Viņi redz elektrību ar acīm
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

  [ << Previous 25 ]
  Wednesday, November 26th, 2014
  ld
  10:47p
  amazonē nopirku jaunu telefonu. moto g.
  uzreiz ar gumijas uzvalciņu. (bail atcerēties kā es nedēļas laikā 3 mobilos iznīcināju....)

  kāmēr biju bd, tikmēr telefons atvests un Maksis dŗīkstēja pieņemt un paraksīties. juhū!
  nja
  lika pagaidīt. moto atnāca ar defektu. ik katras 6 sekundes ekrāns izdziest un tad atkal uzreiz iedegas.
  pliks S stāsta kaut ko par gulētiešanu, bet man taču nav miera! man vajag zināt kāpēc!
  izguglēju - jā pastāv tāda problēma. bet tikai problēma aprakstīta. vienīgais iespējamais risinājums - developer opcijās paskatīties vai nav atstāts ķeksis pie "strict mode" manā gadījumā nenostrādāja. ķeksēju in un out, restartēju - vienalga blinko.

  pieteicu amazonei maiņu, bet uz pastu es aiziešu ātrākais rīt, parīt un man vajag zināt kāpēc mirkšķinās. tad nu instalēju adb. beigās arī draiveri vajadzēja vēl uzlikt, bet neko. dabūju logcatu:

  W/qdhwcomposer( 269): hwc_prepare: panel is in bad state. reset the panel
  D/qdhwcomposer( 269): reset_panel: calling BLANK DISPLAY
  D/qdhwcomposer( 269): hwc_blank: Blanking display: 0

  tagad jāguglē tālāk
  pajautaa
  [ antijahve ]
  10:36p
  Čau, zinat varbūt Rīgā kādu veikalu/krāmu tirgu/whatever, kur pārdod jaunas/lietotas/vecas lietas, apmēram no tādām kategorijām, kā Tigerā? Tur visādas burciņas un nieki, un trauciņi, un interjera priekšmeti un citi štrunti.
  veed_logs
  9:14p
  Šis būs ieraksts par dzērieniem un dzeršanu. Sen jau bija laiks vienam tādam.

  Liriskais ievads.
  Kurš gan nav redzējis holivudisku kino ainu, kurā vīrs labākajos gados atkorķē pudeli (karafi) ar brūnu stipro alkoholisko dzērienu, ieliek apaļajā plakanajā glāzē (tumbler) ledus gabalus, aplej tos ar attiecīgo dzērienu un iemalko. Nevis normāli iekapā kā šņabi, bet iemalko, cenšoties nešķobīt ģīmi un radīt iespaidu, ka iedzertais šķidrums bijis varen gards. Gurķi neuzkož un kōliņu neuzdzer. Šo es līdz šim nebiju varējis saprast, bet, tad es ieraudzīju pakaļu - vietu, no kuras tam visam aug kājas.

  Iztirzājums.
  Pakaļu es ieraudzīju jūtūbē. Pēc atslēgas vārdiem "Johnnie Walker Red Label". Tas bija dzēriens, kas bija manā īpašumā un gaidīja nākamo tusiņu. Aiz gara laika es to vienkārši iejūtūbēju. Rezultātā uzdūros šim tipiņam:
  https://www.youtube.com/watch?v=UNw7muIbQX0
  Vīrelis no Internetiem vienkārši un gaumīgi nopēla manu dārgumu. Tomēr viņš atstāja uz mani kompetentu iespaidu, tāpēc turpināju vērot viņa izdarības un ar katru noskatīto video mana ziņkāre tikai vairojās. Rezultāts manam jūtūbes piedzīvojumam bija tāds, ka nākamais tusiņš tika sarīkots ar konceptuālu mērķi testēt viskijus un saprast, vai šo dzērienu ir iespējams dzert kā angļu džentlmeņiem pa mazam malciņam un neviebties aiz riebuma.

  Maza atkāpe.
  Stiprajam alkoholam ir divas svarīgākās īpašības. Pirmā - nākamajā dienā pēc tā lietošanas nedrīkst sāpēt galva. Otrā - tam ir jābūt iespējami mazāk riebīgam pēc garšas. Vēl ir arī cenas faktors. Pārējais ir mazsvarīgi. Līdz šim biju pieturējies pie uzskata, ka labākais dzēriens ir tāds, kas ir caurspīdīgā krāsā, jo tam ir mazāk lieku piedevu - jo tīrāk, jo labāk. Bet, protams, netiek smādēti arī citi dzeramie, ja nu tiešām situācija to prasa. Stiprais alkohols pēc definīcijas ir riebīgs, tas nelabi ož un garšo vēl nelabāk. Nevajag arī sevi mānīt - alkohols ir domāts tam, lai apreibtu, nevis, lai baudītu tā garšu, tāpēc arī kokteiļi ir tikai muļķīgs pašapmāns un ceļš uz sāpošu galvu nākamajā rītā. Stiprais alkohols ir jādzer tīrā veidā un ja prasās, tad drīkst kaut ko arī uzdzert vai uzkost.
  Visā šajā pasaules skatījumā pagaidām galīgi neiederas vīrs no pirmās epizodes ar savu karafi un plakano glāzi un ledu. Bet tā nav mūsu darīšana, lai turpina malkot savu malkojamo, ja viņam tā labpatīk.

  Iztirzājuma turpinājums.
  Tusiņam tika iepirkti daži gaumīgi viskiji cenu grupā "nedaudz virs vidējā". Tika novākta gaumīga kompānija, pareizās glāzes un cienasts. Tika dota sākuma instruktāža un pasākums varēja sākties. Principā Ralfijs (tas džeks no jūtūbes) pamatlietas jau ir sen izstāstījis, es varētu pastāstīt tikai par saviem un mūsu secinājumiem. Pirmā lieta ir tāda, ka viskijs tomēr ir interesants dzēriens. Un to ir iespējams arī izbaudīt pa maziem malciņiem, smaržot, garšot, vērot. Ļoti interesanti ir tas, ka viskiji viens no otra var būtiski atšķirties. Gan pēc garšas, gan pēc smaržas. Pie tam, ja tiem piepilina nedaudz ūdeni tie var mainīt garšu, nevis vienkārši kļūt vājāki, bet tieši mainīt garšu. Vēl viens secinājums ir tāds, ka ne vienmēr dārgāks ir labāks. Sevišķi, ja vēlies dzērienu dzert jaucot ar kolu. Tad varbūt pat asāks dzēriens nemaz nav slikts, jo tam jauktajā dzērienā būs raksturīgā garša un nebūs jādzer vienkārši "kola ar grādiem". Malkošanai no viskija glāzes gan nederēs kurš katrs dzeramais. Ja līdz šim man šķita, ka Johnnie Walker Red Label ir tīri gaumīgs dzēriens, tad pēc degustācijas bija skaidrs, ka tas der tikai un vienīgi kokteiļiem. Kas arī varbūt nemaz nav slikti. Tomēr vairums viskija pasaulē tiek patērēts ar kolu, nevis, lai izbaudītu tā garšu, bet, lai apreibinātos. Jāteic, ka malkojot viskiju pa maziem malciņiem ir grūti tā krietni piedzerties. Ja grib piedzerties, tad jāņem šotiņu glāzes vai arī jātriec iekšā ar kolu (atkarīgs no katra gaumes). Bet ja tev rokās ir nonācis kāds tiešām gaumīgs viskijs, tad to ir grēks dzert kokteiļos vai no šotiņu glāzēm. Tas ir jāizbauda tīrā veidā. Bez mērķa aizliet mūli. Un nav arī jaizdzer visa pudele viena pasākuma ietvaros. Tas ir to vērts.

  Noslēgums.
  Esmu nolēmis turpināt izpētīt šo interesanto dzērienu. Bet atgriežoties pie vīra ar karafi, varu teikt, ka joprojām nesaprotu šos tēlus. Glāze viņiem ir nepareiza, dzēriena temperatūra arī. Vienīgais attaisnojums šo tēlu esamībai ir iespējamība, ka viņi mūsu holivudiskajā ainā vienkārši reklamē kaut kādu konkrētu burbona brendu - nereklamēsi taču to aplejot ar kolu. Bez tam šis brūnais šķidrums taču tik skaisti izskatās uzliets uz ledus, ja vēl to iemalko filmas galvenais varonis savā dārgajā kabinetā un gaumīgajā uzvalkā, tad reklāma savu mērķi laikam sasniegs.

  Noslēguma noslēgums.
  Ieteicamais viskijs:
  Bushmills Black Bush (šo var dabūt ar atlaidīti), Bushmills Irish Honey (ja ir vēlme pēc saldāka dzēriena), citas labās markas vēl gaida atklāšanu.
  Savukārt Melnais Jack Daniel's kaut kā nelikās samaksātās naudas vērts.
  kisswithafist
  8:32p
  šovakar izklaidēšos, cik bedžus savākšu wī


  Moderate ADHD Likely
  ld
  1:22p
  Anna šodien pēc "rehabilitācijas" 2 nedēļām atkal aizdevās uz b/d un uzzinājām, ka šovakar ir vecāku sapulce, turklāt jaunā audzīte, kas sāka augustā strādāt ir stāvoklī un līdz ar to jau ir prom (grūsnas audzītes nestrādā visu grūtniecībs laiku, lai novērstu saslimšanas druadus). drīž būšot jauna.

  es protams priecājos, ka bēbīši dzimst un tā, bet tās audzinātājas, kas uzzibsnī un pazūd, man jau Līnas bērnudārza gaitās piebesīja. bet nu neko - nav jau variantu - jāsamierinās.
  pajautaa
  [ silpurene ]
  2:07p
  Kur Rīgā varētu tikt pie zilas vai zaļas matu krāsas? 
  Paldies!
  ld
  12:40p
  vakar bija topošo ģimnāzistu vecāku sapulce. tagad es beidzot zinu atšķirību ģimnāzijām un visām kopskolām un reālajām skolām utt. Tīringenas ģimnāzisti mācās 12 gadus, visās pārējās skolās 13. pēc 9 un 10 visām skolām ir centralizētie eksāmeni. ģimnāzistiem 10tajā tikai nav reālskolas diploms, bet paaugstināta snieguma diploms.
  tā kā būtībā Maksis varētu iet arī reālskolā vai kādā citā, ja vien Jēnā tās neģimnāzijas nebūtu tik ļoti alternatīvas. lielākā daļa ir alternatīvi orientētas un atzīmes neliek līdz pat 7 vai 8 klasei. manam slinkummaisam tas neder. tad būs vien jālauž ģimnāzijā.

  ak jā, jaunums vēl ir, ka ģimnāzistiem vismaz viens no priekšmetiem ir svešvalodā un ģimnāzista diplomam kā tādam jābūt ar divām svešvalodām. lielākoties tiek piedāvātas angļu un franču. vienā skolā ir pat franču novirziens (bilinguālā tipa). Vēl piedāvā latīņu, spāņu, portugāļu un man par lielu pārsteigumu vairākas skolas piedāvā arī krievu.

  iedeva mums dažus prospektiņus. tām skolām kas agrāk bija radarā, tie ir visvājākie, bet viena ģimnāzija, ko līdz šim es vispār neizvērtēju un kas savulaik bijusi Stefana ģimnāzija, piedāvā programmu, kas sākumā man, bet pēc tam arī Maksim izsauca sajūsmu. plaša papildus aktivitāšu programma, turklāt 5 līdz 7tai klasei arī "pagarinātā grupa" ar mājasdarbu pildīšanu. šis man personīgi liekas svarīgi, jo iedomājoties, ka Maksis nākošgad cauri pilsētai maļas uz mājām, sapērkas pa ceļam saldumus, nobumbulē laiku nezin kur ar nezin ko un tad vakarā, kad visi citi ir mājās, sākas trādirīdi ar mājasdarbiem - nu tas galīgi nav tas, ko es gribētu.

  visas ģimnāzijas piedāvā 7-9 klasē vismaz vienu ārvalstu ceļojumu un dažām ir skolēnu apmaiņu programmas ar USA vai FR.

  visā šajā leiputrijā ir arī vājais punkts - pat ja arī Maksim būs tikai 1 un 2 pusgada liecībā, kas ir pirmais ģimnāzijas iestājkritērijs, pastāv iespēja, ka izvēlētajā ģimnāzijā viņu neuzņems. Ne man vienai likās, ka jaunā sistēma nav atstrādāta līdz galam, jo pieaicinātā ierēdne nespēja atbildēt uz jautājumu - ja dokumentus drīkst iesniegt tikai vienā skolā un tajā netiek uzņemts vietu trūkuma dēļ, kas notiek tad. viena mamma, kurai lielākais bērns jau iet ģimnāzijā, teica, lai tagad jau meklē iespēju sazināties ar vēlamo ģimnāziju un censties palikt atmiņā (pozitīvā protams), lai pie dokumentu izskatīšanas Maksis nebūtu viens vārds uz lapas.
  hederas_sieva
  1:42p
  Nr.288
  Tā nopietni par pašnāvību esmu domājusi divas reizes (tiesa, ne visai sekmīgi tas ir rezultējies, jo taukainās kājiņas joprojām vazājas pa zemes virsmu). Patiesībā skumji, ka man sevī jāstaigā ir tik mežonīgi lielu IZMISUMU. Un man negribās pierast pie tā, ka pieceļoties pirmais darbs ir izkaukties par to, ka vispār esmu pamodusies, ka pilnīgi vienalga kā es izskatos, smaržoju, izturos, runāju, neēdu, mūžīgā trauksmes izjūta. Var jau būt, ka esmu 21.gs.cilvēku  grēku izpircēja un beigu galā mani piesitīs pie krusta un šī nožēlojamā eksistence būs beigusies.


  Current Mood: fu*k you all
  Current Music: klusums
  pajautaa
  [ scorpse ]
  1:04p
  Par papildus ienākumiem
  Dārgie cibiņi, ir jautājums.
  Papildus pilnas slodzes darba vietai kāds cits uzņēmums vēlas no manis dabūt dažas konsultācijas un godīgi par to maksāt. Kāds ir ērtākais legālais veids, kā man noformēt šos ienākumus? Tas nebūs ilglaicīgi, tikai kādu brīdi dažas konsultācijas.
  Kādi līgumi jāslēdz? Vai man kā papildus jāreģistrējas pie VIDa, lai šādas atrakcijas vispār varētu notikt?
  Paldies!
  yulungu
  5:33a
  Vakar man beidzās griķīšu pārslas.
  Skumji.
  ziimogvasks
  3:56a
  Vakar aizgāju gulēt 22os ar kapeikām, piecēlos 2os tagad sēžu neguļu.
  Tuesday, November 25th, 2014
  pajautaa
  [ jim ]
  11:36p
  Latviešu dzeja par kino
  Vai jums zināmi kādi latviešu autora dzejoļi, kur pieminēts kino? (Neskaitot Čaka "Šķūnī, kur agrāk stāvēja zirgi..." un Kārļa Vērdiņa "Es esmu nabags režisors".)

  Papildinājums. Būtu labi, ja tie nebūtu populāru dziesmu teksti un ka rindas piederētu padomju laikā rakstošajiem dzejniekiem, kā arī būtu vairāk kā tikai metafora, drusku kaut kāds kino apraksts arī. Es zinu, ka daudz prasu.

  Atslēgvārdi - kino, filma, seanss, ekrāns, kinoaktieru piesaukšana etc.
  nistagms
  11:35p
  pasaule ir tik plaša, bet es sēžu te, iesprostots savās smadzenēs, aukstā istabā

  Current Music: Grimes - Oblivion
  pajautaa
  [ izdziivotaaja ]
  10:11p
  Jautras dziesmas par jūrniekiem
  Labs vakars jūsu pusē!

  Organizējas tematiskā ballīte un kā jau pēc virsraksta var nojaust, meklējam mūziku, ko likt fonā. Izrādās nemaz tik daudz nezinām par šo tēmu dziesmas.
  Visideālāk, ja kāds varētu roķīgākas ieteikt, jo publika tāda, kura dod priekšroku smagajam mūzikas galam...sievietes raudas par jūrā aizgājušo mīļoto nederēs :)
  Nu vai arī jautrās... Papajs (Popeye the Sailor) tika pirmais pievienots sarakstam :D Par pirātiem ar neskādētu.

  Current Music: Drunken Sailer - Irish Rovers
  vajag
  [ ripp ]
  9:59p
  bērnu gulta
  vajadzīga bērnu gulta. ja nu kādam ir lieka, labprāt atbrīvotu no 140-170cm garas bērnu gultas. var tādas, kam regulējams garums, bet, protams, nav obligāti. labi, ja ar maliņu, bet arī tas nav baigi svarīgi. stāvoklis vēlams tāds, lai nebrūk kopā. kaut kādi skrāpējumi vai uzlīmes galīgi netraucētu.

  par samaksu, kaut ko garšīgu vai paldies, pēc izvēles.
  pajautaa
  [ oldess ]
  9:41p
  Galda spēles
  Kādu galda spēli ieteiktu uzspēlēt 2 līdz 6 cilvēku kompānijai (vecumā 22-27 gadi)?
  vajag
  [ feita_kleita ]
  7:17p
  Cilvēks ar figūrzāģi
  jeb lobziku. Darbs 5 minūtēm. Čomska apkaime. Varu maksāt 10 eur.
  Nepieciešams skaisti izzāģēt caurumu mēbeles sānā saglabājot opciju, ka izzāģētā daļa ir tik forša, lai vajadzības gadījumā varētu to īzī pīzī ielīmēt atpakaļ.
  samta
  6:47p
  tas beidzot ir noticis!- man ir caurdurtas ausis. vakar kundziņš i. no lielpilsētas pārbrauca mājās ar jaunu pīrsingu un tad, nu, es sapsihojos, jo man gan nevar jau nez cik tos gadus caurdurt tās sūda ausis. un dabūju beigās par lielu runāšanu ka nu katrā pa adatai. viss beidzot derēja, viss ielīda un tagad dzīst. jāsāk tikai pirkt auskari.
  vēl arī mēs šodien esam rīgas dāmītes. e. joprojām stabilajā sānguļā zviln vecrīgas dīvānā, kamēr es jau lēni un sēri krāmējos atpakaļbraucienam. 
  vajag
  [ kashadura ]
  4:25p
  Makbooka lādētāju.
  Var būt, ka kādam ir lieks?

  Pretī varu piedāvāt pilnīgi jaunus Egona Līva kopotos rakstus.
  pajautaa
  [ neetiski ]
  3:57p
  Digitālā druka
  Varbūt kādam ir pieredze ar digitālo druku uz auduma. Kur labāk drukāt "Mintprint" vai "Abi2"? Galvenais interesē attēla kvalitāte. Paredzēts drukāt uz šifona vai plāna, puscaurspīdīga poliestera. Nav paredzēts ne nēsāt, ne izmantot interjerā, ne mazgāt utt. Attēls melnbalts.

  Paldies!
  ld
  1:58p
  Vislaik aizmirstu pieraksīt, ka pēc šoka, ka Līnai ir 6paka, nokontrolēju visus ģimenes vēderus. Mans pelmenis protams nekad nav redzējis sešpaku, to, ka Stefanam vairs nav, es jau zinu, bet es biju pārliecināta, ka Maksim joprojām ir, bet nav! Izrādās Līna, tas zirneklēns ir vismuskuļotākā/trenētākā no visas ģimenes!
  ld
  1:53p
  vannas istabā trīs bērni mazgā zobus. virtuvē sēž vīrietis un sieviete.
  - ko mēs tagad darīsim? strīdēsimies?
  - nē, lūdzu nē. tas mani ļoti nogurdina un no raudāšanas sāp galva.
  - labi, man arī negribas strīdēties vairāk...

  kad runājām ar draudzeni, tad viņa pieminēja, ka kopdzīves laikā strīdi un strīdēšanās esot mainījušies. Pilnīgi piekrītu. mēs šobrīd strīdamies savādāk nekā pirms 10 gadiem. turklāt, lai kā aŗī mēs nestrīdētos, mājas dzīve rit uz priekšu. es pa starpām stŗīdiem izmazgāju veļu un savācu lielo istabu, neskaitot maltītes, bet Stefans nomazgāja traukus. trīs reizes pa kalnam :)
  vajag
  [ digna ]
  2:09p
  Bērnu ēdamkrēsls
  Moš kādam ir lieks, vietu aizņemošs un putekļus krājošs bērnu barošanās krēsls, tāds, ko pie "lielā" galda var pielikt, lai bērns var ēst kopā ar visiem?
  Kaut kāds tāds:


  Mēs būtu ļoti pateicīgi un labprāt pieņemtu kā pirmsziemassvētku dāvanu! :)
  kaukau 1:43p
  smieklīgais vingrošanas vakars. mugura nedaudz jutīga, bet pietupienus ar vīrieti uz pleciem tomēr joprojām varu uztaisīt :) nav tik liela skāde svarā, ka vairāk tajā, ka viņš kustās un smejas..
  pajautaa
  [ mufs ]
  12:29p
  vešmašīna, viedokļi
  Ja jums ir viedoklis - izspļaujiet lūdzu, kādas firmas vešmašīna ir ļ.laba un kāda- galīgs sū.

  es te nevaru apreģeļitsa, viedokļi ģimenē atšķiras, neviens ļoti sen nav pircis, a izvēle bezbožno plaša.
  (interesējošie parametri - priekšielādes, ekonomiska protams, vēlams seklāka nekā dziļāka, nevaru saprast,cik kg ņemt - jo veļu patīk mazgāt bieži, bet reizēm gribas iebāzt arī ko lielāku,kā piemēram, lielo dūnu segu)
  Man ir bijis Indesit un Elektrolux, a vīrs kauko par Samsung runā - bet man liekas,ka viņi taču ražo televizorus,kās smejies.
  [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba