Šugā faiv
 
7.-Jun-2021 01:06 pm
Biju autoskolā, pirmajā nodarbībā.
Speciāli atradu autoskolu kur visas stundas notiek angļu valodā, jo neiepriecināja perspektīva lasīt resnas mācību grāmatas japāniski.
Pirms mācību sākuma bija jāaizpilda anketa kur bija jārisina matemātikas uzdevumi un beigās jāatbild uz jautājumiem. Piemēram, vai klusas balsis man kaut ko saka? Vai man bija domas nogalināt visus cilvēkus? Kad atnāca jautājums vai man gadās bezsamaņas stāvoklis, pasniedzējs nāca talkā un laipni lauzītā angļu valodā paskaidroja, ka tas ir nu, kā gulēt, vai man gadās gulēt? Tik traki ar lasīšanu man nav, tāpēc atbildēju ka nē, es nekad neguļu. Tajā brīdī ielavījās aizdomas, ka ar angļu valodu būs kā būs.
Pirmā stunda sākās no paskaidrojuma par to, ka dzert pie stūres nav labi. Apmēram tā: "ē... jū no alkohol, draiving, okei? no alkohol! demo, anata daijoubu desho? ii doiraibaa dakara ne?".
No vienas puses gribējās pateikt, lai nemoka to angļu valodu un runā japāniski, jo es visu saprotu, no citas puses, varēja redzēt, ka kungs ir ļoti lepns ar savām zināšanām un mans komentārs viņa lepnumam aplauzīs kājas.
Tāpēc paliku klausoties un smīnot maskā iekšā. Tās maskas palīdz. Bet vismaz video bija labā valodā un arī grāmatas ir angliski.
Comments 
8.-Jun-2021 03:57 am
Tas ir tāds kā arbitrārs "stulbs/gudrs" filtrs, ar kuru var šķirot cilvēkus (nav tā, ka es to atbalstītu jebkādā apjomā). Piemēram, iestājoties darbā lielajās firmās, pirms vispāri laiž pie intervijas, ir jāiziet diezgan paliels tests, kur ir advancēti matemātikas, tai skaitā ģeometrijas un varbūtību uzdevumi. Nav svarīgi vai cilvēkam darbā to vispāri kādreiz vajadzēs, tas ir standartizētais tests.
Kāpēc to vajag autoskolā jautājums ir vēl lielāks, bet, kā rakstīju augstāk, neredzu nekādu citu skaidrojumu kā jau pašā sākumā visus salikt kastītēs ar "stulbs" un "gudrs" uzlīmēm. Japāņiem ļoti patīk visu klasificēt un salikt pa kastītēm un tas izpaužas arī citās lietās.
This page was loaded Dec 20. 2025, 7:53 am GMT.