Lailais domu gājiens

Lielais dubultnieks


19. Marts 2017

(bez virsraksta) @ 01:25

Vai cūku mēris ir blefs?

 

23. Februāris 2017

(bez virsraksta) @ 01:05

Pasaulē populāri paliek izveidot valstu kiberdrošības iestādes. Nav saprotams tikai viens. Kāpēc kibersargi ir armijas formas tērpos? viņi taču neiet vispār mežā, viņiem ar dabu nav nekāda sakara. Ir būcenītis un nekas vairāk....

 

20. Februāris 2017

(bez virsraksta) @ 01:05

es sajūtos kā mans piejauktais galds. Te dziesmas, te pildspalvas, stereo, semināru materiāli. Galds atgādina par vecām idejām, kuras pirms kāda laika pats izsapņoju. Kas ir cilvēks? Tas ko viņš dara tagad, ko darīja vakar? Kas veido personību, kurš no laikiem? Vai varbūt cilvēka būtība nav bāzēta uz zemes?

 

18. Februāris 2017

(bez virsraksta) @ 01:31

Izlasīju ziņu par parazītnodokli Baltkrievijā. Komentāros bija minēts, ka vajadzētu protestēt pret saviem parazīties, pret deputātiem, arī pret sportistiem. Un šie viedokļi raisīja pārdomas.
Kā būtu ja cilvēki nobalsotu par visa apturēšanu. Apturētu kultūru, izglītību, policiju, slimnīcu, sportu u.t.t. Valsts vairs neko nekam nemaksātu, visu visiem privāti būtu jādara. šī aina varētu atgādināt kādu karā sabombardētu pilsētu, kurā nekas nenotiek.
Varbūt lai radītu kara apstākļus, nevajag ieročus, spridzekļus, karaspēku, militāro tehniku. Pietiek ar karu ekanomikā, ar karu ziņu plūsmā, ar karu prātos un sirdīs. Lai kāda valsts ietu bojā nav nepieciešams neviens šāviens.
Kas rada sajauktu domāšanu, ideju izšķīšanu, pesimismu, nīgrumu, skopumu, vienaldzību. Varbūt tās ir atkarības. Atkarības no datoriem, sociāliem tīkliem, rutīnas, modes, filmām, ziņām, ātrajiem ēdieniem, ātrajām fotogrāfijām, mūzikas kabatā, visa pieejamības.
Reiz dzirdēju ka pati heroīna lietošana jau nav nemaz tik kaitīga, jo cilvēki no pretsāpju zālēm tā neiet bojā. Galvenais ir netīrība nevīžība, vienaldzība ko rada vielu patvaļīga lietošana. Slimnīcās ir higēna, ārpus tām šīs vielas nekad nelietos tik sterili. Tas nozīmē jebkura cita atkarība arī var cilvēku nogalināt, padarīt tā vidi nevīžīgu, netīrīgu, antisanitāru. Vārdsakot clvēkiem bieži pašos trūkst kontroles mehānismu. Varbūt ka šo mehānismu neesamība ir dabiskā atlase, bet varbūt arī tas viss ir labojams. Ja mēs izmantosim cerību un sāksim kustēties ārā no ierastās vides, tad ļoti iespējams pārvarēsim atkarības, bet ja paskatīsimies uz cerību skeptiski, tad ļoti iespējams pakļausim sevi vēl vienai atkarībai. Atkarībai no skepses. Visam jābūt līdzsvarā, bet kur dabūt līdzsvaru? Ir tāds teiciens "domājot var saprast lietu būtību", tātad iznāk ir jādomā par lietām kas uztrauc un jārīkojas, jāvirzas uz priekšu. Kā gan lai citādāk atrod līdzsvaru? Ir jāpamaina sava pozīcija.

 

12. Februāris 2017

Es esmu šeit @ 23:47

.

 

12. Janvāris 2017

māksla nav domāta māksliniekiem @ 23:50

Man šķiet, ka mākslu paliek grūti baudīt tajā brīdi, kad saproti, kā tā tikusi veidota. Kad saporti filmas montēšanas specifiku, kad saproti mūzikas māsteringa un miksēšanas trikus. Manuprāt makslas darbs kalpo tik ilgi kamēr spēj uzburt mazu pasaulīti ap uztverošo būtni. Protams ir vēl tas brīdis kad tu māsklas veidā esi tik ļoti iebraucis, ka vari sākt to kritizēt, vai vari iespaidoties no tā detaļām, paņēmieniem. Tomēr mākslas radītāji nevar baudīt otru tāda paša virziena mākslas darbu. Protams var runāt par pēdu atstāšanu zemapziņā, tomēr tādu gadījumu uzsvēršana būtu, kā pieminēt masu slepkavu labo īpašību druskas.

 

7. Janvāris 2017

skumjas par dzeju @ 01:43

Es paskatījos vecus video par dzejas dienām. Atcerējos, ka Jēkabpilī raksta dzeju uz ielām. Dzeja tiek rakstīta ar krīta palīdzību un pēc dzejas dienām aprakstīts ir daudz. Cilvēki staigā pa sarakstīto, kaķi izķurājas uz dzejoļiem, beigās lietus to visu noskalo. Un pēdējās baltās paliekas tiek aizskalotas līdz ar drēgnāka rudens laika iestāšanos. Tas man raisīja jautājumu cik maksā krīts? Vai nav lētāk pasponsorētdzīvus dzejniekus, lai tie palasa? vai šāda veida pasākumi nerada priekštatus, ka dzeja ir masvarīga, tā atrodas zem kājām, tai nav nekādas nozīmes? Tie kam patīk lasīt dzeju lasa to grāmatās un internetā, bet tie kam neinteresē dzeja nelasīs arī pēc šādas akcijas. Man liekas tomēr lielāku labumu dotu jauno dzejnieku slams, performance, muzicēšana, nevis irakstīts krīts.

 

21. Decembris 2016

(bez virsraksta) @ 09:53

I LIKE курорт

 

26. Novembris 2016

lojāls cilvēks @ 17:22

Kas ir lojāls cilvēks? Vai esat tādu redzējuši?

 

17. Novembris 2016

Par IT drošību utt @ 17:37

Ja pieņemam, ka tehnoloģijas cilvēkam ir kā protēzes, tad ne jau cilvēkam būtu jāmainās, bet tehnoloģijai jāpielāgojas cilvēka ērtumam.

Komentārs rakstam: http://www.boot.lv/zinas/eksperti-cilveku-ieradumi-digitalaja-vide-netiek-lidzi-tehnologiju-attistibai

 

Lailais domu gājiens

Lielais dubultnieks