LorDRameX

Draugi

You are viewing the most recent 50 entries

23. Marts 2017

vistu_zaglis @ 17:44: (drūmu skatienu, nolemtības pilnā balsī) Jēj, kārtējais bankas gada pārskats!

Jau iepriekš atvainojos par visu, ko es šeit tuvākajā laikā ierakstīšu.

Garastāvoklis:: Balons
Mūzika: Westworld OST
pichshsh, posting in pajautaa @ 17:59: Busiņa mazgāšana
Vai kāds zina, vai šāda izmēra busiņu var nomazgāt Statoilā? Zinu, ka augstums un platums ir ok, bet Statoils pats nevar atbildēt par pieļaujamo garumu. Kādam ir pieredze?


Mūzika: Relient K - Pressing On
zetinja, posting in pajautaa @ 17:11: pilates
Meklēju pilates Rīgas centrā.

Biju uz piyo un sapratu, ka man riktīgi besī tas yogas piesitiens. Tb gribu lai ieejot telpā vīraks neaizsit elpu un lai man neliek slaucīt nost un mest svecē sliktās emocijas un veikt visādus citādus tralalā. Drīzāk tad jau tādu standarta sporta kluba atmosfēru.

Iesakiet, lūdzu, variantus, kur ir neyogainas pilates ar labu pasniedzēju Rīgas centrā.

honeybee @ 13:31: Drausmīks kārdinājums aizslēgt un dadzēst visas diskusijas nah, jo laikam dadomājos tiktāl, ciktāl man tas bija interesanti (un sapratu, ko daru nepareizi, tb ja par "pareizi" uzskatām nevis "citu cilvēku kacināšanu", bet "mēģinājumu dabūt no viņiem kaut kādu pašu uztverē jēgpilnu atbildi"), bet, no otras puses, normāli izkašķējāmies, lai jau paliek nākamībai.

blond, posting in pajautaa @ 12:30: ūdens filtru sistēma
Labdien!

Vai kādam ir pieredze ar nopietnu filtru sistēmu ļoti dzelzaina ūdens attīrīšanai? Ir spice, bet ūdens no tās vēl dzelžaināks kā akā (ir taisītas ūdens analīzes). Nu nenormāli dzelžains. Dziļurbums neder, jo vides specifika ir tāda, ka "baltā ūdens" slānīši ir ļoti plāni un trāpīt uz tādu ir lotereja ar ļoti minimālu cerību vinnēt (konsultējāmies ar ģeologiem).

Ir piedavājums no Karmes filtriem (mehāniskā filtrācija + iekārta ūdens mīkstināšanai, amonija, organikas un krāsainības likvidēšanai), bet gribēju apjautāties arī šeit - varbūt kādam ir līdzīga pieredze un rasts labs risinājums?
Izmaksas nav izšķirošas.

f @ 09:11: saule spīd, sviestmaizes iepakotas, gatavojos braukt uz lielpilsētu.
tā kā brālis nevar atrast citu palīgu, atliek tikai yours truly.
tā nu šodien un rīt šiverēšos pa ķīpsalu. netipiski aktīvas dienas šim žurnālam.
un kas vispār būtu domājis, ka no manis sanāks cilvēks, uz kuru var paļauties?
es!


savaadaisu @ 08:51: Vakar sakārojās čipsus. Iekodu bišķīt. Šorīt vēl joprojām rokas smaržo pēc čipsiem, lai gan vakar un šorīt rokas mazgāju. Vo kas par jiftīgu smaržvielu tai "veselīgajā" produktā iekšā.

honeybee @ 07:17: Bet vispār šitais ir interesanti, nu par atbildības/tās trūkuma elementu

Par provi, ja dzejnieks saraksta kaut kādu huiņu, tad no viņa pēc tam sagaida, lai viņš nesaka "ai, pohuj, dzeja ir dzeja, tas ir darbs, vai es tur slavēju Staļinu vai Raivi Dzintaru, vai Klintoni, viens pīpis"
Protams, viņu neliks cietumā un netiesās pēc kaut kāda panta, bet tomēr, tomēr. Atbildības uzņemšanās, šī fakta apspriešana sabiedrībā, mēģinājums ap to kaut kā apcilpot, bet visu laiku zināt, ka tas tur ir (Ojārs Vācietis-komunisms spektrā, piemēram), ētiskā dimensija ir reāli svarīga

Basņā (droši vien nepatiesajā, bet basņas ir zīmīgas) "Majakovskis izdarīja pašnāvību, jo nespēja izturēt faktu, ka ir slavinājis padomju režīmu, kas taču ir tik slikti" Majakovska rīcība ir vērtējama kaut kur spektrā "nujā, drausmīgi kļūdījās cilvēks, un pats to saprata", nevis "wtf tirliņš, viņš taču nekādā veidā nav atbildīgs par to, kā viņa tekstus interpretē, tāpēc jau tā ir dzeja, ka to var interpretēt dažādi, nav jau uzreiz jādomā, ka viņš slavināja padomju režīmu, turklāt viņš taču nav vainīgs, ka tos pantus publicēja"
Turklāt, nu, nav jau tā, ka tā dzeja būtu izmantota, lai cilvēkus nogalinātu

(Protams, varētu pieņemt, ka Trū Zinātnieki ir Pārāk Cieti, lai vispār zinātu, kas ir dzeja vai to lasītu, kur nu vēl domātu par ētikas/literatūras attiecībām, un likumsakarīgi šo pretrunu nav pamanījuši)

22. Marts 2017

honeybee @ 21:29: Sausais atlikums:
izrādās, ka "cietajās" zinātnēs vispār ir problēma ar domu "zinātne un ētika ir apspriežamas lietas", nu tb viņiem pat nav properlīga kursa par zinātnes ētiku, kur nu vēl "katrā kursā atgādinām par ētiku", kas man šķiet reāli mulsinoši => un attiecīgi arī nespēja jēgpilni diskutēt par zinātnes "sekām", jo "wtf, kādā sakarā zinātne ar ētiku, ko tu aiztiec manu zinātni, ar ko nekas, nekas nav saistīts!!!"
(kamdēļ zinātnes/politikas korelācijas ir vispār ārpus domājamām kategorijām)
(kamdēļ viss diskurss nāk no kaut kādām debīlām redditīgām "āāā, eiblisma karodziņi, āāā, sjw, āāā, ko tu gribi aizliegt, āāā, tūlīt pasaule ies bojā, jo zinātniekiem būs jādomā!, āāā, vienkājainā-melnādainā-lezbiete-ar-z" līnijām, kas, piedodiet, bet ir totāli garlaicīgas, jo nedomā vnk defoltā, ne viena, ne otra puse)

Well, ja nebūtu tik nogurdinoši, varētu papētīt antropoloģiski, bet āāā, tas "es visu zinu, jo STEM" un "vicinos ar karodziņiem, jo viss, kas ir ētika, ir SJW" ir tik bēdīks pasākums, ka labāk nemaz nepētīsim, jo daloj to visu
Un tā mēs nogalinājām potenciālās zināšanas, khhhh

mazaa_mija, posting in pajautaa @ 17:58: formatēt USB
Sakiet lūdzu kā lai noformatē USB stiku, lai to var nolasīt visādos kaktu kantoros uz PC (man nau ne jausmas kādas sistēmas viņi lieto)
MAC–>PC

P.S. ExFAT nestrādā

paldies!

martcore @ 17:44: esenelčiks

eermaniitis @ 15:59: es prasu!!!
kur palikuši visi pasaules gala sludinātāji gan pēc neesošās planētas gan pēc bībeles kabalistikas?
vai tiešām viss jau sen beidzies un vairāk mūs nekas nesagaida?

f @ 13:37: : divas izsaukuma zīmes
runājot par seriāliem: holy cow!! narcos gaidāma trešā sezona. šogad! un būšot arī ceturtā. iksaitments nav vārdos izsakāms. kvī!!


brr, posting in pajautaa @ 11:19: Humuss Rīgā
Vai Rīgā kaut kur var iegādāties humusu (neņemot vērā lielveikalos esošo)? Kādreiz bija turku veikals netālu no Matīsā tirgus, nu tas slēgts.

f @ 11:18: ziniet, reti kas ir kaitinošāks par vārītu olu, kura ne par ko negrib smuki lobīties.
(un tūlīt prātā nākamā reti kaitinošā lieta - pa roku līdz elkoņiem tekošs ūdens, mazgājot seju)

avatar, posting in pajautaa @ 09:22: stāvvieta Pulkveža Brieža 5?
Vai Pulkveža Brieža ielā 5 joprojām ir stāvvieta? Kādreiz tur bija Europark, taču viņi saka, ka tur vairs viņiem stāvvietas nav. Bet varbūt ir kādam citam.
Edit: stāvvietas vairs tur nav, ir būvlaukums.

f @ 08:57: vakar saspraudu dārzam (mauriņam?) visapkārt lampiņas, novācu no rozēm egļu zarus.
kā saprotu, sals vairs nav gaidāms.

honeybee @ 07:27: Šis ir smieklīgi (nu, pareizāk, būtu smieklīgi, ja nebūtu bēdīgi): ka cilvēki pieņem, ka "zinātne ir apolitiska", tb ja tu citē kaut kādus pētījumus, statistikas, korelācijas un turklāt vēl spried "ko varētu darīt, lai to uzlabotu", tas ir apolitiski, un tev nav nekādā veidā jāatskaitās par to, ko tu ar savu politiku gribi izdarīt (piemēram, kuras grupas tu gribētu diskriminēt, pamatojoties uz savu "diemžēl tas ir fakts").
Un tas ir nenormāli interesanti savā ziņā, kurā brīdī šitā ideja vispār uzradās? Visa pasaules vēsture tak kindof liecina par to, ka zinātne *nav* apolitiska, nekādā faking veidā, Openheimers nav izņēmums, Galtons nav izņēmums, Darvins arī nav izņēmums (un tie, kas interpretēja Darvinu pa savam, arī nav izņēmumi). Bet, teiksim, es, ja tā padomā, 36 gadus dzīvoju ar implicītu pārliecību, ka "statistika nav politika".
Tas ir apmēram tā, kā "māksla ir apolitiska", nu kādas glupības, protams, ka nav. (Šito es sapratu drusku agrāk, un tas nāca kā Totāls Pārsteigums pēc tam, kad visu bērnību biju lasījusi tādas grāmatiņas kā "Viscilvēcīgākais cilvēks".)

Ar ko es gan negribu teikt "beidziet taisīt savu politnekorekto zinātni/mākslu". Es gribu teikt tieši un tikai "taisot mākslu un/vai zinātni, nedirs bumbiņas, ka tas ir apolitiski, tas nozīmē tikai a) nedomāšanu par to, ko dari b) apzinātu mēģinājumu nolekt no atbildības".

Also es gribu teikt "jēziņ, es taču esmu bijis tāds idiots visu šo laiku".

dienasgramata @ 00:38: DELFI. Kartupeļus var pagatavot garšīgi arī bez gaļas.

21. Marts 2017

dienasgramata @ 23:50: HUROMLATVIJA.LV Aizraušanās ar slow juicing ir vēl viena intelektuālisma pazīme pilnvērtīgas dzīves kvalitātes baudīšanai.

dienasgramata @ 23:42: HOKEJS.LV Praktiski jebkura sieviete kādreiz ir sapņojusi iegūt formīgu un tvirtu augumu, taču reti kura sieviete zina, kā to visefektīvāk un vienkāršāk izdarīt.

dienasgramata @ 23:30: DELFI. Diāna, būdama trešajā grūtniecības mēnesī, apzināti nokritusi pa kāpnēm, lai sev pievērstu vīra uzmanību. Tiesa, Čārlzs un viņa personāls ignorējuši Diānas uzvedību un nav likušies zinis par viņas omas svārstībām. Tā vietā, lai atbalstītu sievu, princis ar pilnu krūti meties dēkā ar Kamillu, un viņa sieva ne tikai vairākkārt noklausījusies abu telefonsarunas, bet arī mājās atradusi vīra mīļākās rokassprādzi.

honeybee @ 23:11: - Mammu, kas ir anatēma?
- [paskaidro]
- Man likās, ka tam ir kaut kāds jocīgs vārds latviski, šļūpgene?

Tags:
honeybee @ 22:36: - Mammu, kas ir ķermenis?
- Nu, tās ir tavas kājas, galva, vēderiņš, viss...
- Mammu, man viss ķermenis ir izžuvis!

Tags:
sirualsirual, posting in pajautaa @ 15:46: Jocīgākie muzeji
Iesakiet, jūsuprāt, dīvainākos Latvijas muzejus (piemēram, tos, kuri varētu likties jocīgi ārzemniekiem). Koka karošu, šmakovkas un vilnas muzeju jau zinu.

Upd: paldies par atbildēm!

vistu_zaglis @ 14:47: Poll #20973
Open to: All, results viewable to: All

Pavasaris, vienradži un varavīksnes

View Answers

Nekas nepatīk
7 (33.3%)

Viss riebjas
6 (28.6%)

Besī ārā
6 (28.6%)

Citi varianti
14 (66.7%)Mūzika: The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble / Parallel Corners
polija, posting in pa_leeto @ 10:57: Escitalopram Actavis 10mg (ķip Cipralex) plāksnīte
Izrakstīja man ārsts, nopirku, palasīju par AD, tomēr izdomāju pagaidām dzert asinszāļu tēju.
Tad nu stāv mājās nopirkta viena plāksnīte (14 tabletes) - derīga līdz 2019.gada beigām. Un atlikusi recepte vēl 14 gabaliem (cipralex vai atbilstošai aktīvajai vielai - Escitalopramum). Zinātāji noteikti saprot.
Nezinu - īto drīkst/nedrīkst te tirgot/atdot? Varbūt par 1eur kādam vajag, netiek pie doka pēc receptes vai tml.? Pirku dārgāk. Par detaļām - nezinu mok uzrādīt kādu esošu recepti pirms atdot, varam privāti. Uz freedom at inbox.lv

f @ 09:22: : kick-ass
piektdien biju uz pašaizsardzības nodarbību. vai tagad es pratīšu sevi aizstāvēt? nu, ja tas būs kāds maza auguma sīkaļa - droši vien, ka jā. tā ka principā, tāda viena nodarbība, kur tev pat pa īstam neviens neuzbrūk tāds fufelis vien ir. uz gaišās nots - neatceros, kad es pēdējo reizi būtu tādu adrenalīna uzplūdu piedzīvojusi, un vai vispār. bet cik man par to adrenalīna devu tagad ir zilumu! turklāt, es droši varu teikt, ka pati sevi vien satraumēju.

dienasgramata, posting in pajautaa @ 09:12: Kurā brīdī un kurš baltus nosauca par baltiem? Un kāpēc? (Baltijas jūru par Mare Balticum esot nosaucis Brēmenes Ādams 11. gadsimtā)

savaadaisu @ 09:12: Re kā, arī Latvijā kaut ko tādu ražo.
Virtuālās tūres šur tur Latvijā

coletya, posting in pajautaa @ 00:53: Kas, tavuprāt, ir mīlestība?

Uzsvars uz 'tavuprāt'.

20. Marts 2017

martcore @ 19:00: un kā jums jaunais grupas slowdive singls?
piekrītu, ļoti sonic youth saunds, bet man no viņa paliek tikai labāk


vikings @ 18:16: Par mākslu
Jo, kā jau saprotams, tuvojos pilnam šketrdešmit gadu ciparam, un uz to laiku ir jābūt vismaz dažām, sev noderīgām atziņām.
Manuprāt vienīgā māksla, kuru uztveru, pieņemu un protu ar to spēlēties ir literatūra. Bet ne dzeja. Ar dzeju viss ir sūdīgi, jo varu mēģināt tvert sajūtu, dažbrīd pat padodas, bet ne jēgu. Dzeja pagaidām stāv skapī un nemaz nedomā nākt ārā. Literatūra, daiļa un mazāk, fantastika, fentezī, detektīvi (galīgi ne visi), romāni, noveles un citi zvēri man ir Māksla.

Kino ir izklaide, jo mazāk paredzēta paša veiktai analīzei, izdomai un dzīvei. Tamdēļ neizskatu kino par mākslu. Nu nav un viss. Gleznošana un zīmēšana /grafika ir bauda acīm, tur pretī visādus modernos sūdu triepienus pa sienu - nabeus, jo bieži vien tas ir ekspresionisks sūda gabals ar pretenziju, uz kuru lielai daļai nav tiesību. Ar retiem izņēmumiem, bet nav māksla.

Teātris - vpesto, nav mans un nebūs, kopš Skalbes pasaku lasījumiem JRT, vienīgais, kas paķēra bija "Sonja".
Mūzika - ir tuvu tam, ko redzu kā mākslu, var izgaršot un baudīt, iedvesmoties, smieties un visādi citādi emocionāli ņemt dalību. Tomēr tās labās un stiprās pērles paliek ar vien mazāk.

Tēlniecība .... eeee, arī nebūs.
Nu un par mūsdienu performancēm, radošo garu - ejiet tak dirst ar visu kosmonautu mērkaķi parkā!

Dodiet vēl kaut ko, ko saukt par mākslu!

pichshsh, posting in pajautaa @ 16:41: Apaļošanas frēzes / rounded corner cutters LARGE SIZE
Sveicieni!

Es meklēju apaļošanas frēzes jeb rounded corner cutters kokam, bet ar ļoti lielu rādiusu. Tādas, kā šī 8mm (https://www.verkter.lv/apalosanas-freze-bosch-8-15-5-53-mm-ar-lodisgultni.html), bet 5x-10x lielākas (40mm un 80mm). Latvijā tādas iegādāties nevarot. Varbūt kāds zina poļos vai kur kādus galus šitādiem custom sized verķiem?

lavendera, posting in pajautaa @ 16:15: tiem, kas bijuši Laosā
Man beidzot briest stopošanas ceļojums, kas varētu būt "6 dienas Taizemē" vai "6 dienas Taizemē + 6 dienas Laosā".
Ņemot vērā, ka latviešiem atšķirībā no krievijiešiem abās zemēs vajag vīzas, vai ir vērts censties organizēt "divi vienā"? Vai arī problēmu tur būs vairāk nekā ieguvumu.

Vai Laosa vispār ir tā vērta, lai censtos to apskatīt? (Gan Vjetnama, gan Taizeme man liekas daudzreizēja apmeklējuma vērta, bet kā ar Laosu?)

love_hacker, posting in pajautaa @ 10:40: Psihoterapeits
Sveiks zinošais Cibiņ!

Tā nu sanācis, ka šobrīd dzīvē nepieciešama psihoterapeita palīdzība!
Vai vari ieteikt labu speciālsitu Rīgā?
Paldies, jau iepriekš!

honeybee @ 07:58: To, ka meitene nerūpējas par sevi, var pateikt no tā, ka viņa pēc novājēšanas nevis priecīgi skriet pirkt jaunas džinsas (ibo pēdējās nesaplēstās džinsas stāv dūres attālumā no vēdera), bet apsver iespēju sākt dzert vairāk alus vai whatever, jo baigais lauznis tās džinsas pirkt.

Novājēšanas iemesli arī, piezīmēsim, neskaidri, nu ja vien "nerūpējas par sevi pietiekami, lai pabarotu sevi ar alu" neskaitās

amievil, posting in pajautaa @ 00:23: jaunie jaunie
Vai kāds zina tiešām labu un pavisam jaunu dzejdari? Tas ir, dzejnieku vai dzejnieci, kas nav vēl neko daudz nekur? Bet tādu, ka vah, kas tur būs :)

Iesakiet, lūdzu, ar kontakšeniem.

19. Marts 2017

saldumi, posting in pajautaa @ 23:12: Kur tiešsaistē ir droši glabāt liela izmēra audiofailus?

mako @ 20:55: RIP Chuck Berrry
RIP Chuck Berry
Nolāpīc.


vistu_zaglis @ 19:58: - (skatās teļikā) Eu, tur ir čuvaks vārdā Galvas!
- Viņu bērnībā tā iesauca. Tagad, pēc operācijas, jau normāli izskatās.

Garastāvoklis:: Gut
Mūzika: Huiņa ar ģitārām
martcore @ 11:16: par čaku beriju
kaut arī apbrīnojams dzīvesstāsts. izrādās, ka var spēlēt vienlaicīgi rokenrolu un nodzīvot simts gadus.

slepkava, posting in pajautaa @ 08:51: Kopš pagaišās sestdienas, kad mājas slēdzamajā kāpņu telpā uzskrēju virsū diviem, kas bliež narko vēnās sāku palikt diez gan piesardzīgs. Kaimiņš ir lielāks paranoiķis par mani un ir aprīkojies ar kamerām, bet vispār ir kaut kādas legālas iespējas tikt no šādiem elementiem vaļā?

darkz @ 02:14: https://xkcd.com/1782/

18. Marts 2017

vikings @ 20:07: Par māsām
Man ir divas, ļoti atšķirīgas māsas. Viena smuka un viltīga, otra gudra un jauka un gana simpātiska.
A bet tai pirmajai 40 gadnieku krīze tuvojas! :)

heishy, posting in es_shobrid_lasu @ 19:52: Attēlu rezultāti vaicājumam “ja dievs būtu baņķieris”

'' Elpu aizraujošs stāsts, kas risinās konkurences pilnajā banku vidē un atklāj personisko un profesionālo vērtību sadursmi.Stāstam asumu piešķir blēdības un ļaunprātība, mīlestība un iekāre, kā arī izmisīga cīņa par statusu un varu. ''

Pagaidām nekas baigi elpu aizraujošs, bet raiti lasās ļoti vienkāršās un bez liekvārdības valdošās valodas dēļ. [122/283]


dienasgramata @ 17:45: DELFI. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki piektdien Rīgā palīdzēja kādai sievietei izkļūt no rokudzelžiem, pastāstīja VUGD pārstāve Inta Šaboha. Izsaukums saņemts pēcpusdienā. Glābējiem bija jādodas uz Maskavas ielu, Rīgā. Kā un kāpēc sieviete bija saslēgta rokudzelžos, VUGD pārstāve nevarēja pateikt.

cetrasbumbas, posting in pajautaa @ 16:56: pamatskola
Jautājums pedagogiem:
Kāds būtu loģisks 1.-9. klases dalījums grupās? Kas ar ko sader muzikālas izrādes uztveres spējās?
Man piedāvāja variantu 1.-3.; 4.-6.; 7.-9. Vai tā?

saldumi, posting in pajautaa @ 16:18: Kādi starptautiski tiesību akti, kas aizliedz diskriminēt cilvēkus pēc seksuālās orientācijas, Latvijai pašlaik ir saistoši?

vistu_zaglis @ 13:30: Nē nu šitas ir kaut kā jāmēģina pierakstīt, lai gan nevar jau pierakstīt tādu mirkļa ohuju, bet, vārd'sakot, ejam tādi, neko nenojaušot, tukša iela, un piepeši garām brauc mocis, nejēdzīgi tarkšķēdams, kā jau šie transporta līdzekļi parasti dara, uz moča sēž čuvaks, normālā ķiverē, protams, kā jau nākas, un šis pabrauc garām, un mēs tādi saskatāmies, mol, tu arī šito dzirdēji?, jo viņam tur uz moča SKAN RADIO!, bļaķ!, I shit you not, viņam tur skanēja radio.

Pēc tam aizejam uz picēriju, tur pīpējamā daļa otrajā stāvā, skatāmies lejā, kur cilvēki pasūtījuši zupu, kurā peld koši oranži burkānu gabali, bļaķ, mēs te ēst vispār atnācām, ja?, bet ar to jau nepietiek, pēc tam viņiem atnes picu, no kuras viņi rūpīgi nolasa visas jalapeno šķēlītes, gan jau tāpēc, ka asas, un tad nolaista ar tabasco, jo gribas, lai ir asa, bet tad viņiem vēl atnes gaļas gabalus ar kartfeļiem, un tā nu viņi ēd gaļu un kartfeļus un uzkož ar picu, es jau teicu, ka mēs tur ēst nācām, ja?, vobšem pārdzīvojumiem bagāta diena, par to bija jāparunājas, es atvainojos.

Garastāvoklis:: Gut
Mūzika: Radiohead Live in Prague
Powered by Sviesta Ciba