Kurvjzieža kontemplācijas

Par resnumu

Krāšņais Kurvjziedis

Par resnumu

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Ikreiz, kad skatos kādu Makdonalda vai vispār jebkura draņķīga fāstfuda reklāmu, iedomājos par tiem daudzajiem tūkstošiem cilvēku, kuri mirst no aptaukošanās veicinātām slimībām. Jebkurā kaut cik labklājīgā valstī, (pat mūsējā, ha, ha) to ir daudzkārt vairāk nekā mirēju no plaušu vēža. Tomēr neveselīgu barību drīkst propagandēt un tirgot uz nebēdu, bez kādām atrunām "Resnums nogalina", "Sāļas un treknas pārtikas lietošana ikdienā var saīsināt Jūsu mūžu par 20 gadiem" utt.. Kur draudi par sabojātu vielmaiņu, papildus slodzi locītavām, sirds un asinsvadu slimību risku? Kur diabēts, podagra, holesterīna korķi?
Nē, es saprotu, cik ērta ir liekā svara saistīšana tikai ar mazliet pikantu estētisku problēmu. Nu, apmēram tā, ka par riepu uz vēdera uztraucas vien sieviešžurnālu nozombētas cacas vai narcistiski metroseksuāļi, kam vienmēr jāizskatās kā no geju varietē. Taču liekais svars nenozīmē tikai to, ka tu nevari pozēt peldkostīmu reklāmai, tas ir tāds pats simptoms kā smēķētāja nepārejošais klepus vai dzērāja sarkanais deguns. Zīme, kas liecina par pāridarīšanu savam ķermenim.
  • Šis ir tieši tāds pats arguments kā "mans onkols pīpēja divas paciņas dienā un nodzīvoja līdz 80, tāpēc es uzskatu, ka smēķēšanas kaitīgums ir bulšits".:)
    • Labi. Konkrēti man smēķēšana ir kaitīga (atkarība, mēģinu laiku pa laikam ko darīt), tomēr būtībā domāju, ka var būt zināms skaits cilvēku, kuriem labāk patīk dzīvot saskaņā ar Tevis minēto argumentu.
      Tas pats attiecas arī uz ēšanu.
      Man gribētos, lai cilvēki būtu skaisti, veselīgi un apmierināti ar dzīvi, bet es netaisos viņus ietekmēt, jo to vienkārši nevaru. Es gribētu, lai cilvēki saprot daudz ko, bet tas varbūt viņiem nemaz nav vajadzīgs. Tas nav tik vienkārši :)
      Man nebija nekāda argumenta, vienīgi uzskati attiecībā uz sevi.
      Ja Tu vēlies vairāk konkrētības, tad es domāju, ka cēlonis neadekvātai pārtikas uzņemšanai bieži ir bailes. Turklāt tas ir dabiski - cilvēks kā jebkurš dzīvnieks dabiskos apstākļos vienkārši bija spiests uzņemt krietni vairāk pārtikas, nekā acumirklī nepieciešams. Dabiski ierobežotājmehānismi vēl nav izstrādājušies. Ar pārēšanos nevarētu cīnīties, mēģinot vēl vairāk iebiedēt. Toties varētu, mēģinot cilvēkus iedvesmot ar ko veselīgāku. To es gribēju pateikt.
Powered by Sviesta Ciba