lasitajs' Friends
20 most recent entries

User:bozena
Date:2022-05-27 22:50
Subject:Par mietpilsonisko
Security:Public

Uz vispārējā šausmu fona, lūdzu, parunāsim par mietpilsonisko. Par aizkariem un aizkaru stangām. Lieta tāda, ka neko nejēdzu no aizkariem. Līziņai visu bērnību bija putekļu alerģija, tāpēc pazīstu tikai žalūzijas. In tagad ir tā, ka man ir 4 pliki logi. Kaut kā man nepatīk tās sliedes, patīk vecmodīgās aizkaru stangas un riņķi. Vai tas sksitās ļoti slikti un Eiropā un labākajos Filadelfijas namos tā nenēsā? Varbūt jums ir kas iesakāms noslēpumainajā aizkaru pasaulē, ak,mīļā draudze?

5 comments | post a commentUser:beatrixe
Date:2022-05-27 16:03
Subject:
Security:Public

Es ienīstu maiju. Man riebjas maijs. Ar katru gadu arvien vairāk. Es neesmu pavasara cilvēks. Rudens ir mans gadalaiks.

1 comment | post a commentUser:au
Date:2022-05-26 21:42
Subject:
Security:Public

varbūt to sauc par pusmūža krīzi, bet arvien vairāk jūtu "bāc, es visu nepaspēšu".
un tādās mazās ikdienas lietās. nepaspēšu lasīt grāmatu pietiekami daudz gan āra šūpuļkrēslā, gan salona dīvānā. nepaspēšu skatīties pavasari gan rīgā, gan laukos.

un tad rodas pusidiotiskas (bet jaukas) domas - dzert kafiju no rītiem dažādās mājas vietās, piemēram, uz trepēm.

protams, arī lielie plāni elpo pakausī, bet tur ir skaidrs, ka visu pasauli neapceļošu un visas grāmatas neizlasīšu, un cik nu sanāks, tik būs labi.

post a commentUser:inese_tk
Date:2022-05-26 10:59
Subject:maijs
Security:Public

labajās ziņās: vakar atgriezās svīres
sliktajās ziņās: vakar atgriezās odi

post a commentUser:bozena
Date:2022-05-22 18:01
Subject:Vēl nāks piektais gads….
Security:Public

Brīdis, kad pēcnākamie četrus gadus pēc kārtas pavasarī ir mēzuši papiņa šķūnīšus, pat nodevuši tonnu metāllūžņu, nesuši un vilkuši, izvestas lielapmērmiskastes, un tad tu paskaties uz šķūnīšiem, un nekas nav mainījies. Tur izskatās gluži tāpat.
Nekas. Vēl nāks piektais gads!

1 comment | post a commentUser:dienasgramata
Date:2022-05-20 22:30
Subject:
Security:Public

Šodien biju koncertā, kur izpildīja pirms pieciem gadiem miruša komponista skaņdarbu, kas sarakstīts pirms 30 gadiem, tas bija pasaules pirmatskaņojums, uz skatuves bija Valsts akadēmiskais koris un Nacionālais simfoniskais orķestris paplašinātā sastāvā - sešpadsmit alta vijoles, divpadsmit čelli, desmit kontrabasi, sitamie un pūšamie, kopā kādi 130 cilvēki, zālē bija 67 klausītāji. Koncerts ticis divas reizes pārcelts pandēmijas dēļ, tā sagatavošana izmaksājusi ap 100 000 eiro - izpildīšanas tiesības, notis, franču diriģents, papildus instrumenti utt. Reāli biļetei vajadzēja maksāt 1500 eiro.
IMG-0624

3 comments | post a commentUser:rasbainieks
Date:2022-05-20 19:21
Subject:
Security:Public

cik aroniski tas lasās šodien
http://klab.lv/users/rasbainieks/1952781.html

1 comment | post a commentUser:au
Date:2022-05-20 14:33
Subject:
Security:Public

kuriem brendiem ir visērtākās augstpapēdenes?

16 comments | post a commentUser:bozena
Date:2022-05-19 22:41
Subject:
Security:Public

Lai nedaudz atšķaidītu Cibā valdošo dzirkstošo optimismu, izstāstīšu, kā man iet ar remontdarbiem vecāku dzīvoklītī.
Īsais kurss- remonts ilgst jau no decembra, ir nomainīti logi un durvis, pārvilkta elektrība, izvilkti stūri, iztaisnotas, nošpaktelētas un nokrāsotas sienas, ieliktas grīdas, top duša, atbrauca jauns pods un Ikea lampas.
Veclaicīgās klavieres, kuras sver kādu tonnu, ir tikušas ietucītas vienā no guļamistabām un atkal izceltas laukā.
Es esmu samaksājusi dažādiem vīriešiem tik daudz, ka lūdzu mani pieņemt feministu pulciņā par brīvklausītāju. Sāku orientēties santehnikā un grīdlīstēs.
Apakšējais kaimiņš, pensionēts dakteris un redīss, ir izsaucis pašvaldības policiju 9 (deviņas) reizes, 2 reiz zvanījis man, neskaitāmas reizes apakšbiksēs kāpis uz objektu 3. stāvā traucēt meistariem darbā.
Virtuves mēbeļu kādu laiku vēl nebūs. Aptrūkās nauda!
Labā ziņa - kļūdas pēc man ir šampanieša krāsas rozetes. Jūs zinājāt, ka šampanieša krāsa ir zeltīta? Zeltītas rozetes, tātad!

15 comments | post a commentUser:au
Date:2022-05-19 20:55
Subject:diena bez paracetamola
Security:Public

šodien gulēju tikai divas diendusas un izgāju ārā. pat drusku pastaigāt. paravēt. kaut ko aplēju siltumnīcā. pagulšņāju hamokā.
būšu dzīvotājs.

post a commentUser:inese_tk
Date:2022-05-19 12:42
Subject:maijs
Security:Public
Music:PVD lekcija par pārtikas apriti

vakar izgājām ļoti, ļoti skaistu maršrutu:
mašīna jāatstāj Ratniekos (tur, kur notiek Laba daba). gar trīsstāvenes stūri jākāpj lejā Ratnieku gravā. jāiet gar Krāčupīti, pa ceļam apskatot Ratnieku alas. vietā, kur taka pagriežas atpakaļ uz augšu, uz Ratniekiem, jāturpina iet uz priekšu. turpat blakus Krāčupīte ietek Vildogā un tālāk ceļš ved gar Vildogu. vispirms jāšķērso nātraina, gārsaina, avenājaina pļava un turpmāk jau pārsvarā mežs. sākumā vēl gadās noiet gar visai pamestu un zālēs ieaugušu atpūtas vietu, bet tālāk ir pilnīga mežonība. Vildoga met daudz, daudz līkumu, krastos ir ļoti baltu un ļoti smalku smiltiņu pludmalītes, bet labajā pusē gandrīz visu laiku ir ļoti augsta krauja. neilgi pirms Vildogas ietekas Gaujā, kreisajā krastā ir Vecandrijāņu klintis. Ļoti, ļoti skaistas un iespaidīgas. izejot līdz Gaujai, jāgriežas pa kreisi un pa visai platu un civilizētu taku, pa Elpju ieža kori, jāiet līdz tiltiņam pār Tildurgas ieteku Gaujā. pirms tiltiņa jāgriež iekšā pa kreisi Tildurgas kanjonā. priekšā būs Dagnes ala un sakritušo koku dēļ, iespējams, liksies, ka tālāk tur nav kur iet. bet ir. ejiet alai pa kreisi un sekojiet upītei. tālāk kādu gabaliņu būs nenormāli smuks un medžik smilšakmens kanjons. pēc tam turpinās vienkārši ļoti skaista, mežonīga un visai grūti brienama grava. tur vajadzētu spēt izsekot, kura ir Tildurga, bet - kuras sānu pietekas un turpināt iet gar Tildurgu. kad nu galīgi apnīk (baigais kritušo koku un nogāžu labirints) un ir sajūta, ka kādas 2/3 no Tildurgas ir noietas, var līst augšā, iznākt ārā pļavā, pieklājīgi, pa maliņu iziet līdz grantiniekam un atlikušo gabaliņu līdz Ratniekiem aizsoļot pa ceļu. kopā aptuveni 11 kilometri, bet ar krietnu nokāpelēšanos gan reljefa, gan kritušo koku ziņā. gājām trīs stundas. pie Vildogas cilvēku pēdas redzēju vienā vietā. pie Tildurgas tikai kanjona sākumdaļā. toties pārnadžu pēdas visur no vienas vietas. konkrētas takas nav, dažos posmos ir kaut kas takveidīgs, dažos šauras un dubļainas zvēru takas, dažviet tīri un neskarti brikšņi.

+ iesaku paņemt līdzi papīra karti, jo mums zona pazuda jau iekāpjot Ratnieku gravā un atgriezās tikai izlienot no Tildurgas gravas
+ neiesaku iet vasarā. Tildurgas gravas pēdējais posms jau šobrīd likās drusku par lapainu. un to nātru/aveņu/gārsu pļavu varētu būt ļoti nepatīkami iet, kad tas viss būs saaudzis garāks. tā kā ir auksts un viss aug un lapo lēni, vēl kādu nedēļu var mēģināt, bet vēlāk varētu būt baigi grūti + caur salapojumu arī nevarēs īsti novērtēt smukos skatus
+ neiesaku iet arī ļoti slapjā un slidenā laikā, jo ir liels potenciāls kaur kur nošļūkt lejā pa nogāzi
+ mazliet ilustrāciju

post a commentUser:inese_tk
Date:2022-05-19 11:41
Subject:piezīmes par maiju 19. maijā
Security:Public

* joprojām neesam beiguši apkures sezonu. ilgākais pārtraukums laikam bija marta beigās, kad labprātīgi nekurinājām krāsni veselas 3 dienas pēc kārtas. likās, ka būs kaut kāds malkas ietaupījums un atspaids augstajām malkas cenām, bet nekā
* maijā esmu peldējusies mazāk nekā februārī. februārī bija psiholoģiski vieglāk paciest aukstumu
* joprojām neesmu dzirdējusi lakstīgalu
* šortus esmu uzvilkusi divas reizes
* trešo gadu pēc kārtas uz manu vārda dienu nezied ceriņi
* ekstrēmi maza sparģeļu raža. nav baigi ieinteresēti līst ārā šajā aukstajā pasaulē
* dārzs drausmīgi sauss, vieni putekļi. normāls lietus nav bijis kopš aprīļa
* zirgs joprojām nav pilnībā izģērbies no ziemas kažoka. šobrīd puse galvas ar ziemas, puse ar vasaras spalvu. pārējais ķermenis ar vēl ļoti pūkains
* K regulāri staigā biezajā ziemas jakā. es savu izmazgāju un noliku skapī, spītīgi atsakos vilkt atkal ārā. bet brīžiem gribas. diezgan bieži.

5 comments | post a commentUser:meness_berns
Date:2022-05-18 22:12
Subject:---
Security:Public

Šogad:

"Zilais ragainais dzīvnieks" (grāmata) – 9/10
"Dizažio" (grāmata) – 8/10
"Mazliet dzīvības" (grāmata) – 10/10
"Spēles ar Jūliju" (izrāde) – 5/10
"Smiļģis" (izrāde) – 6/10
"Klāvas tantes skūpsts" (izrāde) – 8/10
"Revolūcija" (filma) – 10/10
"Nemierīgie prāti" (filma) – 7/10

2 comments | post a commentUser:au
Date:2022-05-18 12:48
Subject:
Security:Public

kopš vakardienas guļu. ne aiz vēlmes, bet nespējas jeb sen nebija nācies dīlot ar 40 grādu temperatūru sev. wow, lūk, tas ir nespēks. šodien no rīta apģērbos (pēc 12 stundu miega), un tā noguru, ka vajadzēja pagulēt, haha.

visa cita starpā lielākais kreņķis ir par to, ka iekavējas dārza stādīšanas darbi.
un par stirnu buku sestdien, jo laikam es nevarēšu startēt.

1 comment | post a commentUser:teja
Date:2022-05-16 18:23
Subject:
Security:Public
Music:Aguila aguile

Šis putns ir mana vecmāminja kas iemīlējusies dzied

2 comments | post a commentUser:au
Date:2022-05-16 13:29
Subject:
Security:Public

ja kaut kas no sirds riebj, tad tās ir vārnas. nevar neko, neko! nolikt dārzā, lai tās neizraustītu, nesaknābātu un neizmētātu pa visurieni.

19 comments | post a commentUser:au
Date:2022-05-15 20:44
Subject:
Security:Public

izrēķināju tā, ka izskrēju no mājām tieši starta laikā un ieslīdēju distancē tā, lai šmaukšanas brīdī būtu noskrējusi tikpat, cik citi, resp - 1,8km. tas man deva iespēju ar visiem finišēt ar vienādā distancē.
un dabūju medaļu arī!

brīnišķīgi izskrējos, labākais laiks līdz šim, pēc sajūtām varēju skriet vēl ātrāk, in your face, kovid!

3 comments | post a commentUser:inese_tk
Date:2022-05-15 00:39
Subject:maijs
Security:Public
Mood:besis
Music:Arehava, Popasna, Izjums, Krivijrih

man ļoti, ļoti bieži galvā skan dažādi Ukrainas pilsētu un apdzīvotu vietu nosaukumi Igora Rajeva balsī.

post a commentUser:au
Date:2022-05-14 21:15
Subject:
Security:Public

vai ir kāds mehānisms, kā tikt pie maratona starta numura, ja es, .. ēm, aizmirsu aiziet uz maratona expo?

4 comments | post a commentUser:au
Date:2022-05-14 16:23
Subject:
Security:Public

visas pasaules bučiņas Sirēnai - aizbraucām uz krasta depo un nopirkām gardenboxus!

1 comment | post a comment


browse
my journal