Šugā faiv
 
13.-Jan-2019 05:23 pm
Uz salas Sakaue apkaimē ir veca saldējuma bode. Vieta ir iecienīta tūristu vidū, jo pasakainā saldējuma aprakstus var atrast katrā tūristu grāmatā.
Bet arī vietējiem bode patīk. Tiesa, cita iemesla dēļ.

Kādu pēcpusdienu iebraucu bodē, saimniece, nu jau stripri gados, visai nelaipni jautā: "no, ko atnāci?". Saliniekiem un vispāri Japānas dienvidniekiem tas ir tāds kā kultūras elements -- sarunu ar nepazīstamiem cilvēkiem sākt ar uzbraucienu. Atbildu, ka gribu saldējumu. Vecmāmiņa tad nu jautā kādu tieši saldējumu es gribu - vaniļas ar saldajām pupiņām vai latvāņu (ašitabas) saldējumu. Saku, ka lai dod vaniļas. Saņemu atbildi ka ir tikai latvāņu. Nē nu, tad nebija jājautā.

Pa to laiku, ēdot saldējumu, aprunājos ar īpašnieci. Viņa savos cieņpilnos gados ģērbjas rozā mežģīnēs un vienmēr krāsainās, glaunās kurpēs. Pastāstīja savu dzīves stāstu, ka esot piedzimusi uz salas, bet aizbrauca uz Tokiju mācīties. Nomācoties saprata ka lielpilsēta īsti nepatīk, apprecējās un atgriezās uz salu. Salā ar laiku pārņēma viņas tēva vadīto saldējuma bodi, kurš, būtībā, nedara neko citu kā iepērk standartīgo saldējumu no Tokijas ražotāja un pārdod jau uz salas. Dažreiz piejaucot latvāņu pulveri. Pasakains saldējums.
Comments 
13.-Jan-2019 10:53 am
Anonymous
Ļoti jauks ieraksts. Ar salām vispār ir tā, ka tur ilgstoši var dzīvot tikai tie, kas tur piedzimuši. Turklāt viņi, šķiet, dzīvot uz "mainland" neprot vispār un vienmēr atgriežas. Bet to, kāpēc lai kāds cits tur gribētu dzīvot, nekad nesaprot.
13.-Jan-2019 10:34 pm
Jauks komentārs.
16.-Jan-2019 06:28 pm
Paldies par jauku komentāru! Jā, tā ir. Salinieki ir diezgan savāds pulks un pat ja aizbrauc no dzimtās salas, tad nereti viss beidzas ar dzīvošanu citā salā.
This page was loaded Apr 19. 2024, 6:14 am GMT.