18 July 2012 @ 08:58 pm
Svaigēšana...  
Sveiciens pasaulei no svaigēdājas! :)
Nē, nu nav tik traki, neesmu vēl nolēmusi savu "it kā veģetārietes" lomu mainīt uz svaigēdājas lomu. Šis ir tikai divu nedēļu izmēģinājums. Nu jau ceturto dienu ēdu tikai svaigās lietas, pārsvarā dārzeņus, augļus, ogas, zaļumus un nedaudz riekstus + dateles, un bik medu.
Patiesībā jāsaka, nav tik traki, kā biju gaidījusi. Pagaidām visgrūtāk bija pirmajā dienā, kad sāpēja galva un likās, ka baigi gribas kaut ko ēst... Kaut ko tādu, kas radītu smaguma sajūtu vēderā un liktos, ka esi paēdis. Bet reāli domājot, nekā man pirmajā dienā nevarēja trūkt, jo iepriekšējā dienā biju vakara pasākumā, kur ēdu viskaut ko garšīgu un barojošu, tādēļ jebkāds vielu trūkums organizsmā vnk nebija iespējams. Sapratu, ka tas bija psiholoģiskais māns un, iespējams, to jutu saasinātāk iesnu dēļ. Tagad, ceturtajā dienā, ir tā, ka vairs nav tādas "nepaēdušas" sajūtas. Reāli domājot, arī citās dienās tādai nevajadzēja būt, jo visu laiku ēdu daudz dažādu ogu, augļu un viskaut kā tamlīdzīga. Tomēr tā bija.
Lielāks satraukums man ir par Edgaru, kas, gatavojoties savai pirmajai ultrai, daudz skrien, līdz ar to viņa ķermenim ir nepieciešamas olbaltumvielas, ko no svaigiem augļiem un dārzeņiem ir grūtāk uzņemt lielā daudzumā... Tomēr no otras puses - beidzot viņš var uzņemt tik daudz vitamīnu un šķriedrvielu, cik nepieciešams :) Turklāt dabīgā veidā. Šodien arī izdomāju, kā risināt olbaltumvielu problēmu - ar zaļajiem griķiem un pākšaugiem, kā arī auzu pārslām brokastīs.
Bet vispār šodien vietējā dārzeņbodē sapirkos gandrīz visu pieejamo veidu ogas. Avenes, mellenes, ēršķogas un ķiršus :) Jāņogas un upenes īsti negribējās ņem, vēl tikai nesem tās pieveicām :D
 
 
( Post a new comment )
[info]citronz on July 20th, 2012 - 09:36 am
Ko tā izdomāji šādu eksperimentu?
(Reply) (Thread) (Link)
minikin: Fairy[info]minikin on July 21st, 2012 - 02:59 pm
Pēdējā laikā sanāca vairāk par to dzirdēt un domāt, kaut ko arī palasīt... Turklāt vīram tuvojas pirmais ultramaratons, pirms kā būtu labi, ja organisms ir savests kārtībā. Tā kā ikdienā nav īsti tā, ka ēdam pārāk veselīgi, tad nolēmām pamēģināt. Lasītā citu svaigēdāju pieredze izklausās ļoti pozitīva - uzlabojas pašsajūta, rodas vairāk enerģijas, uzlabojas miegs, esot vieglāk izturēt slodzi, tāpat uzlabojoties āda un izskats kļūst veselīgāks. Izklausījās pārāk vilinoši :) Protams, tradicionālā ēšanas kultūra ir tik pierasta un liekas tik neapstrīdama (lai arī, ja tā padomā, tas vnk mums tā ir ielikts galvā, ka tā vajag, bet reāli domājot - kā, piemēram, ceptās lietas un miltu mērces kādam varētu dot jebko labu?), ka neplānojam tagad kļūt par svaigēdājiem uz visu mūžu. Bet tieši tagad ir tāds posms, kad šāds eksperiments vispār ir īstenojams, jo nav plānoti nekādi tāli braucieni, nopietnas sacensības, viesības utml.
Tā nu izlēmām pamēģināt. :)
(Reply) (Parent) (Link)