30 January 2007 @ 01:51 pm
Vai Tu būsi mans draugs?  
To, ka ir nepieciešamas kopīgas intereses, lai dīvainais veidojums - daudzcilvēku draudzība - spētu eksistēt, zina un labestīgā kārtā verbāli smiulakrē jau katrs trešais runājošais ceturtklasnieks. Tā ir jauka, universāla patiesība, kas gadu laikā iegūst gaumīgus pierādījumus interešu grupās, interneta sabiedrības apakšsabiedrībās un vēl sazin kur citur.
Pēc tā, ko cilvēki dara āpruss obligātajiem, rutīniskajiem pienākumiem, vajadzētu būt iespējamam, raksturot viņu intereses un līdz ar to arī viņus pašus.
Mīklani dūmakainjā galvā, kas šodien tikai daļēji ir mans draugs, es mēģināju atrast kādu kopīgu iezīmi mazajām cilvēku kopiņām, kuras ir ārēji atvērtas, bet iekšēji slēgtas jau pietiekami ilgu laiku, lai būtu paspējušas saražot kopīgus hobijus un mazas tradīcijas.
Tā nu mēs [es un mans dūmakainais, cerams, galvas saturs] radījām bildi, kur telpā pa stūriem ir izvietojušies dažādi ļautiņi, kuri man un sev zināmu iemeslu dēļ ieņem vietu manā milzu paziņu sarakstā virs sadaļas pavirši-paziņas-bez-verbāla-kontakta.
Tā nu mēs veiksmīgi vispirms savietojām vieglāk atpazīstamās personības. Mums tur mētājas cilvēki, kuriem ir kopīga valoda (kas gan laikam ir visām mazajām sabiedrībām). Cilvēki, kas izskatās līdzīgi, lai gan uzsver atšķirīgumu. Cilvēki, kuriem ir līdzīgas mantiņas. Cilvēki, kuriem garšo līdzīgas vielas. Cilvēki, kas brīvajā laikā dara līdzīgas trakulības. Cilvēki, kas ikdienā aplūko vienas un tās pašas interneta lapas. Cilvēki, kuri dala vienu viedokli uz visiem. Vispār, telpa bija visai liela un ar visai daudz stūriem. Ja es būtu ģeniāla māksliniece, kāda gan par nožēlu pasaulei, es tomēr neesmu, noteikti tiktu radīts vēl nebijis mākslas darbs ar zemu mākslicniecisko, bet augstu emocionālo vērtību. Bet ne gluži par to ir stāsts.
Mans kārtējais vervelējums par cilvēkiem un īpatnībām, kuras man ir sanācis novērot, vairāk tendējas uz jautājumu: Kā būt sociālai personībai, kas viegli iekļaujas jebkurā sabiedrībā.

Jautājums: vai tad, ja Tu atrodi, katras mazās sabiedrības pazīmi un kaut kādā mazāk vai vairāk mistiskā veidā piekabini savai krāšņajai būtnei, Tu spēj viegli iekļauties jaunā cilvēku lokā un saņemt savu dzeguzes bērna draudzību. Un vai vienpatība būtu uzskatāma par kaut kādu absolūtu rakstura elastības trūkuma piegaršu.

Tātad dienas jautājums: kā veiksmīgi iekļauties jaunā sabiedrībā un neiemantot dīvaiņa vai sociopāta slavu?
Tags:
 
 
Fons: The Hobos "Worry not"
 
 
( Post a new comment )
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 02:31 pm
Empātija viss, kas Tev vajadzīgs.
(Reply) (Thread) (Link)
Nui[info]nui on January 30th, 2007 - 03:25 pm
Tu vari empatēt uz nebēdu un izprast apkārtējo emocijas līdz to tumšajām melnajām saknēm, bet, ja nebūsi gana interesants un nespēsi atvērt runājamo caurumu skaņu izdošanai, sabiedrības dvēsle no Tevis nesanāks. Ne tā?
Man kaut kā nācies atrast sevi pie atziņas, ka ar empātiju kaut kā drusku nepietiek.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 03:43 pm
Oi nu kā izpatikt visiem tas ir garšs stāsts un nez vai vispār ir iespējams izpatikt pilnīgi visiem.. lai gan.. iespējams, ka ir.

Jautājums ir, kas īsti Tu gribi būt? Sabiedrības dvēsele vai draugs, kurš iemanto kāda cilvēka pilnīgu uzticību.

Par sabiedrības dvēselēm runājot.. es reiz pazinu kādu pāri. Puisi un meiteni. Kopā ar viņiem gāju uz klubiem dziedāt un dejot. Viņi vakaru sāka tā: kopā ieiet klubā, sabučojas un tad katrs gar savu kluba malu iet sveicināties un jautroties ar visiem pēc kārtas, jo viņi bija baisi komunikabli un visiem patika. Vakara gaitā kaut kur kluba vidū viņi satikās un kopā gāja mājās. Un abiem bija bijis brīnišķīgi pavadīts vakars. Un meitene stāstīja puisim ko piedzīvojusi un ar ko sapazinusies un puisis stāstīja viņai. Un tā viņi dzīvojās. Viņi manā skatījumā ir sabiedrības dvēseles vienmēr gaidīti un visi priecājas ieraugot viņus nākam.

Taču Tavs topika visraksts ir: Vai Tu ar mani draudzēsies. Un draudzība ir kaut kas pavisam cits. Draudzība ir tad, kad Tev zvanīs un nakts laikā stāstīs savas bēdas vai priekus un Tu būsi gatava klausīties neskatoties uz to ka agri jāceļas. Kad Tu mainīsi savu dienas režīmu, lai izdabātu draugam. Te šajā sadaļā ir vajadzīga tā empātija.

A ja Tavs mērķis ir kļūt par tādu cilvēku kā kāds no augstākminētā pārīša, tad empātija nemaz nav nepieciešama, ja nu vienīgi, lai sajustu īsto brīdi, kad jādodas pie nākamajiem izklaidējamajiem cilvēkiem. sabiedrības dvēseles cilvēkam nepieciešami tādi tikumi kā spēja piesaistīt cilvēkus, prast izlikties par to ko katra sabiedības grupiņa vēlas redzēt, mācēt savu pelēko ikdienu izstāst tā, ka blakus Taviem piedzīvojumiem Neo un citi varoņi nobāl. Būt par mazu zvaigznīti. man liekas, ka nepieciešams arī visai augsts pašvērtējums, bet iespējams, ka šo punktu kāds var apstrīdēt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Nui: Azarts[info]nui on January 30th, 2007 - 03:57 pm
Draudzība, manuprāt, ir kārtējais jēdziens, kuru, katrs saprot, pēc savas patikšanas. Es droši vien Tev piekrītu par to, ka draudzība un sociālās spējas ir tikai pakārtoti saistītas. Un droši vien uzskatu, draugi nevis draugi ir lieta, ko iet un mērķtiecīgi iegūt ir apsveicami muļķīga lieta.

Jautājums ir vairāk nevis par to *ko* darīt, bet gan *kā*. Katram gribas būt mazajai vakara zvaigznei ar mazu aprīnotāju bariņu. Tas patīk arī tiem, kas skaļi to nesaka.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 05:15 pm
Nu varbūt vajag pateikt?
Un tad arī klusie apbrīnotāji apbrīnos drusku skaļāk?
(Reply) (Parent) (Link)
virus[info]virus on January 30th, 2007 - 02:57 pm
BTW Kas vainas īpatņa slavai?
Vienpatība, kā jebkura "novirze no normas", var balstīties vai nu vēlmes trūkumā vai arī spēju trūkumā. Tā kā vienpatība, kas ir apzināta izvēle (kā gan lielākoties nav), nav uzskatāma par ar sabiedrību nesavietojamu rakstura iezīmi.
Un ar jaukiem meliem sev var panākt visu :)
(Reply) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 03:14 pm
Nevar gan :P
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
virus[info]virus on January 30th, 2007 - 03:20 pm
Nu, atsevišķi cilvēki var.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 03:28 pm
Gribētu sastapt kaut vienu..
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
virus[info]virus on January 30th, 2007 - 03:32 pm
Pieņemu, ka šī jaukā raksta autori tu jau pazīsti. :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 03:48 pm
Ak! es tikai tikko sapratu, ka domāts bija: ar jaukiem meliem sev, var panākt visu, nevis ar jaukiem meliem, sev var panākt visu.

Skaic. ņevopros :)
(Reply) (Parent) (Link)
Nui: Glāze[info]nui on January 30th, 2007 - 03:53 pm
LoL
Pat, ja cilvēki Tevi nepieņem, ieskaidro sev, ka a)viņi visi ir idioti b)i, ka patiesībā viņiem patīc. Galvenais izlocīt realitāti sev par labu.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Sindra[info]galadriela on January 30th, 2007 - 03:54 pm
A vai ta Tev pastāv tāda problēma, ka Tevi nepieņem?
Man jau liekas, ka itin jauki ielejies visādās kompānijās.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Nui: Saulainā[info]nui on January 30th, 2007 - 03:59 pm
Nekļūsim personīgi :lol:
(Reply) (Parent) (Link)
klobex: Vanity[info]klobex on January 30th, 2007 - 04:08 pm
Tā nav, tā nav, tā nav.
Ir divi radikāli atšķirīgi termini - iekļauties sabiedrībā un draudzēties. Sabiedrībā iekļauties var itin viegli, ja vien spēj piespiest savu rijamcaurumu izgrūst kaut kādas frekvences skaņas.
Savukārt par draugiem kļūst cilvēki, ar kuriem mūs vieno abpusējas simpātijas. Un tur nu ir vieta personīgajām kvalitātēm. Parasti, mums patīk cilvēki, kuriem mēs patīkam, vai arī cilvēki, kas ir tādi, kādi mēs vēlamies būt.
Un nē, nevajag iedraudzēties jebkurā un visās eksistējošā un stabilā komūniņā. Parasti cilvēkam pietiek ar vienu, stabilu, savējo. Ir jauki, ja ir paziņas ar kuriem kopā tusēties, bet nevajag tos uzskatīt par draugiem. Šādas kļūdas var novest pie sāpīgām sekām, un Jums, nui-san, jau vajadzētu to zināt labāk par visiem.

Lai nu kā, mani novērojumi liecina, ka cilvēkiem patīk personas, kuras ir atklātas, parasti pozitīvas, bet ne pārspīlēti, un kuras prot interesanti stāstīt, vai vismaz jokot. Pavisam viegli ir iekļauties lokā, kurš sastāv no pretējā dzimuma pārstāvjiem. Ja mēģini iekļauties sava dzimuma pārstāvju lokā, svarīgi ir ne ar vienu nokonkurēt nevienā jomā.
(Reply) (Link)