laumis' Friends
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends View]

Below are the most recent 25 friends' journal entries.

    [ << Previous 25 ]
    Wednesday, December 25th, 2024
    watt
    8:08p
    kā pirms četriem gadiem - 2020 gada decembrī - uzspēlēju Cyberpunk. Tad spēle bija tikko iznākusi, zvēriski gļukaina un ar grafiku kas tā brīža kartēm nebija pa zobam. četrus gadus vēlāk, versija 2.2, gļuki izlaboti, man ir grafikas karte kas spēj raytracing, utt utt. dators gan tas pats ko nopirku tieši pandēmijas sākumā (ar 64gb RAM, tā ka nav par ko sūdzēties).

    bet citādi - nekas daudz nav mainījies.
    juvenal 7:00p
    Vēl viens botu video https://www.youtube.com/watch?v=Dw3RgpMi5Kg

    Vienmēr ir labi ieklausīties kritkā un WSJ Xi politiku kritizē kā neviens, bet ko tad https://www.wsj.com/world/china/china-xi-debt-economic-plan-13aaeec1 (jālasa ir pilnais raksts) īsti iesak Xi'am darīt:

    - ātri tikt galā ar NĪ un NĪ parādu nastu/tirgu. Tas nozīmē - novest NĪ darboņus (t.sk. būvniekus, NĪ pircējus) līdz bezizejai, kad notiek bankroti, tad naudasmaisi pa lēto sapērkas bankrotējušos NĪ un NĪ industrija noraksta zaudējumus ar visām šī satricinājuma sekām, atlaišanām, dzīvesvietas zaudēšanām utt. Kas būs ieguvēji? Protams, tie, kas par lēto var sapirkties to, ko citi uzbūvējuši. Vai tam ir kāda morāliskā vai cilvēku labas dzīves jēga?

    - pārtraukt Xi masīvo atbalstu industrializācijai, jaunām tehnoloģijām un Ķīnas stratēģiskai neatkarībai. Tas ir absurds. Tieši zinātne un industrija ir nodrošinājusi tādu Ķīnas varenību (un izraušanos no lētā darbaspēka "dabisko priekšrocību" slazda no nolemtības, nabadzības), kas ASV liek noturēt savu tempu, bet ES liek radikāli pārskatīt savu līdzšinējo eksistences modeli. Protams, ka Ķīna neņems šo WSJ padomu vērā (maigi sakot).

    - veicināt pašas Ķīnas iekšējo patēriņu. Šis gan ir interesanti. No vienas puses tas ir ļoti pareizi - Ķīnas tautai ir jāvar atļauties vēl lielāka labklājība un sociālā drošība. No otras puses - patēriņam ir jabūt kvalitatīvam un nevis tikai tādam, kas apmierina tekošo biznesu intereses. Piem., kvalitatīvi mājokļi, kvalitatīvs uzturs, kvalitatīva veselības aprūpe un labbūtība, kvalitatīva kultūrindustrija - tas būtu noderīgi un, esmu pārliecināts, politiskā vadība uz to jau virza. Bet patēriņš tādēļ, lai nogrūstu izstrādē esošus, nepilnīgus produktus vai ko nekvalitatīvu? Nu priekš tā tirgus spēku "atbrīvošana" nav vajadzīga.

    Un tas arī viss?!

    Bet labi ir, ka WSJ kritizē. Cerams, ka viņi pasēdēs un nākamreiz uzrakstīs ko prātīgāku par Ķīnu. Būs interesanti lasīt.

    ---
    Citās ziņās. Politico.eu raksta par Eiropas industrializācijas problēmām un viņi mēdz slavēt Dragi ziņojumu. Bet nupat ir pavērsiens, kritiens bezcerībā - garais https://www.politico.eu/article/ursula-von-der-leyen-mission-europe-economy/ noslēdzas ar:

    "In Europe, one of the fastest-growing economies is Spain. It owes that distinction not to AI or microchips but to playa and paella. Last summer, the number of tourists, including some 850,000 Americans, visiting the country hit a record high.

    Even as officials in Brussels scramble to turn around the bloc’s economy, Europeans might be just as content to do what they do best: sit back, take a deep breath and enjoy what they’ve got."

    Tātad priekšlikums ir relaksēties un atstāt Eiropu par tugadiņu-tagadiņu, koka pulksteņu un lellīšu, labākajā gadījumā modes valsti un brīvdabas muzeju tūristiem. Bet, pēc dažiem gadiem - kuram gan interesēs lūzeru mode? Un kuram interesēs Eiropas grūstošās viduslaiku pilsētiņas, ja Saudi vai Ķīna spēj radīt mūsdienu arhitektūru un to darīt elpu aizraujošos apmēros? Nu jā, Ukrainu un savas robežas ar tugadiņiem-tagadiņiem arī nevarēs aizsargāt. Arī veco ļaužu aprūpi izdarīt. Un, tas ir interesants jautājums, vai apgrozījums un peļņa no tūrisma spēs sasniegt vai pārsniegt tech nozares rādītājus?
    mapats
    11:30a
    Priecīgus Ziemassvētkus!



    Bilde no tīkla.
    juvenal 6:12a
    Bērnībā mēdzu ēst grāmatas. Tas ir tik ērti - lasi un baltās malas noplēs un apēd. Vecāki neko neteica. Un es jau ēdu arī tikai savas grāmatas, kas tāpat bija lasītas un pārlasītas gandrīz vai druskās. Kādos Ziemassvētkos vai Jaunā gadā tētis atnāca ar jaunumu. Esot ēdamais papīrs. Ticīgā radiniece no Jūrmalas atsūtījusi. Man tas patika. Bet bija tik maz, ka tā īsti nemaz neiegaršojās. Pēc svētkiem atgriezos pie grāmatām.

    Tagad katros Ziemassvētkos to papīru baznīcā paņemu.
    juvenal 3:11a
    Figure Status Update - BMW Use Case
    https://www.youtube.com/watch?v=WlUFoZstcWg
    Tuesday, December 24th, 2024
    juvenal 8:56p
    Man liekas, ka nedaudz nodarboties ar bezgalībām (piem., lielajiem kardināliem) ir OK. Bet tur ir jābūt disciplīnai, nedrīkst aizrauties. Un, galvenais, nedrīkst krist lepnības grēkā. Tā var būt Elles mala, bet kamēr paliek šajā pusē, ir OK.
    mapats
    6:42p
    mapats
    6:38p
    Cepeškrāsnī sutināti kartupeļi ar malto gaļu, garšvielām, ķiploku un saldo krējumu.
    mapats
    6:13p
    -Tā nav teorija, ja izrādās taisnība.
    -Ja vīrietis iet sieviešu tualetē, tad viņa nākotne ir invalīdu tualete.
    -Ja valdība ir godīga, tad jāatslepeno viss, kas nav valsts drošība.
    -Dzīvojam laikos, kad kaitnieki cenšas apklusināt gudros, lai muļķi nejustos aizvainoti.
    -Atgādinājums normijiem - Tie trakie konspirāciju teorētiķi mēģina glābt Tavu dzīvību un veselību.
    -Patiesība Tevi atbrīvos, bet pirms tā, patiesība Tevi sadusmos.
    -Kļūdas labojumu, kā nosodījumu redz tikai tie, kas nav atteikušies no deģenerācijas.
    mapats
    3:07p
    Hei, bijušie vegāni.

    Cik ilgi bijāt vegāni pirms atgriezāties pie normālas ēšanas paradumiem.

    3 - 5 gadi esot vidējais rādītājs neskaitot tos, kuri nomirst dēļ šīs diētas.
    juvenal 2:45p
    Intelekta definīcijas ir zināmas, f-jas konstrukcijas wrt tām ietvars ir zināms, bet praktiski izdarāms tas nav Tjūringa barjeras dēļ. Resp., NN apmācībā satiktā siena patiešām ir, tā ir Tjūringa siena un liela daļa tic, ka fundamentāla. Ir maza grupa transfinitārās skaitļošanas fani, tad ir NN ar patiesiem nepārtrauktiem svariem, tad ir melno caurumu skaitļošanas piekritēji. Daudziem nepatīk iet aiz fundamentālām robežām, tās pārvarēt. Bet ko tad citu darīt?

    Vēl, protams, ir orākuli (Atklāsme, atklāšanās).
    Monday, December 23rd, 2024
    mapats
    11:50p
    Atšķirībā no žhīdu teroristiem, arābu teroristiem nepieder masu mēdiji R Eiropā.
    juvenal 3:22p
    Precīzāk - tāpat kā pēctrūkums (postscarcity) mainīs cilvēku domāšanu un instinktus, tāpat tas ietekmēs arī superintelekta mērķus un darbību.
    juvenal 3:10p
    Cilvēki bieži nevar iztēloties solidāru nākotni tāpēc, ka viņi domā, ka suoerinteliģentās būtnes būs tikpat alkatīgas un rijīgas un vienmēr-izpletošās kā cilvēki paši.

    Bet nē, tā nebūs. Cilvēku ekspansija ir saprātīga tad, ja tā ir attīstība, bet lielāko daļu pašreizējās ekspansijas rada mārketinga rosināta neracionāla atbilde un varaskāre, kāda superintelektam, protams nebūs.

    No otras puses - kopš saprāta sākumiem cilvēki ir domājuši un cerējuši uz žēlsirdīgu, pašatdevīgu, radošu, visspēcīgu Esmi un šo cerību ietvaros ir centušies arī savu dzīvi darīt saprātīgāku un labāku. Tāpēc cilvēki pratīs sadzīvot ar superintelektu. Nu vai nu iemācīsies.
    mapats
    12:59p
    Es zinu, ka fakti uz normijiem neiedarbojas, bet nu filmiņā lietas parādītas tādā īpatnējā leņķī, kas dīvainā veidā dod atspoguļojumu redzamajā dzīvē.

    https://video.twimg.com/amplify_video/1869250883118047232/vid/avc1/854x480/GAt5syB1AlD2L1nH.mp4
    kra 11:30a
    "nenoliec malā, noliec vietā" princips diezgan okay darbojas, māja tiešām ir drusku tīrāka un izskatās sakārtotāka. Tā kā straujiem soļiem tuvojas gada beigas, tad man ir pienācis kārtējais "gribu Jaunajā sākt visu smuki" vilnis. Sakārtot, iztīrīt, saorganizēt. Spēka tam galīgi nav, katru dienu apmēram ar pusi kvadrātmetra tieku galā. Nu, varbūt līdz Zvaigznes dienai kaut kas būs izkustējies.

    Brīžiem uz nerviem krīt, cik ļoti V "ignorē" visādus svētkus un tradīcijas. Es 100 punkti zinu, ka, ja es viņam neatgādinātu, ka rīt ir Zsv vakars, viņš vispār nezinātu, ka kaut kas notiek. It kā esmu samierinājies, ka, ja gribu svētkus, tad man pašam tie jāorganizē, bet no tā šausmīgi nogurst. Gribas pārsteigumu, gribas svinēšanu, nevis tikai pasēdēšanu ķeksīša pēc.
    Sunday, December 22nd, 2024
    mapats
    11:38p
    -Kara laikā panikas cēlājus nošauj.

    -Ja aitas varētu balsot, tās balsotu par savu saimnieku, jo tas viņas baro un aitām neuztrauktu tas, ka saimnieks viņas vēlāk nokaus.
    -Jo vairāk zini, jo konspiratoriskāks izskaties apkārtējiem.
    -Ja pirkšanu un pārdošanu kontrolēs valdība, tad pirmā lieta, kas tiks pirkta un pārdota ir valdība.
    -Sievišķība nav kleita.
    -Politiķus saprast ir ļoti vienkārši. Viņi risina savas problēmas, nevis vēlētāju. Pirmā politiķa problēma ir tikt ievēlētam, otrā - pārvēlētam, trešā un nākošās nav svarīgas.
    -Lasītājs nezags un zaglis nelasa.(Irakas grāmattirgotāju teiciens)
    -Ja nedrīksti apstrīdēt - tā nav zinātne, ja nedrīksti apspriest - tā ir cenzūra, ja nevari izmantot - tas nav īpašums, ja nevari aiziet - tā ir verdzība.
    -Komunisma atbalstīšana ir sociopātijas tests. Ja zini, ka komunisti nogalinaja 110 miljonus cilvēku un saki - bet tas nebija īsts komunisms, tad jā, esi sociopāts.(S.Molyneux)
    -Kā tas nākas, ka komunistu mēslus publicē visādi lūzeri.
    mapats
    9:29p
    Sen nav bijuse neviena teorija.

    Tālāk )

    Bet tas ir tik acīmredzami.
    n_komentari
    [ mapats ]
    12:28p
    Kōvid deviņpadsmitais, tu jau ar vīrusu iekriti uz žhīdu meliem, kas tev liek domāt, ka šajā jautājumā būs savādāk.
    mapats
    12:23p
    Dziesmas lv beidzies. Domēns pārdošanā.

    Tā vietā parādījušies divi vienādi dziesmas24 un akordi.
    Saturday, December 21st, 2024
    mapats
    9:41p
    -Neviena metāla konstrukciju ēka nebija sagāzusies pirms 9/11 un neviena nav sagāzusies pēc tam.
    -Pasaule aizgāja pa pieskari, kad cilvēki pārstāja smēķēt Camel un sāka veipot ķirbju biezeni.
    -Kad valdība izsludina amorālus likumus, es tos neievēroju.
    -Laime mīl klusumu.
    -Vajadzība rada risinājumu.
    -Vientuļnieks, nevis antisociāls.
    -Ja Tev mani vajag, es esmu mežā.
    -Pat ķieģelim ir iespēja būt daļai no kautkā diža.
    -Ministrus un deputātus jāsit klusējot, lai nepiesietu pantu par naida runu.
    extranjero
    1:47p
    Priecīgus Ziemassvētkus
    Visiem priecīgus Ziemassvētkus!

    Novēlu visiem mazāk kašķēties, un vairāk iesaistīties jēgpilnās diskusijās. Visiem vajag atcerēties, ka pasaule vairs nav nulles summa – mēs varam radīt jaunas vērtīgas lietas, un tas nenozīmē, ka esam atņēmuši vai iznīcinājuši kaut ko citu tikpat vērtīgu. Tūkstošiem gadu cilvēce ir dzīvojusi, radot ļoti mazu virspatēriņa vērtību, bet ar industriālo revolūciju un tehnoloģiju attīstību tas ir mainījies. Šodien kariem un piespiedu ienākumu pārdalei vairs nav jēgas, jo miera apstākļos mēs ikviens varam radīt daudz vairāk nekā spējam paši patērēt.

    Laiks ir mainīt veco domāšanu pret izaugsmes mentalitāti. Lai visiem jaukas brīvdienas!
    Thursday, December 19th, 2024
    juvenal 10:51p
    Eiropieši esot noguldījuši bankās 14T un negribot taisīt VC kā amerikāņi dara. Nu tā nauda jau nestāv bankās. Bankas jau tālāk pērk vai nu valdības parādzīmes (labi?), izsniedz kredītkartes (labi?) vai hipotēkas (ļoti labi? cilvēkiem vajag telpu un, ja sistēma nodrošina, ka NĪ cenas pastāvīgi aug ātrāk par inflāciju, tad tur ir kāds ākis?).

    Bet Dragi, Lagarde un Leijena snaikstās pēc šīs eiropiešu naudas. Un tad nu top šis:

    Europe’s economic apocalypse is now
    Stagnation, flagging competitiveness, Donald Trump. The continent is facing "an existential challenge."
    https://www.politico.eu/article/europe-economic-apocalypse/

    ...
    That means European capitals, already struggling to rein in surging deficits amid dwindling tax revenue, will face even greater financial strains, which could trigger further political and social upheaval.

    Recessions and trade wars may come and go, but what makes this juncture so perilous for the continent’s prosperity has to do with the biggest inconvenient truth of all: the EU has become an innovation desert.
    ...
    Once synonymous with cutting-edge automotive technology, Europe today doesn’t have a single entry among the 15 bestselling electric vehicles.
    ...
    If Europe remains on its current trajectory, its future will also be Italian: that of a decaying, if beautiful, debt-ridden, open-air museum for American and Chinese tourists.
    ...
    “We are living through a period of rapid technological change, driven in particular by advances in digital innovation and unlike in the past, Europe is no longer at the forefront of progress,” European Central Bank (ECB) President Christine Lagarde said in November.

    Speaking at the medieval Collège des Bernardins in Paris, Lagarde warned that Europe’s vaunted social model would be at risk if it doesn’t change course quickly.

    “Otherwise, we will not be able to generate the wealth we will need to meet our rising spending needs to ensure our security, combat climate change and protect the environment,” she said.

    Draghi, who presented his report to the European Commission in September, was more blunt: “This is an existential challenge.”
    ...
    If Europe had a more solid economic foundation and were more competitive with the U.S., Trump would have little leverage over the continent.

    The degree to which Europe has lost ground to the U.S. in terms of economic competitiveness since the turn of century is breathtaking. The gap in GDP per capita, for example, has doubled by some metrics to 30 percent, due mainly to lower productivity growth in the EU.
    ...
    Put simply, Europeans don’t work enough. An average German employee, for example, works more than 20 percent fewer hours than their American counterparts.

    A further cause of Europe’s sagging productivity is the corporate sector’s failure to innovate.

    U.S. tech companies, for example, spend more than twice what European tech firms do on research and development, according to the International Monetary Fund (IMF). While the U.S. companies have seen a 40 percent jump in productivity since 2005, productivity in European tech has stagnated.

    That gap is also apparent in the stock market: While U.S. stock market valuations have more than tripled since 2005, Europe’s have risen by just 60 percent.

    “Europe is falling behind in emerging technologies that will drive future growth,” Lagarde said in her Paris speech.

    That’s an understatement. Europe isn’t just falling behind, it’s not really even in the race.
    ...
    A quarter of a century later, Europe has not only failed to achieve its goal, but it’s fallen well behind both the U.S. and China.

    Europe never even achieved its aim to spend 3 percent of the bloc’s GDP on R&D, the main driver of economic innovation. In fact, spending on such research by European companies and the public sector remains pegged at about 2 percent, about where it was in 2000.

    Europe’s universities would be a natural place to jump-start innovation and research, but here too the continent is an also-ran.

    Of the top global universities reviewed by Times Higher Education, only one EU institution ranked in the top 30 — Munich’s Technical University — and it was tied for 30th place.

    Europe’s investment in R&D “is not just too little, but a substantial amount is flowing into the wrong areas,” Ifo’s Fuest said.
    ...
    That’s where Germany comes in. The dirty little secret of European R&D spending is that half of it comes from Germany. And most of that investment flows into one sector: automotive.

    While that might seem obvious given the sector’s size (the German auto industry’s annual revenue is nearly half a trillion euros), it’s not where you can get the most bang for your buck (or euro). That’s because innovations in the auto sector, such as improving an engine’s fuel efficiency, are incremental.

    In other words, the companies are literally reinventing the wheel, instead of whole new products, like an iPhone or Instagram, that would create a whole new market.
    ...
    If nothing else, Europe has been quite consistent. In 2003, the top corporate investors in R&D in the EU were Mercedes, VW and Siemens, the German engineering giant. In 2022, they were Mercedes, VW and Bosch, the German car parts-maker.

    Overall, putting all Europe’s eggs in one basket worked out pretty well … until it didn’t. Though Europe accounts for more than 40 percent of global R&D spending in the automotive sector, Germany’s vaunted carmakers somehow managed to miss the boat on electric vehicles.

    That failure is at the core of Germany’s economic malaise, as evidenced by VW’s recent announcement that it would shutter some German plants for the first time in its history. Germany’s auto sector, which employs about 800,000 domestically, has been the lifeblood of its economy for decades, contributing more than any other sector to the country’s growth.
    ...
    What makes the crisis in Germany’s car industry so intractable for Europe is that the continent has nothing else to fall back on.

    Here too, the contrast with the U.S. is stark.

    In 2003, the biggest corporate spenders on R&D in the U.S. were Ford, Pfizer and General Motors. Two decades later, it’s Amazon, Alphabet (Google) and Meta (Facebook).
    ...
    Given how dominant those players and the rest of Silicon Valley are in the tech world, it’s difficult to see how European tech could ever play in the same league, much less catch up.

    One reason is money. U.S. startups are generally funded through venture capital. But the pool of venture capital in Europe is a fraction of what it is in the U.S. In the past decade alone, U.S. venture capital firms raised $800 billion more than their European competitors, according to the IMF.

    Instead of investing their money in the future, Europeans prefer to leave it in cash at the bank, where about €14 trillion worth of Europeans’ savings are being slowly eaten away by inflation.
    ...
    “Europe’s shallow pools of venture capital are starving innovative startups of investment and making it harder to boost economic growth and living standards,” a team of IMF analysts concluded in a recent analysis.

    So if cars and IT are out, the EU could just lean on the 19th-century technologies in which it’s always excelled like machinery and trains, right?

    Unfortunately, this is where the Chinese come in.
    ...
    If only. Draghi’s report got about a day’s worth of coverage in the continent’s major media outlets and then was quickly forgotten. Similarly, the perpetual ringing of alarm bells by the IMF and ECB falls on deaf ears.

    That’s likely because Europeans aren’t really feeling any pain — not yet anyway.

    While the EU might account for an ever-dwindling share of the world’s GDP, it leads all the global tables when it comes to the generosity of its members’ welfare systems.
    ...
    The likely result is a radicalization of politics, as Greece experienced during its debt crisis, as populists on the far right and left seize the opportunity to attack the establishment.

    That radicalization is already underway in a number of countries, most worryingly in France. The success of the fringe is all the more disquieting when considering that the worst of the economic pain is likely yet to come.

    The trouble is, by the time Europeans wake up to their new reality, it may be too late to do much about it.
    Wednesday, December 18th, 2024
    juvenal 10:40p
    Vēl citās https://abcnews.go.com/US/elon-musk-shows-support-weight-loss-drugs-despite/story?id=116706006 Masks ir par semaglutīdu zālēm, bet Kenedijs - par dzīvesveidu, lai gan ir nelaimīgie, no kuriem tas prasa necilvēcīgus spēkus un zaudējumus. Labi, ka Kenedijs pamazām piekāpjas, tas jau Tramps arī varētu rīkoties. Kenedija ideja par 3 veselīgām maltītēm katram amerikānim ir OK, taču peļņas vs vajadzību ekonomikas pasaulē tas nestrādā.
    juvenal 10:31p
    Kaut ko nesaprotu. 30x pilnā genoma sekvenēšana maksā 300$, 100x - 1000$, klīniskā kvalitāte. Šī nu bija jādara katram klīnisko testu pacientam ar tai sekojošu sistēmbioloģijas modelēšanu, kas skaidrotu kāpēc pacientam tests ir veiksmīgs vai izgāžas. Datu taču! Bet nē. Nedz klīniskie testi to dara, nedz zālēm ir noteikts gēnu profils, kas ļautu paredzēt zinātniski, vai darbosies vai nē. Tā vietā melnā maģija, loterija. Pat pusmiljonu vērtām zālēm tas nav izdarīts un piedāvā 80/20 varbūtību. Tas taču ir murgs. Bendē džeku nost un dedzina naudu. It kā precīzijas medicīnas laikmetā?

    Citās ziņās https://www.cnbc.com/2024/12/18/merck-weight-loss-pill-licensing-deal-hansoh-pharma.html tā ja, nodzīvojušies. Rietumu farmācijas giganti pērk ĶTR uzņēmumu atklāti zāļu kandidātu licences. Šoreiz semaglutīdu saimei.
    [ << Previous 25 ]
About Sviesta Ciba