mapats - [entries|archive|friends|userinfo]
mapats

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[8. Nov 2015|12:49]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Linkir doma

Comments:
From:[info]amatieris
Date:8. Novembris 2015 - 13:40
(Link)
Slidena tēma. Nesen lasīju par Kvalitāti.
Nianse tajā, ka auksta kola mums liekas kvalitatīva, bet kaut kur Azerbaidžānā/Uzbekistānā - neatceros, kur tieši, bet Āzijas vidienē - nekvalitatīva, jo tur ir ticība, ka auksts dzēriens noved pie saslimšanas.
Frančiem mūsu biezpiena sieriņi liekas neēdami - par lielu, par saldu. Mums Rietumeiropas alus liekas par pliekanu, viņiem mūsējais - iespējams, par biezu.
Kam taisnība? Kur ir kvalitāte?
[User Picture]
From:[info]mapats
Date:9. Novembris 2015 - 13:09
(Link)
Doma bija par produktiem, kas tiek taisīti pēc divejādiem standartiem - Rietumniekiem labs, AEiropai lēts. Piemērs: tirgos ir uzraksti, ka pārdod veļaspulveri no Vācijas, sasvērtu pa kilogramam un šī veļaspulvera kvalitāte, tiešām, ir daudz labāka, kā tāda paša nosaukuma precei veikalā.

Produktu uztvere ir dažāda, par to nav runas. Bet ja uzraksta virsū. ka šis produkts pēc kvalitates indeksa ir ...%, ķimizācijas pakāpe ...%, vēža risks ...% un ja šāda sistēma darbojas visā ES, tad uzreiz varam salīdzināt, vai konkrētais produkts vispār ir pērkams un tikai pēc tam ir subjektīvā garšas sajūta.

Viss šis ķīmijas daudzums, kas pēkšņi(~50 gadu laikā) nonācis cilvēku apkārtnē un iekšās, domāju, ka slikti ietekmē mūsu visu veselību. Var to uzskatīt par dabiskās izlases aizvietotāju, bet tas ietekmē slikti visus, arī veselīgākos padarot vājus, nevis stiprākus, kā tam vajadzētu būt dabiskās izlases rezultātā.