lasitajs' Friends
16 most recent entries

User:au
Date:2023-03-24 21:01
Subject:
Security:Public

šodien uz pēcpusdienu atstājām bērnus mūsu baliniešu drauga / šofera / palīga sievai. pirms tam ar Ūpi uzzīmējām vārdnīcu ar pamatlietām (pankūkas, padzerties, Ērglis mostas), kas būtus svarīgas šai laikā.
atbraucām mājās un divas lietas:
viņa saka, ka Ūpis esot labākais brālis, jo nomierinājis ļoti brēcošo pēc-diendusas-bez-vecākiem pamodušos mazāko;
Ūpis saka, ka viss esot bijis labi, jo viņa cepot garšīgākas pankūkas nekā es!!!

// mīklu taisīju es pirms aizdošanās prom. vakarā no tās pašas mīklas arī pati uzcepu pankūkas, un, nē, tās neesot tādas pašas, tomēr "drauga mammai" (draugs ir mūsu draugs un viņa sieva, redz, "mamma") sanākot labākas. es pie sevis nopurpinu - nu kā tā var būt, uz ko Ūpis lēni un mierīgi "tāpēc, ka cilvēki ir dažādi"

2 comments | post a commentUser:teja
Date:2023-03-24 10:10
Subject:
Security:Public

man bija jānodzīvo līdz šim vecumam, lai uzzinātu, ka tulpes vāzē ne tikai atveras, bet arī stipri aug garumā un pieņemas zaļajā masā, tipa, viņām nav aizgājis, ka viņas ir zaudējušas iezemējumu, vai arī viņas ir kā putni, mēģina lidot, vai arī kā cilvēks, kurš izrāvies no vardarbīgas vides vai mazas valsts iedomājas, ka viņš ir ticis vaļā no visām savām problēmām un ir tāds vieglums un spēks, haha

3 comments | post a commentUser:au
Date:2023-03-23 15:02
Subject:
Security:Public

pirmajā Bali dienā nopirku jogas paklājiņu. ak, uz mājas otrā stāva terases jogot ir tik lieliski. pirmajā reizē skatījos uz džungļiem, stāvēju uz paklājiņa, un nobira no pašas palmas augšas viens vīteņa zieds. dažkārt ar mani jogo kopā lielās skudras. bet šodien es beidzot tiku uz kārtīgu vinyasu jogas studijā rīsu terašu vidū un gandrīz apraudājos.
esmu vienkāršs cilvēks, uz mani tik labi strādā klišejas.

post a commentUser:helmsdeep
Date:2023-03-22 17:54
Subject:
Security:Public

Filmas, kurām mēģinu saņemties jau gadiem:

Ida
È stata la mano di Dio
Stalker
Fanny och Alexander
On Flew Over the Cockoo's Nest

Kā var zināt, ka esi gatavs, ja nezini, kam jāgatavojas?

11 comments | post a commentUser:kashadura
Date:2023-03-21 09:34
Subject:Labais
Security:Public

Man iet ļoti labi.
Es priecājos par saviem bērniem. Iešu uz teātri, braukšu uz koncertu. Dzīvoju priecīgi.
Nopirku peldkostīmu. Gatavojos iet pelst 1x ned. Man patīk darbā. Reizēm sāk sanākt pat palasīt, vai labu kino paskatīties.
Gūstu pretdabisku baudu vnk no tā, ka varu saplānot lietas, izdarīt lietas.
Pašai ar sevi divatā arī labi.
Vnk nezinu vairs ko vēlēties.

1 comment | post a commentUser:inese_tk
Date:2023-03-20 19:14
Subject:visiem Decibela līdzjutējiem
Security:Public
Mood:notiek ģenerālmēģinājums

[18:23, 20/03/2023] Sarmīte: Čau, Decibels ir pie veča* Gaujas ielā
[18:28, 20/03/2023] Inese: Ooo, kā Tu zini?
[18:29, 20/03/2023] Inese: Viņš tā kā labprātīgi tur uzturas vai piespiedu kārtā?
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Mana draudzene bija to veci nokerusi un prasījusi vai nav pie viņa Decis,,teicis ka esot.Man liekas ka piespiedu kārtā
[18:31, 20/03/2023] Sarmīte: Tad tik noteicis būšot kādu dienu jāizlaiž ārā

*vecis ir kaut kāds vecis, kam ir kaķu kolonija samērā netālu no mūsu mājas. pagājšgad PVD izņēma no turienes ~17 kaķus. viņu zina arī lejā vetklīnikā, kaut kādas kaķenes viņš esot nesis sterilizēt, bet laikam piliens jūrā.

----
vismaz uz brīdi varu aiztaupīt zvanu uz komunālo dienestu. taisījos zvanīt un jautāt vai nav pēdējā laikā savākuši kādu mirušu baltu kaķi ar rudu asti un rētu uz vaiga. viņi vāc un kādu laiku uzglabā kaķu morgā.

4 comments | post a commentUser:indulgence
Date:2023-03-19 22:25
Subject:Katljans, kisadu tlinkītu vadonis
Security:Public

«Kad dzelzs tauta - krievi, - ieradās mūsu zemē [Aļaskā] ar kuģiem, kas bija daudz lielāki par kanoe laivām, viņiem bija ieroči, kas spļāva dūmus un dārdēja kā pērkons. Uz viņu kuģiem bija liels ierocis, kas meta dzelzs lodes, kas sašķaidīja koku stumbrus skaidās. Tik varena spēka priekšā Katljans, kisadu tlinkītu vadonis, samierinājās un atdeva atnācējiem visas kažokādas un zvērādas un visus vērtīgos īpašumus, ko tie prasīja.

Lai gan dzelzs tauta neaizgāja, starp tlinkītiem un bārdainajiem svešiniekiem vienu laiku bija miers. Tlinkiti mainīja zvērādas pret pērkona ieročiem un patronām un iemācījās ar šiem ieročiem nogalināt dzīvniekus.

... )

3 comments | post a commentUser:inese_tk
Date:2023-03-19 00:00
Subject:marts
Security:Public

vakar dzirdēju pirmos cīruļus un redzēju pirmo kabrioletu ar nolaistu jumtu. diena izgrauzusies cauri naktij.
siltumnīcā izlīdušas janvārī stādītās tulpes. divu stirnu vietā šobrīd dārzā nāk viens stirnāzis. kāds no viņiem tomēr nograuzis dobē atstātos puravus. iepriekš tos neēda. tādi stumbenīši vien palikuši. šodienas pusdienām sanāca. var teikt, ka noslēdzu pagājušā gada dārza ražas sezonu.
ledusskapī aizkavējusies maza kāpostgalviņa sākusi no vidus aug un atsprāgusi vaļā. gandrīz pāršēlusies uz pusēm. es arī tā gribētu spēt augt. tumsā, aukstumā, ledusskapja kastē, tik jaudīgi, ka uz pusēm jāsprāgst un jādzen jaunas lapas no vidus. kā viņa tur ledusskapī zināja, ka jāaug?

ir milzīgs prieks par pavasari, bet vispār man vēl nepietika ziemas. es nepaspēju no viņas dabūt, ko gribēju. liekas tik jocīgi ko tādu teikt, bet tā nu man šobrīd ir.

p.s. viens no lielākajiem pavasara priekiem pēc nepārtrauktajām šļurām, puteņiem, atkušņiem un lediem ir braukt pa tīru un sausu asfaltu. gaismā. izgāzties sēdeklī, rokas turēt klēpī un spiest gāzi. un nonākot galā vairs nejusties drausmīgi pārgurušai un saspringušai no pāris stundu cīņas, lai tumsā un šļurā paliktu uz ceļa.

4 comments | post a commentUser:apolineers
Date:2023-03-18 18:10
Subject:
Security:Public

Anna Ķirse teica, ka Auznieka pirmo simfoniju jau noklausījusies Sibēliusā un apraudājusies.Tāpēc uz pirmatskaņojumu Cēsu koncertzālē apgādājusies ar zevas paciņu.
Labs bildaps.
Cēsīs satiku rindu ar paziņām, kas bija sirdssilti - mūs allaž celsmina, ja mūs pieņem. Un, ja patiešām 'sociāls dzīvnieks', nu un. Man šķiet, šo salikumu ir ieviesuši tie, kuriem pašiem nav, ar ko socializēties. Kā Bizamžurkas no labi zināmā izdevuma.

Atjaunināts. Raudāt nebija par ko, bet fināls bija dievīgs.

post a commentUser:indulgence
Date:2023-03-18 09:36
Subject:melns, nekaunīgs alkoholiķis, skandēja rupju repu, mira apšaudē
Security:Public

Kas tas par personāžu: melns, nekaunīgs alkoholiķis, skandēja rupju repu, uzskatīja, ka visa pasaule viņam parādā, visus strīdus risināja ar šaušanu? Nē, tas nav Džordžs Floids, kā kāds varētu padomāt, tas ir dižākais krievu dzejnieks:
1816. gads
– Puškins izsauca uz dueli savu tēvoci, huzāru rotmistru Pāvilu Hanibālu, jo tas ballē pārlieku daudz dejojis ar Lokašovas jaunkundzi, uz kuru metis acis pats Aleksandrs. Mierizlīgums: duelis atcelts.
1817. gads
- Puškinu izsauc uz dueli tā draugs, huzāru poručiks Pjotrs Kaverins, jo Puškins leibgvardes huzāriem veltījis ņirdzīgas dzejas rindas. Mierizlīgums: duelis atcelts.
- Pēc tam Puškins izsauca uz dueli Nikolaju Turgeņevu, kurš Aleksandra rīmes par valdību bija nosaucis par lētām, bet pašu autoru par liekēdi, kurš vispirms izdīc pabalstu, bet pēc tam gāna pabalsta devēju. Mierizlīgums: Puškins atvainojās, duelis atcelts.
... )

8 comments | post a commentUser:au
Date:2023-03-17 13:11
Subject:
Security:Public

vakar iedomājos - vai pasaules skolu sistēmas ir gatavas bērnu ceļošanai?
ne tikai ar katru gadu populārākais "pārziemot siltajās zemēs", bet skaita ziņā pieaugušie vecāku komandējumi un ceļojumi. bērni ir jāņem līdzi.

ir stipri jāmainās sistēmai, lai šai mobilitātei jēgpilni tiktu līdzi.

36 comments | post a commentUser:meness_berns
Date:2023-03-16 22:05
Subject:—-
Security:Public

Nesen metu savai dzīvesbiedrei izaicinājumu. Vai viņa līdz mūsu Āzijas ceļojuma beigām spēs savākt tik daudz instagrama sekotāju, lai būtu tieši miljons reižu mazāk nekā Mesi.

1 comment | post a commentUser:au
Date:2023-03-16 16:54
Subject:
Security:Public

esam noparkojušies Bali.
izcili. es kaut kā pilnīgi negaidīju kaut ko tik lielisku. mums ir villa džungļu aizas malā, apakšā upe, apkārt jau nosauktie džungļi, virs galvas kokosriekstu palmas, baseins, aiz baseina aug puķes, tālāk duriani, neredz un nedzird nevienu kaimiņu, piekļūšana pa mazu taciņu caur rīsu terasēm.

man likās, ka šitā dzīvo tikai kaut kādi izredzētie. bet, izrādās, ka tas, nu, tas vienkārši ir norma te. (protams, norma ārpus tūristu un luksusa takām, kuru šeit noteikti nav mazums)

10 comments | post a commentUser:bozena
Date:2023-03-12 21:44
Subject:Nepopulārs viedoklis 2
Security:Public

Šī bija ārkārtīgi skaista diena. Saule, zilas debesis, sniegs, mežs, patīkams mazs aukstumiņš. Mazā sunīša kājeles līdz neesošajām olām sniegā. Nu dikti izpriecājāmies!

5 comments | post a commentUser:indulgence
Date:2023-03-12 08:14
Subject:pavasaris
Security:Public

Runcis Rūsiņš apjucis sēdēja uz apsinigušā šķūnīša jumta. Oliņas sala, pēdas stinga, spalva stāvus, un acīs izmisums. Viņš izmisis kliedza pret debesīm: "Un kur? Kur pavasaris, es jums jautāju?! Cik var! Es vairs tā nevaru! Kas tad tā par valsti?! Levits un Kariņš! Kad būs pirmie sniegpulkstenīši, kad beidzot dzirdēšu putniņu čivināšanu? Kur? Kur tas viss ir? Es pat ne par atkusni! Sniegs! Visur tas sasodītais sniegs! Tā ir ņirgāšanās! Cilvēki saka, ka nāk pavasaris! Melo! Nekaunīgi melo! Esmu pārguris no šiem nebeidzamajiem meliem!"
Tikmēr cilvēki ar apbrīnu vēroja jauko, pūkaino radījumu un smaidot sacīja viens otram: "Ak, kā kliedz! Pavasari saodis. Kaķus nepiemānīsi, tie jūt, ka tuvojas!"

post a commentUser:simamura
Date:2023-03-11 21:48
Subject:
Security:Public

slēgtie klubi ir viduvējību (vīriešu) projekts, kuri diez vai kaut ko būtu sasnieguši paši saviem spēkiem. Tas ir citāts, kam nav sakara ar horizontālās (t.s. vājo saišu) kooperācijas principu aktuālā mērķa labā. Un kas, uzskatu, joprojām ir visefektīvākā sadarbības forma.

3 comments | post a comment


browse
my journal