lasitajs' Friends
20 most recent entries

User:rasbainieks
Date:2020-01-21 09:24
Subject:
Security:Public

tās lietas, kas dzīvē mainās nemanāmi lēni, kā jūs tās pamanāt?

post a commentUser:dienasgramata
Date:2020-01-20 22:45
Subject:
Security:Public

Šodien saņēmu kontā 0.50 eiro no Latvijas Loto. Atceros, kaut kad biju reģistrējies viņu mājaslapā, kad 2018. gada pavasarī nopirku pāris Simtgades loterijas biļetes, kas neko nevinnēja. WTF?

1 comment | post a commentUser:jim
Date:2020-01-20 21:50
Subject:
Security:Public

Es varbūt šovakar varētu būt tas cilvēks, kas vnk raksta cibā neskaitāmus dažādus apziņas plūsmas ierakstus pēc kārtas

29 comments | post a commentUser:jim
Date:2020-01-20 21:48
Subject:
Security:Public

Kāds ir pēdējā laikā pircis cibas apmaksāto statusu, nezināt, tur viss vēl strādā, Deniss vēl ar mums runā un ir pie labas veselības vai aizgājis pensijā uz labāku darbavietu?

7 comments | post a commentUser:au
Date:2020-01-20 16:47
Subject:
Security:Public

ā, un man ir jautājums!

mēs te gatavojamies tādam vienam garākam ceļojumam, tāpēc jau laikus domājam par to, kā laīt šādos ceļojumos lasīt. smagus grāmatu kalnus jau nevazās līdzi.
un
lai varētu iepazīties ar ceļojumu galamērķu valstīm, labprāt lasītu jau tagad attiecīgās uzziņas, vēstures un kultūras grāmatas. radās doma to visu iepirkt kindlē, lai šādu literatūru varētu tai ceļojumā arī ņemt līdzi.

un tātad: kāda ir labākā kindle? kad tādas pērk? (varbūt ir sezonālas atlaides, kuras vērts sagaidīt) kas ir svarīgie parametri?
varbūt labākā kindle NAV kindle? kā lasīt garos ceļojumos?

13 comments | post a commentUser:au
Date:2020-01-20 14:05
Subject:
Security:Public

un vēl. (ir gada depresīvākā diena, ja)
es ļoti novecoju. strauji. nenormālos tempos pēdējo trīs gadu laikā.

2 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2020-01-20 12:01
Subject:
Security:Public

DELFI. Vīrietis ar suvenīrbanknotēm nopērk speķi un nokļūst cietumā

1 comment | post a commentUser:rasbainieks
Date:2020-01-20 06:42
Subject:this freelancer life
Security:Public

tripā bijām 26 dienas + viltīgi iešmugulētas 2 aklimatizācijai atpakaļ, no tām 13 pēdējās kompi vaļā nevēru vispār, great success

4 comments | post a commentUser:indulgence
Date:2020-01-19 15:26
Subject:1890. gada 16. martā Vācijas impērijas kanclers Otto fon Bismarks rakstīja ķeizaram Vilhelmam:
Security:Public

“Mūsu augstskolu lielākā problēma ir tas, ka to ir pārāk daudz, un valsts mākslīgi stimulē jaunos cilvēkus studēt. Rezultātā mums ir daudz vairāk jaunu ļaužu ar augstāko izglītību, nekā nepieciešams un nekā valsts var tos nodrošināt ar atbilstošu darbu un ienākumiem. Lielai daļai no augstskolu studentiem ne pašu intelektuālās spējas, ne vecāku izcelsme neļauj pretendēt uz intelektuālu profesiju.
Sekas ir izglītības iestāžu pārpilnība un izglītota proletariāta izaudzināšana, kas ir bīstami valstij. To papildina vēl viena kategorija – “pusmācītie”, - kurus rada tautskolu pārāk augstās prasības un iepotētās cerības. Rezultātā bērni vairs nevēlas turpināt vecāku amatu, bet izvirza sev nesasniedzamus mērķus, kas galu galā viņos rada neapmierinātību ar dzīvi. Ar katru gadu pieaug tādu ļaužu skaits, kuri, pateicoties iegūtajai izglītībai, pretendē uz tādu dzīves līmeni, kādu nespēj sev nodrošināt. Tā pie mums rodas tie paši apstākļi, kas Krievijā kalpo par augsni tur plaukstošajam nihilismam.
Lai novērstu tālāko attīstību šajā virzienā, piedāvāju samazināt augstskolu skaitu un iespējas tajās iestāties. Jebkurā gadījumā jāierobežo to skaita palielināšanos. Stipendijas universitātēs un ģimnāzijās jāpalielina, taču jāpiešķir daudz mazākam studentu skaitam.
Jāliedz dzēst mācību maksu visās fakultātēs, izņemot teoloģisko, lai šī labi domātā iecere nepiesaistītu augstskolām vieglprātīgus studentus, kuri pēc tam kļūs par ar visu neapmierināti pilsoņi. No savas puses rekomendēju paaugstināt mācību maksu ģimnāzijās un universitātēs, šajā gadījumā atļaujoties atsaukties uz Anglijas pieredzi, kur studijas tādās augstskolās kā Ītona un Herova, kā arī universitātēs, maksā visai ievērojamas summas. Uzskatu to par svarīgu aspektu, jo tādējādi iestāšanās augstskolās kļūs neiespējama ļaudīm, kuru izglītības līmenis būs augstāks par to dzīves līmeni, kas kalpos par iemeslu neapmierinātībai ar dzīvi. Vienlaikus ar augstāko mācību iestāžu iegrožošanu, kuras orientētas uz intelektuāļu izaudzināšanu, jāpaplašina amatniecības un komerczinību skolas, kā arī jācīnās ar aizspriedumu, ka karjera amatniecībā, rūpniecībā vai tirdzniecībā ir mazāk cienījama.
Taču studentu pārlieku lielais skaits augstskolās nav mūsu izglītības sistēmas vienīgā problēma.
Pašu apmācības sistēmu skolās nepieciešams reformēt. Visās mūsu skolās – no ģimnāzijas līdz tautskolām laukos, - neveselīgi dominē vienkārši iekaļama mācību viela. Rezultātā ir atmiņas pārslogošana ar mehānisku zināšanu uzkrāšanu. Savukārt gara, rakstura un patstāvīgas domāšanas attīstīšanai tiek veltīts pārāk maz uzmanības. Šie trūkumi līdz ar nepietiekamu fizisko vingrinājumu slodzi būtu vēl pamanāmāki, ja vien dienests armijā nelabotu daudzas skolā un audzināšanā ģimenēs radušās problēmas un skolēnu pārslodzes sekas.
Tieksme skolā akcentēt vairāk zināšanas, nevis prasmes, jau šobrīd uzskatāmi demonstrē savus mīnusus tautasskolā. Redzam pastāvīgu tendenci palielināt apgūstamo mācību vielu, pārsniedzot likumā noteikto. Rezultātā tā vietā, lai gatavotu skolēnus praktiskajai dzīvei, skola atsvešina viņus no to vecāku dzīvesveida un sadzīves līmeņa. Strauji pieaug to skaits, kuri iznāk no skolas ar pārliecību, ka ir pārāk labi tam darbam, ko dara to tēvi, jo esot augstāk izglītoti. It īpaši tas attiecās uz talantīgākajiem, kuriem skolā mācībās labi veicies, kurus visbiežāk skar vēlme izrauties no tās dzīves, kuru dzīvo viņu vecāki. Neveiksmes gadījumā viņi papildina mūždien neapmierināto rindas. Redzam, ka jau šobrīd laukos ir pārāk daudz tādu, kas nevēlas vis strādāt, bet gan vēlas izrīkot citus, un pārāk maz tādu, kas prot un ir gatavi strādāt.”

Via: Bismarck O.v. Gesammelte Werke. Abteilung III. Schriften. Bd. 8. - Paderborn, 2014. S. 642-644.

8 comments | post a commentUser:kants
Date:2020-01-18 19:01
Subject:indija: pēdējā diena
Security:Public

aizbraucām ar taksi uz agru. tas te normāli esot, jo slavenie vilcieni neesot ne patīkami, ne pieejami. tadžmahala aizkustinoši skaista. ja dievs manu mīļāko sievu aizsauks pie sevis pirms manis, un būs liekas 30 tonnas zelta, arī ko tādu uzcelšu. tikai bez tūristiem: tur iet iekšā bija ļoti nepatīkama pieredze, tāda lopiska, kā krustojot kapus ar sabiedrisko transportu.

vakarā ar baudu sakravāju somu; a.i. rising bija neskatāms (žanrs krūtis kosmosā), the art of self-defence - padīvaina, bet jau labāka. uz atvadām jāpalutina sevi ar godalgoto parasite. btw.: fast and furious presents: hobbs and shaw, protams, ir klaji infantila, bet daudz labāka par oriģinālo frančīzi - ņiprs action, nav rodrigeza, runā maz un drīzāk asprātīgi. 

3 comments | post a commentUser:indulgence
Date:2020-01-18 17:12
Subject:par tulpu
Security:Public

Deklasēts un totāli nodzēries bomzis, kurš iekārtojies pamestā grausta pagrabā – mitrs, drēgns, pilns ar žurkām un kukaiņiem. Pat pavarda nav – lupatlasis kur atkritumos atradis izmestu virtuves dizaina reklāmas baneri un piekāris priekšā kanalizācijas šahtas atverei, iztēlojoties, ka tā nav lūka uz kolektoru, bet gan durvis uz burvju pasauli.

Nodzēries līdz delīrijam un trešajai cirozes pakāpei, viņš ar atrasta, nolauzta naža asmens palieku apstrādā nočieptu koka pagali vai atkritumos izmestu salūzušu lelli, lai izgatavotu sev tulpu – iedomu draugu, kuru iztēlē apvelta ar glābēja īpašībām. Ne velti Circenis saka (patiesībā tā ir paša vecā dzērāja projekcija), ka tulpa ir vienīgais šī cilvēka - kurš sevi dēvē par “tēti”, - glābiņš. Izaugs un klejos apkārt, leijerkasti spēlēdams un pelnīdams priekš vecā naudu – tādi ir šī deklasētā bomža pieticīgie priekšstati par laimīgu dzīvi.

Tulpa. Kā jau tas pienākas “bērniem no nelabvēlīgām ģimenēm”, skolu ignorē un pie pirmās izdevības aizbēg, uzreiz nokļūstot “ielas vidē”, kur šo atplestām rokām sagaida dīleri (Duremars), mazgadīgo suteneri (Karabass Barabass), kā arī ekstrasensi un kabatzagļi (Alise un Bazilio), kas tūdaļ pusaudzi pieņem savā apritē. Visi kaut cik inteliģentie tēli, no “ielas pieredzes” raugoties, ir kusli peršu skaitītāji, kas savās skolās neko reālajai dzīvei derīgu nav iemācījušies.

Galu galā tulpa izpilda savu misiju un aizved “tēti” caur slepenajām durvīm laimes valstībā – pēc visa spriežot, tā bija vecā alkoholiķa agonijas delīrija murgu pēdējā vīzija, pirms aknas atteicās kalpot, un Karlo krampjos raustījās uz pagraba grīdas, apķēris savu koka lelli.

post a commentUser:inese_tk
Date:2020-01-18 01:11
Subject:janvāris
Security:Public
Mood:jāpavingro

ja man nedod kristāldzidras un zaigojošas ziemas spelgoņa naktis, kad ieelpa dedzina nāsis, leduspuķes namiņa vecajos koka logos, šķīstīšanos aukstumā, ar līksmu adrenalīnu un plīvojošām krēpēm piepildītus auļus pa neskartiem sniega laukiem, pēc kuriem zirga sviedri ir pārvērtušies vizuļojošā sarmā uz viņa blīvā kažoka, leduskritumu meklēšanas ekspedīcijas, puteņa dziesmas skurstenī, mašīnu, kas nosalusi nelec un ik pa laikam ir jāatrok, vienkārši vārtīšanos sniegā, to pūkaino klusumu, kuru var piedzīvot tikai, kad visu ietinis sniegs un to matēto gaismu, ko atstaro sniegā nogrimusi pasaule, vai neizturami spožo - ja gadījumā nav apmācies un stiklaini zilās debesīs liesmo zobaina un salta saule, tad neatliek nekas cits, kā sākt ilgoties pēc glāsmaini siltām peldēm ezeros, nerimstošiem svīru saucieniem augstu gaišzilās debesīs, saulē sasilušas, mitras melnzemes smaržas, ābeļziediem, hiacintēm, ceriņiem, pojenēm, lilijām, filadelfiem, cīņas ar laputīm lielajā rozē, ar līksmu adrenalīnu un plīvojošām krēpēm piepildītiem auļiem pa svaigi sazaļojušām pļavām, apdullinoši skaļa daudzsugu putnu kora, bezgalīgi garām dienām un caurspīdīgām, mirklīgām mijkrēšļa naktīm, baltvīna ar gāzētu ūdeni, pērkona negaisiem, dienām un diennaktīm, kas pavadītas neuzvelkot kājās nekādus apavus, vienmēr atvērtām durvīm un logiem, daudzbalsīgas zāles pļāvēju un trimeru rūkoņas agros brīvdienu rītos, smilšainām grīdām, zemenēm, tveicīgām pēcpusdienām, kad gaiss ir biezs un nokaitēts un ieelpa dedzina nāsis, sausa, gaišpelēka asfalta, gaismēnu dejām pa vieglā vēsmā trīsošām mirdzoši zaļām lapām, sēdēšanas ganos ar zirgu baru un siltas, dzeltenas, visaptverošas un tik mierinošas saules gaismas, kas izslīd caur ādu, caur muskuļiem un taukiem un apvijas kauliem smalkā, vizuļojošā, zeltainā un viegli svilinošā tīmeklī, lai dotu spēku izturēt arī nākamo ziemu.

drausmīgi nogurdina atrašanās šajā pelēkajā, dubļainajā un tumšajā starpgadalaiku uzgaidāmajā telpā, bet to es teicu jau pirms dažām dienām.
un paldies par sauli šodien.

9 comments | post a commentUser:kants
Date:2020-01-17 20:33
Subject:indija: 7. diena
Security:Public

apnika. nogurdinoši. netīri. drūzma. cilvēki vēl drūmākiem purniem kā 3. autobusā.
old delhi lielais tirgus - tā visa koncentrāts. labi, ka gidi mani piratizēja un vismaz uz harēmu aizveda.
vismaz atradu vienu jauku templi: shree laxsmi kaut kas.
rīt gara diena kopā ar jaunu vīrieti, kurš atsakās mani uzrunāt uz tu.
noskatījos joker. pasāpīgi, padrūmi. bet kaut kā labi atbilst šodienas nosakņojumam.

2 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2020-01-17 10:55
Subject:
Security:Public

DELFI. Policija Indonēzijā aiztur afēristu, kurš sevi pasludinājis par 'pasaules karali'. "Viņš apsolīja cilvēkiem, ja viņi sekos viņam, viņiem vairs nedraudēs briesmas un viņu dzīves kļūs labākas," pavēstīja Centrālās Javas policijas priekšnieks Riko Daniels.
.

2 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2020-01-17 00:56
Subject:
Security:Public

Sanktpēterburgā dzīvojot 25 tūkstoši psihoaktīvo vielu lietotāju un 10,5 tūkstoši "vīriešu, kas praktizē viendzimuma attiecības", paziņojis pilsētas veselības aprūpes komitejas priekšsēdētājs Dmitrijs Ļisovecs.

2 comments | post a commentUser:inese_tk
Date:2020-01-17 00:49
Subject:janvāris
Security:Public

iegāju ss.lv pameklēt izrādes vajadzībām vienu priekšmetu (ja kādam ir lieka neliela izmēra šokolādes strūklaka, varam jūs no tās atbrīvot)

pirmās piecminūtes TOP
1. Aizkritušu lietu satvērējs. Palīdzēs izvilkt lietas no neaizsniedzamām un bezcerīgām vietām.
2. Slepenas austiņas eksāmeniem
3. Usb šķiltavas (slikti runāju)
4. Bohēmas limonādes komplekts
5. Jauna maizes ciba.

Vajadzīgo neatradu, bet uzzināju, ka ss.lv ir ļoti liela izvēle ar čuguna kazaniem.

7 comments | post a commentUser:kants
Date:2020-01-16 23:05
Subject:indija: 6. diena
Security:Public

atgriezos jaunībā - segas, laptops, filmas. gaidīja mani divi pārsteigumi:
1) bils murejs tomēr ir abās pērnā gada gaidītākajās zombijfilmās
2) romantiskā spriedzes road-komēdija izrādījās labāka par ironisko žanra parafrāzi. tas pie tā, ka abās pirmās šķiras aktieri un daudz citātu.

savukārt ļoti klasiski ieturētā/simulētā murder-mistery knives out (2019) nepārsteidza nemaz - konturēti tēli, pa kādam negaidītam pavērsienam, mantojums, slepkavība... daniels kreigs uzkrītoši pseido-puaro lomā gan nebija pārliecinošs. he is a blunt instrument, after all,

post a commentUser:kants
Date:2020-01-16 11:15
Subject:indija: 5. diena
Security:Public

Beidzot tiku pie slavenās Indijas caurejas! Par laimi, jau viesnīcā un uz nakti. Pat nebija tas strītfūds jāmēģina. Visa sākums bija šausmīga nosalšana ciemos. Ja brauc uz indiju janvārī – siltas drēbes un apavi obligāti, jo visa arhitektūra un infrastruktūra ir kā karstam laikam, bet te pa naktīm līdz + 2 vai tml.
Sliecos pamazām piekrist paziņai, kura saka, ka Deli ir bezgalīgi liela un neglīta netīrība, kur nav, kur piesiet aci. Viens indietis arī stāstīja, ka citur ir labāk, pat Mumbajā. Te daudz zaļuma, bet viss sadalītas ar sētām, lielceļiem un vārtiem. Pa vidu mikroslumi un klaiņojoši dzīvnieki. Blīva satiksme. Metro gan labāks kā lielākoties Eiropā.
Nemieru dēļ nevarēju uzstāties G. Neru universitātē; teritorija tik liela, ka mani vadāja ar mašīnu. Tur pa vidu savi džungļi, kur ne tikai pāvi un mērkaķi dzīvo, bet arī kaut kādas antilopes (viens moguls atjautīgi tās lika saukt par zilajām govīm, lai stulbie hindusi zemnieki neiznīcina pavisam šos graciozos lopiņus. Tas bija 16. gs), dzeloņcūkas un lapsas. Jātrenējas pacietībā un pieklājībā. Kad cilvēki ilgi runā šļuru, man pietiek tikai vienai no tām.
Gribēju redzēt vēl elkus, aizbraucu apskatīt pasaulē lielāko hinduistu templi. Suka taksists uzmeta, aizveda un Akšerādenu. Viss ļoti nopucēt mūsdienīgs. Tāds milzīgs reliģiskas izklaides simulakrs kā krustojums starp Vatikānu un Angkorwatu. Tie abi gan man daudz labāk gāja pie sirds. Toties noskatījos iespaidīgu gaismas-ūdens-projekciju mūziklu vienā no pagalmiem. Varbūt labi, ka bija indiski un nesapratu, ko tur runā! Atsvaidzināju pēc tam realitāti, apmeklējot ap slēgšanas laiku vienu no tirgiem. Tā vienmēr īpaša sajūta, lai gan netīrība dubulta. Vispār te tirgus ir pamata komercijas veids: no kvartālu un distriktu tirgiem, līdz rajonu tirgiem, un tad lielajiem pilsētu tirgiem, kas, šķiet, plešas vairāku kvadrātkilometru apmērā. Lielu, skaistu ēdienu tirgu tikai neesmu atradis.
Pāris pirmās palīdzības padomi no vietējiem:
- Ja sakož suns vai mērkaķis, brūce jāsaber ar čili pipariem
- Ja kalnos kāju saplosa leopards, jāuzkarsē un brūcēs jāiedrupina liels gabals hašiša. Tad jānotin un tā jātur nedēļu.

2 comments | post a commentUser:meness_berns
Date:2020-01-16 09:28
Subject:---
Security:Public

"Pilsāta pi upis" ir laba filma. Viegla, bez Kairiša černuhas, pa kuru laiku viņš tādā Kusturicā iemācījies iekāpt. Ļoti labs stāsts par to, ka cilvēki ir labi, bet režīmu iespaidā saiet sviestā. Un labs stāsts par to, cik dozēti drosmīgs galējos apstākļos ir cilvēks, ja reizē grib izdzīvot, bet vienlaikus nekļūt par pilnīgu cūku. Tāds Heinriha Bella pieskāriens.

Āboliņš visam, kam pieskaras, to padara dievišķu. Vienīgā vieta, kur apraudājos – epizode ar Dantē izlasīto nākotni. Domāju, ka nebūtu raudājis, ja to pašu kāds cits aktieris veiktu.

Nespoilošu tiem, kas nav redzējuši, bet beigās Kairišs tik neveikli beigās salauž stilu no reālisma uz pēkšņu sirreālismu, ka to nevar piedot, pat izprotot, kāpēc tas darīts. Nolasās nevis iecerētais simbolisms, bet pēkšņa iekāpšana "Rīgas sargu" vai "Baigas vasaras" pohujiskajā attieksmē pret ģeogrāfijas un vēstures reālajiem apstākļiem.

3 comments | post a commentUser:dienasgramata
Date:2020-01-15 17:25
Subject:
Security:Public

LSM. Latvijas iedzīvotāji nelegālās cigaretes smēķē mazāk

1 comment | post a comment


browse
my journal