Ieraksti

[viskas]

Sēžu Brand pieturā, salstu un nolādu Tropic Island. Viņiem esot bezmaksas autobusi no vilciena pieturas līdz akvaparkam. Autobusi esot pieskaņoti vilcienu sarakstam. Jap. Izņemot, ja tu atbrauc 11.13, tad autobuss startēs tieši 12.19 Tik pieskaņoti, my ass!
Nekad, nekad, nekad dzīvē. Man vispār riebjas visas tās stulbās caurules, uz kurām Lauva ir kā uzburts.

[viskas]

“I want to learn more and more to see as beautiful what is necessary in things; then I shall be one of those who make things beautiful. Amor fati [likteņa mīlēšana]: let that be my love henceforth! I do not want to wage war against what is ugly. I do not want to accuse; I do not even want to accuse those who accuse. Looking away shall be my only negation. And all in all and on the whole: some day I wish to be only a Yes-sayer”

- Friedrich Nietzsche, The Gay Science: With a Prelude in Rhymes and an Appendix of Songs (burvīgs avots)

[viskas]

Iepakoju savu jauno, saliekamo tējkannu un nodomāju, ka principā cilvēki nemainās - es vienmēr kravājos tā, it kā taisītos ciest kuģa katastrofā un nākamos piecus gadus cīnīties par izdzīvošanu uz vientuļas salas. Pat ja es braucu ar velosipēdu. Kur nu vēl ar lidmašīnu.
Ceļojot ar lidmašīnu, vismaz nav jāņem līdzi spilvens.

[viskas]

Tikai tagad uzzināju, ka dziesmu, pie kuras Harijs dejoja ar Hermioni, iedziedājis Niks Keivs!

Komentārs par jaunrunu jeb newspeak

Newspeak jeb jaunruna var būt pozitīva, ja tā piešķir/skaidro jēgu, ērti apraksta kādu nebijušu lietu/fenomenu. Valodas mērķis tomēr ir nodrošināt efektīvu komunikāciju (sadzīviskā/profesionālā komunikācijā - ja var pateikt vienu, kāpēc teikt divus vārdus?). Taču, ja jaunruna nonivilē jēdziena pamatoti negatīvo konotāciju, tā man šķiet kā ļoti bīstama spēlīte ar jēgas kariķēšanu, kas ilgtermiņā var veicināt arvien no realitātes patiesā skarbuma atsvešinātus, atļaušos, arvien pamperētākus cilvēkus.

Piemērs: unalive. Jaunrunas vārds, kas ieviesies leksikā, pateicoties video, audio, teksta koplietošanas tiešsaistes sociālā tīkla tīmekļa vietņu (Youtube, Facebook, Twitter) cenzūras algoritmiem. Lai apietu šo cenzūru, cilvēki izdomā kreatīvus lingvistiskus veidus.

Apskatīsim jaunvārdu "unalive". Pats par sevi, ārpus konteksta, tas ir pavisam nekaitīgs. Taču kontekstā ar milzu traģēdiju, nāvi, nenormālu ciešanu potenciālu, kaut vai uz auksta asfalta sašķaidītiem siltiem ķermeņiem kopā ar haotiski salocītiem metāla konstruktiem. Unalive noniecina nāves un miršanas nozīmi, dzīvības transformatīvo būtību, vārda noskaņa ir triviāla, tā atņem no nāves patiesās jēgas, vietā piešķirot skanējumu, ko varētu raksturot vārdi "naivs nihilisms".

Mans iespaids kā funkcionē algoritmi (vienkāršojot): cilvēkam, augšuplādējot savu materiālu, tas kontentu kategorizē kā "auglīga vide reklāmai" vai "neauglīga vide reklāmai". Tās ir manis izvēlētas kategoriju definīcijas, jo tikpat labi varētu teikt, ka algoritms sadala kontentu divos tipos: tajos, kur ir slikti vārdi un sliktas domas un tajos, kuros ir labi vārdi un labas domas. Slikts ir jebkas, kas sakustina vienmuļuma, paredzamības un kastrētas realitātes pieredzes mierīgos ūdeņus. Slikts ir jebkas, kas varētu pārsteigt un likts saraukt uzacis, nereti slikti arī ir paust idejas, kas aptver alternatīvus skatu punktus (kas ir dzīves lielākā bagātība cilvēkam, kurš spējīgs vienlaikus turēt sevī vairākus skatu punktus un vairākus viedokļus par vienu tēmu). Tas nogalina idejas plurālismu.

[viskas]

title or description

[viskas]

Dārgās dāmas un visi, kas par tādām vēlās kļūt - iesakiet, lūdzu, labu salonu/frizieri, vēlams, Rīgas centrā. Vajag krāsot.
Kas, piemēram, notiek LaimaLux?

[viskas]

Kā Berlīnē visērtāk pirkt sab. transporta biļetes 2 cilvēkiem? No automātiem vai appos? Ja appā, tad kurā?
Un ja nopērk biļeti vairākām dienām, vai tā jāreģistrē katrā transportā vai pietiek ar pirmo reģistrāciju?

atskaite par rudens sākumu

Pārvācos no Brīvības ielas, uz Čaka ielu. Līdz darbam 2 min ar kājām - varēšu snaust līdz pēdējam mirklim un darbā dzert savu pirmo kafiju. Jauks vienistabnieks 100 gadus vecas ēkas 6.stāvā, kopplatība kādi 30 kvadrātmetri. Vienīgais, kas nepatīk, ir tumši brūni krāsotās/lakotās PSRS grīdas. Būs jāsagādā paklājs. Un ledusskapis. Man nav ledusskapja!

Kuru katru nedēļu jāsāk rakstīt bakalaura darbs. Plānoju mēneša beigās vai nākošā sākumā paņemt nedēļu atvaļinājumu, lai varu ieskrieties.

Ļoti lepojos ar izdomāto bakalaura darba tēmu. Man mīļā tiesību filozofijas pasniedzēja un bak.darba vadītāja, docente Elīna Grigore-Bāra, arī par to bija sajūsmā, uzstājot, ka neviens Latvijā to vēl nav pētījis.

Tēma ir "Tiesību estētika - vizuālās komunikācijas perspektīvas un ietekme". Apraksts: "Lai labāk izprastu tiesību dabu un būtību, autoraprāt, ir būtiski apzināt un analizēt tiesību estētikas fenomenoloģiju, tāpēc autors šajā darbā centīsies noskaidrot, kā tiesību sfēras estētiskie elementi - sākot no likumu nosaukumiem un juridisko tekstu rakstīšanas manieres, beidzot ar tiesneša apģērbu, u.c. tiesu varas simboliem, ietekmē cilvēku uztveri."
Īsumā, analizēšu tiesību pasauli no estētisko kategoriju skatu punkta.

Sākotnēji ideja bija fokusēties tikai uz lignvistikas analīzi jeb to, kā specifiskā valoda ietekmē konkrētās realitātes uztveri. Taču sapratu, ka šo tēmu var pētīt plašāk, jo valoda ir tikai viens no tiesību pasaules komunikācijas rīkiem.

Februāra otrās nedēļas sākumā pasaule varēs mani sveikt ar bakalauru tiesību zinātnēs!

[viskas]

Vai Airbaltic rokas bagāžā ir atļauts pārvadāt elektrisko tējkannu (maziņu, salokāmo)?