13 May 2015 @ 08:01 pm
548. Alone as one  
Sociālie tīkli ir liels personīgo dzīvju tirgus; tu piedāvā sevi - savas intereses, uzskatus, vērtības, trūkumus, kompleksus - un ceri, ka kāds tevi nopirks vai iemainīs pret sevi, un tu vairs nebūsi viens. Tev būs kāds, kas skaļi un redzami paslavēs, centīsies iepriecināt ar jociņiem, veidos sarunas un diskusijas par jūsu kopīgajām interesēm, informēs par jaunākajām aktualitātēm. Un tu darīsi to pašu. 
Vēl to varētu salīdzināt ar kaķu izstādi - visi salīduši kastītēs un izrādās, lai kāds viņus pamanītu un aizvestu uz savām mājām. 
Pēc pētījuma par kaķiem kastēs, varētu izveidot hipotēzi, ka kaķi lien kastēs tāpēc, lai nomierinātos, tāpēc, ka tur jūtas drošāk un pasargātāki. 
Tas līdzīgi ar cilvēkiem - tiecas līst kastītēs ar nosaukumiem "vīrietis", "fashionista", "emo", "ginger", "stilīgs" u.c., jo psiholoģiskā piederība kādai grupai vajadzību piramīdā ir diezgan pamatlīmenī. 
Un tad nu internetā visādas kastes var atrast, bet dzīvē tos kastu iemītniekus satiekot, pat nepateiksi, ka viņi no turienes. Jo dzīvē tas nav tik svarīgi, ka kāds to par viņiem zina, jo tāpat jau nevienu tas neinteresē, jo visi dzīvo internetā un tikai tur var pa īstam iepazīt cilvēkus. Pēc novērojumiem gan tas gan attiecas tikai uz aktīvajiem soc.tīklu lietotājiem, kas katru dienu ieliek pa selfijam, kādam sevi-nedaudz-noniecinošam ierakstam, viedoklim par izlasītu grāmatu vai redzētu filmu. Prieks, ka manu draugu un paziņu lokā tādu nav daudz. 
Žēl, ka cilvēki to vairs nedara dzīvē, nerunā ar citiem un neinteresējas par viņiem. Domā, ka laika maz, nepaspēs pārbaudīt un, ja nav īstais tad izniekots laiks? Vai dzīvē pārāk personīgi un bailīgi, jo nav ekrāna, aiz kā paslēpties? Lai gan ikdienā jau daudzi slēpjas telefonos un planšetēs. Domā, ka otram cilvēkam neinteresēs klausīties, tāpēc labāk neuzsākt sarunu, nekā tikt atšūtam? Tādā ziņā internetā drošāk - tu tiec izteikties, un mierini sevi ar domu, ka to izlasīja visi, pat, ja neatbildēja. Rodas ilūzija, ka esi uzklausīts. 
Sanāk, ka cilvēki vairāk veido attiecības ar internetu, nevis cits ar citu. Skumji.
 
 
( Post a new comment )
Zane[info]mazaa_maasa on May 15th, 2015 - 01:01 pm
Piekrītu tam video, un man ir žēl cilvēces, kas līdz tam ir nonākusi..

Es nesaku, ka kastītes nav svarīgas, es saku, ka ārpusē citi viņas neredz. To no kuras kastītes kāds ir, zina tikai to kastīšu komūnas. Ja kādam parādās kāda jauna interese vai aizraušanās, tad par to uzzinās viņa tuvākie draugi un internets. Viņš neies pa visu darba vietu meklēt vēl domubiedrus, un tāpēc tie darba kolēģi neuzzinās to info par to cilvēku, līdz neatradīs nejauši internetā.
Protams, kā jau visam dabā, ir izņēmumi.
No otra puses - man nav īsti skaidrs kāpēc būtu jājūtas piederīgam mūsdienu cilvēku populācijai? Man personīgi ļoti nepatīk liela daļa cilvēces un es negribu tāda būt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
authenticity[info]authenticity on May 15th, 2015 - 08:06 pm
ja tev ir draugi un paziņas, tad tavam jautājumam kā provokatīvam (?šobrīd labāku vārdu nevaru iedomāties, nezinu, varbūt apstrīdošs būtu labs vārds) elementam nav nekādas jēgas, vienīgi kā eksploratīvam - kādēļ man ir nepieciešams justies piederīgai savu draugu veidotajai sociālajai vienībai? jo ir nepieciešams.

(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
Zane[info]mazaa_maasa on May 15th, 2015 - 11:34 pm
Tā kā es nezinu, kas Tavā izpratnē ir "draugi un paziņas", tad nevaru agalvot, ka man tādi ir.
Nu redz, bet manuprāt man nav nepieciešams. Vai vismaz es negribu lai būtu nepieciešams, jo tas norāda uz atkarības izveidošanos, un man ļoti nepatīk būt no kaut kā atkarīgai. Es iesāku iesaistīies cilvēces un civilizācijas procesos tāpēc, ka ģenētiski esmu cilvēks (kā suga) un maza būdama nesapratu, kā pasaule darbojas, un nespēju pieņemt patstāvīgus un pamatotus lēmumus. Bet šobrīd es jau vairs nevēlos iet to pašu ceļu un sasniegt tos pašus mēŗķus, ko populācija kopumā.
(Reply) (Parent) (Link)