Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Nesen sieviešu žurnālā izlasīju atziņu, kam sagribējās piekrist.

"Nekad mātes nav veltījušas saviem bērniem tik daudz laika kā 20.gadsimtā. Senāk aristokrātu un turīgākās buržuāzijas daļas ģimenēs bērns tūdaļ pēc piedzimšanas tika nodots zīdītāju un aukļu, pēc tam - guvernantu un skolotāju pārziņā. Māti viņš redzēja labi ja dažas stundas dienā. Savukārt, zemnieku ģimenē zīdainis tika cieši satīts, lai lieki neripinās, un atstāts pēc iespējas tuvāk krāsnij, lai nenosalst, kamēr vecāki uz lauka. Un cilvēce nebūt nav izmirusi, kā redzam.
Taču tikai 20.gadsimtā vērojamas neirotiskas žēlabas par to, ka: "Māte mani nepietiekami mīlēja, pārāk maz uzmanības veltīja, tāpēc esmu izaudzis/izaugusi tik nelaimīgs, kašķīgs vai slinks.""
:)
  • Nekad sievietēm nav bijis tik daudz tiesību kā 20. gadsimtā. Senāk viņas apprecēja un drāza, neprasot viņu viedokli - vai vienkārši drāza, neprasot viņu viedokli. Viņām nebija tiesību uz savu īpašumu un nebija nekādas teikšanas valsts dzīvē. Un cilvēce nebūt nav izmirusi, kā redzam.
    Taču tikai 20. gadsimtā ir vērojamas neirotiskas žēlabas par to, ka: "Viņš par mani nepietiekami rūpējas, pārāk reti uzdāvina ziedus dzimšanas dienā, tāpēc es tik bieži atsakos no seksa un iegādājos mīļāko."

    :)
    • (no subject) - [info]
    • (no subject) - [info]
      • Nē, es vienkārši piemetu parafrāzi krii oriģinālajam citātam, labi zinot, ka feminisms ir viņas vājība gluži tāpat, kā bērnkopība ir manējā.

        Bet tikai neprasi, ko es "tiešām" domāju par šito jautājumu, nezinu :) Kultūras nosacītības tajā ir dafig vairāk kā objektīvas patiesības (droši vien tāpat kā bērnkopības jautājumā).
    • 'pārāk reti uzdāvina ziedus dzimšanas dienā' ir ideāla frāze. tā jau reizi gadā, un tad vēl ne vienmēr.
Powered by Sviesta Ciba