Dzīvošana lielpilsētā ir vienmēr mazliet sušķīga un mazliet izlaidīga. Es, protams, vienmēr nedomāju par to, cik intensīvi notiek apmaiņa ar visu to cilvēku mikrofloru, kuri, nemitīgi ieelpodami un izelpodami, ieelpodami un izelpodami, paklepodami, nošķavādamies, atraugādamies un nopurkšķinādami, atkal ieelpodami un izelpodami, ieelpodami un izelpodami, ik dienu nāk man pretim un paiet garām ielās, tramvaju vagonos, trolejbusu pieturās, iestāžu gaiteņos,lielveikalu zālēs. Un jā, es pati arī eju un tik ieelpoju un izelpoju, ieelpoju un izelpoju no viņiem aizgūtās un pašas modificētās vīrusu, baktēriju un citu zinātnei mazpazīstamu sīkbūtņu populācijas, braši spietojošas ikvienā ķermeņa sekrēta lāsītē. Mēs visi esam viens liels substrāts, dārgie līdzpilsoņi, un ja dažas mikrobu tīrkultūras manā ķermenī šovakar nesvinētu līksmu uzvaru pār citām, es par to, iespējams, domātu ar daudz mazāku nepatiku, vai pat nedomātu vispār.
Neesmu biologs, taču man ir nelāgas aizdomas, ka, no vienas puses, tā tiešām ir - katrai sugai specifiskās zarazas ir daudz vairāk nekā starpsugu zarazu, jo zarazas ir sugām piemērojušās, taču, no otras puses, ja kāda zaraza mutāciju ("Mutarot miķ nado!") dēļ "pārlec" no vienas sugas uz otru, tad iespēja otrai sugai pārklāties ar kapara bļodu strauji pieaug, jo tās imūnsistēmai nav pieredzes ar šāda veida zarazām.
Kaut gan Tev ir, protams, taisnība, pilsētniekiem saslimt risks ar visādām ziemas zarazām ir daudzkārt lielāks. Es tikai gribēju vērst uzmanību uz to, ka labāk katru ziemu pa gripai, nekā vienreiz cūku (vai kādas citas ne-savas sugas) gripa :)