. ceļu būvniecības) karteļi tiks, runājot valstsgribētāja Levita vārdiem, ņemti priekšā. Un tika paņemti priekšā.

Dabīgi, ka kādam baram politisku darboņu un augstāko ierēdņu nāksies pārvietoties blakus dzīvojamās platībās pie Aivara no Ventspils. Situācijas unikalitāte ir tajā, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē var tikt aizturēti un pat notiesāti pāris ministru. Jau šodien dosjē par dažu labu, kas uzkrāti vienā ēkā pie šosejas uz lidostu, parsniedz visas normāla saprata robežas. Ka teikt - tā nezog pat Ukrainā.

Knifs ir citur un citā - Latvijas tauta sen sevi ir nodalījusi no varas un, būsim godīgi, arī no valsts kā tādas. Visiem zināmais - es mīlu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Apliecinājums minētam ir % vēlētāju piedalīšanās vēlēšanās un emigrējušo skaits. Faktiski tas ir pūļa juridisks nihilisms, kad tiek nepieņemts un noliegts jebkas, ko piedāvā vara. Nav dūmu bez uguns.

Visas atjaunotās valsts desmitgadēs preču (it īpaši - akcīzes) kontrabandu pāri valsts ārējai robežai un PVN karuseļshēmas ir organizējusi VID augstākā vadība finanšu ministru uzdevumā, bet piesegusi Finanšu policija (visos tās nosaukumos) ciešā sadarbībā ar Drošības policiju, Ekonomisko policiju un Ģenerālprokuratūru. Caur būvniecības karteļu shēmām nāsīs ir iešnaukti miljardi eur. Tas pie visiem Iepirkumu uzraudzības birojiem, Konkurences padomēm, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts kontroles utt.

Lielākā daļa narkotiku apgrozījuma un tirdzniecības, kā arī prostitūcija sen Latvijā ir nevis zem policijas jumta, bet pašas Valsts policijas augstākā vadības līmeņa darbinieku organizēts un vadīts rūpals. Atbilstoši rietumvalstu ekspertu aplēsēm ik gadu Latvijā tiek izzagti no valsts vai iegūti citos noziedzīgos ceļos ap 3 miljardiem eur, kas līdzvērtīgi 1/3 valsts budžeta. Šeit nav runa par klasisko kriminālu, bet tikai par balto apkaklīšu organizēto noziedzību.

Kopumā valsts un pašvaldību samezglotā Latvijas izzagšanas mehānismā vēsturiski (it īpaši kopš Repšes Jaunā laika nākšanas pie varas tālajā 2002.g.) savstarpēji sasaistīti (pat laulības saitēm, piemēram, Jaunups - Leiškalns) aptuveni 5000 ģimeņu. Šīs 5000 ģimenes kontrolē visu valsts varas, izpildvaras, tiesu sistēmas, specdienestu, lielo valsts un pašvaldību uzņēmumu, prokuratūras, kas būtiski svarīgi - arī vadošo plašsaziņas līdzekļu un Nacionālās drošības padomes darbību.

Sveši šeit jau sen nestaigā. Visi, kam ko vajag, pazīst personīgi, bet, ja nepazīst, tad ir uzticami vidutāji, kas pazīst abas puses. Tiek audzināta valsts līmeņa izzadzēju jaunā šķira, kura jau sāk nomainīt 2000. gadu politisko un izpildvaras krimināleliti. Būtiska loma paaudžu nomaiņā atvēlēta studentu korporācijām un specifiskai kadru kalvei - Rīgas Juridiskajai augstskolai. Visur visi savējie.

Visi, kas ir pret sistēmu, tiek izstumti uz neatgriešanos. Komunisma politiskās varas formā Milovans Džilašs (Milovan Djilas) nonāca pie slēdziena, ka cilvēku kopumu, kas īsteno šādu valsts pārvaldes modeli, sauc par Nomenklatūru. Nedaudz dīvaini, bet šodienas Latvijas politika ir Nomenklatūras politika. Nomenklatūras pārvaldei ir raksturīga disidentu kriminālvajāšana no specdienestu puses un krimināllietu (kriminālprocesu) fabricēšana, izmantojot valsts resursus.
***

dp

Dienas prieks:

***
Epidēmija kļuva par sezonālu slimību, ar kuru mēs turpmāk sadzīvosim. Tā, sākoties vasarai, pazūd un rudenī atgriežas. Tā tas būs vēl gadiem. Atgādināsim publikai, ka tā pote, ko mums dod un ko arī es esmu dabūjis, paredzēta tam vīrusam, kas plosījās 2020. gadā. Paldies dievam, ka sagadīšanās pēc šī pote nostrādā arī pret to vīrusu, kurš plosās šogad. Covid vīruss nav tik labi izpētīts kā gripas vīruss. Ja pareizi esmu sapratis, tad ikgadējā vakcīna gripai jau ir puslīdz gatava. Dienvidu puslodē ziema ir tad, kad mums ir vasara. Virusologi paskatās, kā Argentīnā vai Austrālijā cilvēki slimo, piefrizē aktīvās vielas, un vakcīna gatava. Es nezinu, vai tāpat var rīkoties ar koronavīrusa vakcīnām. Visi mums stāsta, ka zinātne ir viszinoša arī par šo Covid vīrusu. Tās visas ir muļķības. Zinātne par šo vīrusu šobrīd tikai top. Šobrīd ir tikai hipotēzes. Zinātne būs pēc desmit gadiem, kad šos datus izanalizēs. Līdz ar to mums jābūt gataviem dzīvot šajā neziņas fonā, līdzīgi tam, kā bombardēšanas laikā no gaisa. Sākoties uzlidojumam, salienam pagrabos un, kad tā beidzas, izlienam ārā. Tā, kā bija, vairs nebūs. Turpmāk darba kārtībā būs totālā vakcinēšana vienu vai divas reizes gadā. Varbūt būs kādas ilgtspējīgākas vakcīnas.

Kolīdz tika izsniegti Covid sertifikāti, bija skaidrs, ka cilvēki tiek un tiks šķiroti. Līdz šim mums nav bijušas tādas propagandas, ka tie, kuriem nav auto vadīšanas tiesības, ir meļi, krievu aģenti vai nepatrioti. Taču ir propaganda, ka tie, kuri ir bez sertifikātiem, ir baigie kropļi un visādi citādi pretīgi cilvēki. Ar šādu un līdzīgu cilvēku dalīšanu ir sākušās vislielākās nelietības pasaules vēsturē. Vispirms cilvēkus sadala un tad daļu no sadalītajiem padara par sliktākiem nekā pārējie un pēc tam par necilvēkiem. Tā rodas Srebreņicas.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361066-marcis-bendiks-nakamo-covid-lokdaunu-istenot-neizdosies

In Memoriam Andrea Nebel (1969–2021)

Pagājušo trešdien Norvēģijā ar loku un bultām bruņojies musulmanis izdzēsa noteiktu melomānu aprindās labi pazīstamas un ietekmīgas mākslinieces dzīvību. Aizgājējas piemiņai sastādīju stundu garu viņas mūzikas izlasi ar šķipsniņu no katra soloprojekta, kurā Andrea savulaik izpaudusies. Paldies par interesi!


...

Piespiedu vakcinācija LV strādā brīnišķīgi - ja uz galda tiek nolikts tavā vietā jau sagatavots atlūgums, tad negribētāju vakcinēties paliek maz. It īpaši, ņemot vērā tuvojošos ziemu un UK darba tirgus aizvēršanos.
Brīvprātīgi piespiedu kārtā.
SSSR gars nevaid miris, viņš tepat blakus dus...

Priecē arī rūpes par "ilgspējīgākās" pensiju sistēmas līdzekļu taupīšanas un lauku iztukšošanas plāna izpildi.
Pateicoties vakcīnām un sagrautajai medicīnas sistēmai laukos, pensionāri mirst ātrāk.
Tikai uzstādījumi mainās - ja pirms gada kā nāves iemeslu vajadzēja minēt vīrusu, tad tagad, pēc nopotēšanas, nāves iemesls drīkst būt jebkurš, izņemot vakcīnas blaknes.

Stc, jautājums statistikas mīļotājiem:
no LV ir izbraukuši tūkstošies cilvēku, un dati par iedzīvotāju skaitu, kā vairumam zināms, tautas skaitīšanas laikā tika "pavilkti" uz augšu.
Tad kā tas nākas, ka mirušo skaits nesamazinās atbilstoši iedzīvotāju samazinājumam?
Vai gadījumā nevarētu būt, ka pēdējā desmitgadē ir sākuši mirt vairāk?
Kas arī loģiski, jo tagadējie pensionāri, kas izgāja 90' gadu sūdiem, ar īpaši labu veselību lepoties nevar, pieeja medicīnas pakalpojumiem ir ierobežota utt.

ps

Iepriekšējā posta sakarā, par jautājumu "kāpēc?".

Lielākā daļa UK dzīvojošo LV izcelsmes jauniešu (un ne tikai jauniešu) atbildēs līdzīgi: "kāpēc? Ko man tur LV darīt?"

djk

Dzīves jautājums - kāpēc?

Kurzemnieku Jablonsku ģimene 12 gados iedzīvojusies Dānijā
***
Viņi iegādājās ģimenes māju tūlīt pēc pārcelšanās. Protams, kredītā. Andra darba devējs bija galvotājs. Dānijā kredīts par māju nav nekāds bieds.
Ja man vajadzētu raksturot vidējo dāni, es teiktu, ka viņš dzīvo savā mājā, kas ņemta kredītā, kas nav izmaksāts. Viņam ir pilna laika darbs. Mašīna. Savs draugu loks. Viņam nekā netrūkst. Dānijā vispār nevienam nekā netrūkst. Apmierināti un laimīgi cilvēki,” stāsta Agita.
Māju Jablonski nopirka par 53 000 EUR, un kredītmaksājums mēnesī ir 600 EUR. Dānijā mājokli ir lētāk pirkt, nevis īrēt.
...katram alga pēc nodokļu nomaksas ir apmēram 1800 EUR. Viena alga aiziet par kredītu un pilnīgi visiem maksājumiem – ūdeni, elektrību, apkuri, internetu, telefoniem, televīziju, abām mašīnām, par Gustava pieskatīšanu vien mēnesī jāmaksā 300 EUR. Bet ar vienu algu tiek nomaksāts pilnīgi viss. Pārtikai Jablonsku ģimene mēnesī tērē 400–500 EUR.
Mēs sapratām, ka te paliksim, ka te novecosim. Kad vaicājam bērniem, vai viņi grib uz Latviju, Anna un Gustavs jautā – kāpēc? Sākumā domājām, ka Dānijā dzīvosim tikai trīs gadus, kamēr pārcietīsim finanšu krīzi.
***

https://www.la.lv/danija-visas-sienas-ir-tikai-baltas

La Réplicante Fatale 2 (2020–2021)

Sveiki! Es veidoju miksteipus portālā Mixcloud. Ievērtējiet manu jaunāko dejojamā ciparpretņa izlasi ar kvalitatīviem sieviešu vokāliem un spēcīgiem ritmiem. 16 gabali, 61 minūte un 16 sekundes. Paldies! <616np

Nedēļas prieks:

Kariņa valdība piekrīt Reira un Eglīša priekšlikumam "ar eiriķi" sist vecus cilvēkus

***Iesākumā divas lietas. Pirmā: Cilvēks vislielāko netaisnību, aizvainojumu izjūt tad, kad pēc kādiem kopīgiem kritērijiem citiem kaut kas tiek iedots, bet viņam – nedots. Otrā: Tikai morāls kroplis ir gatavs sist vecus cilvēkus, vienalga ar kādu pamatojumu.***

https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/360362-karina-valdiba-piekrit-reira-un-eglisa-priekslikumam-ar-eiriki-sist-vecus-cilvekus