Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Vakar vakarā, kad gana dzērusi biju, beidzot formulēju citiem tā, lai arī pati saprastu, kāpēc man nepatīk protestantisms un kāpēc allažiņ intuitīvi esmu jutusi, ka tā var būt tikai tāda nūģu, liekuļu un svētulīgu birģeru reliģija, vienalga, vai mēs par luterāņiem, kalvinistiem vai baptistiem runājam.

Raugi, katolicismā un pareizticībā pastāv tradicionāls ceļš, kā visādus eksaltētus radikāļus ievirzīt Dievam tīkamā un sabiedrībai nekaitīgā praksē. Ej, mīļo puisīt vai meitiņ, klosterī, lūdz par pasaules grēkiem, mācies levitēt, nododies askēzei un citādi izklaidējies, bet pasaulīgos ļaudis liec mierā, pats nevairojies un savas idejas ārpus klēra labāk neizplati.
Savukārt protestantisms pieļauj pat visliekulīgāko farizeju un karojošo puritāņu kundzību - viņi neaiziet klosteros, viņi kļūst, sasodīts!, par cienijamiem ģimenes tēviem un mātēm, kas ar savu kroplīgo garīguma izpratni turpina indēt dzīves saviem bērniem, mazbērniem un kaimiņiem, kas aiz sienas gribētu miermīlīgi iežūpot un laulību pārkāpt.

Lūk, tāpēc man nepatīk visi tie piparkūku cepēji, darba tikuma slavinātāji un Ziemassvētku eglīšu izgudrotāji! Atskaitot Bahu, nav nekā laba viņu radītajā, nav!
 • Imho tas Tev tā izskatās; no manas puses drīzāk ir aizdomas, ka Tavi teksti paliek arvien kategoriskāki un provocējošāki.
  • Tad varbūt vienosimies, ka mums ir neliela komunikācijas barjera un tendence nekorekti interpretēt vienam otra sacīto, tāpēc auglīgas diskusijas un emocionāli neiekrāsotas viedokļu apmaiņas iespēja pagaidām ir tuva nullei?:)
   • Nu un ko tā vienošanās dos? ;)
    • To, ka zināsim, ka vēlme kašķēties mūsu gadījumā daudz mazāk izriet no viedokļu atšķirībām, bet daudz vairāk - no personību nesaderības, atšķirīgām humora izjūtām un uztveres īpatnībām.

     Pieņemu, ka vismaz mani tas atturētu komentēt Tavus tekstus, kamēr es nebūtu droša, vai esmu sapratusi vēstījuma saturu, kā arī uztvert emocionāli neitrāli, ja maniem tekstiem parādītos kāds uz rupjības un personiska aizvainojuma robežas balansējošs komentārs vai arī kas tāds, ko man gribētos klasificēt kā "piekasīšanos piekasīšanās dēļ".
Powered by Sviesta Ciba