Lacy F

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
16:32: Šeit ir sviests
Vēlreiz par sviestu -- mani šis temats ir aizrāvis. Es atzīšos, ka es izlasīju lopkopības reviews un atklāju, ka bija paredzēts, ka ES 2017. gada 2. ceturksnī sviesta cena kritīsies, jo tad ir vislielākais piena izslaukums. Bet, kā redzam, tas tā nenotika. Q3 izslaukums diezgan ievērojami kritīsies un Q4 kritīsies vēl vairāk (vismaz grafikos izskatās pēc normālām ikgadējām svārstībām). Ņemot vērā, ka sviests ir pavisam uz izķeršanu un drausmīgi dārgs arī Okeānijā un diezgan dārgs arī ASV, tad pēc manām spekulācijām sanāk, ka uz gada otro pusi a) sviests paliks vēl mazāk, b) nebūs no kā arī to sviestu importēt. Tamdēļ man gribās spekulēt, ka cena droška uzleks vēl augstāka.

Vispār nez nav kaut kāds sviesta totalizātors? Es jūtu, ka neesmu izmantojusi iespējas uz Brexitu, Trampu, pēdējām UK vēlēšanām, tagad gribu izmantot uz sviestu!

Ja sviests deficītēsies, tad diezgan skaidrs, ka būs švaki ar saldo krējumu, saldējumu (ja vien nav iesaldēts, haha), bet nez kā būs ar augu taukiem? Pieņemot, ka izsīkstot sviestam palielināsies pieprasījums arī pēc augu taukiem, nez cik ātri viņi spēs pārslēgties uz intensīvāku ražošanu?

Katrā ziņā, man tagad saldētavā ir depozīts sviesta veidā, hehe.

Comments

From:[info]mansgan
Date:12. Jūlijs 2017 - 22:26
(Link)
nākotnes darījumus (forwardus) vajag saslēgt!
[User Picture]
From:[info]dejavu
Date:13. Jūlijs 2017 - 00:27
(Link)
Sāku pozitīvo novērtēt to, ka man ir visu piena produktu nepanesamība :)
[User Picture]
From:[info]panacea
Date:13. Jūlijs 2017 - 11:03
(Link)
īstenībā man arī daļēja, bet man pārāk garšo, tāpēc ēdu un baudu un ciešu
From:[info]chaika
Date:13. Jūlijs 2017 - 12:54
(Link)
nē nubeidz taču stresināt tautu. nopietni?
[User Picture]
From:[info]panacea
Date:13. Jūlijs 2017 - 13:44
(Link)
nu, es jau nezinu, tikai pētu datus un spekulēju. tai pat laikā piemājas aldi 250g sviesta nedēļas laikā pakāpās cenā par 15 eirocentiem. nodomāju, ka nenāks par ļaunu iepirkt bišķiņ sviesta priekšdienām -- sliktākajā gadījumā man vnk būs pavairāk sviesta. sasaldēt varot vienkārši. īstenībā, cik es sapratu, eiropai bija kaut kādas iesaldētā sviesta rezerves, bet arī tās ir saplakušas, kas vēl vairāk uzsit cenu.
From:[info]chaika
Date:13. Jūlijs 2017 - 14:05
(Link)
man kaut kā vispār nebija ienācis prātā, ka sviestu varētu saldēt - tas viens, divi - būs jāiepērk. var jau nesaldēt, bet pārvērst gī - tas it kā nebojājoties!
Powered by Sviesta Ciba