- flame
- 14.8.11 20:34
- Paldies par dedzīgo iesaistīšanos iepriekšējā posta apspriešanā, tagad enerģiju pavēršam citā virzienā, proti, uz darbiņiem, kas jāpadara.
Īss ieteikumu apkopojums (priekš sevis):
- ieteikums priekšlikumus attiecināt tikai uz maģistriem, jo bakalaurs nav nekādā vērtē, bet doktoriem pētnieciskajam darbam ir granti.
- ieteikums neattiecināt uz sekmīgi studējušajiem vispār, jo nevajagot diferencēt to, ko nevar izmērīt jeb, citiem vārdiem, nav ko barot - viltus izglītību dabūjušos, piemēram, nevajagot šādi atņemt iespējamos algas pielikumus policistiem.
- inteliģences nozīme ir pārspīlēta, un nevajag ar tiem krāmēties;
- kur dabūt tam naudu;
- nojaukt izglītības sistēmu, uzbūvēt no jauna (50% no iespējām ir studējošo rokās un galvās, btw);
- vecākus jāuztur bērniem, kad tie būs izauguši, bet līdz tam lai paši iespringst;
- tiem, kas jau izstudējuši un apbērnojušies, nebūtu jāmaksā savi nodokļi tiem, kas vēl tikai grasās to darīt (ir tāda lieta kā nodevas vēsturei un tur neko nevar darīt),
kā arī citi interesanti argumenti. Kādā pieredzē tie sakņojas es nezinu, ceru, ka tiešām personīgajā, nevis viena tante teica.
Žēl par pilnīgi nepieņemamu uzbraucienu brookings, kurš cita starpā ir arī bijis kādas latviešu indie grupas bundzinieks un vienmēr vēlējies sevi asociēt ar Latviju tikpat lielā mērā kā ar UK. Vēlreiz fui par šādu paviršību komentētājiem un lai mums vairāk tādu pasniedzēju kā brookings.
Manuprāt sakarīgākie ieteikumi:
- neizmaksāt pabalstus, bet ieviest nodokļa atvieglojumus;
- vispirms ieviest progresīvo nodokli un tikai tad no tā diferencēt atvieglojumus;
- attiecināt tikai uz maģistriem. Es tomēr esmu par doktoru arī iekļaušanu, jo grants pēc būtības ir tāda pati alga kā citas un ar bērniem tam nav nekāda sakara.
Vēlreiz atgādinu - runa ir par vienreizēju pabalstu pirmā gada garumā pēc bērna dzimšanas - laikā, kad vecāku brīvais laiks ir visvairāk apdraudēts un bērnam visvairāk vajadzīga vismaz viena no vecākiem klātbūtne.
Man vēl tāda ideja radās - varbūt tomēr taisīt uz tiem pirmajiem 5 gadiem, un vecāki tad varētu izvēlēties vai turpināt iemaksas caur sociālo nodokli savām pensijām, vai arī šajā periodā saņemt šīs iemaksas kā bērna pabalstu? Tas būtu godīgi pret visiem. Kā jums šķiet? - dekodējas: The Bangles - Eternal Flame
- 4 aksiomasieteikt virzienu
- 14.8.11 23:16
-
Vēl viena doma, kas saistīta ar ne stingri pārbaudītu, bet no vietējiem uzklausītu informāciju.
Francija ir viena no retajām Eiropas valstīm, kur ir pozitīva iedzīvotāju dinamika (iespējams gan, ka tas imigrantu dēļ, neesmu sīkāk skatījies).
Tātad atbilstoši kāda middle-class parīzieša un viņa latviešu sievas stāstītajam, ja grib dzīvot Parīzē, abiem vecākiem ir jāstrādā visu laiku un bērnu pabalsta nekāda nav vispār.
Toties, kas IR, tā esot labi attīstīta bērnu silīšu/bērnudārzu un pārējo pakalpojumu sistēma, kurās bērnus ved jau no pirmā dzīves gada.
Varbūt tas ir vēl viens risinājums pavisam citā virzienā. Nevis pabalsti un atlaides, bet attīstīta, pieejama, bezmaksas infrastruktūra procesiem, kas palīdz un ir gribot negribot vajadzīgi bērnu uzaudzinot, sākot no silītēm un diennakti pieejamām ārstu konsultācijām, beidzot ar pietiekamu kvantumu rotaļu zonu, labiekārtotākām mājām (ratiņi-friendly utt) un uz māju dabonamu auklīšu servisiem un citām lietām. - ieteikt labāku virzienu
- 14.8.11 23:28
-
Jā, tas, protams būtu humāni un iedvesmojoši. Man gan ir aizdomas, ka tikpat liela nozīme dzimstības bilancē ir vīna un pikanto sieru patēriņā :)
- ieteikt labāku virzienu
- 14.8.11 23:53
-
unpy
Tieši tā, ieguldīt infrastruktūrā un sistēmā, nevis vecākiem maksājot par bērniem, vienalga kādā formātā, pabalstos vai ar nodokļu atlaidēm.
Manuprāt, nav principiālas atšķirības starp - "ja man būs finansiāli izdevīgi, bērnus sataisīšu" un "uztaisīšu bērnu, lai to pārdotu". - ieteikt labāku virzienu
- 14.8.11 23:39
-
imho vajadzētu vienkāršāk - ienākumu nodokļa atlaidi.
- ieteikt labāku virzienu